Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2014., 16:10   #221
eh zaboravila ja na datume...

uglavnom ciklus bi zapocinjao u dan max. dva razlike al bio je redovan i uvijek oko 24-25-og u mjesecu
pa se smanjio na 19-ti pa
onda 13-ti pa
zadnje 16-ti 10.

oralno mi je bazalna non stop oko 36.3-6 al obzirom da mi je mm opisivao kako spavam razvaljena svukud po krevetu i otvorio usta izvodec ko fol moju pozu pitam ga jel uvijek imam usta otvorena i kaze da jesam malo dok mi sinusi rade a rade ima dva mjeseca dakle oralnu bazalnu mogu otpisat..
nije ni cudo da varira,ocito je manja zbog disanja na usta :/

vaginalno/rektalno je ista 37.2 al tko bi ga znao kakva je prije bila kad sam se bazirala na oralno mjerenje.. tako da nezz uopce kolika je normalna bazalna vag./anal. kad tako nisam mjerila...

i danas obrisala slincek,gusci zuckastiji al i dalje rastezljiv,bas onako ko smrkalj ili iskasljaj :P sorry na opisu..

nisam mokra ko inace sto budem al ono stalno osjecaj da nisam ni suha ko inace za pred mengu koju ni nezz kad da sad ocekujem :/
__________________
...and when he looks at me,his blue eyes tell his soul..
hipost is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 00:26   #222
pisnula test,nije pozitivan,dakle impla. krvarenje nije definitvno jer bi sad pokazalo..

nista,cekam pa sto bude..
__________________
...and when he looks at me,his blue eyes tell his soul..
hipost is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 15:44   #223
2-3 h smedskasto-žutog spottinga...

I svasta me spopalo ovaj ciklus
__________________
...and when he looks at me,his blue eyes tell his soul..
hipost is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 10:01   #224
znaci 3x sam imala te ko spottinge 31.10 citav dan a ova druga dva po jedno brisanje samo..

obzirom da su zadnja dva tri ciklusa neuredna kalendar izracunava da trebam dobit od 12-16..
i dalje sam puna icjetka prozirnog,nekad i rastezljivog ko ovulacijski

menge jos nema na vidiku,inace dode oko 12h,
bez obzira na smrdan ciklus drzi se svoje ure :P

sto jos,cicke i dalje rastu i bradavice na najmanji pritisak zabole...test pisnula u ponedjeljak i nista jer u nedjelju navecer opet brisanje roze sluzi i bila sam sigurna da je menga tu medutim nista....
__________________
...and when he looks at me,his blue eyes tell his soul..
hipost is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 00:16   #225
Koliko dana prije ovulacije osjetite bol u jajnicima?
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 11:45   #226
Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
Koliko dana prije ovulacije osjetite bol u jajnicima?
Nikad, nema boli.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 12:11   #227
Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
Koliko dana prije ovulacije osjetite bol u jajnicima?
Ja sam osjetila samo jednom u životu i to nakon što sam nakon 5 godina prestala piti AB pilse. Osjećala sam ko da mi kokice u trbuhu pucketaju
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 09:04   #228
pozdrav,
imam jednu veliku dvojbu u vezi ovulacije ako je tko imao sličan slučaj.. naime pratim ovulaciju lh trakicama, bazalnom temp, cervikalnom sluzi svaki mjesec. Ovaj mjesec kao i sve prethodne do tada mi se poklapaju svi pokazatelji i znam u dan kada mi je ovulacija jer nakon nje nastupa povišena temp, trakice više ne pokazuju ništa i sluz nestaje. Odem kod doktora i kažem kako mislim da je O bila jučer a kad ono folikul još nije ni puknuo kaže on ovulacija tek slijedi.
Da li se kome još dogodila takva situacija?
__________________
My Ovulation Chart
peg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 19:21   #229
Pitanje. Bila sam neki dan na uzv zbog polipa ili mioma i doktor mi je rekao da ovuliram a to mi je bio zadnji dan menzisa jos sam krvarila. Ciklusi su mi uredni 28 dana s variranjem do 2 dana. Je li to neobicno
pausiniana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2019., 01:11   #230
Ovulacija

Drage sve,

bila sam kod ginekologa i gledao me na UZV te kaže - "danas ili sutra vam je ovulacija" što je bio 14.dan ciklusa. Bila sam malo iznenađena jer moji cikluci ne traju nikad 28 dana vec 24 najvise. Ja pak taj mjesec dobijem mengu na dan 20. tj. dakle neuobičajeno ranije.

Ja sad razmišlljam ako je menga došla 20.dan ovulacija je bila 10.dan. Kako je dr vidio ovulaciju 14.dan?
Zanima me da li je moguće da doktor nije dobro vidio, a i zanima me šta oni na UZV vide po pitanju ovulcije ili je l može biti da ovulcija nije na sredini ciklusa.

