Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2009., 00:52   #81
Quote:
robert_smith kaže: Pogledaj post
dakle to njegovo mišljenje će njega a i nas ostale odvesti u vječni pakao a samo će obraćenici iz riječi života i sličnih zajednica bastiniti raj.budi konkretan pa to tako reci a ne uvijeno.ia reci da je bludnica iz otkrivenja ustvari katolička crkva i sve ostale fundamerntalističke pojedinosti koje govorite na svojim sastancima.reci i da se u medjugorju ukazao sam demon marije kojeg vi imate pod svojim nogama.ajde nemoj uvijeno.mi ćemo ionako u pakao a ti u raj pa nam reci konkretno.
Rekao sam da nisam Sudac, ali znam što je Sudac rekao u Otkrivenju, a ako se tu prepoznaješ, na vrijeme je još za blagoslove. A što se tiče grešnika, svugdje ih ima.

Neće u raj onaj tko pripada nekoj organizaciji, denominaciji ili čemu sličnom, nego onaj tko je oprao svoje haljine u jagančevoj krvi i obratio se od svojih grijeha. Tako je rekao Sudac.
__________________
Nanovo sam rođen od Boga da bi bio pobjednik i svjedok Isusov, a pobjedništvo mi je nasljedstvo Njegovo.
JUŽNI is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 01:01   #82
Quote:
JUŽNI kaže: Pogledaj post
Rekao sam da nisam Sudac, ali znam što je Sudac rekao u Otkrivenju, a ako se tu prepoznaješ, na vrijeme je još za blagoslove. A što se tiče grešnika, svugdje ih ima.

Neće u raj onaj tko pripada nekoj organizaciji, denominaciji ili čemu sličnom, nego onaj tko je oprao svoje haljine u jagančevoj krvi i obratio se od svojih grijeha. Tako je rekao Sudac.
pita sam te za medjugorje i lurd.opet dajes općenite odgovore,dakle dali se u medjugorju ukazuje neki demon ili sam sotona u obliku djevice marije?reci konkretno.i upravo si uvijeno rekao da je bludnica iz otkrivenja ustvari rkc.zar ti nemas hrabrosti konkretno ovdje reći ono što govorite na svojim sastancima i edjusobno?
robert_smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 02:02   #83
Quote:
robert_smith kaže: Pogledaj post
pita sam te za medjugorje i lurd.opet dajes općenite odgovore,dakle dali se u medjugorju ukazuje neki demon ili sam sotona u obliku djevice marije?reci konkretno.i upravo si uvijeno rekao da je bludnica iz otkrivenja ustvari rkc.zar ti nemas hrabrosti konkretno ovdje reći ono što govorite na svojim sastancima i edjusobno?
Tako je, to je Istina, nema se tu što kriti. Što jest jest.
__________________
Nanovo sam rođen od Boga da bi bio pobjednik i svjedok Isusov, a pobjedništvo mi je nasljedstvo Njegovo.
JUŽNI is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 03:18   #84
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Slučajno našla ovaj video "Riječi života" iz Varaždina. Vidi se kako se produžuju prsti ljudima, kako uzeti ustaju..http://www.youtube.com/watch?v=-e4yoFaUxtM&feature=fvw
koja drama? I sve začinjeno stereo soundom.

Nemoguće je da bilo tko onako pada kad se hoće onesvijestiti. Svatko tko makar malo poznaje organizam čovjeka to će jasno vidjeti u načinu kako iscijeljeni padaju unazad. Po svemu sudeći, ovdje se radi o udruženoj prevari.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 04:31   #85
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
koja drama? I sve začinjeno stereo soundom.

