Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2006., 22:57   #201
Quote:
An'Lyn kaže:
To je losa lova i za terza a kamoli tek za ostale casnike ...
pa nije bas za terza al vec za seconda jest sigurno!
 
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 00:14   #202
A dobro, ovisi od kompanije do kompanije. Ljude koje znam a plove kao 3. uglavnom imaju od 2.600 do 3.000 USD a neki i EURa (plinasi su u pitanju).
Ja za tu lovu nebi isao za treceg (a za druge casnike, kao sta kazes, i da ne pricamo) ...
An'Lyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 20:25   #203
SVI BI KAPETANI BILI

MA JOJ BLAGO NASOJ DRZAVI,SVI BI KAPETANI I CASNICI BILI.PA KO JE REKA DA JE CASNICIMA TOLIKA PLACA,PRIJATELJ MI KA PRVI OFICIR IMA 5000 FUNTA,ALI TRIBAS TI DO TOGA DOC.A ZA TO TRIBA POLOZIT CASNICKI I IC NAVIGAVAT ZA 900 USD PA ONDA AKO STA VRIDIS MOZES BIT TRECI OFICIR...A ZA KAPETANA NE MORAS NI PITAT AKO NEMAS POMORSKI FAKULTET.PA LJUDI MOJI TRGNITE SE
andyana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 00:32   #204
Ne shvacam cemu ovaj komentar.
Pa evo, ja samo apsolvent na pomorskom fakultetu, doma mi vec generacijama svi muski clanovi obitelji (pa tako cu i ja) plove i znam o cemu pricam.
Normalno da neces krenuti odmah kao 2. ili 3. Novac od kadeture ionako planiram dati za porucnicki a poslije kao 3. necu sigurno ici na neku firmu za 2.000 ili 2.500 USD. Ima 'fala Bogu' firma i firma gdje su place dobre (i za junior casnike) tako da se sa te strane ja uopce ne brinem (niti me strah navigati).
An'Lyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 09:01   #205
cekaj malo,pa ti si apsolvent i vec sad razmisljas o kapetanu ili I. casniku.Prvo,budi sritan ako te avancaju jer se i takva sranja dogadjaju,meni su svi u obitelji pomorci,a otac mi ima 32 godine staza i znan kako to ide,zato me zivciraju ova prepucavanja.Zavrsi faks,odradi kadeturu,polozi porucnicki pa onda mozes pitat kolika je placa.A do tada mozes samo nagadjat
andyana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 13:20   #206
Pa dobro, gdje si ti vidjela da sam ja spominjao nesto o tome da hocu odmah biti kapetan ili I.? Daj procitaj predhodne postove malo bolje .
Mi smo samo komentirali place, tj. onih 2000USD sta je netko spomenuo i netko je rekao kako je to za Kapetana i I. mala placa a ja sam dodao kako je mala i za 3. Kuzis?
Kao sta ti znas kako to ide sa karijerom na brodu tako znam i ja, mojem starom je slijedece godine 40 godisnjica od kada plovi (uskoro ce u penziju).
I nema nikakvog razloga da samo nagadam kakva je placa kad to mogu znati (i hocu da znam) prilikom trazenja posla (iako cu vjerojatno ostati na ovoj firmi gdje odradujem kadeturu).
Na kraju krajeva, normalno je da se razmislja i o unapredivanjima, pa necu valjda misliti kako cu biti sretan jer cu cijeli zivot biti terzo ili secondo?
Problemi sa avancanjima se dogadaju, to vjerujem, ali nisam za njih nikad cuo niti na jednoj od firma gdje plove moji u kuci ili njihovi prijatelji (govorim o teretnim brodovima, ne cruiserima i sl.).
An'Lyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 13:55   #207
ma samo kazem da malo smirite dozivljaje,ko je reka da su place takve,prijatelj mi je na Royal Carebbean i uopce im placa nije u USD nego u funtama i to imaju place za poludit.Ne znam ko vam je bacija patku za 2000 USD,nije normalan,moj otac je radija ko nostromo i ima je 2500-3000,a nije navigava na cruisere.Susid mi je na Disneya,radi ka I. i ima 60000 kuna placu.A ja idem na recepciju za 2000 USD i viruj mi da mije to super placa,ovdi san radila za 3000 kuna i imala 1000 kuna troskova pa sad racunaj.Ako trebas neke kontakte,javi.
andyana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 14:14   #208
Naravno, nedaju sve u dolarima, neke daju u funtama a mnoge i u eurima ali nama je u komentarima konkretan primjer bio ovih 2000 u dolarima. Vjerujem da 2000USD na recepciji (znaci ne zivisi samo od tips-a na brodu) nije malo, pogotovo u odnosu na placu sta imas ovdje ali ovih 2.000USD sta ja spominjem je za skolovane casnike (sa visom/faxom) prilicno mala placa. Na cruiserima su visoke place casnicima ali je dosta tesko (mnogo teze nego na ostalima) unaprijedivanje. Mene cruiseri osobno ne zanimaju, ja pokusavam da dodem i ostanem poslije raditi na LNG-jevima (do sada sam bio na VLCC-ima).
Ima na forumu cesto upita vezano za zaposljavanje na brodu (mislim na cruisere) stoga vjerujem da ce te netko pitati za kontakte ...
An'Lyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 14:41   #209
eto vidis da smo se ipak na kraju slozili.Ma zivciraju me ljudi koji misle da je 2000 USD mali,covjece to je za nas ovdi bogatstvo,a imas hranu i stan.Pa di ces bolje.Naravno da kad zavrsis fakultet da pucas na vise.Jel imas koju vezu za plinase,iman prijatelja koji zeli ic,zavrsija je pomorski ali se nije snasa
andyana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 16:59   #210
Quote:
andyana kaže:
eto vidis da smo se ipak na kraju slozili.Ma zivciraju me ljudi koji misle da je 2000 USD mali,covjece to je za nas ovdi bogatstvo,a imas hranu i stan.Pa di ces bolje.Naravno da kad zavrsis fakultet da pucas na vise.Jel imas koju vezu za plinase,iman prijatelja koji zeli ic,zavrsija je pomorski ali se nije snasa
ma kontas li ti da je 2. casniku glupo topit se 2000$ i ako kontas da je na kopnu pola godine dođe 1000$ a tu lovu skoro mozes imat i ovdje
 
