Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2007., 19:08   #21
ok, ljudi sad znaju da to nije bas pametno, to nece raditi i kraj price...osim toga to nije razlog da zabrane colu il da ljudi zakljuce kako je cola iznimno stetna jer to mozes reci za bilo sta, npr nije dobro pojest kilu soli, nije dobro popusit 100 cigareta na dan itd. i osim toga naveo si da do te reakcije dolazi u kontaktu sa drugim prehrambenim proizvodima, a svi znaju da su u pitanju samo mentosi

na tvom bi se onda mjestu prije zalagao za ukidanje mentosa jer su po mom misljenju stetniji
Euronymous is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 19:14   #22
Quote:
Euronymous kaže: Pogledaj post
ok, ljudi sad znaju da to nije bas pametno, to nece raditi i kraj price...osim toga to nije razlog da zabrane colu il da ljudi zakljuce kako je cola iznimno stetna jer to mozes reci za bilo sta, npr nije dobro pojest kilu soli, nije dobro popusit 100 cigareta na dan itd. i osim toga naveo si da do te reakcije dolazi u kontaktu sa drugim prehrambenim proizvodima, a svi znaju da su u pitanju samo mentosi

na tvom bi se onda mjestu prije zalagao za ukidanje mentosa jer su po mom misljenju stetniji

I gdje na boci koke gole piše preporučena dnevna doza i upozorenje o opasnosti miješanja sa mentosom i sličnim proizvodima?
lakota is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 19:16   #23
a gdje na cigaretama pise da mogu zapalit sumu, a koji su to proizvodi slicni mentosu, koliko je ljudi umrlo od cole (zahvaljujuci mentosu), a s druge strane koliko je ljudi umrlo zbog mcdonaldsa, cigareta, alkohola...
Euronymous is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 19:22   #24
Quote:
Euronymous kaže: Pogledaj post
a gdje na cigaretama pise da mogu zapalit sumu, a koji su to proizvodi slicni mentosu, koliko je ljudi umrlo od cole (zahvaljujuci mentosu), a s druge strane koliko je ljudi umrlo zbog mcdonaldsa, cigareta, alkohola...
Pod broj jedan opušak vrlo teško može izazvati šumski požar (za razliku od općeg mišljenja), u većini slučajeva uzrok je paljenje vatre na otvorenom ili munja.
Drugo ako cura pita kako bi dokazala štetnost Coca Cole kakav smisao ima generaliziranje o raznim štetnim tvarima u proizvoidima koji se masovno prodaju. Sve je to istina ali sjeti se koja je ovdje tema.
lakota is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 19:28   #25
ok, djevojka nije pitala sta ce se desit ako se nasopa mentosom i colom, vec trazi nacin kako da ispita stetnost cole jednostavnim pokusom

odgovor je neka stavi komad mesa u colu i nek prati promjene do kojih ce doci mislim vec nakon jednog dana....
Euronymous is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 20:13   #26
Ma svi ti pokusi zapravo ništa ne dokazuju.

Npr., limun, naranča,.. su poznati po pozitivnim učincima na zdravlje... Probaj staviti komadić jetre, piceka, bubrega, whatever, u limunov/narančin sok kroz noc, pa ces se u jutro neugodno iznenaditi!!

Mislim, sto nam to govori o limunu, a sto o komadicu jetre??.

Coca-Cola je prvenstveno stetna zbog kolicine secera kojeg sadrzi (oko 10 g/100ml), zatim zbog kafeina, CO2, ortofosforne... Uostalom, kao i vecina slicnih pica. Samo sto se zbog glupih Amera najvise govori o Coli.

Kad popijes npr. 1,5 l Cole, to ti je isto ko da si pojeo 150 g cistog bijelog secera. Koncentracija secera u krvi divlja (oscilira, naglo raste / pada) isto kao i koncentracija inzulina... Kad te u 36-toj strefi infarkt, mozdani udar ili obolis od secerne bolesti, mozda i dodes do zakljucka da pretjerane kolicine gaziranih, ultrazasladenih pica imaju nekakve veze s tim, al dokazati ionako ne mozes nista... Pogotovo ne s komadicom jetre u casi cole.


Tu štetnost ne mozes dokazati preko noci. Da mozes, Cola bi odavno bila zabranjena!!
__________________
Press any key to continue or any other key to quit...
The Chemist is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 20:35   #27
Svojedobno je svijetom lutala (a bit će da i dalje luta) forvarduša o štetnosti kokakole. Došla je tako do Nenada Raosa koji je u to doba baš postao glavni urednik Prirode.
Uglavnom, preporučam da se potraži po lanjskim jesenskim brojevima Prirode jer u jednom leži izmasakrirana forvarduša.
A što se štetnosti tiče: pih(!), pa kava je štetnija ako ih pijemo u istim količinama.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 21:18   #28
ljudi moji, dok cola dođe do jetre, mora proći želučanu kiselinu koja je 10X jača od colinog "erozivnog" učinka.
ne treba je piti previše kao ni ostala gazirana pića, slaninu , papke, masnu svinjetinu, čokoladu, bombone itd.

