Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2004., 10:09   #1
Zasrani i opasni parkovi

Da li netko ima ideju kako provesti akciju da se maknu psi i bijesni teenageri iz dječjih parkova?
U svakom slučaju parkovi bi se morali ograditi i početi zaključavati po noći. Svi dječji parkovi su potpuno zasrani jer više služe kao WC svim psima u okolici nego djeci. Nemam ništa protiv pasa, ali imam protiv vlasnika koji nonšalantno gledaju na drugu stranu dok pas sere po dječjem pješčaniku.
Parkovi su puni razbijenih boca, čikova, a nađe se i još koja šprica.
Meni je jasno da teenageri nemaju gdje ići, ali isto tako mi smeta kada se njih pet sjedne u dječji vlakić i tamo puše i piju.
Sve to se da riješiti, i za to ne bi trebalo puno novaca. Ne znam koliko je zaživio program policajca iz kvarta ali jedna od njihovih aktivnosti bi morala biti kontrola stanja u parkovima. Nisam probao nazvati policiju u vezi toga, jer mogu zamisliti kakav bi odgovor bio.
Uh bijesan sam, jučer mi je dijete iz pješčanika izvuklo razbijeni grlić boce, više ne znam što da radim.
konspirator is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 10:15   #2
Ovak. Ispred moje kuce nalazi se najveci i najljepshi park u mome gradu.

Podijeljen je na nekoliko razina, a na mjestima gdje se nalaze one ljuljachke i razne spravice za djecu te pjeshchenik uglavnom nitko s psima ne dolazi...mi se zadrzhavamo na poshumljenim dijelovima parka, oboruzhani vrecicama da ochistimo kad se nashi ljubimci 'unerede'.

Vishe se puta dogadjalo da roditelji dovlache u 'nashe' dijelove djecu da bi im pokazivali pse, nego shto smo mi njima prishli.

I u nashem parku necete naci pseceg izmeta, ali zato akumulatora, bubnjeva od veshmashina, limenke pive, boce, kutije kojekakvih lijekova kraj svake zabachenije klupe.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 11:09   #3
U mome gradu postoji jedan veliki park kojeg neki još zovu i Stari grad. U tom Starom gradu uglavnom nema automobila pa se naša dječica mogu igrati po ulaštenim kamenim pločama. S vremena na vrijeme u našeg Starom gradu pojavi se veći broj kučaka i mačaka. Mislim, veći od uobičajenog. Ove godine ta konjukcija rečenih zivotinja dogodila se uoči Svetog Vlaha. Pa je desetak tih i takvijeh zivotinja potrovano. Valjda se sad dječica opet mogu slobodno igrati bez straha od zaraze i inih boljetica?!? .-(
Herostrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 11:24   #4
da ne bi tema otisla u krivu stranu. To je upravo hrvatski način rješavanja problema. Kad je grad zasran onda zabraniš pse ili čekaš da netko potpuno švikne i da postavi mamce s otrovom. Umjesto da discipliniraš vlasnike. Kad bi se počelo kažnjavati vlasnike koji ne čiste po ulici, i kad bi se stvorila jedna javna svijest o tome da to nije baš fora, ja sam siguran da bi se problem riješio. Ovako jadne životinje nastradaju. Ljudi bi trebali početi biti svijesni da ako imaju psa, onda su odgovorni i za njegovo ponašanje na ulici, te da taj pas ima fiziološke potrebe koje se ne rješavaju nasred ulice ili parka. Ili ako već da, postoji metlica i vrećica i nema nikakvog problema, svi sretni.
konspirator is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 12:00   #5
Ma meni je to strasno.. u mom kvartu nema toga da se pas popisa u pjescanik.. Ima 2-3 livade di ljudi vode pse, al ne i djeciji park!!

I meni je nekako normalno kad mi se pas 'pokaka' na beton da skupim.. Mislim, ja bih nekome opsovala sve po spisku da stanem u govno na plocniku (!), zasto da ga ja tamo ostavim.. Kad smo bili na moru ovo ljeto, dosli smo prvi put s stencem i cesto se setao.. Samo nismo imali bas gdje ici, jadnicak nije izdrzao do trave svaki put, pa se znao i na plocnik 'pokakat'. Fino uzmes maramicu/vrecicu i skupis i hitis u prvo smece.. Jedan stariji godpodin je prokomentiro jednom prijatelju: 'Vidis sta je Europa'.. Meni to nije 'Europa', ja to smatram kulturom..
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 14:50   #6
Bez obzira da li se "pas" uneredi na pločnik ili na travu, trebalo bi to pokupit...
Kod mene više nema ni trave, ni pločnika, ni parka, ni pješčanika da nije uneređen...
Užas, nemaš više gdje s djetetom u šetnju...
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 15:15   #7
Baš sam danas bila s malim u parku i skoro nagazila u dva govna. Stvarno užas. I ja sam imala dva psa pa mi nikada nije ni palo na pametda idem u dječji park. Što se tiče trovanja životinja užas. Pa to nije nikakvo riješenje. Krivac je vlasnik koji će si nabaviti novog psa i opet ista stvar. Jadne životinje. Svaka budala ih može imati. Ovo sa ogradama i zaključavanjem bi bilo dobro rješenje. I kvartovski policajci isto, ali bojim se da od toga ništa neće biti. Bojim se da će se i naša djeca susretati sa istim sranjima kada će ići u park sa svojom djecom, nažalost.
Brunda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 15:53   #8
I ja volim pse

