Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2017., 13:32   #181
Quote:
dj ramax5 kaže: Pogledaj post
... Puno mojih frendova sa lošim ocjenama imaju svoj auto i to im roditelji kupili, a tata mi ne vjeruje u to. ....
Ovo je jedan od razloga kako se stvarju idioti. Mamica i tatica djetetu kupe auto. Meni je stari kad sam nekoć davno tražio pravu specijalku, sterao me u kurac i rekao da si sam zaradim. I to je bila stvar zbog koje sam mu zahvalan za cijeli život! Naučio me ništa ni od koga očekivati na tacni. I sam sam zaradio za specijalku, kasnije sam sam zaradio i za autoškolu i prvi, drugi n-ti auto.

Ako si stvarno ušteđevinu stvorio svojim radom, svaka čast. Što se tiče tvog starog, opterećenost firmom, druga (trofejna) žena.. jbga, tu ti ne mogu pomoći. Tip je takav kakav je, a ti nemoj jebeni auto smatrati svojim snom. Vjeruj mi, dojaditi će ti auti u životu. Neka ti san bude stvarno se osamostaliti. Tako da sve što imaš (pa makar to bila samo garsonjera od 25 kvadrata) si sam stekao i da ti nitko ne može srati da to ne bi imao da ti netko nije dao/pomogao. Onda si pravi sam svoj gazda!
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 05:01   #182
Izaberi faks u gradu u kojem ne zivis.
Nek cura isto doseli i krene tu na faks il krene radit, zivite skupa, a auto naknadno sredi.

Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 05:48   #183
Jebo auto, imam placu 5milja, ni ne razmisljam o njemu, na posap idem uvijek s likom radimo zajedno. Uvijek ide netko u tom smieru ak on bude bolestan, kad mi nes treba narucim online, stigne s gls sluzbom, lako auto kupit, treba odrzavat, a zato treba bolja placa.inace kad nes rikne, mos plakat, zaduzit se u beskonacno, jedino je auto dobar ak je netko iz obitelji bolestan, pa moras stalno skitat, ovak je auto bezveze, one fore kupit bmw , kao da klinke uzdisu, nema od tog kruha, sam si droce natovaris na grbacu. .. ljudi oko mene aute sto imaju u trgovinu odu s njim 200m, nemoj me klat

Poslano sa mog Vivax Point X551 koristeći Tapatalk
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 23:54   #184
Briga za odraslu kcer

Imam odraslu kcer koja hoda sa deckom sa Srednjeg Istoka, oboje su u srednjim 20 -tima. Suportirala sam tu vezu jer mislim da je vazno biti podrska svom djetetu. On me cesto izbjegava , cesto kad skuham rucak i pozovem ga ( nepravim sa svinjetinom) , on "nije gladan" , no cim se kcer obuce on joj kaze da idu van nesto pojesti.

Primjecujem da se moja kcer polako mjenja. Par puta mi je plakala jer on je iz stroge muslimanske familije ,i njegova mama njemu koji je 26 god zabranjuje da on ide sa mojom kcerkom negdje na put, nesmiju ici u hotel , nigdje poslije 10 navece itd .

Cesto bih joj on zadnji minut otkazao izlazak jer mama njegova brani jer su muslimani , jednom su mi 2 njene kolegice dosle doma da mi kazu da se brinu za nju.

U razgovoru sa njim cesto bih primjenila da se on cudi ako se sa njim nezlazem oko nekih politickih stavova.

Cesto prica protiv bjelih ljudi i vidi njih kao krivce za sve i non stop. Moja kcer se jako naljutila kada sam mu odgovorila da mi smeta sto konstantno i samo prica protiv bjelaca, iako se slazem sa mnogo tim ipak smatram da konstantno i jedino kriviti sve bjelce da su rasisti i uvjek rasisti nije fer.

On sve manje dolazi kod nas , no kcer cesto ide njemu i njegovoj familiji u goste.

Kcer se jako promjenila prema meni , psuje mi , zove me ruznim imenima i stalno hvali njegovu familiju. Nedavno smo imali svadu i tada mi je spustila da se bjedna jer sam solo, i zato sto se neznam povinovati muskarcu ponekad je razlog sto sam solo.