Nemoguće je da bilo tko onako pada kad se hoće onesvijestiti. Svatko tko makar malo poznaje organizam čovjeka to će jasno vidjeti u načinu kako iscijeljeni padaju unazad. Po svemu sudeći, ovdje se radi o udruženoj prevari.
Imaš to iskustvo da bi sudio?
__________________
Nanovo sam rođen od Boga da bi bio pobjednik i svjedok Isusov, a pobjedništvo mi je nasljedstvo Njegovo.
JUŽNI is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 04:52   #86
Quote:
JUŽNI kaže: Pogledaj post
Imaš to iskustvo da bi sudio?
A ti imaš da bi svjedočio? Inače ne sudim već konstatiram.
Razmisli kuda ide ovaj svijet i što mžeš učiniti da bude bolje. Ovo nije način. Pozdrav
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 05:44   #87
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
A ti imaš da bi svjedočio? Inače ne sudim već konstatiram.
Razmisli kuda ide ovaj svijet i što mžeš učiniti da bude bolje. Ovo nije način. Pozdrav
E pa Baš meni se je produžila noga i na panou je bila slika koja je prikazivala noge koje je snimao jedan naš brat jednom drugome prije mene. Kad sam prvo produženje vidio na svoje oči kako noga raste, nisam svojim očima vjerovao, ali tada kad sam vidio da je stvarno tako od radosti sam i ja pošao jer sam znao da imam isti problem. Inače je kraća noga problem koji uzrokuje bolove u leđima i to se ne primjećuje jer je u pitanju nekada samo jedan cm, a naravno znamo da to ide do visine cijele pete i od tada, sve je ok.

Shady, ovo su istinske stvari. S Bogom se nije za igrati i tko se igra sa faikovima, razbijaju mu se od glavu, a ovdje to nije slučaj, sve je istina. Da ti se kunem, nije po Bibliji, stoga neću, ali toliko da znaš da govorim istinu.

Ovaj svjet ide ka svom svršetku i Isus će doći i uspostaviti svoje Kraljevstvo.
Pozdrav.
__________________
Nanovo sam rođen od Boga da bi bio pobjednik i svjedok Isusov, a pobjedništvo mi je nasljedstvo Njegovo.
JUŽNI is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 12:50   #88
Sve su religije, po svojoj naravi terapeutske. Čudesna ozdravljenja odvijeka su poznata u svim religijama, tu na umu treba imati teologiju čuda svake pojedine religije. Za jednog židova, kršćanina, ili muslimana, nikada neće biti prihvatljiv Bruno Gröning, Djjiwal Kool, ili bilo koji treći posrednik "duhovnog" iscjeljenja (magija, šamanizam…)
Čudesna ozdravljenja u kršćanstvu, kao svoj temelj mogu imati jedino Isusa Krista u Crkvi. Bez Isusa Krista i bez spasenja koje on donosi, čudesna iscjeljenja nemaju nikakvog smisla. Kada se čudesna ozdravljenja događaju izdvojeno od spomenutog, ili bi Krist došao u drugi plan, a čudesna iscjeljenja u prvi, onda ona ne bi bila čuda u teološkom smislu riječi.

Službena, znanstvena medicina odbacuje sve što ne može podvrći vlastitim racionalnim mjerama koje si je sama zadala, sintagma "čudesna iscjeljenja" nema nikakvu znanstvenu vrijednost te se zadržala jedino u religioznom ambijentu, iako i tamo doživljava potiskivanja i ignoriranja.
Razvojem psihijatrije koja je počela uvažavati psihosocijalne činitelje u somatskoj medicini i holistički pristup bolesniku kao psiho-bio-socijalnoj cjelini sa svim atributima dinamičnosti.
Razgolićena stvarnost "osamljene mase" današnjem čovjeku postala je nesnošljivim bremenom u obliku egzistencijalne i esencijalne frustracije.

Čudesna izliječenja mogu biti izrazi metafizičke, duhovne, ezoterijske, okultne ili magijske prirode. Zato smatram da je neozbiljno "mahati" čudesima bez kritičkog i znanstvenog pristupa.
Petro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 13:10   #89
Quote:
JUŽNI kaže: Pogledaj post
Tako je, to je Istina, nema se tu što kriti. Što jest jest.
sto jest u medjugorju?demon neki ili sam sotona?neznas ti niti imas hrabrosti reći direktno,tipično protestantski uvijeno.ajde gukni golube.inače osim produzenja nogu na nekim vasim sastancima se prema jednom svjedočenju materijaliziraju 10 metarski golubovi tj duh sveti.takjo je pisalo u jednoj kn jizi koju sam dobio na uvid od člana rž
robert_smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 15:01   #90
Quote:
robert_smith kaže: Pogledaj post
dakle to njegovo mišljenje će njega a i nas ostale odvesti u vječni pakao a samo će obraćenici iz riječi života i sličnih zajednica bastiniti raj.budi konkretan pa to tako reci a ne uvijeno.ia reci da je bludnica iz otkrivenja ustvari katolička crkva i sve ostale fundamerntalističke pojedinosti koje govorite na svojim sastancima.reci i da se u medjugorju ukazao sam demon marije kojeg vi imate pod svojim nogama.ajde nemoj uvijeno.mi ćemo ionako u pakao a ti u raj pa nam reci konkretno a posebno bi htio saznati to sa medjugorjem,lurdom i sl,dakle tamo se prema vasem tumačenju ukazuje neki demon ili sotona osobno u liku djevice marije a suzenje kipova i slična čudesa sa idolopoklenstvenim kipovima su direktne sotonske podvale.dakle u lurdu se ukazuje demon tj sotona,da ili ne,?i osvrni se na sva pitanja i budi konkretan.
Nisam član rž ali da se osvrnem:
- bludnica iz otkrivenja nije RKC, a papa nije sotona.
- Međugorje jest djelo sotone kao i sva ostala zavođenja i sve ostale religije koja nemaju veze s istinom koja je u Kristu. Islam spada u istu kategoriju
- sve ovo vrijedi i za Lurd i za Fatimu.

