Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2015., 19:01   #661
Podijelit ću s vama svoje iskutvo koje je stvarno friško jer ovaj post tipkam iz bolnice, a operirana sam jučer ujutro oko 10h.

Moje vađenje krajnika bilo je indicirano groznim zadahom iz usta. Gnojne angine sam u pravilu imala jednu do dvije godišnje, ali to bi bili oni najgori slučajevi kada bi otišla doktoru i završila na antibioticima. Krajnici su mi naoticali mnogo češće od toga, ali bi ih smirivala cuclanjem angala ili nekih drugih septoleta. Nikud nisam išla bez njih u torbici.
Zbog svega toga, moji krajnici su bili prepuni rupa i hrana koju bi pojela tokom dana zavukla bi se u te rupe, usmrdila i pretvorila u odvratne čepiće koji bi mi redovito ispadali van kod kašljanja ili pranja zubiju.
Ovi problemi počeli su prije cca tri godine i već tada mi je dr opće prakse savjetovala da ih odem izvaditi. Nekako sam to cijelo vrijeme odgađala jer sam na internetu pročitala sva iskustva valjda koja su ljudi napisali i baš sam se jako uplašila bolova i oporavka i cijele te priče.

Međutim, zadah se do sada stvarno pogoršao i nisam se uopće osjećala ugodno u društvu. Da ne kažem da me dečko nekad ne bi htio ljubiti koliko je to smrdilo

Pripremila sam se psihički da će biti jako, jako gadno i da ću danima/tjednima umirati od bolova i krenula u cijelu proceduru.

Operirana sam jučer u bolnici Dubrava u općoj anesteziji. Sam zahvat je prošao dobro, oporavak ide bolje nego što sam uopće zamišljala da će biti!
Ne znam jel zato što sam se pripremila da će biti užasno, ili prirodno imam višu toleranciju na bol, ili su me gadne gnojne angine pripremile na osjećaj žileta u grlu dok gutam... što god da od toga bilo, meni je super kako sam očekivala da će biti!
Nisam uopće krvarila, niti krvarim danas. Nisam čak niti neposerdno nakon operacije osjetila okus krvi u ustima.

Dva sata nakon anestezije sam odmah počela piti čaj - bolilo je, ali tjerala sam se da pijem. Do navečer sam popila cca dvije litre. Operacija je bila u 10, ja sam k sebi došla oko 12h, oko 14h sam počela s čajem. Prvu injekciju analgetika nakon operacije sam dobila tek prije spavanja, nije mi bilo toliko bolno da bi ju trebala prije. Jučer nisam jela ništa, samo čaj. Mogla sam i pomalo pričati, ali su me sestre ušutkavale.

S obzirom da su moji krajnici bili u katastrofalnom stanju, zadržat će me u bolnici tri dana (do ponedjeljka) na antibioticima. Lijevi krajnik je bio nešto bolje i taj rez skoro ne osjetim, desni je bio jako velik i rana je veća, i to dosta osjetim. Ali opet ne toliko jako da ne bi mogla bez injekcije.

Danas (24h nakon operacije) nisam uopće dobila analgetike, pijem i jedem kašasto bez ikakvih lijekova protiv bolova. Ujutro smrvljene kekse s mlijekom i jogurt, za ručak juhu i pire krumpir, za večeru palentu s acidofilom.
Cijeli dan pijem litre čaja i već mi na uši ide van.

Ne kažem da me ne boli - boli me svaki gutljaj čaja i sline, svaki zalogaj hrane. Ali ta bol je možda malo gora od boli koju bi proživljavala s gnojnom anginom. Jučer je osjećaj žileta u grlu bio intenzivniji, danas je već bolje.
Ono što me dodatno malo boli su uši (kaže dr da je to normalno) i donja usna (koja je bila prikopčana valjda na nešto da bi usta bila otvorena tokom operacije )

Da sam znala da će biti tako, davno bih se odvažila na ovu proceduru.

