Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2009., 08:27   #61
Ako te interesiraju pametne kuće javi se.
Pozdrav
fric-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 20:17   #62
Pametna / inteligentna kuća

Upravo smo u fazi izrade projekta za kuću, pa me zanima dali netko ima iskustva sa predpripremom instalacija za upravljanje uređajima za "pametnu kuću" odnosno, općenito dali netko ima iskustva sa takvom vrstom upravljanja uređajima u kući jer sam ja samo površinski upoznat iz raznih časopisa i nešto preko neta. Meni se čini sve to OK pa me zanimaju vaša iskustva, isplativost, funkcionalnost...Dali ima neka firma za preporučiti iz ZG.
tommaso is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 20:29   #63
mislim da je bila tema o pametnim kućama, malo pročešljaj i tamo češ naći dosta postova, bolje da je sve u jednom topicu...
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 01:33   #64
mogu ti ja poslati na mail troskovnik strojarskih/elektro/gradjevinskih radova za 10 takvih kuca.
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 01:34   #65
btw www.samoborskivrtovi.com
tam bi se trebale graditi "pametne" kuce.
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 02:22   #66
Postoji vec par sistema: BatiBus, European Home System (EHS) i European Installation Bus (EIB)

Ja sam dosad izvodio samo instalacije za EIB- sisteme.
Sad ovisi sta sve oces kucu nauciti? Grijanje, svjetlo, roletne, zavjese, klimu, interfon, soundsystem...itd??
O tome ovisi koje komponente moras planirat.

Neznam sta te tocno zanima, izvodjenje instalacije ili princip po kojem to radi?

Pozdrav.......
__________________
Nikola Tesla u kadi vesla...onda sija na guju i izmislio struju!
metac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 10:42   #67
Quote:
metac kaže: Pogledaj post
Postoji vec par sistema: BatiBus, European Home System (EHS) i European Installation Bus (EIB)

Ja sam dosad izvodio samo instalacije za EIB- sisteme.
Sad ovisi sta sve oces kucu nauciti? Grijanje, svjetlo, roletne, zavjese, klimu, interfon, soundsystem...itd??
O tome ovisi koje komponente moras planirat.

Neznam sta te tocno zanima, izvodjenje instalacije ili princip po kojem to radi?

Pozdrav.......
Zanima me zapravo najviše dali može doći do nekakvih pogreški u cijeloj upravljačkoj elektronici u smislu npr. udaru groma u blizini, naglog pada ili rasta napona. Dali cijeli sustav ima dodatno napajanje i što se desi ako duže vrijeme nema struje. Općenito dali sustav može "poludjeti" da se npr. roletne ili svijetlo počne nekontrolirano paliti i gasiti.?
tommaso is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 19:11   #68
sta se gromova tice nikad nisam cuo da je bilo problema. Ali neznam kako bi bilo to u kucama u kojima nije uzemljenje u redu. Zbog padova napona nemogu nista sigurno rec jer tu di sam te projekte radio su naponi stabilni.

ali za obe nevolje ima lijeka, sistem se da zastitit protiv direktnog udara groma a i protiv pada napona...sve ovisi koliko sigurnosti oces i koliko para imas na raspolaganju.

Cijeli sustav nece nikada poludjeti jer su u tom sistemu svi aparati "autonomni"
Svaki "sensor" i svaki "aktor" ima svoju ID, jedino zajednicko im je trafo koji za njih pravi 30 volti

moze poneki od aparata crknit pa se desi da nesto nemozes upalit ili ugasit.

ako nestane stuje se nista ne desava, sve memorije ostaju. jedino ako imas neke funkcije koje sa vremenom rade moze bit da moras sat ponovo namjestit.

nekontrolirano paljenje i gasenje necega sam dosad samo imao kod EIB- Powernet.
U tom sistemu se informacije salju preko normalne strujne mreze, na 230 volt. Nismo ni onda nasli razlog zasto nam je sve kolabiralo, imali smo KUPUS od informacija pa se svasta palilo i gasilo.
zbog toga nismo nikad vise radili ista sa powernetom.
__________________
Nikola Tesla u kadi vesla...onda sija na guju i izmislio struju!
metac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 10:56   #69
Quote:
metac kaže: Pogledaj post
Postoji vec par sistema: BatiBus, European Home System (EHS) i European Installation Bus (EIB)

Ja sam dosad izvodio samo instalacije za EIB- sisteme.
Sad ovisi sta sve oces kucu nauciti? Grijanje, svjetlo, roletne, zavjese, klimu, interfon, soundsystem...itd??
O tome ovisi koje komponente moras planirat.

Neznam sta te tocno zanima, izvodjenje instalacije ili princip po kojem to radi?

