Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2008., 01:49   #101
Quote:
@n@05 kaže: Pogledaj post
Mene očekuje operacija žuči čim mi se smiri upala. Imala sam strašne napade.
Naime, dogovorila sam operaciju u jednoj privatnoj poliklinici u kojoj se nakon operacije drugi dan ide doma. Da li je netko imao slična iskustva? (Mislim -da tako brzo ide doma, jer vidim da se uglavnom ostaje po 3-4 dana u bolnici).

Hvala
Molio bi te da mi kažeš o kojoj je polikliniki riječ, jer kolko znam poliklinike rade samo male operacijske zahvate. I tak brzo doma? Može li se znati cijena takvog zahvata. Vjerujem da to mnoge interesira, jer kolko čujemo za takvu operaciju postoje liste čekanja u bolnicama, i čeka se dosta dugo...!
Din is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 11:19   #102
Quote:
Din kaže: Pogledaj post
Molio bi te da mi kažeš o kojoj je polikliniki riječ, jer kolko znam poliklinike rade samo male operacijske zahvate. I tak brzo doma? Može li se znati cijena takvog zahvata. Vjerujem da to mnoge interesira, jer kolko čujemo za takvu operaciju postoje liste čekanja u bolnicama, i čeka se dosta dugo...!
Din, imaš pp
@n@05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 20:30   #103
Quote:
@n@05 kaže: Pogledaj post
Mene očekuje operacija žuči čim mi se smiri upala. Imala sam strašne napade.
Naime, dogovorila sam operaciju u jednoj privatnoj poliklinici u kojoj se nakon operacije drugi dan ide doma. Da li je netko imao slična iskustva? (Mislim -da tako brzo ide doma, jer vidim da se uglavnom ostaje po 3-4 dana u bolnici).

Hvala
Ja sam operirana u bolnici u Sisku u srijedu, u četvrtak su me na viziti pitali hoću li kući ( a ja rekla da bih radije ostala još jedan dan) i izašla kući u petak ujutro. I to sve za 0,00 kuna.
Mislim da se u svim bolnicama izlazi drugi dan iza operacije ako nema komplikacija.
__________________
Dobro je, samo da ne bude gore.
@n@n@s is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 13:57   #104
ovako, preletjela sam odgovore, ukratko o operaciji..

sutra će biti tri tjedna da sam operirana, danas mi je prvi radni dan (radim u uredu pa sjedim 8 sati, nije fizički napor pa reko idem probat radit). imala sam oko deset kamenaca u žući od čega je najveći bio 18mm, uz to sam imala mulj i dvostruko presavijenu žuć. već sam imala termin za operaciju, kad sam dobila upalu gušteraće (kamen od 15mm mi se zaglavio u kanalu) i pod hitno sam hospitalizirana.
uglavnom, nakon toga sam mjesec dana živjela u strahu od novog napada (bilo me strah i zraka kojeg dišem) i molila boga da me ne vrate doma (znalo se događati) iako imam dogovoren termin.

operacija je prošla super, sat i pol nakon operacije sam već zvala svoje da sam operirana, to popodne sam se digla i išla do wc-a, drugi dan su mi izvadili dren, a dva dana nakon operacije sam išla doma.

zato preporuka svima koji imaju problema za žući i kamencima: IDITE NA OPERACIJU, u ova tri tjedna me nije boljelo ni pola koliko boli jedan napadaj, a boli užasno (da ne spominjem upalu gušteraće kad kod svakog udisaja mislite da će vam se trbuh i prsno koš raspuknuti od boli). još jedna stvar, rizik kod upale gušteraće je da postanete doživotni dijabetičar (znam i za takav sluČaj, nažalost), da ne pričam da upala može završiti smrću.