Vjerujem da su iskustva različita i da ljudi različito reagiraju na bolove. Moje iskustvo je pozitivno i htjela sam ga podijeliti s vama pa da ostane na forumu zabilježena i koja pozitivna priča vezana za operaciju krajnika i da možda netko tko to mora obaviti ne odgađa ovo kao ja godinama

Ah da, možda ne bi bilo zgorega spomenuti da imam 29 godina

Inače, sve pohvale doktorima i sestrama u Dubravi, divni su prema meni.
Nadam se da će i ostatak oporavka biti jednako pozitivan. U ponedjeljak idem doma i veselim se punoj škrinji sladoleda!
Primrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 16:02   #662
..evo da i ja prenesem doživljaj operacije sa svojih 55 godina starosti ...jućer sam došla iz Vinogradske bolnice...imala sam malo teži zahvat jer su moje mandule bile u katastrofalnom stanju nakon zadnjih incizija koje su bile neminovne, gnojne nakupine više nisu mogle same izaći pa se pristupalo rezanju...lijeva strana mandule je bila toliko velika da mi je stvarala strašne probleme pri disanju i gutanju, jelo bi se ako je bilo malo tekučije, vračalo nazad, nesnosan bol da i ne spominjem, refleksna bol u uhu..nešto prestrašno. (opomenuli su me ako još jednu takvu angin zaradim da će me koštati života jer ova zadnja je proizašla sa sepsom) Sama operacija je trajala nešto preko sat vremena, probudili su me u mojoj sobi na mom krevetu, ništa nisam osiječala osim da su mi nešto usta kao natečena, pošto imam malu čeljust, teško je bilo doprijet do mandula pa su mi krajevi usta popucali. Sve ostalo je super prošlo, koliko su me naplašili da će boljeti užasno prestrašno, nesnosno za ubiti se...nema ni govora o tome, boli me da,al nije sad baš da ne mogu živjeti, gorije mi je bilo kad sam imala ovu sad zadnju anginu sa sepsom i sve te silne incizije koje bole do besvijesti, danas mi je puno bolje,laganije gutam bez da pritisnem uho koje me boli kod gutanja, jedem samo sladolede i pijem čaj, paše mi hladnjikavo..drugo mi ne ide, nadam se da ću se brzo ozporaviti i isto tako želim reći da su na ORL Vinogradskoj djelatnici super, doktori i sestre za svaku pohvalu..prema nikom se nisu odnosili grubo ni bahato, baram je tako kod dr Pegana bilo, jer vidim loše predhodne komentare za ..evo ja sam jućer došla iz Vinogradske bolnice...imala sam malo teži zahvat jer su moje mandule bile u katastrofalnom stanju nakon zadnjih incizija koje su bile neminovne, gnojne nakupine više nisu mogle same izaći pa se pristupalo rezanju...lijeva strana mandule je bila toliko velika da mi je stvarala strašne probleme pri disanju i gutanju, jelo bi se ako je bilo malo tekučije, vračalo nazad, nesnosan bol da i ne spominjem, refleksna bol u uhu..nešto prestrašno. Sama operacija je trajala nešto preko sat vremena, probudili su me u mojoj sobi na mom krevetu, ništa nisam osiječala osim da su mi nešto usta kao natečena, pošto imam malu čeljust, teško je bilo doprijet do mandula pa su mi krajevi usta popucali. Sve ostalo je super, koliko su me naplašili da će boljeti užasno...nema ni govora o tome, boli da al nije sad baš da ne mogu živjeti, gorije mi je bilo kad sam imala anginu i sve te silne incizije koje bole do besvijesti, danas je puno bolje, jedem samo sladolede i pijem čaj, drugo mi ne ide, nadam se da ću brzo ozdraviti i isto tako želim reći da su na ORL Vinogradskoj djelatnici super, doktori i sestre za svaku pohvalu..prema nikom se nisu odnosili grubo ni bahato, baram je tako kod dr Pegana bilo.inogradsku..Znam da ne mogu plesati oko nas, da nemaju vremena za svaku pacijenticu ili pacijenta da zastanu i slušaju naše muke, ali imaju vremena da nam pomognu i olakšaju boli i da budemo u redu i čistom, a to je potrebnije od jadanja na ramenu i tulenja kak nas boli i neznam kaj sve još ne. Sve u svemu. daleko manje me operacija boli od same angine...samo sam na to htijela staviti naglasak.
__________________
"Dogs never bite me. Only people. "- Marilyn Monroe

Zadnje uređivanje jagodica111 : 26.03.2015. at 16:14.
jagodica111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 19:24   #663
Meni je desni krajnik svako malo natečen. Prije tjedan dana sam imala visoku temperaturu, otišla u Dom zdravlja u Grižanskoj (Dubrava) kod dežurne doktorice...nešto mi je mljela da imam nizak tlak i da trebam piti puno vode, i to je više-manje to. Nije mi rekla šta mi je, a i bila je nadrkana kao i dežurna med. sestra pa mi se nije s njima dalo raspravljati. Dobila sam klavobel, popila sve u tjedan dana, i to je to.

