Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2015., 01:30   #5441
PREHRANA ljudi moji, samo prehrana... to dok ne promijenite nema vam spasa u svim tim silnim preparatima sto vam ginekolozi daju da si gurate dolje. Mozda i ima, ali trajno ne sigurno. Vratit ce se gadura kad tad.
Zar nije logicno da ako konstantno hranite candidu da ce ona i dalje biti prisutna u tijelu? Cim joj uskratite izvor hrane ona nestaje!
shainei is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 11:44   #5442
imam problema s tom kujom već dobrih dvije godine, ode na mjesec-dva, taman se ponadam da se problem riješio i vrati se te me baš frustrira jer mi djeluje na sve, raspoloženje, libido, bole me mišići, konstantno sam umorna itd...
uglavnom nakon duge borbe koja je uključivala i canesten i od sensilaba neke kapsule i svašta nešto--> NEUSPJEŠNO! otišla sam kod homeopata jednog koji mi je i sam rekao da dok ne promijenim prehranu nema napretka, a još uz to mi je rekao da je najpotrebnije ono što svi izbjegavaju, a to je otkriti uzrok!
dao mi je recept za neke ampule koje bih trebala naručiti iz njemačke u onoj ljekarni na dolcu i onda doći kod njega po 10 inekcija u trbuh da bi mi se prvo obnovila u potpunosti crijevna flora jer mi je radio neki test za stupanj candide i već ako imate 0 znači da je prisutna, a onda ako je prisutna može varirati 0-4 što znači da ako je 0 je prisutna i treba se brinuti ali nije toliko strašno, a ako je 4 onda je kritično.. meni je ispalo 2,5 tako da vam ne moram ništa više pričati
nažalost te ampule još uvijek nisam naručila jer koštaju 3000kn i mora se platiti odjednom, a to mi je previše novaca trenutno koliko god da je važno..
sad sam kupila lactogyn i neke perle s uljem češnjaka (70kn u ljekarni) i oboje pijem 2x dnevno da mi što više obnovi crijevnu floru jer sam čitala članak od nekog doktora koji govori što sam već i prije čula, da candida uzrokuje rak ako dođe do jedne granice i jako sam se prepala...
uz to sve pijem po litru jogurta dnevno, ali se ne držim anti-candida dijete jer sam bila mjesec dana i to sam teško izdržala, smršavila sam 3kg u mjesec dana i postala žešće depresivna jer zaista utječe na psihu tako da mi treba vremena da se opet odlučim jer realno od mjesec dana nema koristi, treba držati dijetu minimalno 3 mjeseca, a to mi je trenutno zbog posla i faxa jako teško jer je problem hranit se onim što smijem jest dok sam izvan kuće po cijeli dan
puno sreće vam želim s liječenjem!
ribica07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 11:05   #5443
Quote:
ribica07 kaže: Pogledaj post
imam problema s tom kujom već dobrih dvije godine, ode na mjesec-dva, taman se ponadam da se problem riješio i vrati se te me baš frustrira jer mi djeluje na sve, raspoloženje, libido, bole me mišići, konstantno sam umorna itd...
uglavnom nakon duge borbe koja je uključivala i canesten i od sensilaba neke kapsule i svašta nešto--> NEUSPJEŠNO! otišla sam kod homeopata jednog koji mi je i sam rekao da dok ne promijenim prehranu nema napretka, a još uz to mi je rekao da je najpotrebnije ono što svi izbjegavaju, a to je otkriti uzrok!
dao mi je recept za neke ampule koje bih trebala naručiti iz njemačke u onoj ljekarni na dolcu i onda doći kod njega po 10 inekcija u trbuh da bi mi se prvo obnovila u potpunosti crijevna flora jer mi je radio neki test za stupanj candide i već ako imate 0 znači da je prisutna, a onda ako je prisutna može varirati 0-4 što znači da ako je 0 je prisutna i treba se brinuti ali nije toliko strašno, a ako je 4 onda je kritično.. meni je ispalo 2,5 tako da vam ne moram ništa više pričati
