Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2010., 15:08   #1
Kiša metorida - suze svetog Lovre

Kiša meteorida poznata i pod nazivom Suze svetog Lovre uskoro vidljiva na nebu, najbolji dani noć sa 11. na 12. i sa 12. na 13. kolovoza 2010.
__________________
Rep.hr - IT portal s člancima, oglasima za IT poslove i najpotpunijim popisom IT događanja u Hrvatskoj
rep.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 18:37   #2
Tako se zove u Hrvata? Zanimljivo. Čak i tu religiju guraju
Jedva čekam, samo da ne bude oblačno...

Evo kako naći:

Znači, najviše meteora će biti viđeno oko zviježđa Perseus! A kako naći to zviježđe? Jednostavno. Vidite na slici North star (Sjevernjaču, Polaris)? Polaris je u zviježđu "Mali/a Medvjed/Kola ili Ursa Minor", to je lagano naći ako nađete "Veliki/a Medvjed/Kola ili Ursa Major" Pretpostavljam da Velika Kola zna svatko naći. Samo gledajte malo desno-gore i tamo vam je Perseus!

Zadnje uređivanje Slade : 10.08.2010. at 18:47.
Slade is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 19:44   #3
A što je tu alternativno? To je normalna, lijepa tema u kojoj nema ničega alternativnog.

Slade, nije stvar u tome da ljudi guraju religiju, nego je onda kroz cijelu povijest bila dio hrvatske kulture. Zato ne vidim što je čudno ili problematično u tome.


Bemti...
Prošle godine netko došo u grad i rekao da padaju meteoriti i mi gledali po cijelom nebu i čudili se što ih nema jer nisam imala pojma da su u Perzeju.
Ptica Trkačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 23:08   #4
Slade religiju nitko ne gura nigdje... Da nije bilo benediktinaca i prvih samostana izvora pismenosti kulutra bi bila nepismena, još od 5. stoljeća prepisivale su se knjige, a prva sveučilišta Oxford, Cambridge, Bologna, Padova, gle čuda tvoga, otvorili su redovnici davši na raspolaganje samostane, kojee su opet njima darivali vjernici.... Cijela Europa počiva na kršćanskoj civilizaciji koja je pripitomljavala divlje Barbare, Hune i Avare i od njih danas nastali su brojni narodi Europe... Tebi za infomaciju i zastava EU ima 12 zvjezdica kao 12 zvjezdica s krune Gospe iz Otkrivenja sv. Ivana apostola... I sad kad bi mi izbacili sve crkve, sve kipove, opere, književna djela koja su nastala na temelju vjere, gotovo da ništa ne bi ni imali, naša je kultura kršćanska kultura sviđalo se to kome ili ne.... Ja samo razmišljam i zamišljam svijet bez velikog Davida i Mojsija, kipovi od Michelangela, bez opera Verdijevih i mnogih a sve na temelju Biblije, bez jednog Kranjčevića, Matoša i drugih, a najbolja djela napisali temljeći se opet na vjeri...
I znaš li zašto su suze sv. Lovre????? Jer se javljaju obično oko 10. kolovoza kad se slavi sv. Lovre, blago tebi...
jesi kad čula za svitnjak sv. Ivana, za očiće, materice, cvijet Isusova kruna, za Gospino ulje, za kadulju koju u Dalmaciji zovu slavulja od latinskoga salvia tj. spasitelj - ona koja spašava zdravlje, znaš li što je Baščanska ploča, tko je bio Grgur Ninski, tko Strosmajer, jeli znaš da je Ruđer Bošković bio svećenik tj. isusovac, a i Darwin i Pascal obraćenik na kršćanstvo...jesi čula za ćirilicu, za Ćirila, Metoda, za glagoljicu...za naš izvorni jezik koji je staroslavijanski....za ljiljan sv. Ante, za Gospino cvijeće, za....... mogla bih do sutra.... nabrajati dosege kulture koju mi nemamo ukoliko nije kršćanska... onda je barbarska iliti nikakva...
Ma, obrazuj se prije nego išta napišeš!!!!

Quote:
Slade kaže: Pogledaj post
Tako se zove u Hrvata? Zanimljivo. Čak i tu religiju guraju
Jedva čekam, samo da ne bude oblačno...

Evo kako naći:

Znači, najviše meteora će biti viđeno oko zviježđa Perseus! A kako naći to zviježđe? Jednostavno. Vidite na slici North star (Sjevernjaču, Polaris)? Polaris je u zviježđu "Mali/a Medvjed/Kola ili Ursa Minor", to je lagano naći ako nađete "Veliki/a Medvjed/Kola ili Ursa Major" Pretpostavljam da Velika Kola zna svatko naći. Samo gledajte malo desno-gore i tamo vam je Perseus!
mirnaluka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 23:43   #5
Danas je Korado Korlevic rekao na radiju da je taj nas naziv (Suze Sv.Lovre) izmisljotina zadnjih godina, zapravo posudjena od skandinavskih uzora (ne pitajte kako, neznam)... Sv. Lovro je bio mucenik koji je umro muski, nije bio placipicka...