BEZ ŽUĆI MOŽETE ŽIVJETI, BEZ GUŠTERAĆE NE!!! odite se operirati!!!

p.s. - rekli su mi da sam luda jer sam jedva čekala operaciju i brojila dane do nje, na što sam im odgovarala: da ste vi prošli napadaje i upalu gušteraće, vjerujte mi i vi bi bježali pod nož
ninita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 14:57   #105
ljudi, eto mene nazad
operiran u petak oko 11, budan odmah nakon operacije, bez mučnine i bolova u grlu.
istina, nakon toga sam prespavao cijelo poslijepodne jer prethodnu noć nisam oka sklopio od straha...
imam 3 rupice na trbuhu sa po jednim šavom i jednu veću na pupku.
išao sam na wc sam iste večeri, kući u nedjelju nakon vizite
danas već relativno dobro funkcioniram, bolovi su tu, ali svakim danom sve manji.
pridržavam se dijete (koja uopće nije tako strašna), i nadam se da ću u ponedjeljak već lagano početi raditi...
moja poruka svima: idite na operaciju, nije ništa strašno a izbjeći ćete komplikacije koje vas mogu koštati glave...
hvala svima (live long and prosper) koji su ostavljali svoje pozitivne utiske i dali mi hrabrosti da odradim operaciju
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 17:21   #106
Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
ljudi, eto mene nazad
operiran u petak oko 11, budan odmah nakon operacije, bez mučnine i bolova u grlu.
istina, nakon toga sam prespavao cijelo poslijepodne jer prethodnu noć nisam oka sklopio od straha...
imam 3 rupice na trbuhu sa po jednim šavom i jednu veću na pupku.
išao sam na wc sam iste večeri, kući u nedjelju nakon vizite
danas već relativno dobro funkcioniram, bolovi su tu, ali svakim danom sve manji.
pridržavam se dijete (koja uopće nije tako strašna), i nadam se da ću u ponedjeljak već lagano početi raditi...
moja poruka svima: idite na operaciju, nije ništa strašno a izbjeći ćete komplikacije koje vas mogu koštati glave...
hvala svima (live long and prosper) koji su ostavljali svoje pozitivne utiske i dali mi hrabrosti da odradim operaciju


Gdje si operiran?
@n@05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 20:10   #107
Quote:
@n@05 kaže: Pogledaj post
Gdje si operiran?
operiran sam na rebru
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 15:16   #108
nemoj odmah na posao, niti ne smiješ dizati teško, raditi nagle pokrete, suzdržavati se od kihanja i jačeg kašljanja (ovo dvoje prema tvojoj procjeni kolko te boli i peče kad kihneš), jer nakon operacije dok je to unutra sve friško, možeš dobiti bruh!!!

moraš biti svjestan da unutra ne cijeli tako brzo kao vanjski šavovi, čuvaj se!
__________________
ideš miki....
ninita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 16:04   #109
Quote:
ninita kaže: Pogledaj post
nemoj odmah na posao, niti ne smiješ dizati teško, raditi nagle pokrete, suzdržavati se od kihanja i jačeg kašljanja (ovo dvoje prema tvojoj procjeni kolko te boli i peče kad kihneš), jer nakon operacije dok je to unutra sve friško, možeš dobiti bruh!!!

moraš biti svjestan da unutra ne cijeli tako brzo kao vanjski šavovi, čuvaj se!
svakako ću se čuvati, hvala na savjetu.
što se kihanja i kašljanja tiče, volio bih kada bih se mogao suzdržati... nažalost... ne ide.
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 18:54   #110
Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
operiran sam na rebru
Jel se smije znat tko te operirao?
Caligula is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 20:44   #111
Quote:
Caligula kaže: Pogledaj post
Jel se smije znat tko te operirao?
iskreno, nemam pojma...
nisam uopće razmišljao o tome
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 00:48   #112
bravo za tebe

eto prijatelju moj neka si se ti riješio...ja već jedem sve a nije prošlo ni mjesec dana. Tamanim i mladi luk, i špek, i grah...sve...
Bolovi su totalno nestali.

A kako se ti sad osjećaš poslije svega?
sanjacunce1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 09:08   #113
Quote:
sanjacunce1 kaže: Pogledaj post
eto prijatelju moj neka si se ti riješio...ja već jedem sve a nije prošlo ni mjesec dana. Tamanim i mladi luk, i špek, i grah...sve...
Bolovi su totalno nestali.