Tip sam majke , iako zivi ona samnom da djeca moraju imati svoj proctor i nezelim joj gurati nos u zivot , no moram reci da njena agresivno ponasanje odkada sa njim sam imala zadnju konverzaciju me brine. Cesto mi je rekla kako on se ljuti ako se ona sa njim neslaze u misljenju. Brinem se, jer nesto mi nestima sa tim deckom i nemogu si pomoci. Odlucila sam se povuci i nista joj negovoriti nakon te svade , svade u kojoj sam joj rekla da me njegovo ponasanje brine.

Ona vise neprica samnom vec mjesec dana iako zivimo zajedno. Dali je itko prosao ovo ?
Sarah_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 13:35   #185
Super je taj tvoj odgoj kad djete zeli suradivat.

Agresivna je, psuje, mjenja se na gore, ne prihvaća dobro namjernu sugestiju. Tvoje kolegice te upozoravaju da nije dobar put na kojem se nalazi.

Poduzmi sama nesto. Nemoze ti niko ode pomoć.

Nije problem to što su oni druge vjere. Problem je sto nisu spremni na kompromis. Nece se njegovi nikad primjeniti. Kao sto ni ortodoksni krscani nece. Ne postuju oni ljubav.

On zeli pokornu zenu. Uvjerava nju u svoje stavove.

To nije dobro.


Moj prijedlog ti je da stegnes remen. Ok imali ste prijateljski odnos, ne ide. Za njeno dobro bi bilo da se ti ko roditelj postavis.

Slažem se nije pametno branit ljubav ali nije dobro mi popustiti djeci u svemu, pogotovo ako primijetiš da nije sretna.

Ljubav prema nekome nije samo popuštanje, treba ponekad i biti strog da bi osobi bilo bolje.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 15:08   #186
Quote:
Sarah_9 kaže: Pogledaj post
Kcer se jako promjenila prema meni , psuje mi , zove me ruznim imenima i stalno hvali njegovu familiju. Nedavno smo imali svadu i tada mi je spustila da se bjedna jer sam solo, i zato sto se neznam povinovati muskarcu ponekad je razlog sto sam solo.



Ona vise neprica samnom vec mjesec dana iako zivimo zajedno. Dali je itko prosao ovo ?
Dakle punoljetna je, imaš joj jasno reći da nećeš trpjeti to u svojoj kući.

Van i doviđenja.

Razumijem potrebu da je zaštitiš, imala bih ja potrebu da vičem, urlam, zatvorim je u 4 zida, zapalim pljusku majmunu koji me u mojoj kući vrijeđa, ali znamo svi kako to završi, samo još jačom željom za tim nečim što kakti branimo.

Neka se slobodno preseli k njemu, sigurno su slobodoumni i jedva čekaju bijelu nemuslimansku snahu da pokuca na vrata. Malo na ulicu pa da vidimo kakva je to ljubav velika.

Da mi je stoput kći, lijepo bih je poslala u krasni kurac (kad moram biti prosta) i rekla joj da bih radije bila sama, nego ponizna.

Ako ona hoće taj život, ona ga hoće, ali ga ne može tebi podmetati i vrijeđati te.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 16:30   #187
Na zalost najbolje ce nauciti na svojoj kozi
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 21:54   #188
Teška situacija.
S obzirom da je kćer punoljetna ne vrijede nikakve zabrane i sigurno nebu imalo učinka ni direkt napadanje u smislu takav je onakav je..
Možda jedino da kroz neki miran razgovor potaknes da priča o njemu..
O stavovima koji su očiti tradicionalni, strogi.
Tipa "Kćeri,da li se ti vidiš u takvoj zajednici gdje nećeš smjeti se oblačiti kako želiš,ići kuda želiš,gdje možda nećeš smjeti raditi jer će se očekivati da budeš u kući .."
Pa da "navedena vodu na taj mlin"?
Pitam se iskreno u što se to konkretno zaljube djevojke kod takvih tipova?
Meni bi valjda zvonio alarm čim bi primjetila da sve slijepo sluša svoje(ne smije misliti svojom.glavom?),stavovi u kojima bijela rasa očito treba biti istrebljena(nije li i tvoja kći bijela?).
Bome,u vrlo vrlo teškoj si situaciji,a ona očito nije ni svjesna u što srlja..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 02:20   #189
Hvala vam na slusanju , tesko mi je. Sva sam pokisla i bezveze . Rekla sam joj u najzadnjoj svadi da nece vise ovako ici ako nastavi sa vrijedanjem ,ovo je tako tesko...
Sarah_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 02:24   #190
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Dakle punoljetna je, imaš joj jasno reći da nećeš trpjeti to u svojoj kući.

