Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2003., 18:05   #21
Ne kužim čemu epiduralna ako se žena ne otvara?
Ja se na prvom porodu nisam niš otvarala i onda su mi nakon par sati dali inekciju u guzu. Na moj upit šta je to su rekli da je to 'inekcija za otvaranje' i za jedan sat sam bila otvorena skroz, svih 10cm.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2003., 13:43   #22
epiduralna

Pozdrav svima! Zanimaju me vasa iskustva s porodom tj. konkretno koliko vas je koristilo epiduralnu anesteziju. Ja sam u 4. mjesecu trudnoce i nekako bez toga ne mogu ni zamisliti porod. Je li to stvarno jednostavno dobiti ili i oko toga kompliciraju, i koliko je potrebno dodatnih pregleda ili cega vec? Jos to nisam spomenula svojoj doktorici, i nisam bas upucena u postupak "odobrenja" pa vas jaaaako molim za odgovor.
mikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2003., 15:21   #23
mikka a gdje si ti ? Ja sam u DE i tamo nije problem dobiti epiduralnu, ne kosta nista i jako puno zena ju koriste tijekom poroda.

Koliko sam cula u Americi su zapravo rijetke one koje se porode bez nekin pain killera.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2003., 16:56   #24
Ne mogu ti odgovoriti na pitanje jer ne znam propise ali gdje god da si imam univerzalno upozorenje.
Ako si provorotkinja postoji mogucnost da svejedno ostanes na milost i nemilost majci prirodi unatoc svim "odobrenjima" .
Meni se dogodilo mada nikakva odobrenja nisu bila potrebna osim na vrijeme izreci zelju . Medjutim, kada sam otisla u bolnicu, nisu me kao prvorotkinju uzeli za ozbiljno misleci da je jos daleko do poroda i kad su me konacno pregledali vec sam bila otvorena 6 cm i bilo je kasno za epiduralnu...
Tajming je tu najvazniji inace nista od svega.
Tako mi je na kraju ostala samo "utjeha" da ih "vecina prezivi" kako me hrabrila moja prijateljica.
E da, i zamisli, na porodu , pored svih muka uhvatila me neopisiva glavobolja koja je zamisli gotovo nadjacala porodjajne bolove tako da su mi ponudili akupunkturu koja kao malo ublazi bol. Tocno ali vrlo kratkotrajno . Dakle, reci na vrijeme i drzim ti fige. Kako god, bit ce sve ok, ne brini . Vecina ih prezivi
Mil@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2003., 19:34   #25
Koliko sam ja upucena, u Hrvatskoj ti se to razlikuje od rodilista do rodilista. Nikakvi dodatni pregledi ti ne trebaju.

Ako ti tvoja doktorica nece biti na porodu, onda ti ona ne moze pomoci oko toga, sve ovisi o doktoru koji ce ti voditi porod, a i anesteziologu.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2003., 10:35   #26
Dakle, bas kako sam i mislila.... na milost i nemilost. Jedna frendica mi je rekla "ma nema sanse da ti daju" a ja sam rekla da o tome nema razgovora ili cu napraviti dar-mar
S druge strane, onih par koje znam da su dobile epiduralnu, sve su: a)imale debelu vezu u bolnici b) dobro su podmazale doktore c) i same su med. sestre koje tamo rade.
Dear Winona, ja sam u Zg, ali cini mi se ipak na "brdovitom balkanu".
mikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2003., 13:29   #27
mikka , ako zelis epiduralnu mozes i u zagrebu pronaci nacina da ju dobijes. Nazalost povezano jest s financijama.

Meni je zagreb jako drag ali sto se tice tretmana rodilja generalno i nije bas na nekom glasu ( nadam se boljemu te da one peticije koje smo potpisivali imaju nekog ucinka )

A tebi zelim mikka sve najbolje
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2003., 13:38   #28
mikka, u zagrebu epiduralnu mozes dobiti relativno bez problema. u petrovoj je daju ako procijene da ce porod biti dulji, a na svetom duhu mozes traziti od porodnicara. za druga rodilista ne znam, ali znam da su merkur i vinogradska kao manja rodilista malo fleksibilnija i da mozes dogovoriti neke opcije.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2003., 15:07   #29
Hvala svam svima. Znaci, nadaj se najboljem, ocekuj najgore.
U svakom slucaju, jos ima vremena. Javim vam negdje u 6. mj. kak je proslo.
mikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2003., 23:27   #30
Mene su nakljukali epidural-om samo tako.. imala sam osjecaj padam s kreveta.. na kraju sam ..poslije 20 sati ipak imala carski rez..
Upotreba epidurala stvorila mi je bolove u ledjima poslije poroda a znam da bolove u ledjima imaju i neke moje prijateljice koje su ga koristile.
Ipak mislim da je bolje s njim nego bez njega..

epidural i bol u ledjima
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2003., 22:52   #31
Za epiduralnu ti je najveća šansa da je dobiješ na Sv. Duhu. Ja sam tamo rodila uz epiduralnu i ne bih više bez.
Iako, ovisi ti puno u koju smijenu naiđeš.

