Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2016., 18:28   #501
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Stvarno ti nije lako jer ti zaista nemas zapravo problem sa svekrvom nego sa mužem. Moja svekrva nas zna izluditi, ali smo muž i ja uvijek na istoj strani tako da smo nekako zajedno u svim problemima. Da toga nema stvarno ne znam što bih.
Jedino što mi pada na pamet je da ti probaš igrati na istu kartu kao i ona. Ne da se ponašaš ludo, nego da se ti, koja to i jesi, postaviš napokon u ulogu njegove žene i tu izguraš mamu. Npr isplaniraš neki drugi sunčan dan izlet za samo vas dvoje. Pričaš mu o tome kako bi vam bilo lijepo tamo i tamo i kako bi nešto zajednički doživjeli. Da nekako pokušaš provoditi više vremena s njim nasamo kako bi se opet zbližili? Jedino tako vidim da je moguće da tu nešto profunkcionira i vi krenete malo više samostalno razgovarati i imati razumjevanja jedno za drugo. U protivnom ti ostaje ili otići ili se pomiriti sa pozicijom žene koja i nije u baš najsretnijem braku.
Uskoro svekrva ide i nece je biti 15-ak dana,tada cu pokusati ovo.On jeste vecinom uz mene i nikada i kad pogresim to ne prizna ali u zadnje vrijeme je malo promjenio si cini mi se,a on tvrdi i dalje da nije pogrijesio,jer navodno posto smo imali gosta u kuci trebalo je ostati i spremiti veceru kad se vrate da se ima sta jesti
medina89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 18:54   #502
Quote:
medina89 kaže: Pogledaj post
Uskoro svekrva ide i nece je biti 15-ak dana,tada cu pokusati ovo.On jeste vecinom uz mene i nikada i kad pogresim to ne prizna ali u zadnje vrijeme je malo promjenio si cini mi se,a on tvrdi i dalje da nije pogrijesio,jer navodno posto smo imali gosta u kuci trebalo je ostati i spremiti veceru kad se vrate da se ima sta jesti
pa ako je trebalo ostat, što nije ostao? A ako je on morao vozit, onda je RED da sveki kao kućedomaćica ostane i skuva, a ne neka dođoška
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 20:30   #503
Quote:
samojaa kaže: Pogledaj post
Najlakse je bit baka samo za reklamu, kad drugi gledaju pa da se pokaze...
Ako će biti baka za reklamu, nek bude, njena stvar. Pretpostavljam da je niste pitali želi li da vas troje imate dijete.

Ti si slobodna ne radit za nju i šogora (a to što ti i muž radite za sebe i djecu - pa tko bi drugi trebao?). Ona je slobodna češat pizdu koliko hoće, nije tvoje dijete od tamo ispalo pa da je dužna brinut o njemu.

Super je kad ljudi očekuju da ih se tretira kao odrasle osobe s pravom na vlastite živote i privatnost, ali da se "mama" brine za njih kad im tako paše.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 20:41   #504
Quote:
jevgenija kaže: Pogledaj post
pa ako je trebalo ostat, što nije ostao? A ako je on morao vozit, onda je RED da sveki kao kućedomaćica ostane i skuva, a ne neka dođoška
Upravo tako. Kazem, ja bi napravila skandal svemirskih razmjera, gost bi ostao gladan (nadam se bar da si nas poslusala i da nisi kuhala) na opcu sramotu presvete sveki. Nek jede govna, a ne ono zbog cega si ti morala ostati.
Isuse kako mene ove stvari uzrujaju. Ne mogu pojmiti da netko dopusta da se itko odnosi prema njemu tako

Medina, njen odlazak ce mozda kratkorocno rijesiti stvari, ali dugorocno ne rijesava nista. Sto te duze citam, to mi se dojam o tvom muzu kao nekvalitetnom sonji sve vise ucvrscuje. Zelis li stvarno da te takva osoba, u tandemu s mamicom maltertira cijeli zivot na ovakav nacin? Budi uvjerena da ce se ovakve stvari ponavljati. Pogotovo jer se od starta nisi postavila cvrsto i "dala si na se". Sad znaju da ti mogu narediti sto hoce kad hoce, neovisno o tvojim zeljama. Gost je tu samo izlika.
makake is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 20:44   #505
Quote:
samojaa kaže: Pogledaj post
Mozda je tebi i joshui bezvezno jer ne vidis cijelu sliku...
Ja sam trebala pustit zenu i ni slucajno ju ne uznemiravat dok muz i ja radimo za sebe, za djecu, za nju i sogora sjebanog branitelja, za kucu i rezije i jos gradili drugu kucu da bi imali mira (iako je moj muz vlasnik djela prve kuce i nemre me niko sterat i rec Ne, ti si na mojem) i sve to dok ona pizdu cese i drzi sve 4 u zraku