nije jetra tako slaba da je coca cola može poderati
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 21:23   #29
e da djeco a coca cola je napravljena kao lijek
ova verzija koju mi pijemo je dorađena za tržište

a ono kolko ja loših stvari radim za svoje tjelo i volim colu
još sam za sad živa i zdrava
woolfwalter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 22:01   #30
Quote:
woolfwalter kaže: Pogledaj post
e da djeco a coca cola je napravljena kao lijek
ova verzija koju mi pijemo je dorađena za tržište

a ono kolko ja loših stvari radim za svoje tjelo i volim colu
još sam za sad živa i zdrava
da s jednim zanimljivim dodatkom po kojem nosi ime(prvi dio)
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 22:28   #31
------------------------------------------------

priznam pogresku
Euronymous is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 22:35   #32
Quote:
Euronymous kaže: Pogledaj post
pa to sto je dodatak bio koka ne znaci da je bio i kokain jer se kokain dobiva iz koke, no to ne znaci da je biljka droga
Kokain je alkaloid koji se nalazi u lišću koke, i lišće je droga (šta misliš zašto ga domoroci žvaču). U početku je i u Coca Coli bilo kokaina ali ga odavno više nema, mislim od 1917. g.
lakota is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 22:38   #33
Quote:
lakota kaže: Pogledaj post
Kokain je alkaloid koji se nalazi u lišću koke, i lišće je droga (šta misliš zašto ga domoroci žvaču). U početku je i u Coca Coli bilo kokaina ali ga odavno više nema, mislim od 1917. g.

tako je
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 22:44   #34
http://www.healthbolt.net/2006/12/08...oke-right-now/
SamuraJura is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 23:21   #35
Quote:
lakota kaže: Pogledaj post
Kako to točno po tebi mijenja stvari ako te može ubiti samo puno kole i mentosa?
Koka kola i mentos te neće ubiti, samo ćeš se vrlo gadno podrignuti (mislim vrlo gadno, vidio sam to jednom uživo). Neće ti kasnije biti ništa.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 23:28   #36
Quote:
Jericho159 kaže: Pogledaj post
da s jednim zanimljivim dodatkom po kojem nosi ime(prvi dio)
Pa?

Evo stare Bayerove reklame

clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 02:00   #37
Quote:
Euronymous kaže: Pogledaj post
ok, djevojka nije pitala sta ce se desit ako se nasopa mentosom i colom, vec trazi nacin kako da ispita stetnost cole jednostavnim pokusom

odgovor je neka stavi komad mesa u colu i nek prati promjene do kojih ce doci mislim vec nakon jednog dana....
I što tako blesav pokus može dokazati? Probaj staviti komad mesa nekome u želudac, pa vidi što će se dogoditi i za manje od jednog dana. Zaključak: Želudac je štetan za zdravlje jer sadrži opasne tvari i treba ga iščupati

Pa ovakve budalaštine nisu ni za pdf na rubu znanosti...
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 02:06   #38
Quote:
The Chemist kaže: Pogledaj post
Ma svi ti pokusi zapravo ništa ne dokazuju.

Npr., limun, naranča,.. su poznati po pozitivnim učincima na zdravlje... Probaj staviti komadić jetre, piceka, bubrega, whatever, u limunov/narančin sok kroz noc, pa ces se u jutro neugodno iznenaditi!!

Mislim, sto nam to govori o limunu, a sto o komadicu jetre??.

Coca-Cola je prvenstveno stetna zbog kolicine secera kojeg sadrzi (oko 10 g/100ml), zatim zbog kafeina, CO2, ortofosforne... Uostalom, kao i vecina slicnih pica. Samo sto se zbog glupih Amera najvise govori o Coli.

Kad popijes npr. 1,5 l Cole, to ti je isto ko da si pojeo 150 g cistog bijelog secera. Koncentracija secera u krvi divlja (oscilira, naglo raste / pada) isto kao i koncentracija inzulina... Kad te u 36-toj strefi infarkt, mozdani udar ili obolis od secerne bolesti, mozda i dodes do zakljucka da pretjerane kolicine gaziranih, ultrazasladenih pica imaju nekakve veze s tim, al dokazati ionako ne mozes nista... Pogotovo ne s komadicom jetre u casi cole.


Tu štetnost ne mozes dokazati preko noci. Da mozes, Cola bi odavno bila zabranjena!!
OK, priznajem da je šećer smeće-hrana koja se sastoji samo od praznih kalorija i potencijalno doprinosti dijabetesu tipa 2. Ortofosforna kiselina je isto, recimo, diskutabilna. Ali, ovo drugo? Zašto bi bilo štetno popiti malo CO2 i stvarno minimalne količine kofeina koje se nalaze u Coli? Kofein nema nikakvih štetnih posljedica ni u znatno većim količinama.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 03:43   #39
Quote:
Euronymous kaže: Pogledaj post
jer moji prijatelji i ja smo to radili sa pola litre cole i par mentosa i samo se zapjenilo sto znaci da je on moro pojest puno vise, a za to moras bit bistar...
jel ti sebe vidis sta pises? jel ti nikad nisi bio dijete i pojeo cijelu vrecicu nekih bombona, smazao dve tri cokolade ili popio dve litre nekog soka? djeca su takva i ne moze covjek pazit na njih svakog trenutka
el pistolero is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 05:10   #40
Pa kola je pun k... štetna za zube jer a) zbog niskoh pH uzrokuje mekšanje zubne cakline, i b) na oslabljenoj caklini ostavlja naslagu šečera. Idealno za karijes. Sad kako to brutalno jednostavno dokazati eksperimentom... možda je ono s zubom u koli najjednostavnije, iako je zapravo varanje.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:38.