Quote:
mirnaluka kaže: Pogledaj post
...Darwin... ... obraćenik na kršćanstvo...
Darvin je od pocetka do kraja zivota bio vjernik, samo mu je teorija ateisticka, odnosno nigdje ne spominje nekog boga kao uzrocnika...

Quote:
... mogla bih do sutra.... nabrajati dosege kulture koju mi nemamo ukoliko nije kršćanska... onda je barbarska iliti nikakva...
... pa, krscanstvo je, kao takvo, vrlo fleksibilna religija jer se drzi one stare "ako ih nemozes pobijediti - ti im se pridruzi", i nebih mu ja bas tako lako pripisivao bas sve zasluge ... inace, cula si za inkviziciju, krizare, ekskomunikaciju, lomace, Bruna, Galileja, prisilno pokrstavanje, vjerske ratove... ?

Quote:
Ma, obrazuj se prije nego išta napišeš!!!!
... znas, postoje i druge knjige osim onih koje izdaje "Krscanska sadasnjost"...

Zadnje uređivanje haram : 11.08.2010. at 00:26.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 12:28   #6
Ja ću noćas to gledati, samo ne znam točno gdje, netko mi priprema iznenađeje.
Kud ćeš lijepši izlazak
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 12:33   #7
Noćas sam malo gledala, poslije ponoći pa do jedan sat. Vidjela sam negdje 10 njih jedva čekam noćas navodno će ih proći oko 100 u jednom satu
Tinnok is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 13:12   #8
Quote:
Slade kaže: Pogledaj post
Tako se zove u Hrvata? Zanimljivo. Čak i tu religiju guraju
Jedva čekam, samo da ne bude oblačno...

Evo kako naći:

Znači, najviše meteora će biti viđeno oko zviježđa Perseus! A kako naći to zviježđe? Jednostavno. Vidite na slici North star (Sjevernjaču, Polaris)? Polaris je u zviježđu "Mali/a Medvjed/Kola ili Ursa Minor", to je lagano naći ako nađete "Veliki/a Medvjed/Kola ili Ursa Major" Pretpostavljam da Velika Kola zna svatko naći. Samo gledajte malo desno-gore i tamo vam je Perseus!
Inace se ne razumijem u zvijezdja i ostale stvari, ali vidim da na slici pise N i NE.
NE bi trebao biti sjeveroistok.
Prosle godine koliko znam su dolazile sa jugozapada na istok.
Kako sad pak to?
I u koiko je najbolje sati gledati?
Na koju onda stranu gledati?
__________________
Pun mi je k.u.r.a.c vise praznih prica I malog macchiata i velikih Hrvata by Hladno pivo
mr_freez is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 13:52   #9
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... znas, postoje i druge knjige osim onih koje izdaje "Krscanska sadasnjost"...

Volim tvoje postove

Quote:
mr_freez kaže: Pogledaj post
Na koju onda stranu gledati?
Gledaš okomito u zrak, okreneš se prema sjeveru i spustiš glavu 45°
That should do it.

Iako, stalno padaju sa svih strana. Najčešće koje sam ja videl zadnjih par dana (i najveće) su bile baš iz smjera jugozapada. Ne znam. Nekidan je bila jedna koja je doslovno zapalila nebo. Predivan prizor
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 14:48   #10
HARAM - točno slažem se, bio je uhićen i dato mu je da se odrekne od Krista i bit će unaprijeđen u karijeri itd.. nije htio, ostao je đakon... ubili ga paleći ga na vrućem ulju. Nije pokleknuo jer istina za koju živi tolikio je jaka i autentična da se za nju i umire... Ubraja se u sedam đakona prve crkve od kojih mi znamo najviše za njega i Stjepana koji je bio kamenovan ali nije se odrekao...
Naslov suze sv. Lovre ne bi imao veze s kukavičlukom nego opisom boli i patnje koje je pretrpio, toliko teške da bi čovjeku glecdajući ga suze od muke potekle... Ali zapravo je u narodu , i u pravu si iz skandinavskih zemalja... to došlo zbog poklapanja te čudne pojave i dana kad se Lovro slavi 10. kolovoza tj. dan njegove mučeničke smrti - rođenja za nebo...