Van i doviđenja.

Razumijem potrebu da je zaštitiš, imala bih ja potrebu da vičem, urlam, zatvorim je u 4 zida, zapalim pljusku majmunu koji me u mojoj kući vrijeđa, ali znamo svi kako to završi, samo još jačom željom za tim nečim što kakti branimo.

Neka se slobodno preseli k njemu, sigurno su slobodoumni i jedva čekaju bijelu nemuslimansku snahu da pokuca na vrata. Malo na ulicu pa da vidimo kakva je to ljubav velika.

Da mi je stoput kći, lijepo bih je poslala u krasni kurac (kad moram biti prosta) i rekla joj da bih radije bila sama, nego ponizna.

Ako ona hoće taj život, ona ga hoće, ali ga ne može tebi podmetati i vrijeđati te.
potpis!!

nadam se da kćer radi i da ju mama ne financira
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 02:42   #191
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
potpis!!

nadam se da kćer radi i da ju mama ne financira
Radi 2 posla u struci , ima svoj novi auto , odlican djak na faksu , no zivi samnom. Rekla sam joj poslije zadnje svade , da ako nastavi vrijedati ,morat ce van .Od tada suti i u sobi je kad dode sa faksa i posla. Nepricamo vec preko 3 tjedna .
Sarah_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 03:00   #192
Quote:
Sarah_9 kaže: Pogledaj post
Radi 2 posla u struci , ima svoj novi auto , odlican djak na faksu , no zivi samnom. Rekla sam joj poslije zadnje svade , da ako nastavi vrijedati ,morat ce van .Od tada suti i u sobi je kad dode sa faksa i posla. Nepricamo vec preko 3 tjedna .
Meni to zvuci kao da on nju omalovazava.
Ona se ne zna suprostavit njemu, pa se iskaljuje na tebi.

Mislim da je greska ako ju izoliras od sebe, ne dozivljavaj uvrede osobno nego zamisli kao da su to njegove rijeci, a ne njene. Kajat ce se kasnije ona i ispricavat kad progleda, vjerovatno je zaljubljena i opcinjena njime i on joj puni glavu glupostima, a ona ima nisko misljenje o sebi cim nasjeda na price budale.
Budi lukava, lik je manipulativan i nasilnik, najgluplji potez je izbacit ju iz stana, pa da onda odseli k njemu, tek tad ju nes dobit nazad.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 04:10   #193
Najgore što možeš napraviti je demonizirati ga. Jer to vodi refleksu branjenja. Moja majka je uvijek znala kad sam s kretenom. I takve nije voljela. Ali kad bi probala nešto reći, ja bih uzela defenzivan gard i onda bi sve završilo svađom gdje bi se ona povukla, a ja nastavila glavom kroz zid dok je naravno ne razbijem.

Ovdje se radi i o drugoj kulturi- ovo je politički korektan izraz jer te bijednike koji žene ponižavaju pod okriljem svoje premile vjere i kulture bih stjerala u tri pm, ali ajde, recimo da je kultura u pitanju. Postoji opasnost da ona jako nadrapa u toj priči. Najveća bi sreća bila da ne bude podobna njegovima.

Znam da je teško, ali daj joj podršku. Tek onda će možda početi misliti svojom glavom i doći ti za savjet jednom. Obrnuta psihologija.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 08:06   #194
Teška situacija,

Ja bi s njom pričala i pričala i pričala, osvijesti je koliko je važna, vrijedna, pametna, radi, studira, stvara... kako je njezino mišljenje važno i bitno..

Pričajte o njezinoj viziji budućnosti, kako se vidi, gdje... i onda malo podataka iz stvarnosti..kako se žena doživljava u konzervativnoj muslimanskoj obitelji...

Da li ona njega voli? da li ga ona mijenja, a da li je onda u redu da on nju ne poštuje i da je želi promijeniti..