nažalost te ampule još uvijek nisam naručila jer koštaju 3000kn i mora se platiti odjednom, a to mi je previše novaca trenutno koliko god da je važno..
sad sam kupila lactogyn i neke perle s uljem češnjaka (70kn u ljekarni) i oboje pijem 2x dnevno da mi što više obnovi crijevnu floru jer sam čitala članak od nekog doktora koji govori što sam već i prije čula, da candida uzrokuje rak ako dođe do jedne granice i jako sam se prepala...
uz to sve pijem po litru jogurta dnevno, ali se ne držim anti-candida dijete jer sam bila mjesec dana i to sam teško izdržala, smršavila sam 3kg u mjesec dana i postala žešće depresivna jer zaista utječe na psihu tako da mi treba vremena da se opet odlučim jer realno od mjesec dana nema koristi, treba držati dijetu minimalno 3 mjeseca, a to mi je trenutno zbog posla i faxa jako teško jer je problem hranit se onim što smijem jest dok sam izvan kuće po cijeli dan
puno sreće vam želim s liječenjem!
Draga, ne bacaj silne novce na razne gluposti što pripisuju kojekakvi homeopati, probaj prvo jednostavnom i jeftinom metodom...
candida gljivica je prirodni stanovnik ljudskog tijela, nije dobro kad je ima previše pa pravi probleme na stopalima, rukama, na jeziku, na tjemenu, u rodnici ili crijevima
obicna soda bikarbona unistava candida gljivicu, soda ne pece, ne grize i ne iritira kozu ni izvana ni iznutra, bas naprotiv kada umiješ lice sa sodom imas njezniju kozu i osjecaj cistoce bolje nego sa ičim drugim, šaku,dvije sode možeš staviti u kadu ako radiš kupku pa će koža biti mekša i nježnija, pa kad radiš kupku za stopala možeš ubaciti malo sode jer omekšava pete i uništava gljivice na nogama, možeš ribati bijeli candida jezik sa sodom, a zube prati sa sodom svakih 4-5 dana čime zubi postaju bijelji,možeš kupiti u ljekarni najveću injekciju pa ju koristiti za vaginalno ispiranje sa sodom koju si rastopila u mlakoj vodi(oko 2 žlice), ako si sklona prhuti razlog može biti candida pa sa otopinom sode možeš ispirati kosu, kažu da od toga kosa bude nježnija, pa kod žgaravice, nadutosti i bola u želucu se popije žlica sode i bude lakše
probaj ništa ne košta, a može ti pomoći
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 06:31   #5444
Quote:
WIKY kaže: Pogledaj post
Draga, ne bacaj silne novce na razne gluposti što pripisuju kojekakvi homeopati, probaj prvo jednostavnom i jeftinom metodom...
candida gljivica je prirodni stanovnik ljudskog tijela, nije dobro kad je ima previše pa pravi probleme na stopalima, rukama, na jeziku, na tjemenu, u rodnici ili crijevima
obicna soda bikarbona unistava candida gljivicu, soda ne pece, ne grize i ne iritira kozu ni izvana ni iznutra, bas naprotiv kada umiješ lice sa sodom imas njezniju kozu i osjecaj cistoce bolje nego sa ičim drugim, šaku,dvije sode možeš staviti u kadu ako radiš kupku pa će koža biti mekša i nježnija, pa kad radiš kupku za stopala možeš ubaciti malo sode jer omekšava pete i uništava gljivice na nogama, možeš ribati bijeli candida jezik sa sodom, a zube prati sa sodom svakih 4-5 dana čime zubi postaju bijelji,možeš kupiti u ljekarni najveću injekciju pa ju koristiti za vaginalno ispiranje sa sodom koju si rastopila u mlakoj vodi(oko 2 žlice), ako si sklona prhuti razlog može biti candida pa sa otopinom sode možeš ispirati kosu, kažu da od toga kosa bude nježnija, pa kod žgaravice, nadutosti i bola u želucu se popije žlica sode i bude lakše
probaj ništa ne košta, a može ti pomoći
hvala ti puno na savjetu .. samo me zanima ovo za ispiranje kad si rekla da razmutim 2 zlicice na koju kolicinu vode ide?
ribica07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 09:32   #5445
2 žličice u 2 dl
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 11:44   #5446
A di baš sodu nađete od svih stvari.

