Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2009., 13:17   #41
Quote:
JUŽNI kaže: Pogledaj post
i koji propovjeda cijelovito Evanđelje....
A zašto ne propovjeda i Levitski Zakon?
HrvatskiAteist is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 13:21   #42
i riječ života i KC su takve gluposti, samo troše novac poreznih obveznika.

Fino sve poslat na burzu rada pa nek kopaju kanale ili što već.
mpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 13:22   #43
Quote:
JUŽNI kaže: Pogledaj post
Pazi Petro, Pastor Šićko se ne povodi za čovjekom nego za Isusom i možeš ga ubit, ali on Ga se odreći neće niti Njegove Riječi
povjerovat cu kad vidim, takvi likovi obicno samo dobro drugima prodaju proizvod
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 13:24   #44
Quote:
HrvatskiAteist kaže: Pogledaj post
A zašto ne propovjeda i Levitski Zakon?
Zato što smo u NZ, a onaj tko je spašen po Isusu, nije spašen po djelima nego po milosti.
__________________
Nanovo sam rođen od Boga da bi bio pobjednik i svjedok Isusov, a pobjedništvo mi je nasljedstvo Njegovo.
JUŽNI is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 13:26   #45
Quote:
JUŽNI kaže: Pogledaj post
Za napraviti ono što je Pastor Šićko napravio na Cvjetnom trgu, mora biti pomognuto sa Božjom rukom jer onako izaći smjelo i propovjedati zabludu o Mariji, ne može sam čovjek bez Njega.
vise je smjelosti kad se Tom Gotovac gol parodira po trgu pa je to vjerojetno prije dokas egzibicionistickih teznji nego Bozije intervencije A da ne govorimo o nasem najdrazem hrvackom bosonogom kiroprakticaru, sta taj sve javno ne naprica mora da je u najmanju ruku utjelovlenje kakvog arhandjela Sto vise javno seres to si blizi Bogu, nes ti
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 13:26   #46
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
povjerovat cu kad vidim, takvi likovi obicno samo dobro drugima prodaju proizvod
Tomin sistem, ha, ali nema veze. Promisli malo samo, kolika je odgovornost pred Bogom ići nešto Njegovo prodati, pa onda posumnjaj. Isus je rekao, poznat ćete ih po plodovima, a ako su plodovi njegova mnoga svjedočanstva ljudi koji ma se promjenio život iz korijena....

http://www.rijeczivota.hr/
__________________
Nanovo sam rođen od Boga da bi bio pobjednik i svjedok Isusov, a pobjedništvo mi je nasljedstvo Njegovo.
JUŽNI is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 13:30   #47
Quote:
JUŽNI kaže: Pogledaj post
Tomin sistem, ha, ali nema veze. Promisli malo samo, kolika je odgovornost pred Bogom ići nešto Njegovo prodati, pa onda posumnjaj. Isus je rekao, poznat ćete ih po plodovima, a ako su plodovi njegova mnoga svjedočanstva ljudi koji ma se promjenio život iz korijena....

http://www.rijeczivota.hr/
naci ako se netko usudi nesto prodavati to je dokaz da je Boziji? Jel to vrijedi iza Jim Jonesa, Scientologe, The Fammily i slicne takodjer (prvi i zadnji se smatrase krscanima)?

Plod je skupina ogranicenih indoktriniranih fundamentalista, nije bas da mi se to voce svidja Stoga ako se po plodovima prepoznaje ... nista dobro
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 21.10.2009. at 13:41.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 13:44   #48
P.S. cisto da se krivo ne shvati govorim iskljucivo o pristupu stvarima, ponasanju, odnosu sa drugima isl, ne ulazim u istinitost samog nauka.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 15:09   #49
Quote:
JUŽNI kaže: Pogledaj post
Pazi Petro, Pastor Šićko se ne povodi za čovjekom nego za Isusom i možeš ga ubit, ali on Ga se odreći neće niti Njegove Riječi i ako Pastor Ulf radi nešto što nije po Bibliji, nema šanse da će ga nasljedovati i to je ono što je velika stvar kod njega i zbog čega ga slušaju ljudi.