Ima li prijateljice? neka i one pričaju s njom...
Razgovaraj s njom,dali on poštuje svoju majku,da li on nju vrijeđa,..zašto onda ona tebe,jeste imale ok odnos prije?..zašto sad ne valja..

polako joj otvarati oči,

možda pitati nekog stručnoga za pomoć..
__________________
"Nitko te ne može natjerati da se osjećaš manje vrijednom bez tvog dopuštenja" - Eleanor Roosevelt
optimistična+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 19:52   #195
hvala vam... puno mudrosti je ovdje...
Sarah_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 14:09   #196
nije mi jasno zašto je tip u vezi sa bijelom ženom ako mrzi bijelu rasu
u čemu je štos?
__________________
- Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje?
- makyca: Radije sama, nego ženica.
- QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC.
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 15:51   #197
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
nije mi jasno zašto je tip u vezi sa bijelom ženom ako mrzi bijelu rasu
u čemu je štos?
pa mislim da ne mrzi on nego njegovi roditelji
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 16:08   #198
Teško je nama u etnički čistoj državi tebi davati savjete, pogotovo koji se tiču etničke/vjerske raznolikosti. Jbg, naši doticaji s raznolikošću jednako tako ne padaju na plodno tlo, samo što za razliku od vas u USA, kod nas je to u promilima.

Al ovo da te vrijeđa i ponižava je nešto za zabrinuti se.
E sad, obzirom da je to već formirana osoba od 25/26 godina, pitanje je možeš li nešto promijeniti u vašem odnosu.
Ne reagiraju svi jednako, ali ti bi svakako bolje od nas trebala znati kako ti kćer "diše", i na šta se "pali".

Vide se i nekakvo zamjeranje na to što si solo, pretpostavljam razvedena, koliko je odrasla bez muške ruke u kući, odnos s ocem,.... ti znaš najbolje.

Nekakva psihoterapija, ali to je nešto što ona sama mora htjeti, i to bi je rastavilo i sastavilo, a pitanje je koliko to ona trenutačno želi.

Nekakav submisivan tretman očito priželjkuje čim je u vezi s hardkor muslimanom.

Lako je dati savjet "steraj je u tri pičke materine i van iz kuće nezahvalno derište", ali pretpostavljam da ne želiš ostati bez kćerke.
A s druge strane, pitanje je i koliko želiš imati odnos s nekim tko te omalovažava i ne poštuje, pa makar i vlastita kćer.

U svakom slučaju, sretno.
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 20:11   #199
Slušaj draga, najbolje bi za tvoju kcer bilo da prekinu. A i za tog malog isto. Jer su prevelike karakterne i kulturološke razlike među njima. Imam jedno iskustvo osobno iza sebe. Naime i sama sam bila u vezi s takvim koji tuđe nije poštivao ali zato svoje na pijedestal je dizao. Samo ja, ja, moja kultura, moja vjera, on je najpametniji, njihova obitelj je svetinja, majka je kraljica božja. Ni slučajno majku uvrijediti. To su ljudi koji tuđe ne priznaju a ni prihvacaju a niti žele se prilagoditi ali zato prilagođavanje na svoje traže. I tu nastaje problem. Žena nemoze biti izjednacena sa muskarcem. Mislim da tvoja kcer vec pati ali toga nije svjesna. No, ima dovoljno godina. Nije lijepo sto se tako ruzno odnosi prema tebi, no pripisujem to njenoj zaljubljenosti. Ne vidi cistu sliku. Ne vidi realnost. Kad tad ce vidjeti. A onda ce biti bolno. Biti ce dobro ako ne zatrudni. Onda je najebala.
MaloJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 10:17   #200
Quote:
Zlikovsk kaže: Pogledaj post
Lako je dati savjet "steraj je u tri pičke materine i van iz kuće nezahvalno derište", ali pretpostavljam da ne želiš ostati bez kćerke.
Dala saa ovaj savjet jer mislim da bi odrasle žene uza svu dostupnu literaturu i mogućnosti zaista trebale u punoljetnim godinama imati dovoljno poštovanja prema sebi i svojoj majci da se ne ponašaju kao kučke i nasilnici.

Katkad je bolje za drugu stranu da je izgubiš, bila ti to i rođena kći. Kako mi se čini, ona je već izgubljena, a put natrag (bude li ga željela) može naći sama s tim godinama u guzici.

Volim svoju djecu beskrajno, ali ih ne namjeravam trpjeti do tridesete u svojoj svakodnevici, i još primati uvrede. Ne, hvala, neka izvole plaćati svoje režije i svoju stanarinu i živjeti svoj život. To mislim i uzmem li u obzir normalan razvoj života, u kojem će djeca odrasti u dobre ljude, nemaju što živjeti sa mnom u odrasloj dobi.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:35.