Najlakse je bit baka samo za reklamu, kad drugi gledaju pa da se pokaze...
Nemoguće se češat i držat sve 4 u zraku. Fizički je to neizvedivo. No pustimo sad to. Očito smatraš da ti je sveki izrazito lijena osoba koja te jako nervira. I eto takvoj osobi si odlučila povjerit da ti pričuva dete. To kaj si ti ambiciozna i vrijedna ne znači da i ona mora biti. No dobro ak je dobro odradila posao čuvanja deteta lepo si je iskoristila. No ne bi te trebala i dalje nervirat onda.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 20:46   #506
Quote:
medina89 kaže: Pogledaj post
Uskoro svekrva ide i nece je biti 15-ak dana,tada cu pokusati ovo.On jeste vecinom uz mene i nikada i kad pogresim to ne prizna ali u zadnje vrijeme je malo promjenio si cini mi se,a on tvrdi i dalje da nije pogrijesio,jer navodno posto smo imali gosta u kuci trebalo je ostati i spremiti veceru kad se vrate da se ima sta jesti
Kaj vi živite negdje gdje žene isključivo služe kao kuharice? Kaj niste mogli tom gostu naručit neku gotovu hranu ili ga otkantat ak ste u nekom zaseoku pa se nemre ništ naručit pošto ste trebali ić u tvoj rodni kraj?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 21:02   #507
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Nemogu�e se �e�at i dr�at sve 4 u zraku. Fizi�ki je to neizvedivo. No pustimo sad to. O�ito smatra� da ti je sveki izrazito lijena osoba koja te jako nervira. I eto takvoj osobi si odlu�ila povjerit da ti pri�uva dete. To kaj si ti ambiciozna i vrijedna ne zna�i da i ona mora biti. No dobro ak je dobro odradila posao �uvanja deteta lepo si je iskoristila. No ne bi te trebala i dalje nervirat onda.
Nigdje nisam napisala da me nervira, malo toga u zivotu mene moze iznervirat...
samojaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 21:18   #508
Quote:
samojaa kaže: Pogledaj post
Nigdje nisam napisala da me nervira, malo toga u zivotu mene moze iznervirat...
Ma ne kužim sam zakaj si koristila dete u nesporazumima sa svojom sveki? No dobro iskoristila si ju kao dadilju i sve 5. Lepo si joj pokazala da ti od nje očekuješ da bude dadilja. Da meni sveki ne želi čuvat dete ne bi je zamaral s njim.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 05:13   #509
Nema sanse da bih dijete ostavila na cuvanje nekome o kome imam tako lose misljenje, osim u prijekoj potrebi.

Zivo me zanima jel autorica na kraju skuhala tu veceru.

U jednom dahu procitah temu. Neki johabini upisi su strava i uzas Opravdavanje suzanjskog odnosa svekrva snaha, mladi su usijane glave, stariji su smireni i stalozeni. Zna ona jer je bila mlada, dok mi stariji nismo bili pa ne znamo. I crtice iz osobnog iskustva jer se ono stice nakon 35. Prije si mlad i glup i imas bit kus.

Zena ako je trudna, nije bolesna i ako se dobro osjeća moze najnormalnije obavljat kucanske poslove. Problem je u tome sto sveki zapovijeda a ne zamoli i ni ne pita je li u stanju. A muz, naviknut da od mame jede sranja misli da su brabonjci cokoladni bomboni. Nekako ga ne mogu previše ni krivit kad mislim da je ostecen.

Ono sto je autorica krivo napravila jest postavljanje ultimatuma. To joj nije trebalo. Ono sto joj jest trebalo je provođenje sto vise vremena s muzem nasamo u ova tri mjeseca. Radi sebe same, radi bebe i radi braka.

Ako ne poradi na braku, na intimi, i na zajednistvu njih dvoje kao para (bez ultimatuma i smireno) problem nece nestat preseljenjem.

A bogme me bas i zanima sto ce autorica napravit sa svom lovom koju su ustedili u ova tri mjeseca suzivota? Burza il nesto trece? Kupit ce si nove zivce?
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 08:48   #510
Nedavno sam saznala da je moja stara katastrofa prema mojoj šogorici. Luđa je nego što sam si mogla zamislit. Bojim se da ni napalm po tintari njoj ne bi pomogao.