Već je bilo slučajeva da su se neki Pastori vratili RKC, ali to nema veze sa stvarnošću. U onome članku za koji si stavio link, pročitaj ispod Pastor Ulfove slike da su molitva mariji, molitva mrtvima i za mrtve, čistilište i kako piše ostale false doktrine bile dio njegovih predavanja, što se zaključuje da Pastor Ulf uči RKC vjernike što on propovjeda i kako to temelji na Bibliji, što je za mene uspjeh nad uspjesima jer ujediniti crkve sa različitim vjerovanjima, može biti samo i jedino na temelju Pisma koje i jest dano da se po njemu vodimo.
Ako ne poštivate autoritete u vlastitoj zajednici to je vaš izbor. Činjenica jest da pripadaš zajednici koja ima uporište na Reformaciji. Činjenica jest da je autor te Reformacije Martin Luther. Činjenica jest da ni on nije bio svijestan u što će se to pretvoriti.
Quote:
''Nikada nisam odobravao raskol niti ću ga ikad odobriti. Rimska crkva je više Božja negoli druge crkve, u to nema sumnje. Sv. Petar i sv. Pavao, četrdeset i šest papa i nekoliko stotina tisuća mučenika, položili su svoje živote za ovu zajednicu nadvladavši i pakao i svijet, i zato Bog gleda na Rimsku crkvu s posebnom naklonošću. Iako prolazimo kroz teško razdoblje, to nikako nije razlog za odvajanje od Crkve. Naprotiv, upravo kada je situacija u Crkvi sve teža, mi se moramo držati što bliže, jer odvajanjem od Crkve nećemo je učiniti boljom, nego upravo ostajanjem u Crkvi. Ne smijemo se odvojiti od Boga zbog ikojeg đavolskog djela, niti prestati prijateljevati sa djecom Božjom koja su još uvijek u sumraku Rima zbog mnoge bezbožnosti. Nema grijeha, nema tog zla kojemu bi trebali podleći da razriješi spone milosrđa ili slomi veze tjelesnog jedinstva. Ljubav može sve, i ništa nije teško onima koji su ujedinjeni.“

(Martin Luther, Pismo papi Lavu X., 1519. god.)
Dakle, bitno poslije 31. listopada 1517.g. kada je navodno prikucao teze (bdw. Luther nikada nije za to znao !?! )
Činjenica je da je postojala sumnja i kod utemeljitelja Reformacije. Činjenica je da se pojavila sumnja i u utemeljitelja "Rijič života". ali kod tebe nema sumnje, ti, kao i Šićko Alić, propovijedate "pravu istinu" o aroganciji KC i o njezinoj bahatosti i o nepriznavanju grijeha iste. Da nije tako navodim slijedeće:
Quote:
Papa Hadrijan VI. 1522. god. u ruke Carskom vijeću u Nurnbergu šalje ovakvo priznaje grijeha: “Mi dobro znamo da su se i pri ovoj Svetoj stolici pred nešto ljeta zbivale mnoge odvratnosti: zloporabe u duhovnim stvarima, prekršenja zapovijedi, dapače da se sve izokretalo na loše. Stoga nas ne treba nimalo čuditi da se bolest ukorijenila od glave do udova, od papa do prelata. Svi mi, i prelati i duhovnici, sišli smo s puta pravice.”
Crkvu čine ljudi i nesporazumi su dio čovjekove grešne i sebične naravi.
Ljudi teško mijenjaju druge ljude i promjena treba početi na osobnoj razini, uz Božje djelovanje.
Petro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 17:10   #50
Quote:
JUŽNI kaže: Pogledaj post
Zato što smo u NZ, a onaj tko je spašen po Isusu, nije spašen po djelima nego po milosti.
Nije li Isus rekao da nije došao promijeniti Zakon i da se mora istoga držati?
HrvatskiAteist is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 19:11   #51
Quote:
JUŽNI kaže: Pogledaj post
Zato što smo u NZ, a onaj tko je spašen po Isusu, nije spašen po djelima nego po milosti.
Djela nemaju nikakve veze s spasenjem?
TotesKind is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 23:30   #52
Quote:
JUŽNI kaže: Pogledaj post
Za napraviti ono što je Pastor Šićko napravio na Cvjetnom trgu, mora biti pomognuto sa Božjom rukom jer onako izaći smjelo i propovjedati zabludu o Mariji, ne može sam čovjek bez Njega.

