Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2011., 23:47   #941
Da li se na parceli od 500 m2, moze raditi kuca odvelicine 16 x 10 ?
eduardo12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 00:37   #942
Žalba na rješenje o uvjetima gradnje - savjet

Molim nekog iskusnog za pomoć, budući sam dobila sa nekoliko strana različite informacije.
Izdano mi je rješenje o uvjetima gradnje za rekonstrukciju, na temelju stare dozvole. Novi susjed (kojem smo u par stvari stali na žulj) se žalio, tvrdeći da temelji tog objekta prije nisu postojali, i prvostupanjsko tijelo je odlučilo u moju korist uzimajući u obzir moju izjavu o tijeku radova, i činjenicu da susjed nije ponudio nikakve dokaze za svoje tvrdnje. On se na to ponovo žalio, ovaj put je samo proširio priču i ponovio već obrađeni tekst. Opet nije ponudio nikakve dokaze. Da li ja uopće trebam odgovarati na njegove navode prije nego se žalba proslijedi Ministarstvu, i "podebljati" dokazni materijal izjavama susjeda, dnevnikom građenja, izjavom tadašnjeg investitora, ili je to nepotrebno, jer sam dobila informaciju da Ministarstvo odlučuje samo o zakonitosti prethodnog rješenja. Ako netko nešto zna...
spooklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 07:40   #943
Thumbs up

Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Ja bi napravio mali zid, 2 cm odmaknut od njegovog, do malo iznad buduće visine terena, i nasipao. Ako je samo 60 cm....
a neznam vidit cu kad dođe građevinski inspektor,i još jedno pitanje.
Imam garažu i sada s desne strane gledano s ceste imam "bedem" od 160 cm,ništa ne vidim kada želim izaći na cestu,ne vidim ide li auto,jer je zid pre velik.išao sam u općinu i rekli su mu da je najveća dopuštena visina zida 1 metar od izravnate površine,a u njega je od izravnate površine 160 cm

http://img36.imageshack.us/img36/8188/beznaslovaa.png
__________________
Nitko nikada nije postigao nešto zaista veliko, a da se nije izložio riziku.
_Inspektor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 13:59   #944
Kad već dolazi građvinski inspektor, treba mu skrenti pozornost na taj problem.

Kao privremeno rješenje, moglo bi se postaviti kakvo zrcalo.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 23:53   #945
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Od dijela čestice koji je u građevinskoj zoni u postupku izdavanja odgovarajućeg upravnog akta (dozvole) formirati će se odvojena građevinska čestica.
Možete li ovo malo pojasniti vezano za moj predhodni post? Da li to znači da će se primjenjivati zakon za novu česticu ili već postojeću? Pitam jer za nove čestice vrijedi min. širina 14m a za postojeće 12m!?

Zadnje uređivanje File : 22.08.2011. at 17:59.
šajo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 13:12   #946
Prica ide ovako, na parceli koja granici sa nasom bila je prije mala zidana kuca prizemnica gabarita cca 8 x 8 m, nakon sto su ljudi koji su tu zivjeli umrli njihova djeca prodaju kucu covjeku iz sela i tu pocinju problemi. Prvo taj kupac mice ogradu 4 metra u nase dvoriste sa obrazlozenjem da smo mi u njegovo usli 4m, nakon sto mu objasnjavamo da mu tih 4 metra fale zato jer je stari vlasnik se odrekao 4 metra svoje zemlje kako bi se do nase parcele proglasio sluzbeni put, on vraca ogradu ali po nekoj odokativnoj metodi. Mi na to ne reagiramo, zatim pocinje gradit garažu na samo međi za sto je trazio usmeno dopustenje mog djeda (prijasnji vlasnik, sadasnji vlasnik svega je majka) te mu djed i dopusta to, naglasavam usmeno. Nakon toga slijedi prosirivanje kuce i dizanje jos jednog kata, sadasnji gabariti cca 8 x 12 m, kuca je udaljena od međe cca 1,5m. Kap koja je prelila casu je izgrađene stepinice između ograde i kuce te naknadno probijen ulaz, stepenice također sagradjene na samoj međi.

