Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2014., 13:37   #261
moj 1.post 02.01.2011.
Quote:
crveni9 kaže: Pogledaj post
prvi napadaj sam imao prije 8 godina,prijatelj mi preporuči terapiju trčanjem nizbrdo ili niz stepenice uz puno tekućine,ja poslušam i drugi dan izmokrim kamenac oko 5,6 mm ! iza toga bio na ultrazvuku,nije bilo ništa!
Prije mjesec dana eto ga nazad,opet napadaj,isti neizdrživi bol,samo injekcije protiv bolova pomažu.....poslije toga napadaja više ne boli osim uz malo veći fizički napor na poslu,najviše kad se saginjem za podići nešto teško!
Ovaj put UZV pokazuje 10mm u jednom i 6mm u drugom bubregu,trčanje ne pomaže,samo izaziva krv u mokraći tako da me strah i zaigrati nogomet......
probat ću sa nekim od ovih čajeva pa ćemo vidjeti......
__________________
CRVENA BOJA-JEDINA MOJA

Zadnje uređivanje crveni9 : 17.11.2014. at 14:06.
crveni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 14:03   #262
2,post 19.02.2011.
Quote:
crveni9 kaže: Pogledaj post
dogodio se na kraju kako mi u Dalmaciji kažemo mirakul....urolog me pošalje na IVP-rendgensko snimanje,naravno da je prošlo dosta vremena od upisa do snimanja,u međuvremenu nisam imao nikakvih problema ni bolova da bi na kraju nalaz pokazao-ništa-ni kamenčića.....kaže urolog da ultrazvuk može i pogriješiti a IVP nikako....a valjda se izmrvio jer sam ja u međuvremenu igrao nogomet i sl.
svakako niko sretniji od mene šta se riješilo samo od sebe!

prošle godine ponovo napadaji.....nakon niza raznih pregleda:UZV,IVP,URS utvrđen kamenac 16mm u lijevom ureteru(mokraćni kanal) i 5 mm u desnom bubregu,s tim da ovaj u kanalu blokira mokraću pa je postojala opasnost od gubitka bubrega....poslalo me na ESWL 2 puta,rezultat ništa.....nakon par mjeseci završim na operacijskom stolu u splitskom KBC,opća anestezija i ulaz u mokraćovod,razočaranje kad mi dr kaže da nije uspjela naći kamenac jer nemaju fleksibilnu cijev.....moje muke bile su tim teže jer su mi ugradili JJ stent,cijevčica koja pomaže protok kroz mokraćni kanal....ta me stvarčica žuljala ko vrag,osjećao sam je pri svakom koraku.....nakon toga fijaska nekih mjesec dana kasnije upućen sam u ZG na Rebro gdje mi rade novu operaciju,ovaj put lokalna anestezija,možeš gledati na ekranu šta ti rade....prokletnik je bio zaljepljen za ureter,dr ga je usitnio u prah,na tren sam odahnuo dok mi nije rekao da ću nositi JJ još 3 tjedna!ajde,kad sam izdržao sve to dotada mogu i to....izvade mi to i ja kao novi....pregled za 2 mjeseca,UZV i RTG snimak,napravio sam nakon 4,nije lako napraviti UZV u Splitu ako ne možeš platiti.....i opet loše vijesti,kamenac u desnom bubregu 10mm i opet u lijevom ureteru 5mm...pa nije valjda opet na istom mjestu?
hektolitri čaja,limun,med,skakanje po stepeništu,ništa ne pomaže,prokletnik neće vani,ko zna šta me opet čeka....
__________________
CRVENA BOJA-JEDINA MOJA
crveni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 14:35   #263
Jesi li probao sa Rowatinexom?
Analiza sastava bubrežnih kamenaca i promjena prehrane?
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 13:34   #264
Pozdrav, iskreno nisam citala sve postove jer sam lijena, ali me zanima da li je itko probao otopiti bubrežne kamence kombinacijom limunova soka i maslinova ulja?
volimcokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 10:56   #265
Jenki_zj ''alternativna metoda'' pa koja, jel neka nova za koju mi tu nitko ne znamo ili ne smije se napisati ??


Ljudi shvatite, tko jednom dobio kamence velika je vrjerojatnost da će ga to pratiti cijeli život, ja sam prvi zahvat imao prije 12 god, drugi prije 3 god ... i prvi put mi je dr rekao da ću s time imati cijeli život brige, što zbog anomalije mokraćnoh sustava (dupli ureteri iz svakog bubrega) što jednostavno za nastajanje kamenaca neme generalne dijagnoze već je to od pojedinca do pojedinca !!!