A što se tiče mene, nisam bio banovan radi pisanja na forumu, nego radi postavljanja jedne teme, a ako vidiš promjenu, ona dolazi po Gospodinu Isusu, a ne po banu jer što se tiče banovanja, spreman sam biti banovan svakih 3 dana da bi Istina bila sprovedena.
a ti si provoditelj istine po forumu i podnijet čes mučenistvo baniranja radi istine.?i ti i taj poremećeni šićko bi trebali posjetiti neku instituciju i prihvatiti se mučenistva nekog fizičkog rada.ne vidi se nikakva promjena osim onih koji vjerojatno ti i šićko vidite u maničnoj fazi.

najprije si proglsio za laz iskustvo pastora ulma a kada ti je dokazano suprotno jednostavno ga se odričes.daj budi dosljedniji i informiraniji.i prihvati se fizičkog posla.za vase sekte je uobičajeno da su članovi budni noću(bar većina koje poznajem) a to nema veze sa duhovnim zivotom.naročito oni kijo gorljivo mole u duhu i istinu a nemogu bez nikotina.
robert_smith is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 22.10.2009., 14:41   #53
Quote:
Petro kaže: Pogledaj post
Ako ne poštivate autoritete u vlastitoj zajednici to je vaš izbor. Činjenica jest da pripadaš zajednici koja ima uporište na Reformaciji. Činjenica jest da je autor te Reformacije Martin Luther. Činjenica jest da ni on nije bio svijestan u što će se to pretvoriti.
Dakle, bitno poslije 31. listopada 1517.g. kada je navodno prikucao teze (bdw. Luther nikada nije za to znao !?! )
Činjenica je da je postojala sumnja i kod utemeljitelja Reformacije. Činjenica je da se pojavila sumnja i u utemeljitelja "Rijič života". ali kod tebe nema sumnje, ti, kao i Šićko Alić, propovijedate "pravu istinu" o aroganciji KC i o njezinoj bahatosti i o nepriznavanju grijeha iste. Da nije tako navodim slijedeće:

Crkvu čine ljudi i nesporazumi su dio čovjekove grešne i sebične naravi.
Ljudi teško mijenjaju druge ljude i promjena treba početi na osobnoj razini, uz Božje djelovanje.
Puno si ti ovdje toga stavio, a da ti pravo rečem ja ne kužim. Što hočeš reći, ja sam direktan i ne razumijem igre skrivice.

Mi poštujemo autoritete, ali ih ne moramo slijediti ako su oni prestali slijediti Krista. Svima nam je On svjetlo i tko se slaže uz Njega, s nama je, a tko se ne slaže, bio on Ulf ili Šićko, imamo pravo mu to i reći te ga ne slijediti odnosno poslušati. Nama je toliko puta Pastor Šićko rekao dok bi propovjedao, "Molim vas ispravite me, ako griješim i ne govorim u skladu sa Pismom" i isto tako je jednom sam rekao, "čekajte, ovo se ne slaže sa Pismom".

Što se tiče Martina, ne znam puno jer nisam ljubitelj povijesti, radije sam u sadašnjosti i budućnosti. Znam samo jedno i to mi je bilo odvratno kada sam doznao, da se u vrijeme Martinovog odlaska iz RKC, prodavale tzv otpusnice koje su se naplaćivale i tada jako siromašnom narodu, a onaj tko je kupio od svećenika tu otpusnicu, bilo mu je rečeno da su mu svi grijesi otpušteni i da mu je vječan život zagarantiran.

