Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2005., 18:00   #81
curke ne bi htjela koju zbedirat, ali prcasta lijepa guza je skoro pa mission impossible ako je prate sve ostae vjezbe i dijeta i trcanje itd....
puno razlicitih vjezbi jer su sve dobre i treba ih kombinirati da potrefe misice na razlicite nacine.

kupite si od bili blenksa (onaj kaj je startao tai bo) vjezbe za guzu. to odvaljuje.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 18:05   #82
Quote:
Billi kaže:
curke ne bi htjela koju zbedirat, ali prcasta lijepa guza je skoro pa mission impossible ako je prate sve ostae vjezbe i dijeta i trcanje itd....
puno razlicitih vjezbi jer su sve dobre i treba ih kombinirati da potrefe misice na razlicite nacine.

kupite si od bili blenksa (onaj kaj je startao tai bo) vjezbe za guzu. to odvaljuje.


pa to smo zaključili.
naravno da nije dovoljno vježbati samo jednu mišićnu grupu.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 18:08   #83
Quote:
puffko kaže:
hvala ja te nazive ne znam, ali znam nešto anatomije, pa kombiniram sprave onako po ukusu, mix & match.

Da, dobro si opisala prednji položaj samo što će se njime više jačati prednji dio ramenog mišića--stražnji položaj je, po mom mišljenju (osjećaju ), bolji za leđnu muskulaturu.



ja sada radim leđa sa lat mašinom tj. šipkom ispred glave, upravo zbog kombinacije s ramenom.
Ali lijepo osjetim i leđnu muskulaturu - probaj je napraviti poslije hiperkstenzije, dakle pregiba preko klupice - iznenadit ćeš se

osim toga, nemoj zaboraviti da se moraš koncentrirat na lopatice - dakle njihovo skupljanje, a u položaju luka.
itekako se užare leđa.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2005., 11:53   #84
iskoraci su ti super za guzu...ak znaš kaj je to i kako se izvode...
onda vježba kad si na četveronoške na podu,pa podižeš jednu nogu zrak,ali skvrčenu pod pravim kutem,ak staviš još uteg to bolje....
sporty is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2005., 13:44   #85
Jel' netko probao one "one leptiriće", one spravice što se zalijepe na određeni dio tijela pa stišću mišiće el. impulsima ili tak neki princip? Jeli to šta valja?
Da trošim nofce na to ili ne?
__________________
"Udarac nogom u guzicu u pravilu znači korak naprijed!"
orga-ni-zam is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2005., 21:39   #86
Quote:
orga-ni-zam kaže:
Jel' netko probao one "one leptiriće", one spravice što se zalijepe na određeni dio tijela pa stišću mišiće el. impulsima ili tak neki princip? Jeli to šta valja?
Da trošim nofce na to ili ne?
mene to isto zanima...
LeeLooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2005., 21:55   #87
Nisam probala ali ne vjerujem da dva leptirića koja se trzaju na određenom dijelu tijela mogu imat neki veči učinak.

Najlakše je pronalazit izlike, pomoćna sredstva, samo da se ne bi pokrenuli. I kukat
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2005., 22:24   #88
Quote:
samo_svoja kaže:
Nisam probala ali ne vjerujem da dva leptirića koja se trzaju na određenom dijelu tijela mogu imat neki veči učinak.

Najlakše je pronalazit izlike, pomoćna sredstva, samo da se ne bi pokrenuli. I kukat
o ne ne ...ne izvlačim se ja ...
LeeLooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2005., 22:26   #89
Quote:
samo_svoja kaže:
Najlakše je pronalazit izlike, pomoćna sredstva, samo da se ne bi pokrenuli. I kukat
nit kukam, nit se pokrecem.


al vam se divim...kako vam se da
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2005., 22:31   #90
Quote:
magic kaže:
nit kukam, nit se pokrecem.


al vam se divim...kako vam se da
Ma išlo je onih "kukajučih"

Kad je ovako vruće mogu samo plivat.
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2005., 22:35   #91
Quote:
LeeLooo kaže:
o ne ne ...ne izvlačim se ja ...
Imaš tam savjete i vježbe..nikakva spravica neće učiniti sama od sebe ono kaj želiš (bankrotirat ćeš na baterijama )
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2005., 11:10   #92
Pa, najbolja bi bila kombinacija (što se već spominjalo) nekakav lagani aerobni trening, trčanje, npr ili vožnja biciklom..svaki drugi dan ak možeš..3-4 put tjedno npr..i onda poslije toga napraviš neke vježbice za tonus mišića. Npr. netko je spominjao isto, čučnjeve, no ne obične čučnjeve, nego do pola ih radiš..Npr. staneš u raskoračan stav, širine ramena,lagano nagneš koljena prema vrhovima stopala i spustiš se u polučučanj tako da ti potkoljenice budu fiksirane i ne prelaze ni slučajno ravninu iznad prstiju na stopalima..da si ne središ koljena, i radiš takva ponavljanja recimo 10 spuštanja u 3 serije..pa povećavaš kad osjetiš da ti je to malo..
Onda recimo, klekneš i staviš se u pozu "mačka" ..ako me kužiš i dižeš nogu savijenu pod pravim kutem da ti potkoljenica dođe u ravninu leđa, tako jednu nogu npr. 10 puta, pa drugu ili naizmjenično..

