Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2009., 14:31   #41
australac maybe
valuta koja je strašno "pala" zadnjih mjeseci što znači da ako i kada dođe do oporavka bi mogla brzo rasti
argumenti: jaka povezanost sa azijskim osobito kineskim tržištem garantira australiji kao zemlji izvoznici sirovina da bi kada se trendovi promijene među prvima mogla osjetiti učinke na gospodarskoj izvedbi

edit-strpljivost-ulog na duže staze
Leon 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 14:31   #42
sasvim sigurno DA ako traži zaradu nakon završetka krize, a onda uz njega idu još i kanadski dolar, norveška kruna, a jen, franak i dolar otpadaju. međutim ako traži sigurnost u ovom svjetskom lomu onda su to ove tri valute.

edit: ne znam što će biti sa ojrom tako da se ne usudim oko njega ništa pisati.
__________________
Ronald Reagan

“Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.”
Sh@dow is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 14:49   #43
Quote:
Sh@dow kaže: Pogledaj post
sasvim sigurno DA ako traži zaradu nakon završetka krize, a onda uz njega idu još i kanadski dolar, norveška kruna, a jen, franak i dolar otpadaju. međutim ako traži sigurnost u ovom svjetskom lomu onda su to ove tri valute.

edit: ne znam što će biti sa ojrom tako da se ne usudim oko njega ništa pisati.
ak se ne dogodi potpuna apokalipsa gospodarstva i ak mu se ne žuri i može na godinu,dvije "zaboraviti" na tu lovu austaralac,nk i kd, ali bolje australac od kanadskog dolara,ako je obratno ovo kaj si ti napisao,s time da danas sigurnosti-nema.sve je rizik.
Leon 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 18:05   #44
Sjećam se nekih izjava investitora u americi koji su uvijek govorili da se kupuje kada je tržište u krizi pa smatram da bi bilo dobro uložiti u dionice koje znače razvoj i napredak... poput INGRE, DIOKIJA, IGH-a i njima sličnih...
osobno ću i uložiti u takav sektor jer ako Osama daje tolike milijarde za obnovu zemlje i da potakne rast sa gradnjom onda će to preuzeti i okolni svijet...

misli globalno djeluj lokalno...
didi17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 11:56   #45
a kaj mislite o funti? pala je dosta zadnju godinu, nije li možda vrijeme da krene gore?
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 12:35   #46
hm, pitanje je kako će sve ovo kod njih završiti. ako prežive onda će ona rasti jer britanija inače ima puno više kamate koje su sada istina na rekordno niskim razinama ali...
__________________
Ronald Reagan

“Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.”
Sh@dow is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 12:37   #47
Quote:
Leon 23 kaže: Pogledaj post
ak se ne dogodi potpuna apokalipsa gospodarstva i ak mu se ne žuri i može na godinu,dvije "zaboraviti" na tu lovu austaralac,nk i kd, ali bolje australac od kanadskog dolara,ako je obratno ovo kaj si ti napisao,s time da danas sigurnosti-nema.sve je rizik.
joj da, novi zeland sam zaboravio. za australiju neki predviđaju kako bi se ubrzo mogla početi oporavljati jer kineski fiskalni paket od 500 milijardi $ koji će biti usmjeren u javne kapitalne investicije će dovesto do potražnje za australskim sirovinama. zato su i vozarine skočile, jer gledaju na kineski potražnju.
__________________
Ronald Reagan

“Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.”
Sh@dow is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 12:38   #48
no živi bili pa vidjeli
__________________
Ronald Reagan

“Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.”
Sh@dow is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 17:54   #49
evo neki analitičari kažu da bi se dolar mogao izjednačit s eurom http://www.cnbc.com/id/29274393
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 19:22   #50
Iako imam svu ustedevinu u Eurima mislim da sam trebao sve pretvoriti kad je bilo vrijeme u CHF, ali kako gledam i citam nove vijesti iz cijelog svijeta zakljucujem da niti jedna valuta nije "safe haven" pa kud puklo da puklo ostajem u Eurima, ali jedno sigurno znam a to da u nadolazecim vremenima nase kune kao ustedevine treba se pod hitno rjesiti
hebivjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 23:24   #51
ja imam isto u eurima, ali nebi isao tolko daleko da se pothitno treba rjesavat kune. evo, neke banke ti daju kamatu od preko 10% na orocenu kunsku stednju, a rohatinski je brani ko da mu zivot ovisi od toga, pa mozda nije ni greska malo kuna imat sa strane.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 23:39   #52
mogu samo nesto reci...mislim da je apsolutno neodgovorno nekome preporuciti da sad ulazi u dolar. amerika je upravo odstampala oko 850 miliardi dolara! prije par mjeseci busheva administracija je odstampala jos toliko! procjenjuje se da to predstavlja (svako od tih stampanja) jednu trecinu americkog BDPa! dakle oni su odstampali dvije trecine BDPa u roku od 3 mjeseca! kako moze itko normalan nekome preporucit da sad kupuje dolar?

ja znam sta neki analiticari predvidaju. oni kazu "dollar je u kurcu, ali euro stoji jos gore, i zato je dobro bit u dolaru". ljudi, to je LAZ. ja ne kazem da euro stoji dobro, ali Europske banke nisu odstampale eura za dvije trecine BDPa Europske unije! Europske banke (neke drzave) su mozda malo u kurcu, ali monetarni sustav je razvijen i stabilan, i ja sam siguran da si europska unija nece dozvolit takvo stampanje novca. jer zna gdje bi je to odvelo. ako se to ikad i dogodi, e onda mozemo raspravljati o prelasku u dolar.

jos nesto vrlo vazno...to predstavlja dvije trecine americkog BDPa kakvog predstavlja administracija. nezavisni analiticari tvrde da to nema apsolutno nikakve veze sa pravim stanjem u americi, i da je vecina tog BDPa samo rezultat bankarenja i drzavne administracije, koji ce se sad urusit. dakle, taj odstampani novac vrlo vjerojatno predstavlja i vise od americkog godisnjeg BDPa. u 3 mjeseca su "stvorili" vise nego sto ce u godinu dana njihova industrija proizvest! a svi znaju na cemu se stoji tamo. ako se urusi urusit ce se jako glasno.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 23:47   #53
ponekad si mislim jesam li stvarno jedino ja na ovom svijetu normalan i vidim sta se dogada, a svi drugi jednostavno gutaju sta im se servira s vrha bez razmisljanja. kakav dolar brate. amerika je VEC SAD propala, to je propala drzava kojoj sljedi 40% nezaposlenost i 100% inflacija za manje od 2 godine. to sta Obama prica o kraju recesije do polovice 2009 su price za malu djecicu koja su kupovala DDJH na 300 kuna kad se pricalo o BOVovima.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 00:43   #54
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
procjenjuje se da to predstavlja (svako od tih stampanja) jednu trecinu americkog BDPa!
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...y_GDP_(nominal)