Inače mi ciklus ne varira pa me ova sad situacija totalno zbunila.
kmnsxc095 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2019., 21:22   #231
Je li pitanje totalno glupo pa je odgovor svima osim meni jasan ili nitko ne zna?
kmnsxc095 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2021., 15:04   #232
Imam redovan ciklus na 27-8 dan. U prosjek traje 4-5 dana. Prosli put sam bila na eho,na 7 dan od pocetak ciklusa, doktorica mi je rekla , evo vec se oformio jedan folikul. Ne razumem dali je to znacilo da na 7mi dan menstracije ovuliram ili ima neki dugi proces kad se sozdavaju i ostali folikuli?
Zelim da znam kad je moja ovulacija, jer ako sam dobila na 29ti dan , 18.12.2020, onda ovulacija je na 01.01.2021 ali zasto na 7mi dan sam imala jedan oformen folikul? ne kuzim
Denicija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2021., 10:35   #233
Pozz , jedno pitanje. Bila sam na ultrazvuku i doktor je spomenuo kako se taman nedavno dogodila ovulacija i kako mi se menstruacija sto posto ne može pojaviti prije 14 dana,
. Ono što me čudi je da je menstruacija došla odmah sutra nakon toga a on je sa stopostotnom sigurnošću tvrdio da mora proći najmanje 14 dana da stigne. Bio mi je 30 dan ciklusa, inače mi je ciklus traje oko 33 dana. Malo me ti sve zbunilo pa me zanima, što bi to moglo govoriti o mojoj ovulaciji,ili doktor možda jednostavno nije dobro vidio.
Ivancica mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2021., 21:05   #234
Nadovezujem se na temu bolnih ovulacija...
Ja ih povremeno osjetim i znaju biti prilicno bolne, do te mjere da osjecam jake grceve koji se spustaju niz nogu sve do stopala i ponekad se ne mogu osloniti na tu nogu radi bolova. Bolovi se jave otprilike 1-2 dana nakon menstruacije i potraju nekoliko dana (max 1 tjedan). Radila sam par puta uzv u takvim bolovima i obicno bi gin rekao da vidi da je ovulacija tocno s te strane odakle su i bolovi. Samo 1 put sam uz te bolove imala i vidljivu cistu na uzv (inace nemam PCOS). I to tako traje godinama, neki ciklusi prođu bezbolno, neki su bas neizdrzivi. Kljukam se ugl brufenima tad da bolovi popuste. Hormone sam vadila i bili su ok, nikakve polipe ni miome nikad nisam imala. Ciklusi inace redoviti, oko 28 dana se vrte. Kaze gin da je to jednostavno tako i da se pomirim s time. Nisam rađala pa kao moguce da ce se bolovi smanjiti nakon prvog poroda... ako ikad saznam javim
TratincicaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2021., 20:06   #235
Krvarenje u vrijeme ovulacije

Pozdrav svima. Potrebno mi je misljenje. Dakle, ciklus mi je uredan,traje 31-32 dana. Zadnja menstruacija je bila 2.11.(5-6dana) 18.dan ciklusa mi se pojavila smedja tockica na gacicama i sutradan svijetlo roza iscjedak,pa kasnije smedje,jako oskudno. Sinoc 19.dan nakon odnosa smedji iscjedak se pojacao,pomjesan sa sluzi. Danas je 20.dan ciklusa, nakon orgazma( bez penetracije ) sam pocela krvariti, svjetla krv..ne jako ali dosta da ostavlja tragove na papiru i na ulosku i kapa tijekom male nuzde. Igrom slucaja imam vec termin kod ginekologa 1.12. Ali do tada poludjeti. Izludjuje me sto se dogadja jer mi se ovo prije nije pojavljivalo. Da napomenem,ovaj ciklus nemam ni bolne grudi kao inace.
Izvinite na duzem postu. Ako itko ima iskustva da mi kaze sto bi moglo biti? Hvala
Tina33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2022., 15:27   #236
Ovulacija problemi

Od poroda, tacnije od prestanka dojenja i prvog ciklusa desava mi se da u sredini ciklusa imam bolove u karlici, jajnicima a potom dan dva imam nekakav cudan iscjedak sluzavo krvav.
Nikad ranije mi se to nije desavalo, ciklusi uredni.
Na zadnjem gin.pregledu doktor nije primjetio nista neobicno, niti se posebno bavio ovom pojavom. Na pitanje da li vidi na UVZ kakve ciste, odgovorii mi da je zena sacinjena od cisti. Papa test uredan.