A kako se ti sad osjećaš poslije svega?
pa eto, nije loše
jučer sam vadio konce, rane su sasvim ok...
bolova još ima naravno, ali nekako sve manje iz dana u dan.
što se hrane tiče, za sada se pridržavam dijete (za ne daj bože) i mislim to i nastaviti prvih mjesec dana, a onda polako prijeći na normalnu prehranu... inače ljudi moji, pa dijeta uopće nije strašna kao što to svi pričaju... možda za kontinentalce i je, ali oni koji su navikli na mediteransku kuhinju (kao ja) neće biti strašno oštećeni
kod mene je dobro to što zbog želuca (ulkus) ionako nisam jeo baš sve, tako da neću imati problema sa te strane
glavno da se ja oporavim do lipnja, kako bih mogao uživati u ljetnim radostima...
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 18:06   #114
Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
pa eto, nije loše
jučer sam vadio konce, rane su sasvim ok...
bolova još ima naravno, ali nekako sve manje iz dana u dan.
glavno da se ja oporavim do lipnja, kako bih mogao uživati u ljetnim radostima...
Baš mi je drago da je sve prošlo o.k. Baš sam se sjetila da si operiran pa rekoh da vidim jesi se javio.
Ja sam nakon dva mjeseca jela i malo špeka i mladog luka i nije bilo nikakvih problema.
Još nisam jela grah, ali gotovo da i zaboravim da sam operirana.
Ponekad me još zašerafi po crijevima i potjera na wc, ali kažu da je to zbog nekontroliranog dotoka žuči u crijevo, pa dođe do iritacije.
Ono sa bruhom su i meni rekli i treba se još malo pričuvati tereta.
Drago mi je da smo te malo ohrabrili i da si sada dobro!
__________________
Dobro je, samo da ne bude gore.
@n@n@s is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 21:04   #115
Quote:
@n@n@s kaže: Pogledaj post
Baš mi je drago da je sve prošlo o.k. Baš sam se sjetila da si operiran pa rekoh da vidim jesi se javio.
Ja sam nakon dva mjeseca jela i malo špeka i mladog luka i nije bilo nikakvih problema.
Još nisam jela grah, ali gotovo da i zaboravim da sam operirana.
Ponekad me još zašerafi po crijevima i potjera na wc, ali kažu da je to zbog nekontroliranog dotoka žuči u crijevo, pa dođe do iritacije.
Ono sa bruhom su i meni rekli i treba se još malo pričuvati tereta.
Drago mi je da smo te malo ohrabrili i da si sada dobro!
ja se ipak čuvam što se hrane tiče, nije da se baš slijepo držim dijete ali sam odlučio pripaziti prvih mjesec - dva.
počeo sam polako raditi jer više jednostavno nisam mogao biti kod kuće... nisam mogao spavati, čak ni uz normabele...
sada mi je ok, malo radim, nisam doma pa se malo i izmorim i spavam k'o beba...
a bruha ću se svakako čuvati, bar još 2 - 3 tjedna.
hvala na ohrabrenjima, nadam se da će ona ohrabriti i druge u budućnosti
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 22:35   #116
pozdrav svima...
idem na operaciju 3.10., 2.10. trebam biti na S.duhu.
Zanima me da li je netko operiran tamo i kakva su iskustva...

da li je istina da se stavlja kateter u uretru??

hvala unaprijed
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 19:00   #117
Tribao bi se stavit kateter jer on dekomprimira mokraćni mjehur da ne bi došlo do oštećenja mokraćnog mjehura laparoskopom.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 19:22   #118
Quote:
freya7 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima...
idem na operaciju 3.10., 2.10. trebam biti na S.duhu.
Zanima me da li je netko operiran tamo i kakva su iskustva...

da li je istina da se stavlja kateter u uretru??

hvala unaprijed
nema govora o kateteru...
činjenica je da ne smiješ ništa jesti ni piti 24 sata prije operacije.
ne brini, nije ništa strašno, smijat ćeš se ovome za mjesec dana...
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 19:32   #119
ma mene nije uopce frka operacije

samo mi se taj kateter gadi to mi je totalna koma.....

jedino me frka kaj me neka prehlada za vikend opalila..pa se sad pokušavam dovesti u red do petka...da ne zgubim termin za operaciju
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 21:26   #120
A znam, da je kateter ugodan i ja bih ga sebi stavila! Zezam se. Pa to ti ionako stavi kad te uspava i tribalo bi ga maknut ća poslije operacije.
A prehlada će proći, pazi se pij čaja, c vitamin i to će sve biti za 5
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:43.