ali sto jes jes, gledao sam par godina (i preselio se iz tog kvarta) kako psi u parkicu, u dijelu za djecu & rekreaciju, zapisavaju one ploce sa prekrizenim pesom....

Pitam se sto znaci ta ploca - onako je okrugla, velicine prometnog znaka na njoj je slika psa, zapravo silueta, i prekrizena je.

Nema sanse da peso lutalica odgonetne sto znaci, mislim da je njima jos kompliciranije deshifriranje, a isto tako znam da nista ne znaci ni vlasnicima pasa jer oni uvijek gledaju u drugom smjeru. Naime nisam ni jednog vidio da gleda u plocu kad se peso piski (cak ni u tom smjeru).

Chudno.

Ipak, ima jedna situacija kada se vlasnik okrene u smjeru svojeg ljubimca. To je kad se peso zaigra u pjescaniku, a vlasnik se okrene prema djeci i roditeljima tamo i kaze 'ma nece vam on nista, voli djecu'.

Bilo u novinama nedavno. Najveci troskovi za popravak stupova javne rasvjete - zbog korozije uzrokovane mokracom pasa.

A ja zbilja jako volim pse.
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 16:07   #9
Kod nas je i djecji vrtic pun opusaka ,boca ...
Pored je skola i to im je glavno okupljaliste navecer.
Evo bas danas ujutro su morali u drugu sobu jer je netko bacao kamenje po prozoru i razbio stakla njihove sobe.Strasno!
Teta u vrticu mi kaze sta da napravimo kad grad ne zeli financirat nocnog cuvara.


SRAMOTA
__________________
a šta da vam kažem
afro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 11:38   #10
Quote:
afro kaže:
Kod nas je i djecji vrtic pun opusaka ,boca ...
Pored je skola i to im je glavno okupljaliste navecer.
Evo bas danas ujutro su morali u drugu sobu jer je netko bacao kamenje po prozoru i razbio stakla njihove sobe.Strasno!
Teta u vrticu mi kaze sta da napravimo kad grad ne zeli financirat nocnog cuvara.


SRAMOTA
a da teta svaki put pozove policiju i da im se popne na glavu s pozivima svaki put kad vidi nekog huligana koji radi njesra?
Ovo je samo pitanje.
Mene užasno frustriraju ti s cuckima koji si svašta dozvoljavaju samo zato što ih nema tko kazniti. Ili možda ne želi.
Inače protiv životinja nemam apsolutno ništa, samo im se mora znati mjesto.
Mislim, jasno je meni da naša policija najviše voli okrenut glavu na drugu stranu od problema, pa ko ga šiša.
Ali, jednako tako sam svjesna da ako si sami ne pomognemo, neće nam nitko.
__________________
"…il peut y avoir de la honte d'être heureux tout seul."
Camus
Blueberry is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 12:00   #11
Quote:
Desirée kaže:
Ma meni je to strasno.. u mom kvartu nema toga da se pas popisa u pjescanik.. Ima 2-3 livade di ljudi vode pse, al ne i djeciji park!!

I meni je nekako normalno kad mi se pas 'pokaka' na beton da skupim.. Mislim, ja bih nekome opsovala sve po spisku da stanem u govno na plocniku (!), zasto da ga ja tamo ostavim.. Kad smo bili na moru ovo ljeto, dosli smo prvi put s stencem i cesto se setao.. Samo nismo imali bas gdje ici, jadnicak nije izdrzao do trave svaki put, pa se znao i na plocnik 'pokakat'. Fino uzmes maramicu/vrecicu i skupis i hitis u prvo smece.. Jedan stariji godpodin je prokomentiro jednom prijatelju: 'Vidis sta je Europa'.. Meni to nije 'Europa', ja to smatram kulturom..
Svaka čast.

Takvih ko Ti je jako malo, kolko znam. I zato su nam zasrani parkovi. Jebiga, nekultura vlada. Morat će proći puno godina da se to promijeni. Rješenje ne vidim, jedino nekakvim drakonskim kaznama, a to pak kod nas, neizvedivo.
6943 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 11:16   #12
Quote:
6943 kaže:
Rješenje ne vidim, jedino nekakvim drakonskim kaznama, a to pak kod nas, neizvedivo.
Zašto bi bilo neizvedivo?
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 11:48   #13
Mislim da su zhivotinje u parkovima najmanji problem.

