Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2014., 00:35   #301
Quote:
Lilianaaa kaže: Pogledaj post
bok svima.
proslo mi je tjedan dana od nezasticenog spolnog odnosa s deckom i posto jos uvijek imam menstruaciju, zanima me dal mogu vec nakon par dana, kad mi menstruacija prodje, napraviti test za trudnocu?
kupila sam Intimplus koji je navodno za rano otkrivanje trudnoce i moze se raditi u bilo koje doba dana.
molim vas da mi pisete svoja iskustva, kad ste najranije radile test i dal je test pokazao tocno? ovo mi je 1. put da se nalazim u takvoj situaciji
hvala unaprijed.
Čemu ženo, imala si odnos prije samog menzesa Test se radi tek kad ti menzes zakasni tjedan dana, a ti si ga dobila...stvarno mi nije jasno na čemu logično baziraš svoj strah od moguće trudnoće osim same činjenice da si imala nezaštićen odnos prije tj. dana? Osim toga i da nemaš menzes, prerano je nakon tjedan dana raditi test.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 01:02   #302
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Čemu ženo, imala si odnos prije samog menzesa Test se radi tek kad ti menzes zakasni tjedan dana, a ti si ga dobila...stvarno mi nije jasno na čemu logično baziraš svoj strah od moguće trudnoće osim same činjenice da si imala nezaštićen odnos prije tj. dana? Osim toga i da nemaš menzes, prerano je nakon tjedan dana raditi test.
zaboravila sam napisati da sam odnos imala vec za vrijeme menstruacije, bio mi je 2. dan. iako kazu da su neplodni dani tada, mene je strah da nije "nesto" zalutalo.
__________________
What doesn't kill you, makes you stronger!
Lilianaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 12:47   #303
Gdje je fejspalm kad ti treba?
Ma nema teoretske šanse da tako ostaneš trudna, pa nije ti ni menstruacija završila, a kamoli da je krenula ovulacija.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 16:12   #304
Dakle ovako.

Prima Stick test za trudnoću unutar 5. minuta je jako malo pokazao na većem kružiću onu crvenu crtu (bilo je blijedo), ali nakon 5 minuta dakle između 7. i 8. minuta je počelo sve više da nebi bilo skroz crveno.

Sada pitanja:

1. Dali je moguće uzeti u obzir samo tih 5.minuta kao relevantno vrijeme za dokazivanje trudnoće kao što piše na uputama?
2. Dali je potrebno test ponoviti?
3. Dali je trudnoća pozitivan ili ne na temelju navedenog?

Lp
laki-luk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 13:40   #305
Pozdrav svima!
Imala sam planirano nezaštićene odnose ovaj mjesec, a za 4 dana očekuje menstruaciju. Radila sam jutros clearblue test i on je negativan. Od ostalih simptoma već par dana imam povišenu temperaturu, a odmah nakon ovulacije grudi su me počele boljeti (kao prije menstruacij, samo je ovaj put možda malo ranije počelo).
Što mislite...kolike su mi šanse da sam ipak trudna?
bambiskills is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 09:19   #306
Quote:
bambiskills kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Što mislite...kolike su mi šanse da sam ipak trudna?
Minimalne. Osim ako taj nije čudak od čovjeka da napravi dijete već u prvom mjesecu
laki-luk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 14:31   #307
Drage moje,

inače imam redovit ciklus svakih 28 dana, uvijek točan kao sat..zadnju mengu sam dobila 14.04., što znači da mi sad kasni neka tri dana... imala sam nezaštićen odnos 28.4 (što mi je bio najplodniji dan) i totalno sam zaboravila da su mi tada plodni dani i od tada me muči da sam ostala možda trudna iako nema neke velike šanse jer je on sv.. izvan mene... napravila sam maloprije test (first sign) i bio je negativan...cijelo jutro sam imala proljev vjerojatno od te nervoze što sam možda trudna.. i iako je test pokazao da je negativan u meni još postoji sumnja pa me zanima jeli neka od vas koristila taj test i je li pouzdan? možda je problem i što sam ga vadila oko 13.00 sati a ne ujutro... (piše na njemu da se može raditi bilo kada)...
spanjuleti is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 15:56   #308
jel itko koristio one first sign duo trakice ja našla u dm-u? neka iskustva koliko prije očekivane mogu napraviti test, jer piše da otkriva i prije očekivane, ali ne i koliko prije pa eto ako je neka radila...
frayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 12:17   #309
Pozdrav, zanima me sljedeće. Svi kažu test je najbolje raditi kad menstruacija kasni 4-5 dana. Što se događa, recimo, u slučaju ako ona kasni 6 dana a (jedini) odnos taj mjesec je bio prije 7 dana? Djevojka je radila test nakon 7 dana kašnjenja, tj 8 dana nakon odnosa i još jedan 15 dana kašnjenja tj 16 dana nakon odnosa i oba su bila negativna. Koliko je to pouzdano? Ovaj prvi vjerujem ne baš, ali drugi?
pokeholi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 23:29   #310
sve ovisi da li ti cura ima neredovite ili redovite menstruacije.
ako ima redovite, npr. oko 28 dana - može napraviti test čim joj zakasni, jer se uzima kao da je ovulacija bila oko 14. dana ciklusa, samim time i 14 dana od spolnog odnosa.
ako je odnos bio puno kasnije od toga, to su zapravo trebali biti neplodni dani, pa nije ni mogla ostati trudna tad.
naravno, to je sve otprilike i to sve pada u vodu ako su joj ciklusi prilično neredoviti.
tada bi ja radila test kojih dva tjedna nakon spolnog odnosa, neovisno o tome kad joj treba doći zato jer je u tim situacijama zapravo jako teško odrediti kad treba doći.
ovaj drugi test bi sigurno trebao biti pouzdan, prošlo je već dovoljno vremena.
(makar, ako su joj inače redovite, vjerojatno ste se seksali tijekom njezinih neplodnih dana, sad joj vjerojatno kasni zbog stresa).
no, ako joj ubrzo ne dođe, trebala bi ginekologu.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 12:41   #311
Dali mi netko može reći dali je ovo plus? Pozitivan test?


