Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2015., 09:11   #881
Ja sam pisala prigovor jer mi nisu priznali 40 bodova na ugovor o najmu jer nije imao žig porezne. Niš posebno, skopirala traženi ugovor i rješenje o oporezivanju i napisala da izjavljujem prigovor sukladno kojem već članku natječaja budući da mi nisu 40 bodova priznali, te da molim da mi na ukupni broj bodova dodaju i to..
Poslala još u četvrtak s povratnicom, ali još mi se nije vratila


Quote:
Lee Anne kaže: Pogledaj post
Ima li vas ovdje koji ste pisali Prigovor i na sto tocno?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Štenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 15:35   #882
Mene zanima kod bodovanja za najam da li su se upisivali isti bodovi u dvije rubrike. Naime, postoji rubrika članovi domaćinstva gdje se po članu dobije 10 bodova. Također, postoji rubrika predškolska i školska djeca gdje se također dobije 10 bodova po djetetu. Dakle, pitanje za vas sa djecom, da li ste prijavljivali djecu kao članove domaćinstva i kao naravno djecu.
Po meni, ako su se djeca upisivala u obje kolone i tako i bodovala, to nije pošteno jer su se dobivali dupli bodovi.
Dadoslavić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 18:00   #883
POS/APN stanovi - najam

Dadoslavić, kao prvo mi nismo ništa nigdje "prijavljivali". Komisija APN-a vrši bodovanje.
Kao drugo, dobije se po 5 bodova ako je dijete koje je član domaćinstva predškolske ili školske dobi.
To su njihova pravila.
Mene smeta sto 20 god nakon rata, clanovi obitelji dobrovoljaca se i dalje dodatno boduju, pa tko me pita?!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Lee Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 13:50   #884
Inače, čitam u Slobodnoj , za najam stanova u Splitu se prijavilo 1794 građana, a stanova za najam uopće za sada nema. Zanimljivo...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
shanta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 18:04   #885
^^^ U biti nisu još objavljeni ni koji stanovi u najam idu u Osijeku, a zgrada je gotova i useljiva. Već sa konačnom listom će napisati koji točno stanovi idu u najam. Tako je vjerojatno i za St.
Lee Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 18:46   #886
A navodno od stanova koji su se trebali iznajmljivati u POS-ovim zgradama koje se upravo dovršavaju, neće biti ništa, odnisno svi idu u prodaju. Tek će se eventualno graditi novi projekt, samo za najam.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
shanta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 20:56   #887
Klara