Na taj način ćeš ojačati ne samo guzu nego i kvadricepse..

Ok, postoje vježbe i sa elastičnom trakom, tzv. statične vježbe..ali to mi je teško za objasniti ovako ..
I da hodanje recimo, zakoračiš s mjesta koliko god možeš i lagano se spustiš u bokovima prema podu, onako, dok ne osjetiš neugodu..pa bez zamaha rukom, pomakneš drugu nogu naprijed i opet se spustiš, tako hodaš npr. po kući, i osjetit ćeš da ti guzni mišići rade..

I možeš hodati na dupetu ..da zvuči blesavo..ali pomaže. Sjedneš na pod, digneš noge iznad poda i samo pomoću guzova se pomičeš (pomogneš si zamasima rukama)..hodaš jednostavno, jedan, pa drugi..malo žulja, ali pali..

Mislim da je i ok bvježba kad se podižeš na neku uzdignutu podlogu, npr. na stolicu. Jednom nogom zakoračiš na stolicu, ali moraš pritom osjetiti da ti radi stražnja loža mišića, pa malo zastaneš na vrhu, pa se spustiš, i opet ponovi s drugom nogom, što polaganije to radiš, to će vježba imati više smisla.

I zadnja..staneš uza zid i spustiš se u čučanj, tako da ti natkoljenice budu paralelno sa podom,a noge pod kutem od 90 i tako stojiš, dok ne izdržiš..da rade kvadricp. ali radi i dupe. Da ti bude lakše staviš si iza leđa loptu i onda čak možeš raditi ona spuštanja koja sam opisala prvi put, samo sad naslonjena na loptu i zid..

Eto, nadam se da sam bila bar malo razumljiva. Vjeruj mi, od ovih vježbi, ne da će ti dupe izgledat dobro, nego fantastično.
Pitaj mog dečka, ima li nešto drugo o čem razmišlja osim o...da, guzi
.. to su dokazi, ne samo obećanja

Sretno!
I nemoj svaki dan raditi iste vježbe, nego probaj kombinirati i sa trbušnjacima i leđnjacima, nego recimo radi svaki drugi dan vježbe za guzu.
__________________
Utaži žeđ željom za bolje nas....
bLOODSTONE is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2005., 11:39   #93
svaka čast ,vidi se ko redovito vježba
sporty is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2005., 13:35   #94
cure, a da stavite svoje slike prije/poslije? bilo bi uvjerljivije
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2005., 13:42   #95
Quote:
magic kaže:
cure, a da stavite svoje slike prije/poslije? bilo bi uvjerljivije
eeeek
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2005., 13:50   #96
Quote:
magic kaže:
cure, a da stavite svoje slike prije/poslije? bilo bi uvjerljivije
Ne, snimke su bolje..više se uočava fenomen "talasanja"
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2005., 15:56   #97
Quote:
sporty kaže:
svaka čast ,vidi se ko redovito vježba
Hehhe, fala, recimo da su te vježbe bile dio obavezne terapije nakon ozlijede koljena, pa sam dosta pohvatala i skužila da su korisne i izvan faze "oporavka"

Ali, bez zajebancije, te vježbe doslovno svatko, pardon, svaka Može raditi bar 5-10 min dnevno (izuzev trčanja), samo zahtijevaju malo motivacije. I ova zadnja 2 i pol mjeseca koliko imam pauze od treninga, samo sjedim i ležim po cijele dane i osjeti se itekako u tonusu jeli guze (isto motivacija za vježbanje ravna 0)
Zato, žene, guzu u ruke i vježbat!
__________________
Utaži žeđ željom za bolje nas....
bLOODSTONE is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 15:19   #98
Vježbe za guzu

Želi povećati gluteus maximus!

Ako neko zna neke vježbe koje mogu raditi doma,dok ponovo ne počne nova sezona vježbanja u zg
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 16:20   #99
Najbolja vježba za guzu i noge mi je ujedno i najodvratnija. Ne znam kako je opisati, to je iskorak i onda čučanj, treba paziti da noga s kojom se iskorači ostane pod 90 stupnjeva i dizati se gore guznim mišićima. Postoje razne varijante i kombinacije ovog koraka, naprijed, nazad, jednom naprijed, jednom nazad, s utezima u rukama...vjerojatno ima snimak na netu. Ne znam hoće li ti to baš povećati gluteus maximus, ali će ga učvrstiti i podignuti.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 16:29   #100
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Najbolja vježba za guzu i noge mi je ujedno i najodvratnija. Ne znam kako je opisati, to je iskorak i onda čučanj, treba paziti da noga s kojom se iskorači ostane pod 90 stupnjeva i dizati se gore guznim mišićima. Postoje razne varijante i kombinacije ovog koraka, naprijed, nazad, jednom naprijed, jednom nazad, s utezima u rukama...vjerojatno ima snimak na netu. Ne znam hoće li ti to baš povećati gluteus maximus, ali će ga učvrstiti i podignuti.
da,dobra vježba.

I da,povećat će gluteus maximus...u biti taj mišić će hipertrofirati, narasti("nabildat ćeš ga")...naravno ako su ostali faktori (prehrana-odmor) u redu

Još jedna odlična vježba je duboki čučanj
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:02.