Nego recimo da ja idem sad to prebaciti u eure. Ok. Kune su mi u banci.
Da pretvorim to u banci i otvorim devizni pa kratkoročno oročim?
Kakav je postupak s time?
despot is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 01:00   #55
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
mogu samo nesto reci...mislim da je apsolutno neodgovorno nekome preporuciti da sad ulazi u dolar. amerika je upravo odstampala oko 850 miliardi dolara! prije par mjeseci busheva administracija je odstampala jos toliko! procjenjuje se da to predstavlja (svako od tih stampanja) jednu trecinu americkog BDPa! dakle oni su odstampali dvije trecine BDPa u roku od 3 mjeseca! kako moze itko normalan nekome preporucit da sad kupuje dolar?
Mislim da si pomiješao BDP i PRORAČUN.
Američki BDP za 2007 iznosi oko 13,800 milijardi $.
cro loco is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 01:03   #56
@ despot
Ako misliš mjenjat kune u eure, nemoj to raditi u banci jer ćeš lošije proći. Podigni kune s računa i prošetaj do neke od mjenjačnica (obiđi ih nekoliko, razlike nisu velike, ali ipak )(banke uzimaju i neke naknade za konverziju)
Što se tiče oročenja ne moraš imati devizni račun, već samo potpišeš ugovor o oročenju.
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 01:52   #57
Quote:
cro loco kaže: Pogledaj post
Mislim da si pomiješao BDP i PRORAČUN.
Američki BDP za 2007 iznosi oko 13,800 milijardi $.
imas pravo, malo sam zabrijo.

ali ipak, 2 triliuna dolara nije zanemarivo u odnosu na 13 triliuna.

btw, ako se nastavi ovim tempom, za ravno tri mjeseca ide novi bailout plan od 850 biliuna dolara, a taj ce bit za spasavanje modne industrije, koja zaposljava 10% amerikanaca, i nasla se u teskoj banani zbog recesije.

u stvari ja idem dalje i predvidam novi bailout plan do 1. u 6 mjesecu ove godine.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 02:13   #58
jel zna neko reci kako je moguce da MMF, Svjetska banka, i CIA imaju razlicite podatke o BDPu svake drzave? Svjetska banka npr dize USA ispred EU, a CIA i MMF kazu da im je BDP manji od EU.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...y_GDP_(nominal)
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 02:28   #59
hehe, ovo ce vas mozda interesirat
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...nal)_estimates

Quote:
Nominal GDP list (sortable; in billions of US$) Country
↓ 2008 ↓ 2009 ↓ 2010 ↓ 2011 ↓ 2012 ↓ 2013 ↓ 2014 ↓ Estimate as of ↓
World 60,109.392 62,333.44 63,580.11 72,006.191 76,857.837 81,978.052 87,624.276 Dec 2008
European Union 19,195.080 19,156.69 19,309.94 21,256.067 22,390.739 23,624.153 25,947.017 Dec 2008
United States 14,334.034 14,147.69 14,501.38 15,321.113 16,087.845 16,737.369 17,422.673 Dec 2008
People's Republic of China 4,222.423 4,551.77 4,961.43 6,404.780 7,238.704 8,162.213 9,156.053 Dec 2008
Japan 4,844.362 4,829.83 4,878.13 5,106.639 5,287.130 5,439.098 5,732.313 Dec 2008
ovo su moja ocekivanja za iducih 5 godina koje sam dobio kompliciranim izracunima, mnostvom informacija koje mi je prosljedio frend iz MMFa, i nevjerojatnim visegodisnjim iskustvom.
salim se. ovo su predvidanja MMFa, i oni ocekuju da recesija najvise pogodi ameriku, a ostale samo okrzne. i da se sve zavrsi kroz 3 godine.
ja se na prvom mjestu ne slazem.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 21:05   #60
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
hehe, ovo ce vas mozda interesirat
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...nal)_estimates



ovo su moja ocekivanja za iducih 5 godina koje sam dobio kompliciranim izracunima, mnostvom informacija koje mi je prosljedio frend iz MMFa, i nevjerojatnim visegodisnjim iskustvom.
salim se. ovo su predvidanja MMFa, i oni ocekuju da recesija najvise pogodi ameriku, a ostale samo okrzne. i da se sve zavrsi kroz 3 godine.
ja se na prvom mjestu ne slazem.
A što ti misliš o svemu tome
Meni npr. pada na pamet pitanje "propalog" novca...naime najviše ga je propalo u SAD-u što je zavrtilo krizu tamo koja se sad prelila u Evropu i tko zna što će se sve ovdje zbiti
brazilac 5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:41.