Nije baš ekumenski, ali to ti je otprilike stav većine protestanata koji nisu dio ekumenskog pokreta.

Imaš još nekih pitanja?
__________________
Mi trudimo se znanstveno da propadnemo barem dostojanstveno...
Epignosis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 15:02   #91
Quote:
robert_smith kaže: Pogledaj post
sto jest u medjugorju?demon neki ili sam sotona?neznas ti niti imas hrabrosti reći direktno,tipično protestantski uvijeno.ajde gukni golube.inače osim produzenja nogu na nekim vasim sastancima se prema jednom svjedočenju materijaliziraju 10 metarski golubovi tj duh sveti.takjo je pisalo u jednoj kn jizi koju sam dobio na uvid od člana rž
o kojoj knjizi se radi?
__________________
Mi trudimo se znanstveno da propadnemo barem dostojanstveno...
Epignosis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 17:25   #92
Quote:
Epignosis kaže: Pogledaj post
o kojoj knjizi se radi?
zaboravio sam naslov,uglavnom radilo se o knjizi koju sam dobio na uvid jednog člana te crkve još davnih godina,uglavnom ljudima su čak izrastali udovi i sl i u dvorani se pojavila ogromna ptica .ako nadjem negdje knjigu napisat ću naslov
robert_smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 17:27   #93
Quote:
Epignosis kaže: Pogledaj post
Nisam član rž ali da se osvrnem:
- bludnica iz otkrivenja nije RKC, a papa nije sotona.
- Međugorje jest djelo sotone kao i sva ostala zavođenja i sve ostale religije koja nemaju veze s istinom koja je u Kristu. Islam spada u istu kategoriju
- sve ovo vrijedi i za Lurd i za Fatimu.

Nije baš ekumenski, ali to ti je otprilike stav većine protestanata koji nisu dio ekumenskog pokreta.

Imaš još nekih pitanja?
znam ja odgovore njihove na pitanja samo zelim da jasno kazu a ne uvijeno.itekako su mi dobro poznati njihovi stavovi i gledišta
robert_smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 19:26   #94
Quote:
akont-ciko kaže: Pogledaj post
nisi to slučajno našla...
pitaj Alića sjeća li se tko je Franjo Jurak, i kako se od njega opraštao 1995. očekujući smak svijeta i putujući u Upssalu da se pripremi za smak svijeta
i još jedna sitnica
treba pitat Alića zašto je lažirao svoju biografiju
od kud je potekao, s kim se posvadio i od koga je otišao...
ima ovdje ljudi koji imaju slonovsko pamćenje...
Gledaj, stvarno sam slučajno našla jer sam prije toga kliknula na jedan drugi link na youtube s ove teme, evo ovaj http://www.youtube.com/watch?v=8BOgm...eature=related pa se otvorilo pod ostala videa "Dan čudesa Varaždin", možeš provjeriti ako ne vjeruješ i sam.
Ne mogu mu reći kad nisam u toj crkvi, ne poznam čovjeka, znam samo da je prije bio musliman i to znam jer imam frendove u njegovoj crkvi. Eto, to je sve. Ako znaš nešto o njemu, slobodno napiši, mene zanima jer ne želim da mi frendovi idu bilo kome.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]