Martin je tada dobio otkrivenje od Gospodina kada je čitao stih da će Njegov pravednik živjeti od vjere i te mu otpusnice nisu nikako išle zajedno sa tim i odlučio je slijediti Njega i Pismo i s obzirom da se u RKC, tada pa ni danas, nije slijedilo Pismo, on je napustio RKC.

A što se tiče priznanja grijeha u RKC; zaludu je svo to priznanje kada se ne stoji na temelju koji će ponovo izgraditi kuću, a to je Krist. Vidi jednu stvar, kod nas ljudi sami odlaze ako su ustrajali u grijehu, a kod vas se to sve tolerira. Meni nebi mogao propovjedati Pastor koji bi zabludničio u homoseksualnost.. Ne zato što mu nebi oprostio, pa tko sam ja da mu sudim, nego zato što mu više duh nije čist i otvoren Božjim objavama i postoji mogućnost primanja od zloga.

I nemam pojma o kojoj sumnji pričaš. Ako misliš na sumnju da smo na pravom putu, prijo moj onda treba da znaš jednu stvar; onaj tko sumnja u svoj put, nije sreo onoga koji jest Put, a to je Isus, a ja sam Ga sreo i danas sam s Njim pa tako i Pastor Šićko.

Što se tiče Pastora Ulfa, prava istina ti je ta da se on trudi da uvede učenje koje se temelji na Bibliji u RKC i Pravoslavni svijet, a ono je to da se ne moli Mariji, svecima, mrtvima i za mrtve te se tako pokušaju ujediniti u jedinstvenu Crkvu Kristovu.
Ako misliš da je Pastor Ulf promjenio svoju nauku koju mu je dao Gospodin Isus u nasljedstvo i sada prihvatio učenje čovjekovo koje kaže da se treba moliti Mariji i svecima, mrtvima i za mrtve, onda ti moram reći da si naivan, bez ljutnje pliz, nisi ti kriv za ništa.

I još nešto, jako bitno; pogledaj svoje postove, upireš prstom stalno u čovjeka, što govori da imaš odnos sa čovjekom i u njega ti je uprt pogled, za razliku od nas kojima je pogled uprt u Gospodina i samo Njega slijedimo i slavu i hvalu dajemo.
__________________
Nanovo sam rođen od Boga da bi bio pobjednik i svjedok Isusov, a pobjedništvo mi je nasljedstvo Njegovo.
JUŽNI is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 14:54   #54
Quote:
HrvatskiAteist kaže: Pogledaj post
Nije li Isus rekao da nije došao promijeniti Zakon i da se mora istoga držati?
Rekao je da ga nije došao ukinuti, nego ispuniti.

Na taj način, kako ga je On ispunio i na Križu rekao "Svršeno je!", mi po Njegovu Duhu primamo Njegovu pravednost i u Njegovo ime bivamo oslobođeni svih prinošenja žrtava i slično.
Efe. 2:8,9 Ta milošću ste spašeni po vjeri! I to ne po sebi! Božji je to dar! 9 Ne po djelima, da se ne bi tko hvastao.

Pravednost je ispravno stajanje pred Bogom. Kada u Isusovo ime molimo, mi po Njegovj krvi koja je na nama (ako nam je Isus Gospodar) imamo čisti odnos roditeljski i nikave zamjerke nema Otac prema nama i nikada i nikada ne možemo toliko zlo učiniti da bi nas se Otac odrekao jer je Gospodin Isus platio svu cjenu i sav gnjev se na Njega izlio, sve zato da bi mi imali zagarantiran vječan odnos s Ocem.
__________________
Nanovo sam rođen od Boga da bi bio pobjednik i svjedok Isusov, a pobjedništvo mi je nasljedstvo Njegovo.
JUŽNI is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 14:59   #55
Quote:
robert_smith kaže: Pogledaj post
a ti si provoditelj istine po forumu i podnijet čes mučenistvo baniranja radi istine.?i ti i taj poremećeni šićko bi trebali posjetiti neku instituciju i prihvatiti se mučenistva nekog fizičkog rada.ne vidi se nikakva promjena osim onih koji vjerojatno ti i šićko vidite u maničnoj fazi.