Googla sam taj test radi se o first sign testu i nikako da nađem kako izgleda
pozitivni, stalno me šalje na neke slovenske forume.
A na uputi za korištenje na slici su dvije crte iste jačine pa me to zbunjuje,
Hvala na odgovoru i izvinite na zbunjenosti prvi put radim test
calecaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 13:11   #312
zašto su dva testa na slici? čija je to slika?
i ne kužim što si to guglala?
nije mi to baš jasno, ali vidi ovo:

anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 13:22   #313
Dva testa su jer su bila dva testa u kutiji pa sam radila jedan za drugim
jer su se pojavile dvije crte al jedna je svjetlija druga tamnija.
Googlala sam ovo first sign duo test
Ono što mene buni je to dali crte trebaju biti kod ovoga testa iste jačine? Jer jedna je svjetlija, druga tamnija. Po tvojoj gore slici to isto znači trudnoću?
Tudum sam sorry
calecaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 13:32   #314
@calecaki - svaka druga linija je pozitivan rezultat, nema veze koji je intenzitet linije. Znam taj test i jako je pouzdan - a i objašnjeni su ti rezultati u uputstvima.

Dakle - trudna si .

Inače, žene ako kojoj treba, ja budem uskoro imala na raspolaganju najosjetljivije koji postoje uopće, nema ih u našim ljekarnama (10mLu/mL), pa ako bude koja trebala nek se javi jer će to sigurno brzo planuti.
kupovalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 13:39   #315
ja sam guglala first sign positive test ( išla sam na slike).
slika koju sam stavila je odavde
tu piše da ako je crta slabija, to bi trebali biti pozitivno, ali je razina bete mala, pa bi kroz koji dan trebalo ponoviti test jer se beta mora povećati u trudnoći.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 18:34   #316
Pozdrav svima. Nisam sigurna dali ovo pitam na "pravom" forumu,ali trebala bi mi pomoć. Vadila sam krv, betu, i na nalazu piše da nisam trudna ali imam opasku Architect/CLIA. Zna li možda neko od vas šta to znaći?
iskra91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 09:20   #317
https://imageshack.com/i/pdCyTCJ8j

Pozdrav! Molim da mi netko kaze je li ovo pozitivan test ili je evaporacijska linija? Negdje sam citala da evaporacijska ne moze biti roza i da se zato preporucuju testovi s rozim crtama...

Zadnje uređivanje leeloo27 : 03.03.2015. at 10:30. Reason: pretvaranje slike u link, prevelika slika
mitzi-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 15:30   #318
Quote:
mitzi-zg kaže: Pogledaj post
https://imageshack.com/i/pdCyTCJ8j

Pozdrav! Molim da mi netko kaze je li ovo pozitivan test ili je evaporacijska linija? Negdje sam citala da evaporacijska ne moze biti roza i da se zato preporucuju testovi s rozim crtama...
po mom je pozitivan, jesi ga ponovila do sada? i koji si dan ciklusa radila test?
manuelama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 19:13   #319
Ovaj Sign test o kojem pričate, jel je to First sign ili?
*b_r_i_n_e_t_a* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 19:16   #320
Quote:
manuelama kaže: Pogledaj post
po mom je pozitivan, jesi ga ponovila do sada? i koji si dan ciklusa radila test?
Radila sam ga 28.dan ciklusa. kasnije sam otisla izvaditi betu, koja je potvrdila +

Zadnje uređivanje leeloo27 : 09.03.2015. at 11:32. Reason: popravak quota
mitzi-zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:17.