Danas sam malo zavirila u grlo jer sam zamijenila crnu plombu bijelom, pa da vidim na šta to liči (super) i spazila sam da mi je opet desni krajnik natečen.

S obzirom da mi se to često događa, i to samo desni krajnik - nazvala sam svoju doktoricu opće prakse, i sestra me naručila za točno 6 dana. Do tada će mi se vjerojatno krajnik normalizirati, tako da ću ispast patološka lažljivica. Trenutno razmatram šta da radim, jer mi se zbilja neda toliko čekati. Najgore mi je što me nikad ne boli, samo je natečen.

I tako...

Ima netko slično iskustvo mojem, što se tiče natečenog desnog krajnika - bez bolova?

Zadnje uređivanje frida_merkuri : 02.04.2015. at 19:42.
frida_merkuri is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 12:20   #664
Frida, savjetujem ti pregled kod otorinca. Kažeš da ti se svako malo događa, znači on će ti vjerojatno predložiti tonzilektomiju.

Ja bih osobno svakome s čestim upalama krajnika, otečenim, gnojnim krajnicima i sl. savjetovala tonzilektomiju. Moja je bila u ožujku 2013. i od tada nisam ni jednom imala upalu grla.
Lady Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 02:01   #665
Quote:
Lady Anne kaže: Pogledaj post
Frida, savjetujem ti pregled kod otorinca. Kažeš da ti se svako malo događa, znači on će ti vjerojatno predložiti tonzilektomiju.

Ja bih osobno svakome s čestim upalama krajnika, otečenim, gnojnim krajnicima i sl. savjetovala tonzilektomiju. Moja je bila u ožujku 2013. i od tada nisam ni jednom imala upalu grla.


Taj isti dan kada sam napisala post, nazvala sam polikliniku Sunce i dogovorila pregled kod otorinca, došla sam na red sljedeći dan (zvala sam ih pred zatvaranje, a na red došla u 7 ujutro). Na svu sreću nije našao ništa čega sam se ja bojala (hipohondar), sve je u redu, jedino bih trebala ujutro i navečer pročistiti nos sa mješavinom vode, sode bikarbone i krupne morske soli (prokuhano). I kroz 2 tjedna bi mi se sve pročistilo i nebi više imala problema sa natečenim krajnikom, koji je zapravo posljedica toga što u snu počnem disati na usta zbog začepljenog nosa.

