Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2006., 23:51   #1
User accounti

Evo ovako imam jedan problemcic i htio bih rjesenje...

Troje ljudi koristi ovaj kompjuter i sad mene zanima jel mogu ja kako podijeliti kompjuter na 3 dijela:npr. da dam svakom 40gb i onda kad recimo on instalira igru da ju samo on ima i nitko drugi,kad ja napravim konekciju na net da ju samo ja imam....Jel to mogu pomocu obicnih User accounta? ne zelim vidit nikakve posljedice njihovih instalacija i rada na mom acc....
Je li moguce kad bi napravio particije,da njima omogucim da vide samo svoju,jednu particiju?
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 18:21   #2
Morat ćeš improvizirat.
Carl Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 18:30   #3
Quote:
Carl Johnson kaže:
Morat ćeš improvizirat.
kako?
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 21:01   #4
Provaj malo progulat. Nemam ideje...
Carl Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 22:29   #5
Guglaj "boot manager".

Ja sam prije par godina slagao sistem, na istom hardu dvije particije, na jednoj Win98, a na drugoj WinXP, i jedna drugu ne vide, i svaka ima šifru za ulazak, tako da svako ima svoj virtualni komp, i ne može unerediti podatke ili sistem od onog drugog. Ima ih besplatnih i onih drugih.

Ne pitaj me kako se zvao prog, jer sam zaboravio.
__________________
Koj@net
Koj@net is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 22:49   #6
Quote:
M3NT4L kaže:
Troje ljudi koristi ovaj kompjuter i sad mene zanima jel mogu ja kako podijeliti kompjuter na 3 dijela:
je li win ili linuks?

u principu može, mada neki nekorektno napisani programi traže admin instalaciju, pa samim tim imaju djelove koje obavezno utiču na sve korisnike.

jedna mogućnost je koristiti virtual-pc, i imati tri odvojene virtualne mašine, one nevide jedna drugu
sali is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 23:06   #7
Quote:
sali kaže:
je li win ili linuks?

u principu može, mada neki nekorektno napisani programi traže admin instalaciju, pa samim tim imaju djelove koje obavezno utiču na sve korisnike.

jedna mogućnost je koristiti virtual-pc, i imati tri odvojene virtualne mašine, one nevide jedna drugu
To bi si mogao napraviti...tak se zove program?na kojem principu radi tj. kako ce to izgledat?
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 08:47   #8
http://www.microsoft.com/windows/virtualpc/default.mspx
sali is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 11:48   #9
Nemoj virtualpc. Samo ti fino napraviš tri particije i na svaku windows instaliraj. Kad pališ komp pisat će ti da izabereš između tri win-a i sad samo izabereš. Svaki svoj Tako sam ja radio i sve je fino radilo.
jozooooo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:23.