Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2006., 11:30   #1
Veleučilište Baltazar - Zaprešić

Upisao sam u ljetnom roku smjer poslovna ekonomija i poduzetništvo i zanima me ima li netko tko već studira taj smjer da mi kaže nešto više o predavanjima, ispitima i sl.
Zanima me ima li kakav studentski forum jer na njihovim službenim stranicama nisam ništa našao
Isto me zanima kako doći do skripta prije poćetka predavanja
gw21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 11:58   #2
Ej ljudi jel ima neko sa pef-a na forumu javite se
gw21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 09:53   #3
Ja sam nedavno diplomirala na visokoj školi u Zaprešiću, smjer poslovna ekonomija i financije.
To je isti taj koji si upisao, ali se,bar koliko mislim, ne zove poduzetništvo.
No, nije bitno.
Šta da ti kažem? Jesi redovni ili izvanredni? Ja sam bila izvanredni, ali sam svejedno išla na sva predavanja i uvijek na prve rokove na ispitima.
Najbolje ti je da ideš na predavanja, pogotovo kod profesora čiji predmeti slove kao najteži, jer najveća učionica ima nekih 80 mjesta tako da nema šanse da te ne zapamti ako si na svakom predavanju, a to ti je veliki plus kad polažeš ispit.

Napiši šta te još zanima, ovako napamet se ne mogu ni ja sjetiti.
Mislim da su skripte za ispite u cijeni koju si platio za prvu godinu.
 
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 03:07   #4
Visoka škola za poslovanje i upravljanje "Baltazar Adam Krčelić" - Zapresic

Visoka škola za poslovanje i upravljanje "Baltazar Adam Krčelić" sa pravom javnosti u Zaprešiću

kakva je ovo škola, tj. fax? koje su dobre, loše strane, iskustva?
Jel ovaj fax priznat, što se dobije s tim, tretira li se kao i svaki drugi fax?
Što on znači za kasnije zapošljavanje, gdje se čovjek zaposli s time i da li postoje radna mjesta za ova usmjerenja?
rivica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 13:46   #5
evo i link:

www.vspu.hr
rivica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 21:02   #6
Smile upis na fakultet

Bok ljudi! Trebam vašu pomoć, upisujem se ove godine na fakultet. Odlučila sam se za ekonomiju u Zaprešiću (Adam Krčelić Baltazar).Da li je netko od vas student na spomenutom fakultetu, zanima me prijamni, kakva su pitanja, imate li skripte? Joj, luda sam od razmišljanja Bojim se!
Kako da sad počnem učiti sve 4 godine hrvatskog i matematike......
PLS MOLIM POMOĆ!!!!!
Hvala unaprijed!
 
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 21:50   #7
Ljudi zanimaju me komentari ovog faxa? Iskustva? Težina i slično?
stereo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 19:42   #8
Što mislite o VSPU o alternativi ekonomiji u Zg? Ima li nekoga tko je studirao ili studira na njemu?
stereo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 22:05   #9
Kakva je situacija s priznavanjem diploma i koliko je sama diploma cijenjena?
stereo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 20:16   #10
Što nikog ne interesira ovaj VSPU BAK?
stereo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 21:59   #11
Kaj stvarno nema nikog s ovog faxa?
stereo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 15:06   #12
VISOKA POSLOVNA ŠKOLA -3.GODINA FINANCIJE

Pozdrav,

od ove godine upisujem VSPU, 3.godinu.Završila sam višu na drugom faksu i automatski se prebacujem na zadnju godinu.Malo sam se raspitala u referadi i od ove godine su uveli neke razlikovne ispite ( čak njih 6 ).
Možeš li mi reći prema tvome iskustvu kakvi su ti predmeti i da li je treća godina jako teška.
( Poslovna ekononija i organizacija , osnove financiije, revizija, temelji poreznog sustava, poslovna analiza, finan.poslovnih kombinacija, ekonomika transakcijskih troškova )
Možeš li mi reći neka tvoja iskustva ili dati savjet, da li su to samo izračuni i da li si išla na instrukcije.
Mogla bi mi poslati svoj mail kako bi mogli lakše komunicirati.

Thanks
 
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 20:15   #13
jel ima netko da je zavrsio to i zaposlio se, i gdje?
debilde is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 16:55   #14
Question Visoka škola za poslovanje i upravljanje u Zaprešiću