najprije si proglsio za laz iskustvo pastora ulma a kada ti je dokazano suprotno jednostavno ga se odričes.daj budi dosljedniji i informiraniji.i prihvati se fizičkog posla.za vase sekte je uobičajeno da su članovi budni noću(bar većina koje poznajem) a to nema veze sa duhovnim zivotom.naročito oni kijo gorljivo mole u duhu i istinu a nemogu bez nikotina.
Nisam se nikoga odrekao, a što se tiče članaka, nisu napisani u duhu koji je Pastor Ulf propovjedao jer znam da se takav čovjek ne odriče Isusa ni za kakvu cijenu. Ogradio sam se na taj način što sam rekao da i ako je zastranio, nije taj kojega se slijedi nego Isus i Njegova Riječ u Pismu. A što se tiče tih "noćnih ptica", u svakom žitu ima kukolja, ali znam samo jedno, a to je da takvi ovdje dugo ne opstaju jer je većina sveta, a u svetosti grešnost ne može opstati, kako ni tama u svjetlu.
__________________
Nanovo sam rođen od Boga da bi bio pobjednik i svjedok Isusov, a pobjedništvo mi je nasljedstvo Njegovo.
JUŽNI is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 22:14   #56
Quote:
Petro kaže: Pogledaj post
Post sam postavio kao odgovor temi na ovom pdf-u u kojoj imaš odgovor na pitanje pod točkom 1.
Što se evangelizacije tiče ona se može provoditi bez vrijeđanja bilo koga.
Što? Katolici nisu kršćani?
Nemoj mi imputirati nešto što nisam rekao - boldano pod točkom 3. Nemoj, molim te u istoj rečenici ih niti spominjati.
- tema na ovom pdf-u i točka 1 - ne kužim? Napad na rkc se sastoji u tvrdnji da li je papa idolopoklonik? To je napad?

- ja sam protiv da se vrijeđa u evangelizaciji ali je samo evanđelje uvredljivo - samo želim istaknuti tu razliku

- baš me briga kako se tko zove ("papirnati kršćani" kao što kaže don Vinko Grubišić) i tko u koju crkvu ide, ali nitko nije kršćanin ako nije učenik Svatko tko nije učenik je "predmet" evangelizacije, a onaj tko je učenik je "predmet" daljnje pouke.

-
__________________
Mi trudimo se znanstveno da propadnemo barem dostojanstveno...
Epignosis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 23:25   #57
Quote:
JUŽNI kaže: Pogledaj post
Puno si ti ovdje toga stavio, a da ti pravo rečem ja ne kužim. Što hočeš reći, ja sam direktan i ne razumijem igre skrivice.

Mi poštujemo autoritete, ali ih ne moramo slijediti ako su oni prestali slijediti Krista. Svima nam je On svjetlo i tko se slaže uz Njega, s nama je, a tko se ne slaže, bio on Ulf ili Šićko, imamo pravo mu to i reći te ga ne slijediti odnosno poslušati. Nama je toliko puta Pastor Šićko rekao dok bi propovjedao, "Molim vas ispravite me, ako griješim i ne govorim u skladu sa Pismom" i isto tako je jednom sam rekao, "čekajte, ovo se ne slaže sa Pismom".

Što se tiče Martina, ne znam puno jer nisam ljubitelj povijesti, radije sam u sadašnjosti i budućnosti. Znam samo jedno i to mi je bilo odvratno kada sam doznao, da se u vrijeme Martinovog odlaska iz RKC, prodavale tzv otpusnice koje su se naplaćivale i tada jako siromašnom narodu, a onaj tko je kupio od svećenika tu otpusnicu, bilo mu je rečeno da su mu svi grijesi otpušteni i da mu je vječan život zagarantiran.

Martin je tada dobio otkrivenje od Gospodina kada je čitao stih da će Njegov pravednik živjeti od vjere i te mu otpusnice nisu nikako išle zajedno sa tim i odlučio je slijediti Njega i Pismo i s obzirom da se u RKC, tada pa ni danas, nije slijedilo Pismo, on je napustio RKC.