Znaci da rezimiram, betonirana ograda, prosirivanje kuce debelo iznad postojecih gabarita te gradnja garaže na samoj međi.

Moje pitanje je, sta da radimo, tj kome da prijavljujemo. Stvar je u tome da nismo pri novcu i ne zelimo riskirat troskove suda ili tako necega, te dali postoji ikakav nacin da je on to legalizirao ili nesto, naglasavam da mi nismo apsolutno nikakvu suglasnost dali za nista.

Hvala
perinho55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 12:06   #947
Quote:
šajo kaže: Pogledaj post
Možete li ovo malo pojasniti vezano za moj predhodni post? Da li to znači da će se primjenjivati zakon za novu česticu ili već postojeću? Pitam jer za nove čestice vrijedi min. širina 14m a za postojeće 12m!?
Primjenjuje se zakonska odredba za novu česticu.
Ako bi takva građevna čestica bila nedovoljne površine i širine, a isti vlasnik izvan građevinske zone ima česticu u vlasništvu druge namjene, moguće je kao kompromisno rješenje da se čestica proširi i na 'negrađevinski' dio. Ali gradnja objekta bila bi dozvoljena isključivo na građevinskom djelu takve čestice.

Ovakva rješenja često ovise o susretljivosti osoba koje o tome odlučuju.
Raspitajte se o tim mogućnostima u nadležnom tijelu državne uprave (bivše 'općine'!)
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 11:48   #948
Etažiranje - legalizacija nadograđenog kata obiteljske kuće

Molim pomoć ako znate otkud krenuti s legaliziranjem dijela kuće. Obiteljska kuća ima tavan koji je prije cca 25 godina preuređen u stan (trosobni, oko 65 kvadrata). Kako je tada zapelo s nekim papirima, do sada nije provedeno etažiranje, tj. u zemljišnim knjigama taj stan niti ne postoji, nije dobio dozvolu. Budući da je nedavno stupio na snagu zakon o legalizaciji bespravno sagrađenih objekata i rok je kraj iduće godine, odlučili smo pokrenuti postupak za dobivanje rješenja o izvedenom stanju (tako nazivaju taj papir-dozvolu). Zakon kaže da zahtjev za dobivanje tog rješenja moramo predati nadležnom upravnom tijelu. I sad imam par pitanja:

1. Kako izgleda taj zahtjev, postoji li neki obrazac koji popunimo ili mi sami načrčkamo par rečenica i izjavimo što želimo?
2. Koje je to nadležno tijelo u Zagrebu (Odjel za prostorno uređenje Grada Zagreba ili neko drugi)?
3. Kako će se morati angažirati arhitekt, geodet, projektant i tko li već, koji je prvi korak, angažirati njih pa predati zahtjev na osnovu njihovih papira (kad obave svoje) ili projektanta uzeti nakon što predamo zahtjev?

Svaki savjet je dobrodošao
Saffron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 12:28   #949
Prenamjena garaže u poslovni prostor

Nisam sigurna je li ovo pravo mjesto za postavljanje ovog pitanja pa ako nije molim moderatore da premjeste gdje je prikladnije.

Dakle radi se o garaži koja je ispod kuće za koju imamo uporabnu, lokacijsku i građevinsku dozvolu (izgrađena je prije 1968. za što postoji dokument). Prostor je u zakupu (sa prekidima) od 1989. godine, i od tada se plaća doprinos i porez za poslovni prostor, također komunalije su prijavljene na poslovni prostor. Prostor je adaptiran i ima sve tehničke preduvjete za poslovni prostor. Međutim u katastru se vodi kao garaža i lokalni ured za gospodarstvo, rad i poduzetništvo za područje Dubrovačko-neretvanske županije, ne dopušta izdavanje dozvole tj. prenamjene, bez prevelikog objašnjenja kažu da je to nemoguće.