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 17:25   #211
problem je sta je dolar usran,moj otac je navigava kad je bija 8,9,a sad je 5,8,gubis 3000 kuna na 1000 USD. Ali uglavnom je bolje nego place kod nas pa sta je
andyana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 18:23   #212
Tecaj dolara (za pomorce koje placu dobivaju u toj valuti) je stvarno srozao prosjek placa. Moj otac je inace barba i razlike placa su ogrome (u odnosu na prije) a i sa sadasnjim kretanjima iz mjesec u mjesec (5.60-5.75) se isto dosta izgubi ako se slucajno veci iznosi mjenjaju.
Ima dosta firmi koje placaju citave godine (neke cijeli iznos place a neke malo umanjenu - dok si doma). To sad sve ovisi gdje se uspijes 'uvaliti'.
Istina je i ovo sta Withe Boy prica. Nama na faxu cesto spominju da je jedan od razloga manjka skolovanog pomorskog kadra i to sta se sada dobro moze zaraditi na kopnu. Kad je na kopnu gusto svi bi na brod, inace tesko da bi se odlucili za to. Sa ovakvim tecajem dolara to je i vise nego cesti slucaj (pogotovo za juniore na nekim 'osrednjim' firmama).
An'Lyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 18:29   #213
ima nas kojimaj e san ic na brod,to nam je u krvi pa kvragu i dolar.a i vidis nesto svita,maknes se malo,jebeno je onima koji imaju obitelj,a mi ostali mozemo samo zaradit i uzivat
andyana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 17:38   #214
evo recept:
ko kadet(asistent) na atlantsku...
ko 3. na topića, eventualno neka druga strana kompanija!
tako do penzije i po mogucnosti ne mijenjat kompanije previse!
 
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 23:41   #215
Pozdrav svima. Bas sam se vratija nakon 6 miseci i još nešto sitnoga.
vidim da topic nije zamra iako sam mislija da hoće. Samo namjera mi je bila da iznosimo zanimljive događaje, zajebanciju sa vijađa.
Znamo sve o problemima i kako je relativna velika plaća pomoraca (časnici) i koja su gamad ovi razni agenti i firme. Za pomorsku industriju, brodovlasnike... mi smo potrošni materijal koji se minja kad se potroši. Da nije tako onda bi imali beneficirani radni staž, stalni radni odnos, invalidsku mirovinu u slučaju da se ne može dobiti lječnički, normalnu mirovinu...
Ali jebi ga situacija je takva i tribamo svaki za sebe nać što bolju kompaniju sa što boljim uvjetima. Uglavnom koliko god da je zajebano i teško bolje je nego ispijati jednu kavu cili dan na rivi i prijavljivati se na burzu.

Zato sam mislija da malo razvedrimo situaciju malo izniti i dobrih stvari koje se dese na brodu.