frida_merkuri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 04:54   #666
Pozdravljam, trebao bi odgovor nekoga ko je upucen.
Naime ja imam hronicno uvecane krajnike, nekad mi je otezano gutanje ali nista strasno tipa da ne mogu jesti, moram reci da nemam tegoba tipa temperature (ne pamtim kad sam je zadnji put imao) bijele naslage po krajnicima, krvna slika (tipa sedminetacija i leukociti) je u redu, znaci nista ne ukazuje na upalu nego se predpostavljam radi o hronicno uvecanim krajnicima (vjerovatno od prijasnjih upala)
Ono sto mene zanima jeste da li takvi krajnici mogu uticati na slabljenje srca (negdje sam procitao da od krajnika hoce i srce oslabiti, bubrezi...)
Ovako na izgled mi je grlo stalno crveno (ne znam da li treba takvo biti) i negdje u dijelu izmedju nosa i grla usjecam da imam pljuvacke koja mi smeta, kad ispljunem ne bude zelena ili zuta ali desi se da bude ljepljiva, sluzava...
Nos mi je takodjer cesto zapusen, mada bolje je kako sam uzeo Aqua Maris set za ispiranje nosa.
Znam da je nezahvalno traziti savjete na forumu, ali prije par godina kada sam isao privatno na pregled doktor je govorio da ih moram vaditi, naravno u njegovoj klinici i tad je kostalo oko 400 eura, u drzavnoj klinici mi je doktorica rekla da ne moram vaditi ako nemam bar 3 gnojne angine godisnje, sto nemam.
Ja bi najradije vadio ova govna iz grla jer nekad bas osjecam kao da imam dvije loptice u grlu, ali evo ovdje u Sarajevu sve cesce slusam kako u bolnicama hara bakterija mrsa i samo zbog toga se ne usudjujem pod noz.
Ako bas moram, radije bi platio i otisao privatno.
samocitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 14:27   #667
Quote:
samocitam kaže: Pogledaj post
Pozdravljam, trebao bi odgovor nekoga ko je upucen.
Naime ja imam hronicno uvecane krajnike, nekad mi je otezano gutanje ali nista strasno tipa da ne mogu jesti, moram reci da nemam tegoba tipa temperature (ne pamtim kad sam je zadnji put imao) bijele naslage po krajnicima, krvna slika (tipa sedminetacija i leukociti) je u redu, znaci nista ne ukazuje na upalu nego se predpostavljam radi o hronicno uvecanim krajnicima (vjerovatno od prijasnjih upala)
Ono sto mene zanima jeste da li takvi krajnici mogu uticati na slabljenje srca (negdje sam procitao da od krajnika hoce i srce oslabiti, bubrezi...)
Ovako na izgled mi je grlo stalno crveno (ne znam da li treba takvo biti) i negdje u dijelu izmedju nosa i grla usjecam da imam pljuvacke koja mi smeta, kad ispljunem ne bude zelena ili zuta ali desi se da bude ljepljiva, sluzava...
Nos mi je takodjer cesto zapusen, mada bolje je kako sam uzeo Aqua Maris set za ispiranje nosa.
Znam da je nezahvalno traziti savjete na forumu, ali prije par godina kada sam isao privatno na pregled doktor je govorio da ih moram vaditi, naravno u njegovoj klinici i tad je kostalo oko 400 eura, u drzavnoj klinici mi je doktorica rekla da ne moram vaditi ako nemam bar 3 gnojne angine godisnje, sto nemam.
Ja bi najradije vadio ova govna iz grla jer nekad bas osjecam kao da imam dvije loptice u grlu, ali evo ovdje u Sarajevu sve cesce slusam kako u bolnicama hara bakterija mrsa i samo zbog toga se ne usudjujem pod noz.
Ako bas moram, radije bi platio i otisao privatno.
Uvecani krajnici ne znace da su i bolesni. Oni su limfni cvorovi koji imaju svoju funkciju u imunoloskom sustavu. Uslijed neke upale, ne nuzno krajnika, su ti ostali uvecani, a po simptomima koje navodis, vjerojatno imas i tzv. treci krajnik uvecan.
Ne spominjes koliko imas godina. Ako si adolescent, onda jos ima vremena, jer s vremenom krajnici se smanjuju.
Isto tako ako smatras da ti je kvaliteta zivota smanjena zbog tegoba koje osijecas, moguce je parcijalno odstranjenje krajnika, koje je daleko manje invazivan zahvat i oporavak je brzi.
U svakom slucaju, prije konacne odluke ucinila bih briseve zdrijela i nosa i obavila pregled kod otorinolaringologa.
Sto se srca tice, skode mu bakterije koje se ugnijezde u krajnicima a ne uvecani krajnici.
Sto se mrse tice, to je bolnickabakterija koju je moguce bilo gdje pokupit, pa i kod privatnika. No tesko da ces je pokupiti kod operacije krajnika. Metoda kojom se danas uklanjaju nije rezanje skalpelom vec uzv metodom koja odmah spaljuje tkivo i gotovo da krvarenja i vece otvorene rane i nema.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 16:43   #668
Prije svega da se zahvalim puno na odgovoru.
Imam 33 godine, briseve grla i nosa sam radio prije godinu dana jer mi je dijete pokupilo stafilokok aureus pri rodjenju, pa smo supruga i ja radili briseve i nalazi su u redu.
Ne znam da li ste culi za test na kandidu sa casom vode, e po njemu sam imao kandidu, zbog toga uradim ponovno bris grla i uredno je sve, znaci po brisevima grla je sve ok, po nalazima krvi ja nemam upalu niti zariste, znaci nazalost krajnici su takvi kakvi jesu desava mi se da me grlo grebe i da imam pomalo otezano gutanje, grlo je obicno crveno, planiram uraditi i gastroskopiju jer cesto imam problema sa zelucanom kisalineom i podrigivanjem pa kontam da se mozda kiselina iz zeluca vraca u jednjak i iritira ga.
Sto se tice kvalitete zivota, pa mogu reci da mi je umanjen jer pri fizickom naporu (inace se bavim rekreativno trcanjem) imam teskoce s disanjem za koje ne znam uzrok, sumjalo se na astmu, pa jedan pulmolog kaze nije, drugi jeste... probao pumpice na bazi korikosteroida i nista mi nije bolje... meni mama ima pusacki bronhitis i kad vidim kako ona kaslje i dise, ja nisam ni priblizan njoj, ali npr prilikom rekreacije skupi mi se neke pljuvacke u grlu koju jedva ispljunem, predpostavljam da mi ona otezava disanje.
Sta je ovako dobro na biljnoj bazi za ispiranje grla i nosa.
Za mrsu znam da je bolnicka bakterija i da se moze pokupiti bilo gdje, ali vjerujte da sam se naslusao toliko losih iskustava gdje su neki zavrsili i fatalno, evo npr. tatin rodjak, nikad nije bio bolestan ali bukvalno, malo ga koljeno zezalo (meniskus) i ode da operise, fasuje mrsu, sepsa i vise ga nema. Tako da se vodim time "ne diraj i ne izazivaj ako bas ne moras"
samocitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 10:15   #669
Evo jedno frisko iskustvo tonzilektomije.
Meni je ova tema jako pomogla, pa se nadam da ce i moj post biti koristan nekome ko se priprema proci ovo.