Ja sam na terapiji po preporuci i mjesec dana na rowatinexu, pa pauza po 2 mj, pa nabavim cystinol pa onda kura 6 mj sa prekidima i tako održavam i pratim stanje, 2* godišnje color dopler obavim da kontroliram stanje, TRUDIM se ne piti gazirano, vodu pijem i iz pipe i flaše, više korsitimo maslinovo ulje umjesto suncokretovog za začinjenje salata, ujutro pijem žlićica meda/lim soka i malo đumbira, uveo sam 1* tjedno da jedem šparoge s jajima (užasno mi je to ali čisti bubrege i mokračovod jer mokrača nakon toga smrdi ko kuga), pijem čaj uvin H f vrećica svaku večer - da svaku večer, ja znam da mislite da sad lažem i da baš to sve radiš kako si rekoa, ali da, nažalost ja sve to radim upravo kako sam napisao, drugo iz prehrane nisam izbacio nista takvoga, kad znam kakve sam sve bolove prolazio i preživaljavo, lakše mi je na ovaj način vodit brigu o sebi i ako nista drugo odgodit malo sljedeče brige s kamencima !!!

Imajte na umu, da svaka alternativna pomoć, ili bilo kakvi pripravci, prepratai, čaj ovaj onaj, piva, viski, med, ulje bla bla ne znači da će svakome pomoći, to je od organizma do organizma, badava ja da neznam što da radim kad imam kamenac već kad nemože van nikako zbog mojih uskih uretera i moram na zahvat, ali se bar trudim ili sam si tako utuvio na glavu da pokušam preventivno odgvoditi stvaranje kamenca i zato radim dopler svakih 6 mj, i do sada, nakon zadnjeg zahvata samo imam sitnih kristalića i pijeska, srećom ''kamen''s e do sad nije stvorio i nadam se da neće još neko izvjesno vrijeme ....
Volume is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 13:58   #266
Poštovani, imam ugrađenu JJ protezu u desnom bubregu zbog hidronefroze. Za tjedan dana ju idem izvaditi u Vinogradsku, na urologiju. Znate li puštaju li doma odmah nakon takvog postupka ili je potrebna hospitalizacija?

Hvala puno !!

Srdačan pozdrav i ugodan dan svima
sandly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 14:12   #267
Mene su isti dan pustili kući. Osječka bolnica je bila u pitanju.
Lowryder is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 14:29   #268
Quote:
Lowryder kaže: Pogledaj post
Mene su isti dan pustili kući. Osječka bolnica je bila u pitanju.
Puno hvala na brzom odgovoru. Nadam se da je tako i kod nas :-) ... Btw, jel vađenje boli jače od postavljanja?
Pozz
sandly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 22:03   #269
citala sam neke znanstvene radove (kemicar sam) i nasla sam da se kamenci od kalcijeva oksalata (ca2c2o4) mogu otopiti citratnom kiselinom, dakle jednim od sastojaka u limunu. radili su experimente i in vivo i in vitro, i uglavnom se otope. naravno sve to ovisi i o covjekovoj prehrani i organizmu. u svakom slucaju preporucuju piti sto vise cijedenog limunova soka(bez secera i sto koncentriranije). takoder, preporucujem piti kroz slamku jer kiselina unistava zube.
volimcokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 23:09   #270
Quote:
sandly kaže: Pogledaj post
Puno hvala na brzom odgovoru. Nadam se da je tako i kod nas :-) ... Btw, jel vađenje boli jače od postavljanja?
Pozz
Ne bih znao reći razliku, meni je oboje bilo problematično jer imam malo sužene kanale.
Lowryder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 12:00   #271
Quote:
sandly kaže: Pogledaj post
Poštovani, imam ugrađenu JJ protezu u desnom bubregu zbog hidronefroze. Za tjedan dana ju idem izvaditi u Vinogradsku, na urologiju. Znate li puštaju li doma odmah nakon takvog postupka ili je potrebna hospitalizacija?

Hvala puno !!