Može li mi netko objasniti zašto je to tako, i što bi se moglo poduzeti?
Ako ne, je li moguće dobiti povrat plaćenih poreza (sumnjam da je, ali ajde)?
__________________
.
LouSalome is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 07:17   #950
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Primjenjuje se zakonska odredba za novu česticu.
Ako bi takva građevna čestica bila nedovoljne površine i širine, a isti vlasnik izvan građevinske zone ima česticu u vlasništvu druge namjene, moguće je kao kompromisno rješenje da se čestica proširi i na 'negrađevinski' dio. Ali gradnja objekta bila bi dozvoljena isključivo na građevinskom djelu takve čestice.

Ovakva rješenja često ovise o susretljivosti osoba koje o tome odlučuju.
Raspitajte se o tim mogućnostima u nadležnom tijelu državne uprave (bivše 'općine'!)
Hvala na odgovoru! Ispada da onda neću moći graditi kuću odnosno objekt stambene namjene ali sam pronašao da je moguće graditi objekt mješovite namjene(M1), za čiju širinu je potrebna širina čestice minimalno 12m.
šajo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 08:15   #951
lijepi pozdrav,
Iam problem sa susjedom i međom.Imamo kuću sa okolišem koji smo uredno ogradili zidovima i postavili ogradu na tri strane,jer nam je kuća vezana sa susjedovom(jedan dio).Tu nema problema.Međutim zid koji je do drugog susjeda, koji smo mi financirali i koji je napravljen prije 25 godina i na koji je postavljena ograda sada je postao problem.Nedavno smo skidali ogradu da bi je obojali i vratili natrag,jer ne možemo obojiti s njegove strane,odnosno on neda.Otišli su na policiju da mi rušimo njihov zid i da nam se zabrani stavljanje ograde jer je zid njihov.Ništa od toga,Ogradu smo obojili i vratili.Ističem da smo mi financirali taj zid jer je on napravljen tako da drži našu zemlju s obe strane i prati konture našeg terena.I ćoravi bi vidio da je sve u sklopu našeg terena.Međutim oni ne odustaju.Idu na tužbu, jer bi oni sagradili garažu na tom zidu, a kuća im je od međe udaljena 3 metra.Kako bi oni uopće mogli graditi na tuđem zidu i uz među?Kako dokazati da je zid naš,prostim okom se vidi da taj zid pripada nama,Zašto bi on radio zid da bude potporanj za našu zemlju a ispod zida je njegov trotoar.Moram naglasiti da je došlo do nekih promjena nakon ucrtavanja terena u katastar jer nam je susjed dao dio terena nakon toga .Ali to nije do njega nego s druge strane tako da gabariti više nisu isti s istoče i sjeverne strane.Kako ovo riješiti i dokazati da je zid naš koji je rađen na našoj strani? Hitno!
murtela64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 08:23   #952
Ako niste sigurni gdje je međa, angažirajte mjernika. Ali u tom slučaju morate ga platiti.
Ako ste sigurni gdje je međa, neka susjed tuži i izgubi spor. Tada će on platiti sve troškove, uključivo troškove mjernika.
Možetre i zajednički angažirati mjernika, ako se susjed slaže (čini se da ne?).

Susjed bi trebao biti svjestan da je malo vjerojatno da će sagraditi garažu uz među ako se vi ne slažete, bez obzira čiji je zid.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 10:01   #953
Ljudi MOLIM VAS za pomoć!!!
Imamo velikih problema sa susjedima koji su vlasnici polovice dvojnog objekta (u gruntovnici je upisano kao kuća, a u stvarnosti su dvije stambene jedinice spojene zajedničkim bočnim zidom i krovom-nije etažirano).
Pokušavaju nam i oteti jedan vrt koji je u našem posjedu i kojeg mi koristimo i obrađujemo već cca 30 godina od kad su se moj djed i njihov otac podijelili (sve su na papiru lijepo napisali čije je što). Na teren su izašli i sutkinja i vještak i utvrdili da je taj vrt naš ali su oni doveli svog geodeta, prisvojili si taj vrt i mislim da su u katastar upisali da je to njihovo! Zar oni mogu uzeti geodeta i upisati na svoje ime sve kaj hoće bez suglasnosti suvlasnika terena??? Čak su bili i sagradili zidić oko tog vrta (između ostalog) - kao to je njihovo.
Naša odvjetnica nam je rekla da ga srušimo prije isteka mjesec dana jer da u protivnom oni ulaze u posjed??? Mi smo zidić srušili - naravno. Jučer su ga oni ponovo počeli zidati...
Što još možemo učiniti da se obranimo?
Oni planiraju i srušiti taj svoj dio kuće, a krov je u popunosti zajednički i ne mogu ga srušiti, a da naš dio ne unište - koga da zovemo kad rušenje počne? Zar ne trebaju oni nekakvu dozvolu/suglasnost da to sruše? U građevinskoj inspekciji su mi rekli da oni postupaju samo po pisanoj prijavi - da li netko zna koliko im treba da izađu na teren?
I još jedno pitanje...
Njihova kanalizacija ide preko našeg posjeda - da li je smijemo prekinuti i što nam je od dozvola, dopisa ili sl. potrebno za to?
Napominjem da je policija već nekoliko puta bila ali oni ne mogu ništa...
vancha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 16:42   #954
Kupovanje građ.zemljišta - dokumenti