A što se tiče priznanja grijeha u RKC; zaludu je svo to priznanje kada se ne stoji na temelju koji će ponovo izgraditi kuću, a to je Krist. Vidi jednu stvar, kod nas ljudi sami odlaze ako su ustrajali u grijehu, a kod vas se to sve tolerira. Meni nebi mogao propovjedati Pastor koji bi zabludničio u homoseksualnost.. Ne zato što mu nebi oprostio, pa tko sam ja da mu sudim, nego zato što mu više duh nije čist i otvoren Božjim objavama i postoji mogućnost primanja od zloga.

I nemam pojma o kojoj sumnji pričaš. Ako misliš na sumnju da smo na pravom putu, prijo moj onda treba da znaš jednu stvar; onaj tko sumnja u svoj put, nije sreo onoga koji jest Put, a to je Isus, a ja sam Ga sreo i danas sam s Njim pa tako i Pastor Šićko.

Što se tiče Pastora Ulfa, prava istina ti je ta da se on trudi da uvede učenje koje se temelji na Bibliji u RKC i Pravoslavni svijet, a ono je to da se ne moli Mariji, svecima, mrtvima i za mrtve te se tako pokušaju ujediniti u jedinstvenu Crkvu Kristovu.
Ako misliš da je Pastor Ulf promjenio svoju nauku koju mu je dao Gospodin Isus u nasljedstvo i sada prihvatio učenje čovjekovo koje kaže da se treba moliti Mariji i svecima, mrtvima i za mrtve, onda ti moram reći da si naivan, bez ljutnje pliz, nisi ti kriv za ništa.

I još nešto, jako bitno; pogledaj svoje postove, upireš prstom stalno u čovjeka, što govori da imaš odnos sa čovjekom i u njega ti je uprt pogled, za razliku od nas kojima je pogled uprt u Gospodina i samo Njega slijedimo i slavu i hvalu dajemo.
Iz mog posta nisi vidio o kojoj sumnji pričam. Tebi je nejasno i to što je tako vidljivo - ali Bibliju u cijelosti rauzmiješ i svoje razumijevanje razastireš preko katolika. Iz posta se vidi da govorim o sumlji ljudi, koji su u tvojoj zajednici autoriteti, u njihov odnos prema Rimokatoličkoj crkvi. Nigdje nisam rekao da sumnjaju u svoje učenje - to je tvoj zaključak, ali tebi u "duhu" tvog razumijevanja napisanog ne smeta mene nazvati naivnim.
RKC je pokazala veličinu priznajući svoje pogreške. Nisam nigdje našao ispriku reformiranih crkava i zajednica za grijehe koje su sami činili. (pr. inkvizicija se ne veže samo za Rimokatoličku crkvu.) Ne upirem prstom u čovjeka već se istom obraćam - sudjelujući na ovm pdf-u, s nekima se slažem s nekima ne, ali uvijek nastojim svoju komunikaciju svesti na razinu bez vrijeđanja - nažalost to mi uvijek ne uspijeva , ali bar nastojim.
A što se Martina tiče, jedno od njegovih otkrivenja od "Gospodina" simptomatičan je povijesni detalj: Kada je 1525. planuo Seljački ustanak u krajevima gdje su kneževi i plemići bili mahom katolici Luther je pokušao posredovati svojim autoritetom. Međutim kada je ustanak zahvatio i protestantska područja izrazito oštro je istupio protiv ustanika i čak pozivao da pobunjenike treba daviti, klati, tajno i javno, tko gdje može, kao što se bijesni psi moraju ubijati.