Pakiram stvari i idem ju zadavit idući vikend, majke mi moje mile. Već znam da ću se uzrujat i to me već sad baca van stroja, jer sam ju po pitanju mog života stavila na tešku distancu, ali ovo ne mogu ignorirati.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 10:19   #511
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Nedavno sam saznala da je moja stara katastrofa prema mojoj šogorici. Luđa je nego što sam si mogla zamislit. Bojim se da ni napalm po tintari njoj ne bi pomogao.

Pakiram stvari i idem ju zadavit idući vikend, majke mi moje mile. Već znam da ću se uzrujat i to me već sad baca van stroja, jer sam ju po pitanju mog života stavila na tešku distancu, ali ovo ne mogu ignorirati.
Molim te nemoj.Šteta je pol života provest u zatvoru zbog takve osobe.Bolje savjetuj šogorici da postupi kao i ti.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 10:22   #512
Quote:
samojaa kaže: Pogledaj post
Mozda je tebi i joshui bezvezno jer ne vidis cijelu sliku...
Ja sam trebala pustit zenu i ni slucajno ju ne uznemiravat dok muz i ja radimo za sebe, za djecu, za nju i sogora sjebanog branitelja, za kucu i rezije i jos gradili drugu kucu da bi imali mira (iako je moj muz vlasnik djela prve kuce i nemre me niko sterat i rec Ne, ti si na mojem) i sve to dok ona pizdu cese i drzi sve 4 u zraku

Najlakse je bit baka samo za reklamu, kad drugi gledaju pa da se pokaze...
Jebiga kad se niste makli bar 100 kilometara od njih kad ste već gradili tu drugu kuću.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 10:49   #513
Majko moja oko kakvih se gluposti koljete a živite svi skupa...
Koja ima veću vlast nad tim istraumatiziranim, izmanipuliram siromakom.
Muž je tu fejlao ali izdrži tih 3 mjeseca, daj mira sebi, daj bebi.
Ako ste imali gosta netko je trebao ostati. Ovaj puta si ostala ti a drugi puta će svekrve. Uostalom trebala si reći da ideš ti i gotovo. Tko ti kriv kaj se ne znaš zauzeti za sebe. Obući se i na vrata. Nećeš se zauzeti za sebe ? Onda čubi doma.
Mogla si na kavu sa gostom, gledati tv...surfati, zezati se sa trudnicama na temama o trudnicama.
Tebe to ne muči. Muči te kaj je ona opet pobijedila, kaj ti muž nije podložan i poslušan. Samo uvijek tebi jer to ti je neki dokaz moći, kakti pobjede, kontrole nad njim. Sad si ogorčena i ljuta a time samo štetiš sebi i bebi. Daj se malo skuliraj.
Mislila sam da sam ja često bila tvrdoglava ali ovo...
Bezveze. Koja će ići u drugo selo na kavu ?
Obuci se i otiđi sama.
Ti si se trebala pokupiti još onda svojima kod prvog posta ali ispalo je da uživaš malo u svađama i borbom sa svekrvom. Guštaš koja ima veću vlast nad tim siromakom i koja će ga posjedovati. Ne misliš na njega a ni kako te borbe utječu na bebu.
Obje vas može biti sram. Zakaj nisi i zašto prvenstveno ne misliš na bebu ? Ne bebino dobro i na sebe ?
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 00:28   #514
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
U pravu si, tako bi to trebalo biti.

Je, ali ja nisam pajceke nahranila, nisam ništa u kući napravila, nisam ručak skuhala, nisam u podne tele pustila da cica, nisam ništa što je trebalo napraviti napravila. A sedmero ljudi, sa mnom osmero je čekalo sa žlicom u ruci.

:
Mislim da nisi to ni trebala raditi. Sreća što nisi jer si imala svoju mladost. To što bi sad drukčije ne znači da je to u pravu za mladu tebe. Ovo podebljano. Na to mislim.
Jer bi podržavala nešto katastrofalno - to što se od tebe to očekivalo samo zato jer si žena. I time bi prenosila nasljeđe žrtve.
Kao moja svekrva - mužu kojeg mrzi čisti, pere, pegla od njega nema ništa. Sinovima (odraslim) isto, a onda je nezadovoljna i na svaku ženu koja nije žrtva je kivna. Kako od muževog brata ženu tako i mene.
Deniaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 16:07   #515
Sta se negdje dogada sada kad su golubici sami
Tko kuha vecere, tko djete cuva, Sveki ziva ili trava na njoj raste.
Zanimljivo i koriso bi bilo da procitamo kako sada stvari stoje i je li koji savjet pomogao
milencica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:05.