Moja seka je pisala prigovor na neodgovarajuču nekretninu,nije dobila niti jedan bod,bila je u apn-u i rekli su joj da napiše prigovor što je i napisala i direktno tamo odnjela,frajer pročitao lupio žig ali neznam da li je dobila kakvu potvrdu.
Rekli su joj da če sigurno dosta otpasti na plačanju pologa jer ih dosta nije ni pročitalo da treba platiti odmah tri rate najma+ još jedna nakon mj. dana.Pa troskovi papirologije.
Pitala je kad se očekuje da če oni koji budu na konačnoj listi biti pozvani da uplate polog rekli su joj da ništa prije 12 mj. jer da treba listu složiti,da se čeka još uporabna dozvola,da se zgrada dovršava i da treba okoliš urediti.
Seka računa da joj samo za polog treba oko 6,000,00 kn u mj. dana za stan preko 60 kv.
A da rekli su joj da ako ne upadne u ovoj turi da se ne brine jer lista ostaje i da če za dvje god. upasti u neki od novih stanova koje če se graditi ili se več grade,neznam točno i da če ti koji su na listi a nisu sad upali imati prednost.
Evo to je ono što znam od informacija koje su rečene seki u apn-u
Sretno svima
sunce007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 21:49   #888
Quote:
sunce007 kaže: Pogledaj post
Moja seka je pisala prigovor na neodgovarajuču nekretninu,nije dobila niti jedan bod,bila je u apn-u i rekli su joj da napiše prigovor što je i napisala i direktno tamo odnjela,frajer pročitao lupio žig ali neznam da li je dobila kakvu potvrdu.
Rekli su joj da če sigurno dosta otpasti na plačanju pologa jer ih dosta nije ni pročitalo da treba platiti odmah tri rate najma+ još jedna nakon mj. dana.Pa troskovi papirologije.
Pitala je kad se očekuje da če oni koji budu na konačnoj listi biti pozvani da uplate polog rekli su joj da ništa prije 12 mj. jer da treba listu složiti,da se čeka još uporabna dozvola,da se zgrada dovršava i da treba okoliš urediti.
Seka računa da joj samo za polog treba oko 6,000,00 kn u mj. dana za stan preko 60 kv.
A da rekli su joj da ako ne upadne u ovoj turi da se ne brine jer lista ostaje i da če za dvje god. upasti u neki od novih stanova koje če se graditi ili se več grade,neznam točno i da če ti koji su na listi a nisu sad upali imati prednost.
Evo to je ono što znam od informacija koje su rečene seki u apn-u
Sretno svima
hvala na info, koliko sam shvatio kada se objavi konačna lista moraš u roku 8 dana uplatiti polog a useljenje se planira u 12.mjesecu?
dado449 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 22:02   #889
Quote:
dado449 kaže: Pogledaj post
hvala na info, koliko sam shvatio kada se objavi konačna lista moraš u roku 8 dana uplatiti polog a useljenje se planira u 12.mjesecu?
Ne, od objave liste već od sklapanja ugovora o najmu. To što si na konačnoj listi ne znači da ćeš unajmiti stan (možda ti neće odgovarati, možda nećeš imati dovoljno para za najam i slično)
snowy_day is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 22:38   #890
sad sam se iznenadila.mislila sam da bu to brzo islo.odabir,ugovor pa polog!.nije da se bunim ha ha.inace kuma je u sopnici,solminizaciju je platila petsto kuna.najam joj je soma i pol
chantal31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 08:48   #891
Ako malo bolje pogledate listu pvenstva, shvatit ćete tko tu zapravo ima prednost.."mladi" preko 40 godina,samohrane majke,hrvatski branitelji??
Dakle, gdje su tu oni mladi ljudi koje se u medijima spominjalo??
Očito da za njih nema mjesta. Ovdje se potiče trend odlaska mladih i obrazovanih ljudi kojima je neriješeno stambeno pitanje velika prepreka ostanku u Osijeku, osim ako naravno ne podignu kredite na 30 godina.
Čast izuzecima na listi koji su ovdje zasluženo, ali velika većina nije ovdje sasvim slučajno..Dakle, koja je logika da se pravilnik o bodovanju objavi u pola natječaja, i da naravno u zadnjih par dana stigne 100 prijava..taman da se stignu srediti papiri..
Očito da mladi ljudi svoj dom moraju graditi pod nekih drugim nebom,jer ovdje za njih mjesta nema..
os2813 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 10:21   #892
Baš si nešto razmišljam kako ima šanse za nas koji smo iza 200-og mjesta na listi jer sigurno ima onih koji su u prvih 200 a predali su papire i za zapruđe pa će upasti tamo i možda radije stan uzeti tamo.
Ja prva sam predala papire i za zapruđe i za klaru...
Doduše ja sam negdje oko 300 i nekog mjesta mjesta daleko je to... ali dobro nikad se nezna možda se lista toliko pomakne da upadnem na kraju u prvih 200
anine is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 10:49   #893
Quote:
os2813 kaže: Pogledaj post
Ako malo bolje pogledate listu pvenstva, shvatit ćete tko tu zapravo ima prednost.."mladi" preko 40 godina,samohrane majke,hrvatski branitelji??
Dakle, gdje su tu oni mladi ljudi koje se u medijima spominjalo??
Očito da za njih nema mjesta. Ovdje se potiče trend odlaska mladih i obrazovanih ljudi kojima je neriješeno stambeno pitanje velika prepreka ostanku u Osijeku, osim ako naravno ne podignu kredite na 30 godina.
Čast izuzecima na listi koji su ovdje zasluženo, ali velika većina nije ovdje sasvim slučajno..Dakle, koja je logika da se pravilnik o bodovanju objavi u pola natječaja, i da naravno u zadnjih par dana stigne 100 prijava..taman da se stignu srediti papiri..
Očito da mladi ljudi svoj dom moraju graditi pod nekih drugim nebom,jer ovdje za njih mjesta nema..
Slažem se sa svime. Smatram da je trebalo ograničiti i dobnu granicu do najviše 35 godina, jer to bi trebalo stvarno biti za mlade ljude koji započinju život i stvaranje obitelji. To nisu socijalni stanovi. Jer netko tko sa 40-45 i više godina , sa dvoje.troje, četvero djece nema riješeno stambeno pitanje......
netko je napisao i za to bodovanje, dakle bodovi se dobivaju za članove domaćinstva a to su naravno i djeca i onda još bodovi za predškolsko ili školsko dijete što su znači dupli bodovi za djecu. Trebalo je bodovati samo članove domaćinstva. Ali to je tako kod nas, pravila se donose kako kome odgovara.
sanjuška67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 11:16   #894
[QUOTE=os2813;55805159]Ako malo bolje pogledate listu pvenstva, shvatit ćete tko tu zapravo ima prednost.."mladi" preko 40 godina,samohrane majke,hrvatski branitelji??
Dakle, gdje su tu oni mladi ljudi koje se u medijima spominjalo??
Očito da za njih nema mjesta. Ovdje se potiče trend odlaska mladih i obrazovanih ljudi kojima je neriješeno stambeno pitanje velika prepreka ostanku u Osijeku, osim ako naravno ne podignu kredite na 30 godina.
Čast izuzecima na listi koji su ovdje zasluženo, ali velika većina nije ovdje sasvim slučajno..Dakle, koja je logika da se pravilnik o bodovanju objavi u pola natječaja, i da naravno u zadnjih par dana stigne 100 prijava..taman da se stignu srediti papiri..
Očito da mladi ljudi svoj dom moraju graditi pod nekih drugim nebom,jer ovdje za njih mjesta nema..[/QUOTEs
Slazem se
chantal31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 16:26   #895
Neznam zašto nema u bodovanju potvrda o nekažnjavanju,potvrda da nisi dužan državi ili gradu....
Im
dado449 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 21:54   #896
U Osijeku je na listi žena koja ima 61.god!!! I ona je "otela" mjesto jednoj mladoj obitelji isto. Samo odmah da najavim kako ću prijavljivati APN-u sve za koje skužim u zgradi da žive, ne žive, živi netko za koga je netko drugi nabildao bodove i sl. Dozna se sve kad tad Sve treba biti transparentno!
Lee Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 15:16   #897
Quote:
Lee Anne kaže: Pogledaj post
U Osijeku je na listi žena koja ima 61.god!!! I ona je "otela" mjesto jednoj mladoj obitelji isto. Samo odmah da najavim kako ću prijavljivati APN-u sve za koje skužim u zgradi da žive, ne žive, živi netko za koga je netko drugi nabildao bodove i sl. Dozna se sve kad tad Sve treba biti transparentno!