Imam 26 godina, gnojne angine oduvijek bar 1x godisnje.
Dok sam bila mala, taman je postalo popularno ne vaditi mandule nikome valjda, tako da me vadenje zaobislo.
Znalo je biti mirnijih perioda ali unatrag godinu dana grlo me gotovo stalno boli, upaljeno je, par gnojnih angina (od kojih jedna izuzetno teska), kvaliteta zivota mi se drasticno narusila, bez pastila i tableta proiv bolova nisam vise ni na wc isla i tako dosla na pregled kod ORL specijalista u Vinogradskoj, kaze on da je to za vaditi, ja sva sretna, rekoh moze

Inace su mi tonzile bile kronicno promjenjene, pune rupetina iz kojih je cesto izlazilo ono bijelo sran*e, jedna je bila ogromna, druga manja, dakle asimetricne i opako razrovane.

Obavila sam neke osnovne pretrage za operaciju, operacija je bila u lokalnoj anesteziji (na moj zahtjev), mislim da inace svima rade u opcoj.
Opet bih izabrala lokalnu jel ima puno prednosti, jedino nije za one slabog zeluca, ja to na srecu nisam

Iz bolnice sam pustena odmah drugi dan, prva 2 dana me nije nesto posebno boljelo, valjda su one njihove injekcije Voltarena jake, ali 3. mi je pocelo biti bas lose, sve me krenulo boljet, glava ko bundeva, opca slabost, neka mala temperatura (sto je normalno), uglvnom osjecaj kao da me zgazio sleper.

Danas je 5. dan i jos taj gadan osjecaj ne popusta.
Valjda je organizam iscrpljen zbog svega toga, pogotovo nenormalne hrane pa mi se dosta vrti i tesko mi je ista raditi osim lezati.

Inace pijem redovito Voltaren tablete i one mi djeluju krace nego sto bi trebalo, ja sam se opskrbila njima prije operacije, ne znam kako bi inace izdrzala sa Lupocetima i tim slabijim analgeticima kad ovo jedva pomogne, a problem je sto ti to nitko ne kaze, Voltaren ne ide bez recepta, oni u bolnici samo spomenu koje analgetike bi bilo dobro piti a problem je sto za pola njih treba recept i nedaju ti ovako u ljekarni, a bolovi poslije su izrazito jaki i ne popustaju od ovih slabijih...

Inace jedem vecinom kasasto, pudinge, malo juhe, pijem po 2litre tekucine dnevno jer mi je grlo stalno suho i kaslja mi se ako ne pijem non stop, pricati sam pocela 3. dan nakon operacije.

Sve u svemu nije tako strasno, jedino sto me vec pomalo iritira ta bol i nemogucnot normalne prehrane, nestrpljiva sam i jedva cekam da prodju ovi kriticni dani i da stvar krene na bolje i da se vratim normalnom zivotu i akivnostima a ne samo lezanju.
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 03:34   #670
Savjet?