Dajte mi malo informacija o ovom faxu...od nekih čujem da je super a neki tvrde da je to jako slab fakultet... molim vaše mišljenje i iskustva..
ducati888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 21:05   #15
ovako:
fax je ko i svaki drugi. i naravno ovisi o smjeru koji izaberes.
ima predmeta koji se daju od prve a ima onih koje vuces do trece godine, pa cak i u apsolventsku. nije nesto ekstra tezak jer ima otprilike po 7-8 kolegija po semestru, ali nije pljuga jer da je onda bi svi diplomirali ko iz rukava.
profesori su isto tako ok, ko i na svakom faksu nade se koja budala a ima ok ljudi s kojima mozes normalno uciti i razgovarati. (npr. ima ekipe koja se prebacuje s ekonomije radi kolegija prava od prof gorenca pa dodu i skuze onda da je on i ovdje nositelj predmeta a nerjetko i na usmenom ispitu - tak da nisu profesori opet neki anonimusi, dapace jedna jedina profa nema mr. ili sc. il dr. ispred imena)predavanja su strogo obavezna, pogotovo seminari. i to je uglavnom to. ak te jos kaj zanima pitaj, ja sam treca god - uspjesno i u roku
__________________
Što više ljudi poznajem - to više volim svog psa !
missLove is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 21:54   #16
Quote:
debilde kaže: Pogledaj post
jel ima netko da je zavrsio to i zaposlio se, i gdje?
nisam jos zavrsila svoj smjer menadzmenta, 3 god sam sad, a zaposlila se jesam, radila sam u AZ mirovinskom fondu na SC ugovor, onda u firmi Mataš u racunovodstvu godinu i 2 mj na SC ugovor, dobila posao u metrou u racunovodstvu ali odbila i sad radim u firmi digi tv na odjelu reklamacija i financija.
valjda ti je to dosta
__________________
Što više ljudi poznajem - to više volim svog psa !
missLove is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 12:12   #17
Ja sam isto na VSPU i jako sam zadovoljan. Sad sam 2. god. na smjeru Poslovna ekonomija i financije. Nije lako ali nije ni nešto ekstra teško ak se malo posvetiš tome. Profesori su manje više isti koji điraju po svim ekonomijama i to ti je to. Kaj se tiče posla i zapošljavanja dalje , to i mene zanima ali ja trenutno imam super posao (izvanredno studiram), a u svakom slučaju ne može škoditi imati bacc.
pozdrav,
subcomandante is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 15:45   #18
Namjeravam upisati ovu Visoku školu u Zaprešiću - smjer poslovni tajnik pa me zanima ima li netko ko je upisao taj smjer i da napiše par riječi iskustva, hvala.
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 01:59   #19
nitko?
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 15:18   #20
Evo ja studiram na tom fakultetu i sada sam 2. godina na smjeru Mendzment u kulturi (izvanredno). Moj smjer je fantastican i jako sam zadovoljna s fakultetom i s vecinom profesora.
Fakultet je kao i svaki drugi, ima ful laganih ispita i ful teskih za koje trebas dosta uciti. Vecina profesora vec predaju na nekim fakultetima koja spadaju pod sveuciliste u Zagrebu a svi su strucnjaci u podrucju svog rada.
Fakultet je priznat od Ministarstva i samim tim uvazava se kao Visa skola. Samo, sad to po bolonjskom spada u skupinu svih fakulteta koji ce imati bacc. diplomante. Sa zaposljavanjem je pricao kao i svugdje drugdje - kako se kod nas jos nije uvazilo to da se oglasi za posao pisu po bolonjskim diplomama, mi spadamo u skupinu gdje se traze oni s VŠS spremom. Mislim da ce taman kroz 2 godine otprilike sve doci na svoje i da ce se svi oglasi pisati od bacc. do phd., pa nadalje, s navedenim potrebnim ETC bodovima, kako se i radi u zemljama europske unije.
Vazno je napomenuti da neke institucije na ovaj fakultet gledaju kao na VSS kao sto su Vojska, Policija itd.
95% potrebne literature za ispite dobivate BESPLATNO na samom fakultetu, ali za prolaz na samim ispitima je najbitnije znati sto koji profesor trazi. Vecinom za svaki predmet postoje skripte pa je najbolje zamoliti nekoga od starijih generacija da vam to sve daju. S time si uvelike pomazete pri prolasku na ispitu jer eliminirate suvisno gradivo koje bi vam samo uzelo vrijeme. Zato je jako bitno na prvoj godini dolaziti na predavanja koliko mozete, da upoznate ljude i vidite sto se trazi.
Na prvoj godini sva 3 smjera imaju relativno iste ispite i profesore (razlika u ispitu, dva) dok su na ostalim godinama ciljani ispiti za svaki smjer.
Imam prijateljicu na smjeru Poslovna tajnica i ona je jako zadovoljna s tim smjerom. Danas u vecini firmi traze od tajnica da imaju diplomu pa mislim da je ovo savrseno obrazovanje za to zanimanje.
Ja vec imam super posao pa ne znam kako ce biti i kako ce moguci poslodavci gledati na moju diplomu kad se odlucim mijenjati posao, ali za sada sam cula samo pozitivne reakcije (i od onih koji su se zaposlili s diplomom VSPU Baltazar i od onih koji bi zaposljavali iste). Meni je moj posao relativno ciljan za ovo sto studiram pa mi je samim time lakse.
Jos jedna zanimljiva stvar je da su studenti sa svih strana i svih generacija, znaci od 18 do 48 (i vise mozda, ali nije pristojno pitati )
Uglavnom, ako nekog jos nesto zanima, pitajte. moze i tu a moze i na PM
Jos jedna stvar, ja nisam polagala prijemni jer sam se selila s Ekonomije, pa o toj proceduri nemam pojma.
MissTambourin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:49.