Molim vas za pomoć. Dečko i ja bi kupili građ. zemljište i zanima nas koje sve dokumente vlasnik mora posjedovati, gdje ih mogu provjeriti i koji su troškovi pri kupnji? Također, plaća li se prijepis i porez na građ.zemljište i koliko? Na koje troškove još trebamo obratiti pažnju? Koje su cijene (cca) priključaka za struju, vodu i sl., kopanje septičke jame.... Ne znam jesam li pogodila temu.
Hvala unaprijed na pomoći jer smo se tek upustili u kupovinu, a ne znamo puno o tome.
škrinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 19:38   #955
Quote:
škrinja kaže: Pogledaj post
Molim vas za pomoć. Dečko i ja bi kupili građ. zemljište i zanima nas koje sve dokumente vlasnik mora posjedovati, gdje ih mogu provjeriti i koji su troškovi pri kupnji? Također, plaća li se prijepis i porez na građ.zemljište i koliko? Na koje troškove još trebamo obratiti pažnju? Koje su cijene (cca) priključaka za struju, vodu i sl., kopanje septičke jame.... Ne znam jesam li pogodila temu.
Hvala unaprijed na pomoći jer smo se tek upustili u kupovinu, a ne znamo puno o tome.
Od vlasnika tražite broj čestice zemljišta. Može se provjeriti da li je on vlasnik na katastar.hr. Zemljište kupujete ako je on vlasnik 1/1 i naravno nakon ove provjere idete u gruntovnicu gdje vadite izvadak i provjeravate da na čestici nema tereta. Kad ste sigurni da je zemljište uredu a to znači ako planirate gradnju onda bi trebalo provjeriti u prostornom planu općine da li je zemljište građevinsko i šta se smije graditi na istom. Da li dimenzije čestice odgovaraju pristupni put do čestice itd(provjeriti u uredu za izgradnju) Napokon javni bilježnik ovjerava kupoprodajni ugovor(narodne novine 3 primjerka) i odmah idete u gruntovnicu predati zahtjev za uknjižbu. U roku 30 dana od kupnje predati na uvid ugovor i poreznoj upravi i nakon cc 1-2mj. odrede vam plaćanje poreza u iznosu 5% od vrijednosti zemljišta.

Cijene priključaka ovise o općini. Iste možete dobiti tek po ishođenju dozvole za gradnju objekta čija se cijena kreće opet ovisno o općini.

Evo, nadam se da je pomoglo
šajo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 07:09   #956
Gradnja na vlastitom zemljištu