Pozdrav
unazad 7 dana su mi se na krajnicima pojavile bijele nakupine, nema temperature, osjećam se ok... zadnji put sam imala tonzilitis prije 4 godine s mononukleozom. Odem kod doktorice, da mi Azitromicin, uredno popijem u 3 dana i nakupine se uglavnom povuku, osim što je grlo i dalje crveno, bolno i otečeno.
Jučer se pogoršala situacija, temperatura 37, glavobolja i bol u mišićima. Užasno me boli cijelo grlo, stisnuto je, natekla mi je i resica i područje oko nje. Bol u ušima. Negdje iznad mekog nepca osjećam slijevanje sekreta u stražnji dio grla i imam osjećaj da to nimalo ne pomaže situaciji. Pušem nos, ali bez pretjeranog efekta..
Sutra idem kod doktorice, radi popodne.. u međuvremenu, imate li ikakav savjet što da radim? grgljam kadulju i slanu otopinu, pijem čaj u enormnim količinama, odmaram.. i malo me hvata zabrinutost, odavno mi nije bilo ovako loše
Veridies is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 10:37   #671
Quote:
Veridies kaže: Pogledaj post
Pozdrav
unazad 7 dana su mi se na krajnicima pojavile bijele nakupine, nema temperature, osjećam se ok... zadnji put sam imala tonzilitis prije 4 godine s mononukleozom. Odem kod doktorice, da mi Azitromicin, uredno popijem u 3 dana i nakupine se uglavnom povuku, osim što je grlo i dalje crveno, bolno i otečeno.
Jučer se pogoršala situacija, temperatura 37, glavobolja i bol u mišićima. Užasno me boli cijelo grlo, stisnuto je, natekla mi je i resica i područje oko nje. Bol u ušima. Negdje iznad mekog nepca osjećam slijevanje sekreta u stražnji dio grla i imam osjećaj da to nimalo ne pomaže situaciji. Pušem nos, ali bez pretjeranog efekta..
Sutra idem kod doktorice, radi popodne.. u međuvremenu, imate li ikakav savjet što da radim? grgljam kadulju i slanu otopinu, pijem čaj u enormnim količinama, odmaram.. i malo me hvata zabrinutost, odavno mi nije bilo ovako loše
Ojačaj imunitet nekako vitaminima pa i pozitivnim razmišljanjem.
Tako je meni bilo i grlo i problemi i probam sve, ne uspijeva, i odem liječniku i kao i obično ljiječnik propiše
mi neki lijek prilično skup a ništa ne pomaže i nije ni pomogao a popijem sve. Tek tad se sjetim da mi je voda koju pijem malo hladnija nego u zagrijanoj sobi sobnoj temperaturi, jer ja pijem vodu več pripremljenu koja malo odstoji da ne bi pio sa pipe hladnu. I u toj nevolji sa grlom počnem zagrijavati vodu samo toliko da bude mlaka i pijem je malo više ali je ugodna(može i sa limunom), i gle čuda, za par dana simptomi prestaju i grlo zdravo. Mala tajna, ali meni uspjela. Eto, pokušaj
Ali ipak otiđi i kod doktora
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 02:05   #672
Quote:
morskigolub kaže: Pogledaj post
Tek tad se sjetim da mi je voda koju pijem malo hladnija nego u zagrijanoj sobi sobnoj temperaturi, jer ja pijem vodu več pripremljenu koja malo odstoji da ne bi pio sa pipe hladnu. I u toj nevolji sa grlom počnem zagrijavati vodu samo toliko da bude mlaka i pijem je malo više ali je ugodna(može i sa limunom), i gle čuda, za par dana simptomi prestaju i grlo zdravo. Mala tajna, ali meni uspjela. Eto, pokušaj
Doktorica mi je dala Klyndamycin, skoro momentalno krenulo na bolje..
samo toplo pit sad hvala!
Veridies is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 11:12   #673
Bijelo crvena izraslina na krajniku

Evo otvorila sam ovu temu jer ne mogu nigdje naci nesto slicno

Ovako, na krajniku imam nekakvu izraslinu, mozda velicine negdje 4-5 mm, ne boli, ne smeta, stoji mi vec jedno 2 godine i potpuno sam zaboravila na nju do prije par dana
Bijele je boje, al bas bijele, ne zute, a na dijelu gdje visi sa krajnika je malo crvenkasta, a kad je stapicem malo okrenem na unutrasnju stranu isto je tako nekako crvenkasto bijela
Bila sam prije neki dan kod svoje dr i kaze da to nije nista opasno, ali naravno, citajuci svasta po internetu prepala sam se....iako nigdje nisam nasla sliku neceg slicnog
Da li netko zna sto bi to moglo biti? Da li bi imala neke simptome kao povecanje limfnog cvora ili slicno da je nesto opasno?
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 11:54   #674
Pozdrav. imam 21 g. nemam nikakve ceste gnojne upale ali bar jedanput mjesecno su mi krajnici naoteceni, crveni i bole. plus jako su mi razrovani i puni rupa i tu mi se stvaraju one bijele nakupine. mene to uzasno živcira jer od toga nekad imam zadah. i ono sta sam skuzila da kad si masiram vrat a to je ono jedanput mjesecno odem na masazu sljedeci dan se probudim u bolovima i naotecenim i crvenim krajnicima. jel doktori zele operirat krajnike ako su cesto povecani i imaju te nakupine? jer moja doktorica opce prakse misli da se sve moze antibiotikom rjesit pa makar ga pila svakih mj dana.
gigiu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 23:30   #675
pozdrav!