Ph rodnice je kisel, kada se poremeti ph tada se i kote različite stvari (između ostaloga i candida). Soda bikarbona polužnjava, zato se i uzima kod žgaravice da se otkloni višak kiseline u želucu. Nemojte se ljudi zajebavati, navući ćete si nekakvu infekciju i candida će vam biti najmanji problem.

Ako se već želi s nečime ispirati, bolja solucija bi bilo uzeti jogurt (koji zakiseljava rodnicu), namočiti tampon i to tako držati par sati. Isto se mogu raditi i kupke od jogurta, istrese se u nekakav škafić i pomiješa sa vodom i sjedi se 20-tak minuta u tome (ovo je savjet jedne pedijatrice jednoj djevojčici koja je imala candidu a bila je premala da se trpa išta od vaginaleta).
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 13:23   #5447
ma glupost,u 7-10 dana ispiranja sodom neće biti ništa strašno, samo se cura bude riješila zla koje ju već dugo muči, isprobala sam sama i riješila problem s candidom kad ni canesten nije puno pomagao jer se uvijek vraćala,pa eto ništa me dodatno nije napalo, nikakvi drugi bauk
jasno da svaka vrsta ispiranja rodnice pa čak i da se ispire sa žalfijom ispire i dobre bakterije, pa zato nakon par dana ispiranja sodom nije loše zamijeniti sodu s lgg jogurtom u koji se umače tampon baš zato da se obnove dobre bakterije
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 14:18   #5448
Ne znam, ja sam napisala ono što sam čula da savjetuju doktori i ginići. Osobno sodu nikad ne bi koristila za vaginalno ispiranje, kao što rekoh cilj je vratiti kiseli ph koji je normalan u rodnici, a ne ga dodatno polužnjavati.

Meni sasvim ok funkcionira tampon sa jogurtom, ne pamtim kad sam žicala od ginića neke vaginalete da mi da, a nije da se nisam ponapijala antibiotika u zadnje vrijeme i da mi ne naprave cirkus svaki puta u cijelom organizmu. Pomaže mi probiotik u kapsulama i tamponi sa jogurtom koje držim po par sati i tako nekoliko dana uzastopno.

Ne kažem da soda nije dobra za neke stvari koje si pobrojala, ali rodnica nije jedna od njih. Uostalom pitajte si giniće šta misle o ispiranju rodnice sa sodom.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 19:19   #5449
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ne znam, ja sam napisala ono što sam čula da savjetuju doktori i ginići. Osobno sodu nikad ne bi koristila za vaginalno ispiranje, kao što rekoh cilj je vratiti kiseli ph koji je normalan u rodnici, a ne ga dodatno polužnjavati.

Meni sasvim ok funkcionira tampon sa jogurtom, ne pamtim kad sam žicala od ginića neke vaginalete da mi da, a nije da se nisam ponapijala antibiotika u zadnje vrijeme i da mi ne naprave cirkus svaki puta u cijelom organizmu. Pomaže mi probiotik u kapsulama i tamponi sa jogurtom koje držim po par sati i tako nekoliko dana uzastopno.

Ne kažem da soda nije dobra za neke stvari koje si pobrojala, ali rodnica nije jedna od njih. Uostalom pitajte si giniće šta misle o ispiranju rodnice sa sodom.
Upravo kiselost pogoduje gljivicama, soda bikarbona zaista jest dobra da malo smanji pH. Jogurt je dobar ali ne da pridonese kiselosti nego da uravnotezi vaginalnu floru.
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 08:55   #5450
Imaš molim te nekakav link koji potvrđuje ovo (al please da nije neka alternativna stranica u kojoj sve živo liječe sa sodom, od raka do gljiva)?


U normalnim okolnostima pH rodnice je kiseo i kreće se između 3,8 i 4,2. Estrogeni hormoni potiču stvaranje glikogena u epitelnim stanicama stjenke rodnice. Ljuštenjem epitelnih stanica, glikogen se oslobađa u šupljinu rodnice gdje ga laktobacili (Lactobacillus acidophilus - Döderleinovi štapići) razgrađuju do mliječne kiseline i na taj način osiguravaju kiseli pH rodnice. Kiseli pH čuva rodnicu od patogenih bakterija kojima takav okoliš ne odgovara. Rodnica nije sterilna; u njoj živi mnoštvo tzv. "dobrih bakterija", točnije 17 do 30 različitih vrsta, koje svojom prisutnošću i uz pomoć kiselog pH sprečavaju kolonizaciju patogenim uzročnicima. Normalan ekosustav rodnice osigurava Lactobacillus acidophilus i važno je da njegova koncentracija u rodnici bude velika. Osim njega u rodnici još nalazimo: difteroide, streptokoke, Staphylococcus epidermidis, vrstu Gardnerella vaginalis u fiziološkoj koncentraciji, Peptococcus, Peptostreptococcus, Bacteroides i još brojne druge rodove i vrste.