Moj pas nije razbio niti jednu svjetiljku, nije zapalio ni jedan kontejner od smeca, razbio ni jednu klupicu niti ljuljachku, povracao u fontanu...

Chini mi se da bi ljude trebalo voditi na lajni s brnjicama.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2004., 08:57   #14
Quote:
sis kaže:
Zašto bi bilo neizvedivo?
Zato jer kad prođeš pijan kroz crveno sa neregistriranim autom i zgaziš čovjeka, dobiješ godinu i pol uvjetno. Kaj možeš očekivat kad ti se pas posere u parku, pet kuna kazne i ukor.
6943 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2004., 09:50   #15
E, to je ono sto ja vec dugo govorim. Tek kad uvedemo postene (ajmo reci americke) kazne za velika nedjela, moci cemo sankcionirat i manja...
lela77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2004., 10:01   #16
Quote:
lela77 kaže:
E, to je ono sto ja vec dugo govorim. Tek kad uvedemo postene (ajmo reci americke) kazne za velika nedjela, moci cemo sankcionirat i manja...
Ti to čitaš moje misli?

A, sad je pitanje, kako to postići?
__________________
"…il peut y avoir de la honte d'être heureux tout seul."
Camus
Blueberry is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2004., 16:29   #17
osobno nemam nista protiv zivotinja, na koncu konca one su tu najmanje krive, ali....
kad ujutro krenem na posao i vodim dijete u skolu ulazim u lift i susrecemo se sa - psom. on dahce, smrdi, njusi nas, a lift je jedva 1m2 (ako i toliko). glupi infantilni pogled njegova vlasnika/ce i besmisleni smijesak i tepanje svom ljubimcu bi nama kao trebao sugerirati da i mi volimo to pseto sa jednakom strascu.
kvart u kojem radim je posebna prica. tu doslovce moras buljiti u pod da se ne poskliznes na govno. bandere su sve polutrule, mokraca smrdi sa svakog zida, drveta, auta. gume na mom autu su uredno zapisane, a dok ulazim u auto dodje mi da bljujem od smrada. ti ljudi se cak ni ne obaziru na prolaznike niti im je neugodno dok njihovi psi naravno, bez uzice, nasred plocnika seru. sad si zamislite rotvajlera velicine svinje kad se nakeci nasred ceste, a glupaca vlasnica uopce ne reagira.
dodje mi da uzmem magnum 44 i pobijem te pedigre-igracke kad ih vidim "na djelu" vlasnicima u inat. ovo mozda grubo zvuci, ali jednostavno ne znam kako te ljude nauciti ponasanju. mislim da je opcenito bezveze drzati psa u neprikladnom prostoru kao sto je stan, stambena zgrada sa puno ljudi i sl. to je mucenje zivotinje i maltretiranje svih ostalih koji zive u blizini.
naravno da nisu svi vlasnici pasa neobazrivi, cak mislim da vecina vlasnika ne tlaci druge ljude, ali ona manjina se mora nekako disciplinirati. nazalost, nitko nista ne poduzima, a mislim da bi se proracun mogao fino puniti, jer su to mahom ljudi solidnijih primanja (mislim da njihovi psi vise kostaju mjesecno, nego bilo tko od nas).
Hulk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 10:20   #18
Potpis
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 09:43   #19
znam da je stara tema,ali ponukana istim problemom koji muči mnoge roditelje odlučila sam ju dići iz prašine
žalosno da je sve ostalo SAMO na temi na forumu, a naši parkovi i vrtići i dalje stoje usrani
ljudi što nam je činiti?
tko bi trebao uopće provoditi taj zakon o skupljanju dreka?
komunalci?
anna65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 11:12   #20
Ja imam psa (zaltnog retrivera) i malu bebu i moram napisati da je moj pas jako sreta što živi s nama u 50 kvadrata stana. Doduše to je stan na katu obiteljske kuće i u blizini imamo puno šetnica, more i park. I moram reći da i ja POLUDIM na nesavjesne vlasnike pasa koji ne kupe govna za svojim ljubimcima. Meni nikad nije palo napamet NE pokupiti govno iza njega. Kad idemo u šetnju uvik nosim 5 vrečica sa sobom. Više bi mi bilo neugodno ostaviti govno nego ga pokupiti. Eto baš sam sinoć prije spavanja izvela psa u šetnju i uglibila u govno nekog srugog psa - POPI..... sam!

A što se tiče kažnjavanja mislim da su za to zaduženi komunalni redari i mislim da je kazna oko 400 kuna, ali naravno da se može žaliti i onda to odlazi na sud i traje, traje, traje........

Slažem se da psi ne bi smjeli ići na dječja igrališta i livade, ali isto tako bi se lokalne uprave trebale pobrinuti i omogućiti i psima nekakvu livadu ili park gdje bi mogli šetati i ostalo.
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:43.