Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2008., 15:22   #1
Silikonski gel za ožiljke?

Pozdrav,

imam friški (20 dana) star ožiljak od operacije, za sada ga mažem kremom od avenea cicalfate, ali preporučen mi je silikonski gel MedGel kojeg je kod nas gotovo nemoguće kupiti. Malo sam se raspitivala i došla do još jednog sličnog proizvoda kojeg ima za kupit kod nas. Zove se Darmatix, isto silkonski gel. Prema mojoj laičkoj usporedbi sličnosti su velike.
Zanima me da li je netko imao iskustva sa tim proizvodima, da li su stvarno isti, ili je taj medgel toliko bilji da se vrijedi potrgat da ga pronađeš........
sanchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 22:14   #2
bog sanchy!

ja sam se isto operirala prije dva tjedna i otad sam u potrazi za raznoraznim savjetima ovdje po forumu...

ja sam si kupila Contrakel, kremu protiv oziljaka slovenske firme Dr. Derm, vani je jako poznata i cijenjena mada je kod nas relativno nepoznata, ali ima je kupit u apotekama....
kupila sam bas tu jer mi je mama prije par godina skinula dojku zbog karcinoma i to je izgledalo grozno na pocetku, ali nakon intezivnog mazanja i potrosenih par tubica ove masti gotovo se nista vise ne vidi!
a meni je 15ak savova (tri mala oziljka i jedan veliki) po LICU tako da se uzdam svim silama u ovo!

inace, jako ti je bitno i da zastitis friski oziljak od sunca, pogotovo sad;
trudi se izbjegavat sunce uopce ovo ljeto i nabavi neku odlicnu kremu s visokim zastitnim faktorom.... evo ja sam se nakon par postova na razoraznim temama i savjetima i prijedlozima forumasica, na kraju odlucila za Eucerinovu
http://www.eucerin.com.hr/sonnenempf...eme_50plus.asp
i moram priznat da sam jako zadovoljna!
JOS JEDNOM HVALA CURE!

Inace imas cijelu temu o oziljcima vec tu na forumu pa idi vidi....
https://www.forum.hr/showthread.php?t=176947&page=5


eto, nadam se da sam ti malo pomogla, javi kako napreduje otklanjanje oziljka!
raketa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 22:20   #3
Cure, ja bih vam preporučila i faktor 100 jer je sunce i zračenje sve jače i jače, a za mladu kožu je bitno da je potpuno blokirana od sunca.
Migra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:56.