Čula sam za navedene pojave i studirala ih na faksu povijesti i reći ću ti sljedeće: Crkvu čine ljudi, gdje god su ljudi , ako su ljudi stvarno :-) tu je i grijeh i krivi izbor i sve.... ti kao Crkva (ja još nisam član ali se spremam na krštenje), si i grešan, ti kao crkva moraš se snaći i širiti i živjeti vjeru u određenom povijesnom kontekstu zar ne???
Nekad su okolnosti bolje nekad gore. I nekad i pogriješiš... Što se tiče nekih navedenih pojava koje si ti spomenuo - treba ih dublje proučiti i mnogo je manje odgovornosti Crkve tada evo npr. INKVIZICIJU nije vršila crkva nego vladari jer su se javljali heretici kojima je skoro svima jedna od teza bila i pobuna portiv društevenog mehanizma, policije, vojske, vldara... jer su mnogi od njih bili dualisti tj. učili su da je sve vidljivo od sotone... e sad kako je kralj itd. vidljiv on je od sotono i ne treba ga slušati... tu je crkva surađivala s vladarima na način da je komisija crkve ispitala vjeru čovjek ai donijela zaključak jeli prava ili ne... a onda je onaj ko je vršo osudu bio zapravo državna vlast...
ekskomunikacija - vodi brigu da se crkva raste i razvija u povijesti i mentalitetu vremena i ovisi kako živi i o kulutri i narodnim i drugim običajima.. danas misu u africi pohađaju do pojasa goli muški i ženske, a hajd ti odvjde dođi takav u crkvu :-P
ali ima tu nešto drugo_ židovi i istočnjaci od kud Crkva konačno i potječe imaju puno jaču SVIJEST ZAJEDNIŠTVA i međusobne suovisnosti nego mi europejci... stari je stav da je dobro jedne zajednice i pojedinca i moja pobjeda a zlo pojedinca inkubira i zraazuje cijelu grupu... Pa i danas kad pobijedi moj sportski klub ja se osjećam pobjednikom... U njihovo doba tj. ekskomunikacija bilo je uobičajeno da se vjenika ukori na samo, pa pred crkvom i ako ustraje onda ga se ZA ODREĐENO VRIJEME isključi da ne zarazi svojim zlom zajednicu, da ne štešti naivnim, nevinim i mlađim i da konačno i sam dobro razmisli... To je kao da me obitelj na određen način isključi nakon duge borbe sa mnom, jer je moje ponašanje sramotno i neprihvatljivo.. Tim se potezom ograđuu od mene... Nije popularno i vrijeme je to nadišlo, danas nema eksomunikacija za sitnice, pa ni za krupnice, osim ako čovjek sam to ne želi...
križari - obrambeni ratovi gdje se branilo ono što je kršćansko... znaš li da su muslimani tada srušili crkvu groba Kristova i gradili NA ISTOM MJESTU džamiju... počeli su kao obramnbeni ali su se izmetnuli u brojna krvoprolića jer su neki u rat išli čiste namjere, za pokoru grijeha, ali kao svugdje bilo je i ratnih profitera koji su na sebe navukli odoru križara i činili što su činili... kao odgovor na njih , najveći dio pobožnih križara povukao se na brdo karmel u molitvu i mistiku i tako nastaje predivan mistični crkveni red kojeg i danas ima - karmelićani...
prisilno pokrštavanje - ne opravdavam, u HR je bilo polagano od 7.-13-.st. i to je najbolje, ali negdje su išli preko noći po načelu carstva koje je tada vladalo a glasi Quius regio illius religio... tj. čije je carstvo njegova je i vjera... podanici cara ubijek su bili iste vjere kao i car..morali su, to je bio taj stil življenja... i tu se griješilo.... ali donekle... gle ovo, ako imaš dijete i smatraš da je za njega nešto JAKO DOBRO a on neće i prkosi ti, neće da jede, da se kupa itd... ti ćeš ga i NATJERATI jeli tako??? a ne iz zle namjere... Mnogi su misionari koji su došli na tuđe tlo sasvim različitog mentaliteta jednostavno smatrali da je normalno da domodrodci i drugi prihvate Krista, toliko su ih željeli spasiti da su i pretjerali u tome i sramotili se i obrukali doslovno... ali željeli su natjerati ljude da im Isus bude spasitelj i da se spase...