Evo prošlu nedilju sam bija u Philadelphiji i na 200 metara od broda je bija koncert Pink Floyda. Upad je bija 200 dolara a ja sam koncet odsluša sa paraventa, namistija sam stolicu, piće, kameru i uživa. Vidija se gornji red publike i ekran ali je zvuk bija odličan. Ža mi je samo što nismo bili vezani 100 metri po krmi jer bi vidija cili stage... užgali bi možda i koju bengalku...

Ajmo malo i vedrijiih momenata. O onim zajebanim i nema smisla previše pričat jer to triba doživit da se razumi.

Mirno more
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 14:51   #216
Quote:
Marijan kaže:
Pozdrav svima. Bas sam se vratija nakon 6 miseci i još nešto sitnoga.
vidim da topic nije zamra iako sam mislija da hoće. Samo namjera mi je bila da iznosimo zanimljive događaje, zajebanciju sa vijađa.
Znamo sve o problemima i kako je relativna velika plaća pomoraca (časnici) i koja su gamad ovi razni agenti i firme. Za pomorsku industriju, brodovlasnike... mi smo potrošni materijal koji se minja kad se potroši. Da nije tako onda bi imali beneficirani radni staž, stalni radni odnos, invalidsku mirovinu u slučaju da se ne može dobiti lječnički, normalnu mirovinu...
Ali jebi ga situacija je takva i tribamo svaki za sebe nać što bolju kompaniju sa što boljim uvjetima. Uglavnom koliko god da je zajebano i teško bolje je nego ispijati jednu kavu cili dan na rivi i prijavljivati se na burzu.

Zato sam mislija da malo razvedrimo situaciju malo izniti i dobrih stvari koje se dese na brodu.

Evo prošlu nedilju sam bija u Philadelphiji i na 200 metara od broda je bija koncert Pink Floyda. Upad je bija 200 dolara a ja sam koncet odsluša sa paraventa, namistija sam stolicu, piće, kameru i uživa. Vidija se gornji red publike i ekran ali je zvuk bija odličan. Ža mi je samo što nismo bili vezani 100 metri po krmi jer bi vidija cili stage... užgali bi možda i koju bengalku...

Ajmo malo i vedrijiih momenata. O onim zajebanim i nema smisla previše pričat jer to triba doživit da se razumi.

Mirno more
piso bi ja i o jebenim i o vedrim situacijama na brodu da sam kojim slucajem vec bio na brodu, ali nazalost tek sam 4. nautike....pa ne mogu "jos" o tome pisat!
 
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 17:16   #217
Pomorci, pozdrav.

Može li mi netko pomoći u svezi rada na jahtama. KOme se mogu javiti, ima li kakva agencija u Hrvatskoj? Sve što sam našla, prijava je on-line.

Hvala
senseina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 18:40   #218
bok pomorci!
nije vam lak kruh,mora se priznati.
nego par kratkih pitanja,vise iz znatizelje...

jel svako ima svoju sobu na brodu ili to zavisi od polozaja?
imate internet/tv/tel?
koliko prosjecno plovite mjeseci u godini dana?
da li vas placaju (bazna placa) i kada ne plovite nego ste kuci?

mirno more i pozdrav posadi broda (tako kazu na onoj emisiji za pomorce)
useless is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 20:06   #219
Quote:
useless kaže:
bok pomorci!
nije vam lak kruh,mora se priznati.
nego par kratkih pitanja,vise iz znatizelje...

jel svako ima svoju sobu na brodu ili to zavisi od polozaja?
imate internet/tv/tel?
koliko prosjecno plovite mjeseci u godini dana?
da li vas placaju (bazna placa) i kada ne plovite nego ste kuci?

mirno more i pozdrav posadi broda (tako kazu na onoj emisiji za pomorce)
soba ti zavisi i o brodu a i naravno o polozaju, npr. ako si kadet i brod je mali vjerojatno neces imat svoju sobu a ako si 1. ili kapetan imat ces je 100%.
prosjecno se plovi 6 mjeseci sa mogucnoscu razlicitih ugovora(npr. 6-6, 4-4, 4-3)
sto se placanja tice ovisi ti o kompaniji, putnicki vecinom placaju cijelu godinu a trgovacki dok si na brodu!
 
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 20:37   #220
thnks...
ove cifre sto se spominju su dosta niske,ja sam cuo dosta vise od toga...u svakom slucaju bi trebalo bit vise za sva odricanja...
evo jos laickih pitanja...kakva je disciplina?jel ima pritvora,alkohola,tuca? da li vlada polu-vojnicki stil i jaka hijerarhija na moru?
useless is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:42.