http://www.plivazdravlje.hr/aktualno...-kolpitis.html

Nema načina, odnosno nema liječenja gljivične infekcije u rodnici kojim biste postigli da se to ne ponovi nikada više. Uzročnik je u intaktivnoj formi, u obliku spora uvijek prisutan na koži i samo ”čeka svojih 5 minuta” kada se za njega stvore uvjeti rasta u rodnici a to je situacija kada se u rodnici smanji kiselost (odnosno kemijski se to kaže pH). Kiselost u rodnici je posljedica životnog ciklusa ”dobrilh bakterija” koje normalno žive u rodnici – njihovo ime je laktobakterije prema kiselini koju proizvode – acidum lakticum odnosno mliječna kiselina. Ova kiselina zakiseli sadržaj rodnice i tako šttiti od infekcija gljivama i bakterijama koje bi ”voljele” ući u rodnici. Rodica je inače izvrsno mjesto za uzgoj mikroorganizama – ondje je naime mračno, vlažno i toplo sa konstantnom temperaturom od od 37C. Priroda se stoga evolucijski udružila sa laktobakterijama da bi Vas zaštitila. Problem je upravo često tuširanje pa čak i običnom vodom. Tim postupkom zapravo uzgajate Vaše gljive. Mlazom tuša spore gljiva unesete u rodnicu sa okolne kože a kiseli sadžraj rodnice ”razblažite” kao da u ocat dodate vodu i tako lijepo pomognete da gljive još bolje rastu. Dakle kod tuširanja ne ispirati rodnicu a naročito to ne raditi nakon spolnog odnosa jer je nakon njega zaštitni sistem naročito kompromitiran. Pustite rodnici da sama održava stoju čistoću i perite se samo izvana. Tako će infekcija biti puno manje. Dodatno, možete povremno koristii probiotska sredstva za rodnicu koja će popravljati kiselost i tako smanjiti broj infekcija. Danas tih preparat ima mnogo na tržištu- npr. Vivag, Deltavagin, Lactogyn, Linex lady i brojna druga.

http://www.ordinacija.hr/halo-doktor...i-nikada-vise/

(ovo je što mi je brzinskim guglanjem izbacilo, a ima cijelo čudo ovakvih upisa po netu)

Ili ako hoćeš mogu ja ovo svoje i drugačije obličiti. Ph rodnice mora biti kisel (evo gore piše i koliki mora biti ph) jer dobrim bakterijama pogoduje kiselo okruženje, a dobre bakterije candidu i sve ostalo drže pod kontrolom. Kad se smanji njihov broj (a smanjuje se kad se poveća ph tj. kada postane sve manje kiseo) tada dolazi do povećanja koncentracije patogenih bakterija i ostalih gamadi, između ostaloga i candide. Zbilja ne vidim kako soda koja polužnjava ph rodnice može išta pomoći osim što možda kod ispiranja mehanički skine sloj gljivica a do toga bi došlo vjerujem bilo kakvim ispiranjem. I opet kažete da stavljate nakon toga jogurt pa onda ne vidim koja je svrha te sode prije toga kad se opet nakon nje zakiseljavate.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 15:42   #5451
Kiselost organizma opcenito, treba ju smanjiti. Prekomjeran unos secera, zivotinjskih masti, konzervansa, preradjevina, bijelog kruha, alkohola i co. pridonosi pomahnitalim gljivicama i to nije tako od jucer. U tom smislu je soda dobra jer usput i potice detoksikaciju.