Srdačan pozdrav i ugodan dan svima
Ovo baš nema puno vze s kamencima ( iako ih povremeno imam, a pijesak je stalno tu , ali su mali tipa 2mm, ali svejedno stvaraju probleme, pa znate i samo, ločem ... ), nego s idronefrozom.
Naime, ja imam hidronefrozu, ali je sve stalo s tim da j eona tu. Uzrok itd., kaj dalje, mogu li nekak spriječiti da se pogorša ( jer bi to bil 1. ili 2. stupanj ), niš. Mislila sam, s obzirom da imam sistemski lupus, koji sam po sebi može dovesti do glomrulonefritisa pa i do dijalize, mža naći novog nefrologa.
Možeš mi odgovorii i prek pp - kam ideš doktoru, kak ti je dijagnosticirano td. - ak ti to više paše.
Thanks!
Inače, kak pijem Kalinor radi niskog kalija, u njemu piše da je jedna od indikacija sprečavanje stvaranja bubrežnih kamenaca - u nekim slučajevima, ne svima. Možda su zato moji mali, jer sam na 2 Kalinora dnevno ziher 10 godina.
Ovdje je uputa od Kalinora, pa si pročitajte. Možda netko može uzimati, ali mora o tom razgovarati s nefrologom.
http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/...-10-02-284.pdf
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 15:08   #272
Poštovani,

zna li netko kako tumačiti nalaz rentgena urotrakta u kojem piše : " Na nativnoj snimci urotrakta sjene oba bubrega primjereno su položene, nejasno ocrtanih kontura. Nije nađeno urolita. Vidljiva je jaka sinistroskolioza lumbalne kralježnice."

Hvala i srdačan pozdrav!
sandly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 15:25   #273
uff

ispiso sam prije god dana kamen.. sva sreca kamen se lomi kad ga malo pritisnem rukom...

evo bio sam bez problema dosta dugo ali mi se sad javlja peckanje tijekom mokrenja, pa nekad izadje nekotrilirano kad se izmokrim....

a prije par dana me malo zabolio bubreg ali na 3 min i to slabo.. al sam osjetio

vidio sam na netu da imaju neku tablete za topljenje al ne znam koje su to..

dobro je jer se kamencic lomi na dodir pa mislim da bi mi tako nesto pomoglo
LaFerrari is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 16:12   #274
?

Neki dan sam imao napad, prvi put u zivotu, prvo me bolilo i nekakvo komesanje oko genitalija i prostate, a zatim u donjem dijelu ledja i bubregu desnom, bol bila sve jaca i zavrsim kod doktora, nadju krv u urinu i sumnjaju na kamen u bubregu. Naver me prestala bol nakon posljednjeg bolnog mokrenja sa oskudnim urinom, vec par dana nemam nikakve boli, pijem Omnic + Cystone + Voltfast a iskreno ni ne znam za sta su mi koje tablete.

Ono sto sam primjetio ovih dana i zabrinjava me, a vjerujem da neko strucniji moze mi detaljnije objasniti, jeste da par puta kad sam pokusao onanisati osjetim bol pri samom zavrsnom cinu, jedva spetma izadje i bude bolno pri izbacivanju (pecka i nekako cudno zaboli).

Sta bi moglo znaciti to?
__________________
''Utjecem se Allahu džellešanuhu da me sačuva od prokletog šejtana''
''Ako volite samo one koji vole vas, gdje je tu nagrada - volite neprijatelja, opraštajte mu.''
kicho_tz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 00:01   #275
Quote:
kicho_tz kaže: Pogledaj post
Neki dan sam imao napad, prvi put u zivotu, prvo me bolilo i nekakvo komesanje oko genitalija i prostate, a zatim u donjem dijelu ledja i bubregu desnom, bol bila sve jaca i zavrsim kod doktora, nadju krv u urinu i sumnjaju na kamen u bubregu. Naver me prestala bol nakon posljednjeg bolnog mokrenja sa oskudnim urinom, vec par dana nemam nikakve boli, pijem Omnic + Cystone + Voltfast a iskreno ni ne znam za sta su mi koje tablete.

Ono sto sam primjetio ovih dana i zabrinjava me, a vjerujem da neko strucniji moze mi detaljnije objasniti, jeste da par puta kad sam pokusao onanisati osjetim bol pri samom zavrsnom cinu, jedva spetma izadje i bude bolno pri izbacivanju (pecka i nekako cudno zaboli).

Sta bi moglo znaciti to?
Za početak učiniti:

- urinokulturu i antibiogram
- kulturu ejakulata (po mogućnosti i eksprimat prostate).