imam pitanje - zadnja 2-3 dana me boli grlo, suho je, crveno, kašljem stalno jer imam osjećaj kao da mi nešto smeta u grlu.
ali dobro, nije da me prvi put boli grlo a sigurno ni zadnji. no, danas sam primjetila ovo nešto bijelo kod krajnika i nemam pojma što je to i kako se toga riješiti???



probala sam doći do toga ali nema šanse pošto mi je refleks za povraćanje pojačan i ne mogu se ni približiti tome..
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 21:00   #676
Quote:
ane_007 kaže: Pogledaj post
Evo otvorila sam ovu temu jer ne mogu nigdje naci nesto slicno

Ovako, na krajniku imam nekakvu izraslinu, mozda velicine negdje 4-5 mm, ne boli, ne smeta, stoji mi vec jedno 2 godine i potpuno sam zaboravila na nju do prije par dana
Bijele je boje, al bas bijele, ne zute, a na dijelu gdje visi sa krajnika je malo crvenkasta, a kad je stapicem malo okrenem na unutrasnju stranu isto je tako nekako crvenkasto bijela
Bila sam prije neki dan kod svoje dr i kaze da to nije nista opasno, ali naravno, citajuci svasta po internetu prepala sam se....iako nigdje nisam nasla sliku neceg slicnog
Da li netko zna sto bi to moglo biti? Da li bi imala neke simptome kao povecanje limfnog cvora ili slicno da je nesto opasno?
Ne znam da li te ista tjesi, ali identicnu stvar imam ja. Bio sam nedavno kod otorinca koji je krajnike jako brzo pregledao, i tek nakon toga sam to primjetio. On tada nije nista komentirao, sve se nesto mislim da je vazno da bi spomenuo, ali toliko je brzo proletio na tom pregledu da si sad mislim da mozda nije ni skuzio. Ono sto mene sad jos vise muci je sto imam duze vrijeme povecane limfne cvorove.
Reoless is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 10:00   #677
Tonzilktomija - Rijeka

evo da prenesem i svoje iskustvo,

opererirana pred 8 dana KBC Rijeka,

imam 37 god, angine se non stop javljale i gnojne i obične,
uglavnom na pregledu ti otorinac kaze da preporuca vadjenje a na tebi je da doneseš konačnu odluku..

prijem mi bio u pon, operacija trebala bit u utorak; no kako im je gužva na odjelu tek sam u četvrtak došla na red;
prvo što nisam znala - banalno namažite si usnice melemom, labeloom prije,
jer sam imala razdrane krvave rubove usana od operacije ono kad ti fiksiraju usta..
od ulaska u odlaska do povratka u sobu prodje 2 sata, kad me budili iz anestezije skužiš da te grlo peče ko jaka angina al podnosiš.odmah mi tamo dali analgetik.

po dolasku u sobu ne smiješ 2 sata ništa piti ( to je zato jer bi ti bilo mučno) ja sam svejedno sve ispovraćala
(na samoj operaciji se nagutaš te krvi) I onda mi je bilo ok, bol podnošljiva, svako malo moraš vlažit grlo radi rane, bolje paše čaj nego voda - meni voda tjerala na povraćanje

ni slučajno govorit iako se čini da možeš neš reć.
Sutradan ujutro pustili me doma.. boli podnošljivo.. taman mislila da sam super prošla.. kad popodne počelo ubijati, voltaren čepići spasili.
2.-5. Dan poslije operacije… ono izdrzis od voltarena do voltarena (smiješ dnevno 3*50 mg) kako tako .. 5 dan najagori rušim se od bolova a prerano za uzet novi voltaren I tako otrpiš u agoniji.

Ali ima jedna super stvar koja m spašavala ne znam jel već neko spominjo – domaći kantariol, uzela bi I držala u ustima lijevo i desno kolko god dugo bi mogla; to bi stvarno umirilo onda pljuneš..
Naime rane jesu otvorene al budu neka 2-3 poprečna šava pa kad se oni zategnu I kad te peče I od guta vode umireš .- kantariol spasio. (predraga prijateljica mi preporučila Hvala M.)
6. dan poslije oper. Kontrola, dr kaže da j sve ok da je normalno da boli da bi konci trebali ispast uskoro
danas 7. dan p. op. sam upravo meni rekordnih 18 sati bez voltarena ( može se navodno 10 dana najviše uzimati)

što se tiče prehrane prvo mi je odgovaralo mlačno sad pijem čaj od kadulje ili sljeza koji kad skuham stavim u fridge.. pa pijem hladniji..