Mislim da jogurt spada u alkalnu hranu, ne povecava kiselost.
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 10:53   #5452
Bok cure evo i mene ovdje, očajna sam već, pokušavam 3 tjedna otic ginekologici i nikako(menga i ginekologica je bila na godisnjem), pa dok ne dodem na red htijela bi vas pitati za mišljenje. Mama mi je pila antibiotik i najvjerovatnije od toga dobila gljivice dole počelo je s blagim svrbuckanjem a onda samo pečenje na ulazu u rodnicu bez ikakvog iscjetka (nema klasičnog grudvičastog iscjetka, nema nikakvog iscjetka) otisla je ginekologici koja tražila da se popiški u čašu i na temelju toga s nekim regens papirom(reagens papirom-predpostvaljam za kiselost/lužnatos) mokraće rekla joj da ima gljivice (inače ja mislim da ta ginekologcia nije uopće dobra) dobila je terapiju klasičnu vaginalete i krema, međutim naravno nije pomoglo sad ju več jako peče dole mjesec i pol. Zatim se i meni počelo isto dešavati(ne znam kako sam to pokupila od nje-inače sam osjetljiva dole) dakle samo me par puta zasvrbilo a ostalo peče dole cijelo vrijeme (ima boljih i losijih dana). Prvo smo probale s tamponom umocenim u lgg jogurt(+ja sam pila manji citrofit)-nije pomoglo, zatim smo kupile kantarionovo ulje i mazale ga unutra i izvana nekih tjedan dana i od toga 3 dana smo OBJE bile super izgledalo je koda je sve otišlo (bile smo presretne) nakon toga 4. dan sve se vratilo na staro....i ne znam što je...to nas najviše muci. Uz sve to pijemo jogurt (lgg) i probiotik(VIP) i također smo na antikanidnoj dijeti. Ona ima to mjesec i pol ja skoro mjesec dana, brine me što nemamo klasične simptome gljivica(svrbež i sirasti bijeli iscjedak) a doktorica kod koje sam svaki put radi po špranci i daje vaginalete i samo nas trpa ljekovima(iz prijšnjih iskustava). Da li mislite da se desilo samo neki PH pad u rodnici i ako da kako to srediti ? Ili bi to mogle ipak biti gljivice?

Ja sam prije 3 godine imala sličnu stvar koje se prisjećam s velikom mukom u želucu i strahom(odma me hvata tjeskoba od toga), javljalo mi se konstantno pečenje na ulasku u rodnicu(bez svraba i iscjetka) svi nalazi su pokazivali da sam zdrava i tolko su me utrpali s ljekovima(s dijagnozama da su ili gljivice ili upala i to pri pregledu, a brisevi su došli negativni na candidu i ostatak)-predpostavila sam da mi je to dodatno uništilo sluznicu( 3 privatna ginekologa i ova drzavna sadašnja) ...nista nije pomagalo. Nitko nije znao sta mi je, i kroz dugi period koz godinu dana je prošlo uz pijenje acidosalusa, citrofita, guranja jogurta, tampona s jogurtom, vaginaleta s laktobacilima i dijeta ne znam koje je točno pomoglo ili sve skupa al to je bilo uzasno vrijeme. Doktori su mi rekli da izmišljam da mi je u glavi, sada ima i mama...znaci ne izmisljam. Bojala sam se da je to ona vulvodinija no međutim nemam bolove nikakve unutar ni izvan vagine(ni mama) samo nas konstantno peče dole s danima kad je puno bolje al vec iduci dan je losije...i tako u krug...Ako itko ima ikakvo saznanje što bi to moglo biti na temelju iskustva ili je čuo nešto molim vas javite, bila bi vam zahvalna!
MoroO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 22:33   #5453
Pozdrav!
evo još jedne koja se trudi gljivice.
3 tjedna sam na anticandida dijeti i sad sam mislila uzimat linex lady ili neke slične vaginalne kapsule jer bi htjela pomoći malo i s te strane da se sve to obnovi i oporavi ali nisam sigurna dal ih smijem uzimati jer u malim količinama sadrže tvar "laktoza hidrat", a na ac dijeti se nesmije konzumirati laktoza, jel. ali opet, ovo su vjerojatno skorz minimalne količine, a možda taj hidrat zapravo ni nije šećešr nego nekaj drugo? ili možda netko zna dal se može koristit nekaj slično?
ramona86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 10:01   #5454
Naravno da smiješ, to su smiješno male količine laktoze (koje mogu stvarati probleme nekome ko je intolerantan ili alergičan, ovako ne baš). Uostalom da uzmeš i popiješ čašu mlijeka mislim da ti se gljivice ne bi od toga razbuktale. Stvar je u tome što nam je hrana natrpana šećerima i da tokom dana unesemo količine šećera kojih nismo ni svjesnio. Nije problem u jednoj voćki, čaši mlijeka, tanjuru tjestenine i sl. nego kad se sve to skupa nabere tokom dana.