Potrebno je isključiti, tj. potvrditi upalu prostate i pristupiti liječenju ako je potrebno.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 13:57   #276
Vi koji ste imali napadaje bubrežnog kamenca, je li vas itko (liječnici s hitne, ili obiteljski liječnik) uputio na ultrazvuk bubrega ili ikakve druge pretrage? Što nakon svega toga ako ne izmokrite kamenac? ili ako bubreg i dalje boli?

Ja sam prvi put u životu imala strašno bolan napad kameca prije 5 mj, do tada nikad ništa. Od boli sam gubila svijest, povraćala, dobila temperaturu i uopće nisam mogla mokriti nekoliko sati. Na hitnoj sam dobila voltaren inekciju, infuziju i lijekove intravenozno.
Napad se ponovio nakon 10tak dana, opet isto sve. Samo mi je rečeno da pijem 5l tekućine dnevno i da ću izbaciti kamenac. Sve to na temelju neke vlastite procjene, bez ikakvih pretraga. Na vlastitu inicijativu sam otišla privatno na ultrazvuk, na kojem je utvrđeno da imam kamenac od 8mm koji je već razderao kanale i spustio se jako nisko..procjenili su da će izaći kroz 3-5 dana.

Ali kamenac je još uvijek tu, ne virujen da bi ga izmokrila a da nebi primjetila. I bubreg me još uvik boli, ni blizu jako kao ta dva puta, ali konstantno ga osijećam i povremeno me baš presječe bol.
S obziron da iman tek 25 počinju me stvarno brinuti ti bolovi i taj bubreg.
Agnees is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 19:25   #277
Uf... Bubrežnih napada ne smijem se niti prisjećati... Mene ćopili od sredine druge trudnoće, u dobi od 22 godine... Bolovi sumanuti, mučnine, povraćanja, proljevi... Katastrofa. Otišla jedne noći u Zajčevu... Ginekologija... Bila mlada, neiskusna... Bilo je to 1987. godine... Pamtim da su me samo ginekološki pregledali, konstatirali da mi nije ništa, dali mi neku injekciju protiv bolova i poslali me doma. I tak' sam se ja patila do poroda, uključujući probleme sa mokrenjem, za koje su me svi uvjeravali da je uzrok u trudnoći. Mjehur htio eksplodirat, a ni kapi van... I tak' ja fino u mukama rodila. Imala sam sreću u nesreći da su mi radili epiziotomiju pa su mi stavili kateter kad su me šivali... I kateter proširio mokraćni kanal, ja došla iz rodilišta doma, tri tjedna nakon poroda, izmokrila 3 kamena veličine zrna graha, izgledom podsjećali na vapnenac.. I od onda, Bogu hvala, nikad mi se više nešto slično s bubrezima nije dogodilo. Ali danas sam pametna pa jednom godišnje obavim UZV svih organa. Čisto da mi savjest bude mirna...
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 09:42   #278
Pozdrav svima,

Priupitat ću nešto na ovoj temi iako je nemam problema sa bubrežnim kamencima...
Moram ugraditi duplu J-J protezu (vidim da su neki ugrađivali to zbog problema sa kamencima) pa me zanima da li se poslije ugradnje ostaje taj dan u bolnici ili puštaju odmah doma? Ugrađvane će mi biti na Rebru.
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2016., 04:36   #279
Ovako evo dva kucna rijesenja za kamen u bubregu ovo je ukoliko je krenuo ima cijeli recept na youtubu https://www.youtube.com/watch?v=NMp_4gWWhQc
drugi je ako je doslo do zaglavljivanja https://www.youtube.com/watch?v=8j_S_PdM2aI
revilov is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 08:05   #280
Pozdrav ljudi
Prije 10 dana imao napad, pokusavao ispišati, pio ogromne kolicine tekucine i nista.
Svaki drugi dan skoro na hitnu na injekciju voltarena.
Od kad se desio prvi napad, pio svaki dan vodu od prosa, rowatinex, spasmex i maslinovo ulje pomjesano sa limunom.
Jucer ujutro popio spasmex, 2 litre uvinog caja, 2 litre vode i litru pive, uzeo onaj elektricni rucni masazer i s njime prelazio preko bubrega i trbuha i nakon drugog pišanja, evo smrada prokletog, izasao van bez da sam uopce osjetio njegov prolazak.
Pozdrav i zivjeli.
__________________
"Mislim i mene puca nostalgija za YUGO-m jer sam u njemu prvi put kresnuo ženu...... jel "
ayo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:09.