Ne znam da li da idem po drugo misljenje ili je ovo neko ovulacijskog krvarenje normalno? Bolovi su mi jako neugodni, tih dana ne funkcionisem ni fizicki ni psihicki...dolazi i do promjena u raspolozenju. Imam 40 godina zivota.
hurmašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2022., 09:26   #237
Ćao. Od siječnja imam probleme sa ovulacijom koja izostaje kako kaže doktorica, tj. krvarim svakih 15 dana od ciklusa - prvo smeđe, pa tamna krv, pa svijetla krv pa smeđe i to traje cca 10tak dana pa mi nakon toga za 10 dana dođe menga.....pijem Duphaston tbl 11ti dan od ciklusa pa do 25-tog po uputi doktorice...prošli ciklus super bez tog krvarenja ovulacijskog a sada drugi ciklus opet isto...što mi je činiti - da opet odem kod gineko ili da nastavim piti još par ciklusa (ona je rekla najmanje 3 ciklusa). javila sam se njoj ali je na godišnjem i nisam dobila nikakav odgovor.
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2022., 09:29   #238
Quote:
hurmašica kaže: Pogledaj post
Od poroda, tacnije od prestanka dojenja i prvog ciklusa desava mi se da u sredini ciklusa imam bolove u karlici, jajnicima a potom dan dva imam nekakav cudan iscjedak sluzavo krvav.

Nikad ranije mi se to nije desavalo, ciklusi uredni.

Na zadnjem gin.pregledu doktor nije primjetio nista neobicno, niti se posebno bavio ovom pojavom. Na pitanje da li vidi na UVZ kakve ciste, odgovorii mi da je zena sacinjena od cisti. Papa test uredan.



Ne znam da li da idem po drugo misljenje ili je ovo neko ovulacijskog krvarenje normalno? Bolovi su mi jako neugodni, tih dana ne funkcionisem ni fizicki ni psihicki...dolazi i do promjena u raspolozenju. Imam 40 godina zivota.
Davno je bilo, al evo i za druge iz iskustva.
Samo po sebi nakon svakog poroda žena se hormonalno resetira i mnoge od nas iskuse promjene u ciklusima na koje smo navikli prije trudnoće. Isto tako oko 40g se ulazi lagano i u perimenopauzu, proces koji traje i 10 g prije same menopauze. Dolazi do disbslansa nekih hormona pa se pojavljuje i to probojno krvarenje tzv. spotting za vrijeme plodnih dana i ovulacije.
Ukoliko i dalje tegobe postoje i neugodne su vam, ginekolog vam može propisati gestagen ( Duphaston) da vas opet malo resetira. Najčešće dođe do poboljšanja nakon terapije. Razgovarajte s gin. o opcijama, ima ih više.

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2023., 22:22   #239
Pozdrav. Ne znam je li ovo prava tema za ovaj upit, ali mogu probati je li tako?

Ja sam transrodna, ne binarna osoba. Od onih sam “sretnika” koji imaju rodnu disforiju i to level 100.

Tijekom godina sam shvatila da mi ovulacija zadaje najvise problema i bas je tada disforija najjaca, a prenosi se i u onih tjedan dana prije mjesecnice i prvih par dana dok traje.

Saznala sam da postoji PMDd iliti ga predmenstrualni disforicni poremecaj. 1000% sam sigurna da ga imam i osjecam se sve losije kako ova godina prolazi.

Zanima me kako gdje i koga pitati za pomoc jer vise ne mogu ovako?

Sorry na greskama, uhvatila me disocijacija i jedva sam svijesna sto pisem.
__________________
Now i’ve lost my goddamn mind
It happens all the time
I can’t believe i am actually meant to be here
.Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2023., 23:14   #240
Quote:
.Blue kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Ne znam je li ovo prava tema za ovaj upit, ali mogu probati je li tako?

Ja sam transrodna, ne binarna osoba. Od onih sam “sretnika” koji imaju rodnu disforiju i to level 100.

Tijekom godina sam shvatila da mi ovulacija zadaje najvise problema i bas je tada disforija najjaca, a prenosi se i u onih tjedan dana prije mjesecnice i prvih par dana dok traje.

Saznala sam da postoji PMDd iliti ga predmenstrualni disforicni poremecaj. 1000% sam sigurna da ga imam i osjecam se sve losije kako ova godina prolazi.

Zanima me kako gdje i koga pitati za pomoc jer vise ne mogu ovako?

Sorry na greskama, uhvatila me disocijacija i jedva sam svijesna sto pisem.
Taj poremećaj može se liječiti antidepresivima , s tim da ih morate kontinuirano uzimati tokom minimalno 3-6 mjeseci kako biste osjetili poboljšanje. Razgovor sa psihijatrom ili specijalistom psihosomatske medicine obaviti pa da vas malo upute.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:59.