Zadnje uređivanje Gošća : 24.10.2009. at 19:36.
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 19:43   #95
Quote:
robert_smith kaže: Pogledaj post
dakle to njegovo mišljenje će njega a i nas ostale odvesti u vječni pakao a samo će obraćenici iz riječi života i sličnih zajednica bastiniti raj.budi konkretan pa to tako reci a ne uvijeno.ia reci da je bludnica iz otkrivenja ustvari katolička crkva i sve ostale fundamerntalističke pojedinosti koje govorite na svojim sastancima.reci i da se u medjugorju ukazao sam demon marije kojeg vi imate pod svojim nogama.ajde nemoj uvijeno.mi ćemo ionako u pakao a ti u raj pa nam reci konkretno a posebno bi htio saznati to sa medjugorjem,lurdom i sl,dakle tamo se prema vasem tumačenju ukazuje neki demon ili sotona osobno u liku djevice marije a suzenje kipova i slična čudesa sa idolopoklenstvenim kipovima su direktne sotonske podvale.dakle u lurdu se ukazuje demon tj sotona,da ili ne,?i osvrni se na sva pitanja i budi konkretan.
Točno tako. U Međugorju, Lurdu, Fatimi se ukazao demon koji se predstavlja kao Marija. O tome smo pisali više na temi Međugorje
A bludnica iz Otkrivenja je grad Rim.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 21:26   #96
Quote:
Petro kaže: Pogledaj post
Sve su religije, po svojoj naravi terapeutske. Čudesna ozdravljenja odvijeka su poznata u svim religijama, tu na umu treba imati teologiju čuda svake pojedine religije. Za jednog židova, kršćanina, ili muslimana, nikada neće biti prihvatljiv Bruno Gröning, Djjiwal Kool, ili bilo koji treći posrednik "duhovnog" iscjeljenja (magija, šamanizam…)
Čudesna ozdravljenja u kršćanstvu, kao svoj temelj mogu imati jedino Isusa Krista u Crkvi. Bez Isusa Krista i bez spasenja koje on donosi, čudesna iscjeljenja nemaju nikakvog smisla. Kada se čudesna ozdravljenja događaju izdvojeno od spomenutog, ili bi Krist došao u drugi plan, a čudesna iscjeljenja u prvi, onda ona ne bi bila čuda u teološkom smislu riječi.

Službena, znanstvena medicina odbacuje sve što ne može podvrći vlastitim racionalnim mjerama koje si je sama zadala, sintagma "čudesna iscjeljenja" nema nikakvu znanstvenu vrijednost te se zadržala jedino u religioznom ambijentu, iako i tamo doživljava potiskivanja i ignoriranja.
Razvojem psihijatrije koja je počela uvažavati psihosocijalne činitelje u somatskoj medicini i holistički pristup bolesniku kao psiho-bio-socijalnoj cjelini sa svim atributima dinamičnosti.
Razgolićena stvarnost "osamljene mase" današnjem čovjeku postala je nesnošljivim bremenom u obliku egzistencijalne i esencijalne frustracije.

Čudesna izliječenja mogu biti izrazi metafizičke, duhovne, ezoterijske, okultne ili magijske prirode. Zato smatram da je neozbiljno "mahati" čudesima bez kritičkog i znanstvenog pristupa.
Pogledaj ono boldano što si napiasao, a onda pogledaj onaj video kada Pastor kaže "budi iscjeljena u Isusovo ime" pa onda reci dali još misliš da je to đavo napravio i da ima ovlast nad Isusovim imeno, ili neki šamanski duh.

Petro, zapamti što ti kažem, Bog stoji iza svoje Riječi i ako je rekao "Tamo gdje se dvoje ili troje okupe u moje ime, ja ću biti s njima." Onda je to tako i Duh Sv. nema prepreke nad zidovima građevina, nego nevjeri, ona je Njegova prepreka, ništa drugo.
__________________
Nanovo sam rođen od Boga da bi bio pobjednik i svjedok Isusov, a pobjedništvo mi je nasljedstvo Njegovo.
JUŽNI is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 21:32   #97
Quote:
robert_smith kaže: Pogledaj post
sto jest u medjugorju?demon neki ili sam sotona?neznas ti niti imas hrabrosti reći direktno,tipično protestantski uvijeno.ajde gukni golube.inače osim produzenja nogu na nekim vasim sastancima se prema jednom svjedočenju materijaliziraju 10 metarski golubovi tj duh sveti.takjo je pisalo u jednoj kn jizi koju sam dobio na uvid od člana rž
To bi bilo na našoj stranici i ne znam za to, a Bog je suveren i ima svoje načine i svoje pute.