Poštovani forumaši, stvarno bi mi dobro došao savjet.
Moji roditelji kupili su još pred deset godina zemljište na jednom otoku koji spada pod grad Vodice. Zemljište je karakteristično, više ide u dužinu nego u širinu, pa stoga u nacrtima kao da je oblika nekog utega s debljom šipkom (karikiram) Otac je kupio to zemljište, s njim je kupio i put, širine da traktor može proći, kojim se koriste i još 2 susjeda ispod nas i par iznad (zemlja je na uzbrdici dakle). Nakon dugogodišnjeg natezanja sa susjedima, možete si zamisliti kakvi su otočani kada je po pitanju nešto što dugo koriste, dakle nakon utrošenog vremena, i novaca za plaćanje geodeta za više izmjera zemljišta na njihov zahtjev, otac je dopustio da se ljudi koriste putom, ionako valjda zbog nekog prava služnosti imaju to pravo.
Međutim da se vratim sada na problem, kao je zemljište oblika kakvog je, na tom dijelu koje je normalnije odlučio je izgraditi kuću, zapravo vikendicu s dva stana i apartmanom, približavala bi se ona putu više nego što je susjedima dozvoljeno. I to njima ne paše pa se stalno žale. A po pravilu nekom to je dozvoljeno, dakle neće biti 6 metara odvojena od puta, nego samo 2, jer je naš. Sad me zanima mogu li oni to nekako ispriječiti ili je to sada sigurno? Poitvrđeno je i od geodeta, i od grada. Taj Grad je priča za sebe..
Drugi problem: može li moj otac početi sam graditi, dakle s vlastitim graditeljima i materijalom, jer su Vodice i nadležni nešto počeli slati pisma kako se to nesmije i kako oni moraju dati svoje graditelje itd (nekih 10 000 kuna po nas više)
Ali kako su nam već od tog Grada dolazili računi u Karlovac za struju i vodu kuće koje još nemamo, iako uz njihove kasnije isprike, malo smo sumnjičavi u vezi svega tog .. Znači, početi graditi sam- da ne?
Hvala unaprijed svakom tko je bolje upoznat i uhvati se ukoštac s tim !
sanchy8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 07:28   #957
Quote:
škrinja kaže: Pogledaj post
Molim vas za pomoć. Dečko i ja bi kupili građ. zemljište i zanima nas koje sve dokumente vlasnik mora posjedovati,Koje su cijene (cca) priključaka za struju, vodu i sl., kopanje septičke jame.... Ne znam jesam li pogodila temu.
Hvala unaprijed na pomoći jer smo se tek upustili u kupovinu, a ne znamo puno o tome.
Šajo vam je napisao što je važno - čisto vlasništvo, pristup prometnici i izvod iz prostornog plana, tj. potvrda što se i pod kojim uvjetima na toj čestici može graditi.

No to nije sve.

Kada kupujete česticu za vlastito stanovanje, obavezno porazgovarajte sa susjedima. Za početak, tako ćete iz prve ruke doznati jesu li susjedi 'normalni' ljudi. Ne trebate psihopata za susjeda.
Od susjeda možete doznati i skrivene mane gradilišta - da li je plavno područje, ili je klizište, možda je preko parcele ukopan kakav komunalni vod koji nije nužno ucrtan u katastru, možda se oko zemljišta vodi kakav vlasnički spor...
Raspitajte se gdje je škola, vrtić, dom zdravlja, pošta, banka, trgovina; čisti li se zimi redovito snijeg na cesti,kako ide odvoz smeća... da li se tu puno gradi u zadnje vrijeme - ako da, znači da je kvart perspektivan ...
Provjerite nije li u blizini kakav izvor zagađenja ili povremene buke, naročito noću - ako u blizini imate diskač, možda vam to nije važno dok nemate djecu koja hoće spavati.

Možda se sve ovo čini malo važno, ali na kraju dobijete manijaka za prvog susjeda, sagradite kuću na mjestu koje svakih pet godina poplavi sa metar vode, svake subote tulum u susjedstvu, a zimi je po tri dana cesta neprohodna od snijega.
A zapravo ste si to sami odabrali.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 07:51   #958
Quote:
sanchy8 kaže: Pogledaj post
Sad me zanima mogu li oni to nekako ispriječiti ili je to sada sigurno? Poitvrđeno je i od geodeta, i od grada. Taj Grad je priča za sebe..
Drugi problem: može li moj otac početi sam graditi, dakle s vlastitim graditeljima i materijalom, jer su Vodice i nadležni nešto počeli slati pisma kako se to nesmije i kako oni moraju dati svoje graditelje itd (nekih 10 000 kuna po nas više)
. Znači, početi graditi sam- da ne?
Iz vašeg posta nije jasno imate li pravomoćnu dozvolu za gradnju (tj. Rješenje o uvjetima gradnje) ili to tek kanite ishoditi. Ako imate, možete graditi. Ako nemate, susjedi mogu ometati ishođenje dozvole, a ishod je neizvjestan.