Pozdrav.......
Mene baš zanima taj EIB sustav, pa ako znaš ili si ti taj molim da mi se javiš na PM ili daj kontakt firme tu da te kontaktiram, triba mi ponuda...
online is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 12:55   #70
nemogu ti ponudu pravit, jedino informacije cta se tice planiranja instalacije i montaze
__________________
Nikola Tesla u kadi vesla...onda sija na guju i izmislio struju!
metac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 17:16   #71
igorgrabovcic

Quote:
kedai kaže: Pogledaj post
Ja čekam ponudu od dding-a. Opisao sam im šta hoću pa će sad oni složiti Složio bi nešto za stan od 60m2.

Oni rade na Domintellovom sustavu. Taj sustav se bazira na posebnoj procesorskoj jedinici koja upravlja svime, dakle ne radi na PC, nego PC može biti samo kao kontrolna točka umjesto daljinskog ili sl. Tvrde da je to bolje jer je takav sustav pouzdaniji, nema bootanja i sl. Možda je, a možda samo hvale svoj sustav. Doduše, s obzirom da nije na Windowsima, vjerojatno je pouzdaniji ...
jung oprema ti je zakon,ziva perverzija,ja ti radim sa tim pa ako budes trebao javi se
igorgrabovcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 17:21   #72
Quote:
kespa kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja uključim u raspravu pošto sam upoznat sa problematikom „pametnih kuća“ ,a njihovom instalacijom se bavim godinama. Za početak evo malo informacija.Postoji više protokola za automatizaciju kućanstva. Prvi koji je nastao 1978 zove se X-10, koristi postoječu el.instalaciju.Potrebni filteri šuma i copleri radi faznog pomaka. Drugi po starosti je CEbus, poboljšana verzija X-10 protokola(koristi uparene parice). Radi na principu server mreže. Krajem 90 godina razvijen je LONworks protokol, radi na principu p2p mreže. Primjenjuje se u indusrriji. Najpoznatiji europski protokol KONNEX (KNX) nastao je 1997 godine, a 2006 biva priznati kao prvi međunarodni standard. 2007g. ostvaren prenos KNX protokol putem RF signala. Svima protokolima je jedno zajedničko , a to je sučelje koje nam omogučav upravljanje sistemom (walpleti, daljinski, upravljači, toch screen-i).
Jedan savjet za buduće korisnike. Dobro razmislite što želite „automatizirat“ u vašem domu.
U osnovi sve se svodi na ovo. Želit li upravljati završnim jedinicama koje rade na principu on/off/dimanje (prekidaći, utićnice, itd) vama je potreban daljinski upravljač, želite li još upravljati i jedinicama koje zahtjevaju povratnu informaciju (grijanje-hlađenj, navodnjavanj, alarmi, kamere, itd) vama je potrbna centralna jedinica (windovs ili linuks) sa toch screen-om.
Naravno danas je vaša mašta jedini ograničavajući faktor u cijeloj prići, ali postavlja se pitanje dali sve to vama treba, očete li to sve koristit i koče to sve platiti.
Hajmo sado konkretno.Sisteme koje mi prodajemo i instaliramo rade na principu RF signala(nema štemanja i provlačenjakablova).
Znači potrebno je zamjeniti samo vaše prekidače i utičnice, eventualno dovesti 220V i telefonsku vezu do centralne jedinice. Sistem je modularan i slaže se po željama i potrebama kupca.
Cijene:
-prekidač-dimer(1/2/3)/utićnica 700kn
-RF/IR daljinski upravlač 1000kn
-USB transmiter(upravljanje pametnim domom preko kom/laptopa) 1000kn
-security modul(služi za spajanje alarma) 700kn
-telefonska utičnica(služi za upravljanje sistemom putem interneta i mobitela) 700kn
-centralna upravljačka jedinica sa LCD toch screen-om 5“ 7000kn, 7“ 9000 kn i 10,2“ 11000kn(podržava 3 kamere, 10/100 ethernet, WI-FI, 1 G SD/MMC card)
Nadam da sam barem malo pomogao budućim korisnicima.
nemas ti pojma kaj je pametna kuca
stare zice se ne koriste vec se instalira bus kabel po kuci radi prijenosaboljeg signala po kuci
igorgrabovcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 14:31   #73
Quote:
igorgrabovcic kaže: Pogledaj post
nemas ti pojma kaj je pametna kuca
stare zice se ne koriste vec se instalira bus kabel po kuci radi prijenosaboljeg signala po kuci
Pročitaj šta sam napisao pa onda komentiraj "majstore".
kespa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 16:09   #74
Ono što mene zanima isključivo, jest mogućnost da daljinski, SMS porukom upalim/ugasim električno podno grijanje u vikendici. Tako da uletim u topli stan a ne da ga moram dva dana zagrijavat i onda ići nazad.

Dobio sam jednu ponudu, 10.000,00kn komplet sa ugradnjom i programiranjem.
E sad, najskuplji je GSM modul, jel netko zna gdje se on može kupit, onako bulk?
mirmir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 08:27   #75
Quote:
mirmir kaže: Pogledaj post
Ono što mene zanima isključivo, jest mogućnost da daljinski, SMS porukom upalim/ugasim električno podno grijanje u vikendici. Tako da uletim u topli stan a ne da ga moram dva dana zagrijavat i onda ići nazad.