Ako već misliš uzimati oralno probiotike moja preporuka ti je da si uzmeš umjesto linexa biorelu daily. Ima više sojeva bakterija u sebi, 10 milijardi (mislim da je u linexu 2-3 milijarde) i jeftinija je. Pije se jedna kapsula dnevno. Meni se pokazala kao najbolja od ovih jeftinijih probiotika, obavezno je pijem kad pijem antibiotike i podosta sam si skresala tegobe za vrijeme i nakon antibiotika (pila sam i druge probiotike ali bi mi svejedno trebalo po tjedan-dva da počnem normalno jesti i da me ne boli želudac, crijeva...)


Moroo a jesi radila briseve? Možda ne bi bilo loše napraviti bris cerviksa.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 10:08   #5455
Htjela bih podijeliti svoje iskustvo, pa ako nekome pomogne super.
Godinama sam imala probleme s vaginalnom candidom, koristila sam svašta, od zapadne medicine (vaginalete i diflucan) do anti-candida dijeta, ulje od origana, citrofit, antifugalne čajeve, probiotike razne, eterična ulja... Sex mi je bio bolan, nisam imala energije, stalno sam bila bolesna. Kad se sjetim tog razdoblja, dođe mi da vrištim.
Jedina stvar što mi je pomogla jest ayurvedska prehrana po tipu osobe. Na anti-candida dijeti sam stalno mršavila, bez obzira što sam unosila puno kalorija, i stalno sam se loše osjećala. Mislila sam da će se to promijeniti kad se očisti organizam, međutim bilo mi je sve gore.
Tek nakon što sam se upoznala s ayurvedom, i počela se hraniti po svojoj doshi (sa više žitarica (što sam do tad izbjegavala), kuhanog povrća (sirovo samo ljeti i to male količine, nikako zeleni sokovi koje sam ja pila), puno ghee-ja, kokosovog i maslinovog ulja, mlijeko domaće, ne jogurt(!), male količine ribe i mesa, od zaslađivača samo sirovi med u malim količinama i još puno toga da ne nabrajam) stvari su krenule nabolje. Za mene je preporuka izbjegavanje gorkog (a pila citofit), slanog i kiselog okusa, a slatki okus je najbolji (!) (naravno ne šećer, nego basmati riža, zob, povrće, slatko i dozrelo voće, nikako brusnice i slično kiselo voće itd). Probava mi se popravila, a na anti-candida dijeti je bila užasna, i hemoroide sam dobila.
Sada više nemam problema s candidom. Znam da zvuči čudno, i meni se tako činilo, ali mi je dugo trebalo da shvatim da nismo svi isti, nekome će biti super anti-candida dijeta, a nekome ne. Imunitet mi je ojačao ovakvom prehranom, organizam se očistio, imala sam die off simptome s kokosovim uljem i koristila sam vaginalete od čajevca.
Imate testove npr. http://alternativa-za-vas.com/index....icle/dosa-test u excelu ako vas zanima. Znam da će neki ljudi ovo popljuvati, da im neće biti jasno o čemu ja pričam , ali se nadam da će se naći netko kome će ovo pomoći.
Puno zdravlja vam želim, pozdrav
tamara22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 21:59   #5456
Vapaj

Odakle da krenem

Vučem ovu napast već 2 godine, smatram da se uopće pojavila zbog toga što sam počela piti pilule i u tom razdoblju sam se jako razboljela što je rezultiralo padom imuniteta, iiiii eto nje
Prvi put mi je tada dijagnosticirana obilna kandidijaza, uzimala sam terapiju Diflucan, Canesten, Lactogyn itd... stanje se popravilo... na kratko. Onda su uslijedili još gori simptomi užasna nadutost (trudnički trbuh), vjetrovi, neredovite stolice, intolerancija na ugljikohidrate- sve što sam pojela bi mi doslovno uništavalo želudac i crijeva.

Nakon toga kreću pretrage, ultrazvuk abdomena, sumnjalo se na celijakiju, IBS itd.. ali nalazi u redu. Dugo mi je trebalo da povežem da možda taj dosadni iscjedak ima ikakve veze sa ostalim tegobama.

