Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2012., 11:09   #121
Malo google-a i to
Sveukupno je do sad spaseno 16 zivota na dnevnik.hr-u objavili tu vijest prije nekih tri mjeseca...
__________________
Potpis is under construction :)
Ivaaa. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 23:32   #122
Evo linka iz Provjerenog od prošlog tjedna:

http://novatv.dnevnik.hr/clanak/prov...ome-zivot.html

Samo ove godine je spašeno 11 života!
A do danas je ukupno spašeno 23 života

Ja se također namjeravam upisati u Registar.
event girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 01:05   #123
Ima neko ovdje sa foruma da je donirao koštanu srž?

Idem u teretanu pa me zanima kakvi su bolovi poslije operacije i ostaje se 3 dana u bolnici ako sam shvatio?
Sajx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 20:08   #124
Quote:
Sajx kaže: Pogledaj post
Ima neko ovdje sa foruma da je donirao koštanu srž?

Idem u teretanu pa me zanima kakvi su bolovi poslije operacije i ostaje se 3 dana u bolnici ako sam shvatio?
evo da aktiviram temu i odgovorim usput na pitanje, iako ste vjerojatno saznali odgovore u međuvremenu jer sve piše na portalu..

čini mi se da niste dobro shvatili, ne daje se koštana srž odmah, već tek kada pronađu podudarnog pacijenta, nazovu te i tada biraš hoćeš li dati matične stanice ili koštanu srž. a to može biti uskoro ili za 10 godina ili nikad, tako da tada možda više ni nećete ići u teretanu
pročitala sam da je bol kao da si se lupio u to mjesto. mislim, sve da ne možeš otići i mj dana u teretanu, vrijedno je toga da spasiš život nekome zar ne? a ni ne moraš darovati koštanu srž..
__________________
Clara pacta boni amici.
malibu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 16:22   #125
Da li koštanu srž mogu donirati osobe starije od 60 godina, pitam zbog rizika donatora zbog godina?
niniva2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 22:07   #126
Mislim da sam negdje pročitala da su za upis i doniranje u zakladu Ana Rukavina pozvane samo osobe do 40 godina. Ne znam ako baš za to pitaš ili za nešto drugo.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 23:56   #127
Ja bi isto dala kostanu srz.
Di se ti u Splitu moze?
Maaryaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 23:58   #128
Quote:
malibu kaže: Pogledaj post
evo da aktiviram temu i odgovorim usput na pitanje, iako ste vjerojatno saznali odgovore u međuvremenu jer sve piše na portalu..

čini mi se da niste dobro shvatili, ne daje se koštana srž odmah, već tek kada pronađu podudarnog pacijenta, nazovu te i tada biraš hoćeš li dati matične stanice ili koštanu srž. a to može biti uskoro ili za 10 godina ili nikad, tako da tada možda više ni nećete ići u teretanu
pročitala sam da je bol kao da si se lupio u to mjesto. mislim, sve da ne možeš otići i mj dana u teretanu, vrijedno je toga da spasiš život nekome zar ne? a ni ne moraš darovati koštanu srž..
Zar nemoze da je ti doniras i da ona stoji u nekoj banci ili tako nesto.
Ili to ide samo na poziv kad je nekome potribno?
Maaryaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 15:02   #129
Davanje kostane srzi nije bas rutinska operacija... kaj ce ti vadit srz kad te ionako za cijelog tvog zivota nece nazvat i reci ti da je nekome potrebno presadivanje a ti si po antigenima i svim drugim karakteristikama s tim pacijentom najkompatibilnija...
Na temi "Dobrovoljno darivanje krvi" se dosta u zadnjim postovima pricalo o davanju kostane srzi, a izdvojila bih ovaj - https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=3034
Mene su krajem 8mj zvali iz zaklade i pitali da li pristajem da se moj uzorak krvi dodatno testira, zajedno s uzorcima od njih dvoje, troje iz Hrvatske jer smo mi dosta kompatibilni s nekim pacijentom/pacijenticom u Poljskoj (uslijedila su "zenska" pitanja da li sam trudna ili dojim, a ja nit jedno nit drugo)... Dodatno se testira kako bi vidjeli ko je od nas NAJkomplatibilniji. Rekla je doktorica da ce me o rezultatima obavijestit, neovisno o ishodu, znaci i ako nisam najbolji potencijalni darivatelj, ali poziva iz zaklade nakon 10-14 dana, koliko ta testiranja traju, nisam primila...
Do prije godinu, godinu i pol, upisat se u zakladu bilo je jedino moguce na Rebru, gdje sam se ja bila upisala, ali sad se moze diljem Hrvatske... Moze se i u Splitu a u kojoj bolnici Google zna...

Jest da se pretrazivanjem interneta mogu naci svakakve lazne i krive informacije, ali na sluzbenim stranicama zaklade sigurno nema takvih... Tamo su opisani i postupci davanja i sve ostale informacije tako da najbolje da se tamo uputis...
__________________
Potpis is under construction :)
Ivaaa. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 15:20   #130
Koliko se ja sjećam bili su i ovakvi lokalni događaji po nekim mjestima u nekom šatoru gdje se mogao dati uzorak krvi za zakladu Ana Rukavina.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 15:51   #131
Bok!Jel utjece na darivanje kostane srzi ako osoba ima autoimunu bolest tj.da li moze bez obzira na dijagnozu biti dobar kandidat?I da li ima ikakve veze tezina manja od 55 kg (pretpostavljam da ne,ali ipak pitam posto znam da ne mozes npr.darivati krv ako nemas 55 kg.)

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 07.01.2018. at 14:36. Reason: greška
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 14:36   #132
Autoimunosne bolesti u pravilu su kontraindikacija za doniranje koštane srži.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2020., 16:40   #133
Quote:
evelyn kaže: Pogledaj post
Bok!Jel utjece na darivanje kostane srzi ako osoba ima autoimunu bolest tj.da li moze bez obzira na dijagnozu biti dobar kandidat?I da li ima ikakve veze tezina manja od 55 kg (pretpostavljam da ne,ali ipak pitam posto znam da ne mozes npr.darivati krv ako nemas 55 kg.)
Kasno odgovaram, ali tek sad vidim post pa da dam odgovor da se nađe za nekog u budućnosti

Imam Hashimoto sindrom (autoimuna bolest štitnjače) i zbog toga se nisam mogla upisati u registar.

Prilikom ispunjavanja upitnika za pristup registru pitaju detalje o zdravstvenom stanju i čim vide autoimunu bolest odbijaju.
Kada je teta vidjela koliko sam razočarana pitala je točnu dijagnozu što znači da bi možda za neke sitnije stvari i "progledali kroz prste", ali kad je Hashimoto u pitanju možete zaboraviti.
Fretki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:54.