Ovo je stvarno ruzno sto pisete. Prvo zena koja ima 60 godina ima pravo na dostojanstven zivot a drugo bodovi uglavnom nemaju veze s stanom koji ce birat nego s plateznom moci...drugo zasto takav jal?????

Sto odmah ne pisete APN pa da odmah eliminiraju one koji su po vasem misljenju nepodobni....

Kako znate da je ta starica otela stan mladoj obitelji? Po listi prvenstva? Dajte, molim vas.....

Ovo je sve novo kako nama koji se natjecemo tako i njima koji su raspisali natjecaj.....

Pricekajte pa vidite kada bude odabir i sve kaj treba proc...pa onda kudite i istjerivajte pravdu....
Mirelica76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 20:15   #898
No, dobro. naravno da govorim o tome da će se saznati ako netko mulja i laže i na prijevaru je dobio stan u najam, e to ću prijaviti. Jer ovdje u Osijeku ima jako puno dobivenih i gradskih stanova koji su u podnajmu. Podobni dobivaju, a ne oni u potrebi. Jalna sam jer dobrih 8 godina i sama sa obitelji sam podstanar a na svakoj novoj listi za gradski stan padam svaki put na ljestvici jer uvijek ima nekih novih, podobnijih. I tako u krug. Puno je Osječana otišlo u Njemačku i Irsku i iskreno, dobivanje ovoga stana u najam nas zadržava u Os. Treba dati mladima priliku. Život u Zg i Os se kudikamo razlikuje i znam o čemu pričam.

Zadnje uređivanje Lee Anne : 10.10.2015. at 20:26.
Lee Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 23:39   #899
Gle znam kak ti je...i sama prolazim postanarski horor....i pun kufer mi je seljenja ...zelim za ono sto placam imati svoj mir a ne da mi neki Pero stoji nad vratom il da se moram bojat da ce za mesec dana dobiti dobru ponudu i prodat stan a ja s detetom na cestu.....
I sami vec 5 godina smo u pokusaju da dobimo graddki stan, al eto, il smo prebogati il presiromasni....
I ovaj stan kaj bi dobili u klari bi nas spasilo agonije kako financijske tako i psihicke, al eto uvijek ima boljih....al mi ne pada na pamet da se jezdim i da mrzim sve koji su bolji il da osudjujem one koji su iz krivih razlpga bolji....tamo netko od gore vidi sve...pa kako kaze đole, neka je isto i djakonu i djavolu

Sve se vraca.....
Doci ce i nama sunce...valjda
Mirelica76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 00:12   #900
Nadam se da hoce. Ma nisam ja ljubomorna niti ogorcena osoba, samo mi je vise puna kapa ovoga kroz sta prolazim. Godine idu, djeca nam rastu a mi se borimo s vjetrenjacama. Znam da netko Gore vidi sve. On mi daje snage da izdrzim. Biti ce bolje. Mora! Svima nama nadam se :*


Sent from my iPhone using Tapatalk
Lee Anne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:49.