Sretno svima koji moraju proći kroz ovo!
Syl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 14:59   #678
Pozdrav ljudi, evo dobila sam i ja termin za operaciju 23.05. u bolnici Merkur. Rekli su da dodem u pola osam tamo ono što me zanima što ste nosili od stvari sa sobom jer meni nitko ništa ne govori da mi išta treba pa bih voljela dobiti neke smjernice. Isto tako 23. bi mi trebao biti predzadnji-zadnji dan menstruacije jel to utječe....
aRpoteNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 18:04   #679
ma nista posebno ne moras nositi , poneses pidamu, papuce, casu i u biti nista vise , ja sam operiran prije evo 9 dana u osijeku, dosao ujutro operirali me odmah i sutra dan poslje vizite doma, dalje ce ti sve reci sta smijes sta nesmijes...imam 26 god
daky123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 16:16   #680
Quote:
maya_zg kaže: Pogledaj post
Evo jedno frisko iskustvo tonzilektomije.
Meni je ova tema jako pomogla, pa se nadam da ce i moj post biti koristan nekome ko se priprema proci ovo.

Imam 26 godina, gnojne angine oduvijek bar 1x godisnje.
Dok sam bila mala, taman je postalo popularno ne vaditi mandule nikome valjda, tako da me vadenje zaobislo.
Znalo je biti mirnijih perioda ali unatrag godinu dana grlo me gotovo stalno boli, upaljeno je, par gnojnih angina (od kojih jedna izuzetno teska), kvaliteta zivota mi se drasticno narusila, bez pastila i tableta proiv bolova nisam vise ni na wc isla i tako dosla na pregled kod ORL specijalista u Vinogradskoj, kaze on da je to za vaditi, ja sva sretna, rekoh moze

Inace su mi tonzile bile kronicno promjenjene, pune rupetina iz kojih je cesto izlazilo ono bijelo sran*e, jedna je bila ogromna, druga manja, dakle asimetricne i opako razrovane.

Obavila sam neke osnovne pretrage za operaciju, operacija je bila u lokalnoj anesteziji (na moj zahtjev), mislim da inace svima rade u opcoj.
Opet bih izabrala lokalnu jel ima puno prednosti, jedino nije za one slabog zeluca, ja to na srecu nisam

Iz bolnice sam pustena odmah drugi dan, prva 2 dana me nije nesto posebno boljelo, valjda su one njihove injekcije Voltarena jake, ali 3. mi je pocelo biti bas lose, sve me krenulo boljet, glava ko bundeva, opca slabost, neka mala temperatura (sto je normalno), uglvnom osjecaj kao da me zgazio sleper.

Danas je 5. dan i jos taj gadan osjecaj ne popusta.
Valjda je organizam iscrpljen zbog svega toga, pogotovo nenormalne hrane pa mi se dosta vrti i tesko mi je ista raditi osim lezati.

Inace pijem redovito Voltaren tablete i one mi djeluju krace nego sto bi trebalo, ja sam se opskrbila njima prije operacije, ne znam kako bi inace izdrzala sa Lupocetima i tim slabijim analgeticima kad ovo jedva pomogne, a problem je sto ti to nitko ne kaze, Voltaren ne ide bez recepta, oni u bolnici samo spomenu koje analgetike bi bilo dobro piti a problem je sto za pola njih treba recept i nedaju ti ovako u ljekarni, a bolovi poslije su izrazito jaki i ne popustaju od ovih slabijih...

Inace jedem vecinom kasasto, pudinge, malo juhe, pijem po 2litre tekucine dnevno jer mi je grlo stalno suho i kaslja mi se ako ne pijem non stop, pricati sam pocela 3. dan nakon operacije.

Sve u svemu nije tako strasno, jedino sto me vec pomalo iritira ta bol i nemogucnot normalne prehrane, nestrpljiva sam i jedva cekam da prodju ovi kriticni dani i da stvar krene na bolje i da se vratim normalnom zivotu i akivnostima a ne samo lezanju.
zašto nije u lokalnoj za one slabog želuca. Molim te možeš pojasniti ?
sandalinka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:31.