Bruno - umro je priordnom smrću u zatočeništvu... čitaj...
Galileo žrtva nauke ili nenauke toga doba...
ne sporim ima greškak ima ih i danas, eto pitaj se ako si kršten kakva je tvoja župa u nedjelju bila po tebi??? Jesi pridonio pjevanjem, organizrianjem druženja mladih kojim izletom hodočašćem, jsu li ti u svakom momentu važni i na nivou odnosi prema ljudima...???
Sve pojave koje si naveo treba povijesno dooobro proučiti i vidjet ćeš da su mnogo manje, ali mnogo manje crni nego što ih hoće predstaviti oni koji crkvu hoće blatiti.
Samo ću reći ovo - ISUS JE IZABRAO 12 APOSTOLA - jedan je bio izdajnik _ juda, toma nije vjerovao i sumnjao je dok nije pipao rane, a ivan i jakov su se stalno borili za fotelje, petar ga je zatjio i nije se priznao njegovim,... ipak je Isus znao s kim ima posla - s grešim čovjekom - i ipak je njima povjerio crkvu, grešnim i slabim ljudima ali ojačanim milošću božjom... to što neko možda vodi crkvu kao čovjek i ti i ja mu znamo grijehe, meni je to još veći dokaz da crkvu kroz oluje povijesti vodi bog služeči se ljudima i njihovim skromnim ili velikim ne/sposobnostima..
I da ti pravo kažem knjige Krćanske sadašnjosti ne čitam osim jedne jedine - katekizam jer se spremam na krštenje... radim kao prof. povijesti 12 godina i prilično znam o čemu govorim, ali ovdje ne stane sve, raspisah se ja....

Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Danas je Korado Korlevic rekao na radiju da je taj nas naziv (Suze Sv.Lovre) izmisljotina zadnjih godina, zapravo posudjena od skandinavskih uzora (ne pitajte kako, neznam)... Sv. Lovro je bio mucenik koji je umro muski, nije bio placipicka...



Darvin je od pocetka do kraja zivota bio vjernik, samo mu je teorija ateisticka, odnosno nigdje ne spominje nekog boga kao uzrocnika...



... pa, krscanstvo je, kao takvo, vrlo fleksibilna religija jer se drzi one stare "ako ih nemozes pobijediti - ti im se pridruzi", i nebih mu ja bas tako lako pripisivao bas sve zasluge ... inace, cula si za inkviziciju, krizare, ekskomunikaciju, lomace, Bruna, Galileja, prisilno pokrstavanje, vjerske ratove... ?



... znas, postoje i druge knjige osim onih koje izdaje "Krscanska sadasnjost"...
mirnaluka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 16:33   #11
Quote:
mr_freez kaže: Pogledaj post
Inace se ne razumijem u zvijezdja i ostale stvari, ali vidim da na slici pise N i NE.
NE bi trebao biti sjeveroistok.
Prosle godine koliko znam su dolazile sa jugozapada na istok.
Kako sad pak to?
I u koiko je najbolje sati gledati?
Na koju onda stranu gledati?
Znaš naći Sjevernjaču? To je na točno na sjeveru. Kiša dolazi iz sjeveroistoka.
Slade is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 16:39   #12
Quote:
Darwin i Pascal obraćenik na kršćanstvo
Glupost! Darwin je bio vjernik dok mu nije preminula kćer. Onda je postao agnostik i ostao do smrti!

Btw, prije nego što ideš nekome govoriti da se educira nauči pravopis!
Slade is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 16:45   #13
valjda necu zaboravit pogledat u nebo veceras....
19_____86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 16:50   #14
a u koje doba je to najbolje pogledat? Pa ne mogu cijelu noć buljit u nebo
Eva31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 17:09   #15
Quote:
Eva31 kaže: Pogledaj post
a u koje doba je to najbolje pogledat? Pa ne mogu cijelu noć buljit u nebo
Ako sam dobro izračunao u 3 ujutro će biti persej točno na sredini neba i moći će se gledati u punom sjaju.

Trebalo bi izgledati (iako je optička varka) kao da kometi "izlaze iz njega"
DiogenBalkanski is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 19:03   #16
Quote:
DiogenBalkanski kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro izračunao u 3 ujutro će biti persej točno na sredini neba i moći će se gledati u punom sjaju.

Trebalo bi izgledati (iako je optička varka) kao da kometi "izlaze iz njega"
Tek u 3 ujutro

Hoće biti šta na programu npr od 11 do 1
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 19:57   #17
Quote:
Eva31 kaže: Pogledaj post
a u koje doba je to najbolje pogledat? Pa ne mogu cijelu noć buljit u nebo
Čim padne noć se vidi, ali najbolje se vidi od ponoći do 4 ujutro. Sutra će vam se najviše vidjeti!
Slade is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 20:06   #18
Već zadnja 2-3 dana se vidi dosta često u kratkom vremenu i jasno kako prolaze
Prije nisam toliko obraćala pažnju.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 01:44   #19
ja vec 2 sata buljim u nebo i nista nisam vidio....
19_____86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 01:48   #20
Quote:
19_____86 kaže: Pogledaj post
ja vec 2 sata buljim u nebo i nista nisam vidio....
ja jesam...al ima ih manje nego jučer. grrr...
Tinnok is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:54.