U međugorju se manifestira demon koji se pretvara u anđela svjetla, odnsono koristi ime Marijino koja nema ovlasti na zemlji i zavodi narod. To se zna i nije ovo prvi put od mene rečeno, uostalom gledao si video našag pastora Šićka na Cvjetnom trgu gdje on propovjeda o demonu koji koristi Marijino ime, ali ne govori protiv nje, dapače, ona je nama uzor vjere jer vjerovati u to vrijeme da će roditi bez posredovanja čovjeka je pravi uzor i danas.
__________________
Nanovo sam rođen od Boga da bi bio pobjednik i svjedok Isusov, a pobjedništvo mi je nasljedstvo Njegovo.
JUŽNI is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 21:37   #98
Quote:
Epignosis kaže: Pogledaj post
o kojoj knjizi se radi?
S obzirom da si ljubitelj Istine, bio bi sretan kada bi pročitao knjigu "Katolicizam" koju sam postavio na ovoj stranici i tamo pročitaš spoznaje bivših RKC svećenika koji su osjetili odgovornost pred Bogom kada su upoznali Spasitelja i otišli otamo.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=460988&page=2
__________________
Nanovo sam rođen od Boga da bi bio pobjednik i svjedok Isusov, a pobjedništvo mi je nasljedstvo Njegovo.
JUŽNI is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 21:41   #99
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Gledaj, stvarno sam slučajno našla jer sam prije toga kliknula na jedan drugi link na youtube s ove teme, evo ovaj http://www.youtube.com/watch?v=8BOgm...eature=related pa se otvorilo pod ostala videa "Dan čudesa Varaždin", možeš provjeriti ako ne vjeruješ i sam.
Ne mogu mu reći kad nisam u toj crkvi, ne poznam čovjeka, znam samo da je prije bio musliman i to znam jer imam frendove u njegovoj crkvi. Eto, to je sve. Ako znaš nešto o njemu, slobodno napiši, mene zanima jer ne želim da mi frendovi idu bilo kome.
Gošća, nemaš frke. Bio sam tamo, vidio, uvjerio se i ništa od ikakva zla se tamo ne događa. Kad već imaš frendove koji tamo idu, pođi i ti da se uvjeriš, nitko od tebe ništa ne traži niti te pita, ako ti to ne želiš naravno.

U životu ništa nije slučajno i nisi taj video našla slučajno, On te je doveo do njega jer želi da Ga upoznaš i svu Istinu koju ti želi dati da živiš u Njegovj slobodi i punini svih blagoslova te ostvariš predivni plan koji ima za tebe.
__________________
Nanovo sam rođen od Boga da bi bio pobjednik i svjedok Isusov, a pobjedništvo mi je nasljedstvo Njegovo.
JUŽNI is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 21:43   #100
Quote:
JUŽNI kaže: Pogledaj post
To bi bilo na našoj stranici i ne znam za to, a Bog je suveren i ima svoje načine i svoje pute.

U međugorju se manifestira demon koji se pretvara u anđela svjetla, odnsono koristi ime Marijino koja nema ovlasti na zemlji i zavodi narod. To se zna i nije ovo prvi put od mene rečeno, uostalom gledao si video našag pastora Šićka na Cvjetnom trgu gdje on propovjeda o demonu koji koristi Marijino ime, ali ne govori protiv nje, dapače, ona je nama uzor vjere jer vjerovati u to vrijeme da će roditi bez posredovanja čovjeka je pravi uzor i danas.
kada bi sve u sto sam imao uvid u vezi vase crkve bilo na vasoj stranici onda bi ju posjećivali psihijatri.ovo s pticom sam zapamtio i knjigu u kojoj to piše sam osobno dobio od članice vase američke crkve ,multilevel marketing crkve.prije bih rekao da ste vi zavedeni demonima a vasa crkva demonska obzirom na ponasanje ,hipnotiziranost vasih članova ,desetmetrske ptice koje se stvaraju.izrastanju udova koji nedostaju (kao u sf filmu) i sl.
robert_smith is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:33.