Tvoje pisanje je, izgleda, u opisu tvog radnog mjesta a nikako "pogled uprt u Gospodina".
Petro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 23:46   #58
Quote:
JUŽNI kaže: Pogledaj post
Nisam se nikoga odrekao, a što se tiče članaka, nisu napisani u duhu koji je Pastor Ulf propovjedao jer znam da se takav čovjek ne odriče Isusa ni za kakvu cijenu. Ogradio sam se na taj način što sam rekao da i ako je zastranio, nije taj kojega se slijedi nego Isus i Njegova Riječ u Pismu. A što se tiče tih "noćnih ptica", u svakom žitu ima kukolja, ali znam samo jedno, a to je da takvi ovdje dugo ne opstaju jer je većina sveta, a u svetosti grešnost ne može opstati, kako ni tama u svjetlu.
nije ni bilo govora o odricanju od isusa nego o njegovom iskustvu u medjugorju nasto ti nemas sto pametno reći kad ti je dokazano crno na bijelo.dakle poastor ulf iz zajednice riječ života govori nesto potpuno suprotno o djevici mariji nego pastor šićko a obojica su iz iste zajednice.očito je da sekte nemaju konzistentnog djelovanja a povezane su samo šminke radi.neznam kako vam već nije dosadilo to bogohulno pljuvanje po djevici mariji i da jedan pastor priča jedno a drugi drugo,medjusobno se čak i optuzujući.ima čak i sudskih sporova medju pastorima koji ugodno zive od desetine naivnih sljedbenika koji im sluze čak i za radnu snagu kad pastor ima nekog privatnog posla (krečenje.čuvanje djece) i sl.osobno poznavajući neke članove te i sličnih zajednica mogu reći da su cijelog zivota zeljeli biti posebni pa su se stoga i obratili na "posebniju" vjeru,naporni su u konunikaciji,dosadjuju ljudima sa propovjedima usiljeno skrećući temu na svoju vjeru.sluza se polulazima i ljubaznim rrječnikom samo da primame nove članove a kasnije na tim sastancima je drugačiji ton.dovoljno je pogledati snimak tog umobolnog šićka kako urla o demonu marije kojeg ima pod svojim nogama i sve je jasno.reci samo jesi li ti kod šićka ili onog drugog s kojim je vodjen sudski spor.žalosno.i još nesto me zanima,naime ovdje svi pišu u svoje ime jedino ti spominjes "mi".jesi li zaista po zadatku ovdje ili se konzultiras s nekim pastorom o postovima?

Zadnje uređivanje robert_smith : 23.10.2009. at 00:18.
robert_smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 07:23   #59
Quote:
Petro kaže: Pogledaj post
A što se Martina tiče, jedno od njegovih otkrivenja od "Gospodina" simptomatičan je povijesni detalj: Kada je 1525. planuo Seljački ustanak u krajevima gdje su kneževi i plemići bili mahom katolici Luther je pokušao posredovati svojim autoritetom. Međutim kada je ustanak zahvatio i protestantska područja izrazito oštro je istupio protiv ustanika i čak pozivao da pobunjenike treba daviti, klati, tajno i javno, tko gdje može, kao što se bijesni psi moraju ubijati.
Kad se već dotičeš povijesti, ovaj podatak o Lutheru - to si samo prepisao s neta. I što želiš s time reći o Lutheru? Što zaključuješ o njemu?

Kod ovakvih stvari trebaš razumijeti ne samo što je netko rekao nego i zašto je nešto netko rekao. To nužno ne opravdava tu povijesnu osobu u nekom činu, ali nam pomaže da ju bolje razumijemo.

I, zašto je to Luther rekao?
__________________
Mi trudimo se znanstveno da propadnemo barem dostojanstveno...
Epignosis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 13:14   #60
Quote:
Epignosis kaže: Pogledaj post
- tema na ovom pdf-u i točka 1 - ne kužim? Napad na rkc se sastoji u tvrdnji da li je papa idolopoklonik? To je napad?

- ja sam protiv da se vrijeđa u evangelizaciji ali je samo evanđelje uvredljivo - samo želim istaknuti tu razliku

- baš me briga kako se tko zove ("papirnati kršćani" kao što kaže don Vinko Grubišić) i tko u koju crkvu ide, ali nitko nije kršćanin ako nije učenik Svatko tko nije učenik je "predmet" evangelizacije, a onaj tko je učenik je "predmet" daljnje pouke.

-
Bravo, posebno za ovo boldano.
Agna 33 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:06.