Odnosi su bili bolni-ali konstantno i bez obzira što sam visila kod svoje ginekologinje i plaćala joj masno ona me samo trpala Canestenom.

Tada sam počela tražiti po netu i napokon se i meni upalila žaruljica- da je možda kandida krivac mom sve nižem samopouzdanju i bolovima.

Počela sam izbacivati ugljikohidrate i stanje se poboljšavalo, ali članovi moje obitelji su se zgrozili mojom prehranom pa sam malo po malo odustala.

Sada me nužda opet natjerala- želim biti zdrava! Dosta mi je balona ispred mene, i zatvora i proljeva, i umora i iscjetka i bolnih odnosa. Želim biti čista

Od ponedjeljka krećem na djetu, i molim Vas možete li mi uručiti pokoji savjet? Hoće li ta djeta uništiti glupe gljivice? Ako ne, koja je alternativna?
Hvala svima!
williamka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 08:36   #5457
tako je i meni bilo dok sam bila na pilulama (iscjedak, nadutost, bolovi u abdomenu), ali sve je nestalo po prestanku pijenja pilula.
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 12:10   #5458
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Naravno da smiješ, to su smiješno male količine laktoze (koje mogu stvarati probleme nekome ko je intolerantan ili alergičan, ovako ne baš). Uostalom da uzmeš i popiješ čašu mlijeka mislim da ti se gljivice ne bi od toga razbuktale. Stvar je u tome što nam je hrana natrpana šećerima i da tokom dana unesemo količine šećera kojih nismo ni svjesnio. Nije problem u jednoj voćki, čaši mlijeka, tanjuru tjestenine i sl. nego kad se sve to skupa nabere tokom dana.

Ako već misliš uzimati oralno probiotike moja preporuka ti je da si uzmeš umjesto linexa biorelu daily. Ima više sojeva bakterija u sebi, 10 milijardi (mislim da je u linexu 2-3 milijarde) i jeftinija je. Pije se jedna kapsula dnevno. Meni se pokazala kao najbolja od ovih jeftinijih probiotika, obavezno je pijem kad pijem antibiotike i podosta sam si skresala tegobe za vrijeme i nakon antibiotika (pila sam i druge probiotike ali bi mi svejedno trebalo po tjedan-dva da počnem normalno jesti i da me ne boli želudac, crijeva...)


Moroo a jesi radila briseve? Možda ne bi bilo loše napraviti bris cerviksa.
JUčer sam bila kod ginekologice pogledala me i rekla da je sve u redu osim da imam pojačani iscjedak(bijeli)(prije par dana mi se počeo tek pojavljivati i to u malim količinama) i dala mi difulcan i 3 plymicol vaginalete... i uzela je papu te me odpilila... Sad ja cu to staviti dole i popiti taj Difulcan ali ne znam iskreno hoce li to pomoci. Mene zanima dok provodim terapiju ( jednu tabletu Difulcana) i navecer stavljam te vaginalete da li se smijem tokom dana namazati kantarionovim uljem dole? Čitala sam da se kantarionovo ulje nesmije koristiti u nekim slučajevima al nemogu naci da li bi to škodilo, ako bi se koristilo paralelno s plymicolom i difulcanom. Inače mi kantarionovo ulje pomogne- bude mi puno bolje(manje peče)također dok se krećem tj. šećem vani po zraku.
MoroO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 13:42   #5459
Quote:
*tearsinheaven kaže: Pogledaj post
tako je i meni bilo dok sam bila na pilulama (iscjedak, nadutost, bolovi u abdomenu), ali sve je nestalo po prestanku pijenja pilula.
Dijagnosticiran mi je PCOS, menstruacije su postale neizdrzive, i pocela sam sve vise dlakavit pa je to bio primarni razlog što ih pijem.
Strah me odbaciti pilule i vratiti se onim simptomima, kao da biram između 2 zla :/
williamka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 16:29   #5460
Trebam pomoc!

Prije dva sata sam (nakon dugog i bezuspjesnog lijecenja gljivica raznim prpravcima) u rodnicu stavila cesnjak. Ne mogu ga izvaditi.... Subota je i ne mogu do lijecnika, a iskreno, rade bi to voljela sama...ima li netko nekakav savjet?!

Hvala!
marela227 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:59.