Graditi sam svoju kuću smije samo osoba građevinske struke. Ostali moraju angažirati obrtnika ili tvrtku za izgradnju kuće za elemente koji su bitni za statiku građevine (temelj, zidovi, krov). Morate imati nadzor gradnje. Ovlašteni električar mora napraviti struju, ovlašteni plinarac plin. Za drugo uglavnom nitko i ne pita, to možete sami.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 08:15   #959
Dozvola za gradnju, pravomoćna, sve legalno, uredno ,sve je tu nakon čak 10 godiuna skupljanja potpisa tih 'susjeda'. Ma kažem najveći problem sada rade Vodice koje kažu da ni uz tu dozvolu nesmijemo početi sami raditi na zemlji.. Zanima me postoji li zaista zakon koji to zabranjuje, ili nas opet zafrkavaju bezveze, pa da se na taj zakon usmjerim i da se mogu braniti ako tata svoje radnike zaposli, ne one radnike i strojeve koje nameću Vodice.
Znači u biti mora biti građevinska tvrtka, ne radnici niti otac iako je dobro upoznat s time, ali mu to nije u struci?
EDIT: evo sad sam se konzultirala s ocem, što u vezi iskopa temelja samo me zanima, dakle sam, iskop, ne gradnja..
sanchy8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 10:52   #960
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Šajo vam je napisao što je važno - čisto vlasništvo, pristup prometnici i izvod iz prostornog plana, tj. potvrda što se i pod kojim uvjetima na toj čestici može graditi.

No to nije sve.

Kada kupujete česticu za vlastito stanovanje, obavezno porazgovarajte sa susjedima. Za početak, tako ćete iz prve ruke doznati jesu li susjedi 'normalni' ljudi. Ne trebate psihopata za susjeda.
Od susjeda možete doznati i skrivene mane gradilišta - da li je plavno područje, ili je klizište, možda je preko parcele ukopan kakav komunalni vod koji nije nužno ucrtan u katastru, možda se oko zemljišta vodi kakav vlasnički spor...
Raspitajte se gdje je škola, vrtić, dom zdravlja, pošta, banka, trgovina; čisti li se zimi redovito snijeg na cesti,kako ide odvoz smeća... da li se tu puno gradi u zadnje vrijeme - ako da, znači da je kvart perspektivan ...
Provjerite nije li u blizini kakav izvor zagađenja ili povremene buke, naročito noću - ako u blizini imate diskač, možda vam to nije važno dok nemate djecu koja hoće spavati.

Možda se sve ovo čini malo važno, ali na kraju dobijete manijaka za prvog susjeda, sagradite kuću na mjestu koje svakih pet godina poplavi sa metar vode, svake subote tulum u susjedstvu, a zimi je po tri dana cesta neprohodna od snijega.
A zapravo ste si to sami odabrali.
Konkretno, trenutno gledamo zemljište u Šmriki, iznad Kraljevice. Kroz godinu dana bi trebali završiti dionicu A7 Rijeka-Križišće i (s obzirom na to da smo poslom vezani za Rijeku) bili bi 15-ak min autoputom do centra Rijeke. Susjeda (osim vlasnika) baš i nema, tako da me zanima gdje bismo mogli provjeriti da li je klizište, (poplave sumnjam, na vrhu brda je), izvor zagađenja, komunalni vod, odvoz smeća... Također, u planu je izgradnja željeznice koja bi trebala biti gotova u sljedeće 4 godine, i ne bi trebala prolaziti u blizini terena, ali bih svejedno provjerila točan plan i koliko bi to moglo utjecati na život tamo (eventualna buka i sl.), ali ne znam gdje?

Hvala na odgovorima!
škrinja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:44.