Eh, da, i budući da si trudna, upućujem te na forum od mama i beba koji je meni jako, jako puno pomogao kroz trudnoću a i kasnije.

http://pub45.ezboard.com/fmameibebefrm2
Tania is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2003., 14:25   #32
mikka ja sam u swedskoj i tu dobije ko zeli
ja jesam trazila... i dobila...
ali uzalud jer sam dobila POGRESNO!!!
tako da mi je samo lijevfa srana utrnula... desna nist, pa nikakvog umanjena bolova bilo nije
kad smo skuzili vec je bilo prekasno da se ponovo bodem sta li

nisam znala da je u zg to problem dobiti
ako ipak dobijes, stipaj se za butine cijelo vrijeme da budes sigurna da djeluje kako treba
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2003., 18:44   #33
Prvo djete sam radjala u Belgiji. Tamo te samo pitaju da ili ne. Radjala sam 24 sata, dobila sam dvije epiduralne, srce mi je lupalo da sam mislila da cu kosti tamo ostaviti. U svakom slucaju namucila sam se i pored epiduralnih. Dvije godine poslije u Italiji sam rodila curicu bez ikakvih pomagala. Sve skupa je trajalo 30 min.,takoreci nisam ni osjetila.
Da trebam opet radjati ne bi uzela epiduralnu, mogu te pogoditi iglom u zivac pa su tek onda problemi.
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2004., 00:12   #34
Ja sam se odlucila POKUSATI prirodan porod, tj. ako bude islo bez ikakvih pomagala super, ako ne... a hebi ga ...
Samo sam u jedno sigurna, epiduralna i drip ni pod razno.

Naravno, odluka nije ni jednostavna ni laka, puno sam citala o svim opcijama, pretrazivala internet, rijesila sam cak i jedan kviz: jeste li spremni za prirodan porod. Pokusavam se informirati sto vise o tehnikama koje olaksavaju porod. Kupila sma si dvije knjige o tome (Active Birth - Janet Balaskas i Easing Labor Pain - Adrienne B. Lieberman).

Osobno me epiduralne strah ko samoga vraga, naravno sve je stvar osobnog izbora. U svakom slucaju bih pretrazila internet za informacije o + i - za epi. Ako si vec odlucila uzeti, bolje je da znas sto uzimas i koje su posljedice toga.

http://www.oyston.com/anaes/local/muir.html
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2004., 00:21   #35




Cure samo hrabro, porod je nesto najnormalnije, pa i nase babe i prababe su radjale. Sve ostalo je samo business.
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2004., 00:31   #36
Quote:
Denys kaže:




Cure samo hrabro, porod je nesto najnormalnije, pa i nase babe i prababe su radjale. Sve ostalo je samo business.
ovo me nevjerojatno podsjeca na mog muza koji kaze da su zene prije radile u poljima dok su bile trudne i kak su radjale sa motikom u ruci.

To ne znaci da cu i ja isto tako
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2004., 00:35   #37
http://www.parentsplace.com/pregnanc...100926,00.html

ovo mi je inace jako draga stranica i svim trudnicama preporucam da malo prosurfaju tu. Prema toj stranici sam ja za sada oblikovala svoj plan poroda, iako to jos nije gotovo, barem sam dobila viziju sto sve postoji i sto mogu birati (plan poroda ).
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2004., 00:42   #38
Ali tvoj muz ti je rekao zivu istinu. O.K. nisam ni ja radjala u polju s motikom u ruci, pogotovo ne prvo djete, ali sad mislim da ne bi bilo frke ni u polju. U Nizozemskoj se poradja doma, jedino ako imas kriticnu trudnocu prime te u bolnicu i svi su zivi i zdravi.
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2004., 18:40   #39
Znam da je malo frkovito s epiduralnom, ali odlucila sam. Ma najvise me zapravo brinulo je li ju stvarno takav problem dobiti u Zagrebu. Nista, i dalje se nadam najboljem, i tebi Issa zelim isto.
mikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 16:06   #40
moje iskustvo:
s epiduralnom.USA.pitanje izbora-pokriveno sa medic.osiguranjem.moglo je samo kad se otvoris mislim nesto kao 8 cm ili vise,inace moze usporit porodaj,jer zena ne gura vise kao bez nje.petnaest minuta sam se pokusavala smirit dovoljno da mi je ubodu u ispravno mjesto(rezultat takve greske bi bio mnogo gori od porodajnih bolova),da bih se porodila par minuta kasnije,i bespotrebno bila pod anestezijom iducih par sati.u tom momentu mi je bilo svejedno,kad se beba vidi bude za sve ostalo,ukljucujuci bol, svejedno,ali NE BIH TO VISE NIKAD IZABRALA,jer sam nakon toga imala mnogo vise bolova u ledima,dugo,i danas kad ne radim vjezbe,a s bebom u kuci to je zadnje sto majci treba.kad je bebi bilo 2 mjeseca,jedno jutro sam se probudila i nisam se mogla ispraviti.muz nije bio tu.hodala sam tako,bolje receno lezala, dva dana.1000ma godina smo radale bez anestezije,ja ne bih dodala nikakav rizik ako nije med. opravdano i neophodno.jos nisu razvijene metode anestezije u porodaju bez kontraindikacija i mogucih posljedica.ja vise ne stavljam u sebe ni antibiotik ako ne moram.kicmenu mozdinu mi vise niko nece bockati.porodaj nije bolest.bolno jeste,ali ko ima bolne menstrualne periode vec ima dobru ideju o porodajnim bolovima,samo ih treba umnoziti.ja sam imala slicne bolove prije porodaja,i trpjela sam ih ni zbog cega.u porodaju sam bar znala zasto,i nemam losa sjecanja na njih,samo na epiduralnu.u zivotu nije ni dobro da sve bude bezbolno i lako.
kako god izaberes,srecno,i cestitam novoj mami!
IlBo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:25.