Dobio sam jednu ponudu, 10.000,00kn komplet sa ugradnjom i programiranjem.
E sad, najskuplji je GSM modul, jel netko zna gdje se on može kupit, onako bulk?
Probajte Conrad electronic !
Pozdrav!
bob_graditelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 23:54   #76
Quote:
igorgrabovcic kaže: Pogledaj post
nemas ti pojma kaj je pametna kuca
stare zice se ne koriste vec se instalira bus kabel po kuci radi prijenosaboljeg signala po kuci
Obožavam ovakve genijalce.
Sebastijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 12:47   #77
Jel mi netko moze samo napisati o kakvim to instalacijama ovdje govorimo do svakog trošila. Kakve su to tocno žice u pitanju, jel jedna ili su dvije i primjerice do kuda treba ugurati žice ako je u pitanju rasvjeta (do trošila ili prekidaca). Jer postavio bih to sada kada radim struju po kući pa onda jednog dana nikad se ne zna.
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 21:45   #78
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
Jel mi netko moze samo napisati o kakvim to instalacijama ovdje govorimo do svakog trošila. Kakve su to tocno žice u pitanju, jel jedna ili su dvije i primjerice do kuda treba ugurati žice ako je u pitanju rasvjeta (do trošila ili prekidaca). Jer postavio bih to sada kada radim struju po kući pa onda jednog dana nikad se ne zna.
Ako bis htio jedan ajmo reci normalniji odnosno jednostavniji sistem trebas sva trosila kao sto su rasvjeta rolete itd. povuc direktno na jedno mjesto gdje bi ti se danas sutra ugradila oprema ( znaci ormaric ispod nekih skala u garazi ili tome slicno) koja kontrolira, za prekidace mozes povuć bus kabel odnosno vatrodojavni koji nije ni toliko skup jedno 0.90 kn metar, s time da njega mozes mostit iz prekidaca u prekidac zavisi koju opremu ugradjujes. ova koju ja montiram ima svaki prekidac svoju ip adresu koji se poslje sam prepozna dok druge moras sa hoperima trazit itako..... bla bla bla, znaci od svega ti je bitno da stvari kojima ces htjet danas sutra upravljat povuces direktno na jedno mjesto i da imas prazne prohodne cijevi od prekidaca do prekidaca ili odmah postavis bus kabel koji ces dovuc na isto mjesto i to ti je cijela logika poslje ti onaj ko ti proda opremu to i izprogamira i poveze.....

pozz i sretno

Zadnje uređivanje Aoife : 11.03.2010. at 14:06. Reason: Brisanje reklame
u.i.c.bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 21:51   #79
Quote:
mirmir kaže: Pogledaj post
Ono što mene zanima isključivo, jest mogućnost da daljinski, SMS porukom upalim/ugasim električno podno grijanje u vikendici. Tako da uletim u topli stan a ne da ga moram dva dana zagrijavat i onda ići nazad.

Dobio sam jednu ponudu, 10.000,00kn komplet sa ugradnjom i programiranjem.
E sad, najskuplji je GSM modul, jel netko zna gdje se on može kupit, onako bulk?
Ja mislim da bi ti najjednostavnije rjesenje bilo, ako se iole razumijes u elektroniku kupit neki kit u chipoteci mislim da sam cak i vidio neke koji reagiraju na poziv ili sms te ga uparit sa nekim relejom na koji ces spojit podno i to je to mislim da ti je kit negdje oko 300 kn a relej nekih 150 i to si sam ugradis to ti je najoptimalnije
u.i.c.bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 12:21   #80
Smile

Quote:
mirmir kaže: Pogledaj post
Ono što mene zanima isključivo, jest mogućnost da daljinski, SMS porukom upalim/ugasim električno podno grijanje u vikendici. Tako da uletim u topli stan a ne da ga moram dva dana zagrijavat i onda ići nazad.

Dobio sam jednu ponudu, 10.000,00kn komplet sa ugradnjom i programiranjem.
E sad, najskuplji je GSM modul, jel netko zna gdje se on može kupit, onako bulk?
Imamo u ponudi GSM modul-preklopnik. Služi za paljenje/gašenje gotovo svih električnih uređaja.
Podržava Real-time i interaktivnu kontrolu
Ima sedam nezavisnih releja za on/off .Prvi rele se uključuje pozivom (odbija poziv tako ds se poziv ne naplačuje) drugih 6 nezavisna releja uklučuje se slsnjem SMS poruka.
7 kanala 250V 10A 50 Hz relejni kontakti.
Radna temperatura (-25 .. +60 ° C)
Mala potrošnja struje (<10mA 12V)
Relej memorije nakon nestanka struje
Jednostavno programiranje putem SMS, i još jednostavnije spajanje.
Radni napon je na 9 ~ 12V AC / DC.
Cijena 3000kn.
kespa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:05.