Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2018., 20:04   #5281
Što se tiče ZSEa i Agrokora, iako nemam dionice, slažem se da je ispalo veliko sranje. Šaljite Purku ovlasti da nastupa za vas.
Nije bitno koliko je to malo kuna sad. Ako nekoga nije briga za dva soma kuna onda mu ustupam broj svog tekućeg, izdajem R1.

Jednom sam dao potpis sličnoj udruzi i zaradio sam - na kraju priče.
Više nego kamata na oročenje kroz to vrijeme.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Old 05.01.2018., 13:35   #5282
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
Pa sretno s tim. I facebook je bio buducnost.
Šta fali FB, sa 18 dogurao do 180$. Malo li je..

Kada se veliki investitori prime nečega, onda to može samo rasti. Jer oni pumpaju cijenu radi vlastite koristi a ovce samo slijede.
rolandus is offline  
Old 10.01.2018., 01:25   #5283
Što se dogodilo s Plavom Lagunom?
Austra is offline  
Old 10.01.2018., 09:20   #5284
Quote:
Austra kaže: Pogledaj post
Što se dogodilo s Plavom Lagunom?
Ništa, pripojili Istraturist i tako povečali temeljni kapital.
www.ZSE.hr
bojanec is offline  
Old 10.01.2018., 15:38   #5285
Jeff Bezos je najbogatiji čovjek na svijetu!
Net.ht
Ovo je treći put u proteklih godinu dana da Jeff Bezos pretiče Bill Gatesa i Warrena Buffetta i postaje najbogatiji na svijetu. Samo, čini mi se da će ovaj put i ostati na tom mjestu.
Ta se 'rotacija' na vrhu događa prvenstveno zbog velike oscilacije Amazonovih dionica kojih Bezos ima gotovo 79 milijuna. Protekla 2 puta se na vrhu zadržao samo po 1 dan, kad bi se vrijednost njegovih dionica smanjila i ponovno se vratio na 3. mjesto. Sad ćemo vidjeti je li ovaj put na 1. mjestu neko trajnije vrijeme
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Old 14.01.2018., 20:01   #5286
Je li netko razmišlja o kupovini Agrokorovih dionica u ovom trenutku, Jamnica, npr?
__________________
Lilith forever: time sam i društveno odgovorna jer bih svojim popuštanjem pritiscima ili mamcima samo oštetila druge koji ne žele popustiti i pridonijela jačanju totalitarizma u društvu. uvijek sam bila društveno odgovorna
Banana10 is offline  
Old 14.01.2018., 22:51   #5287
špekulativno. (čitaj - postoji realna opasnost da izgubiš novce)
najviše 10% portfelja (ukljućujući onaj nekretninski).


Bit će tu bitke kroz medije. A politika se boji medija.

Također vjerovatno i dogovora. Da li dokapitalizacija koju bi odabrali mirovinci, ili obezvređivanje dionica iako priznaju vlasništvo (LEDO) ili suvlasništvo (Jamnica)?

Ja očekujem rast crobexa kroz 2018tu ali ne senzacionalan, tek nakon rješavanja slučaja Agrokor.

Čudi me ATPL. Dal je to utjecaj tipa koji skuplja ili BDIja?

---

Inače, ja bi ako mogu, odabra mirovince kao vlasnike LEDA i možda domaćeg konzorcija u slučaju Jamnice. (naravno imaju dionice i LEDA). A strancima (bankama i fondovima), vlasništvo u koncernu.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Old 16.01.2018., 21:53   #5288
Quote:
Banana10 kaže: Pogledaj post
Je li netko razmišlja o kupovini Agrokorovih dionica u ovom trenutku, Jamnica, npr?
Ima li objektivnih razloga za tako nešto?
Ne vidim ih.
Austra is offline  
Old 17.01.2018., 10:45   #5289
Quote:
Austra kaže: Pogledaj post
Ima li objektivnih razloga za tako nešto?
Ne vidim ih.
Kad sam postavio to pitanje bio sam potpuno neinformiran i razmišljao sam u stilu:

Jamnica će se i dalje prodavati, voda neće presušiti, jeftina je za proizvodnju a operativno tvrtka dobro stoji, a dionica je povoljna...Mislio sam Kupiti možda jednu dvije...

No u međuvremenu sam pročitao nekoliko članaka o pokušajima ovih malih dioničara da nešto spase pa sad mislim da neću ni to...
__________________
Lilith forever: time sam i društveno odgovorna jer bih svojim popuštanjem pritiscima ili mamcima samo oštetila druge koji ne žele popustiti i pridonijela jačanju totalitarizma u društvu. uvijek sam bila društveno odgovorna
Banana10 is offline  
Old 22.01.2018., 15:02   #5290
Je li se to meni čini ali netko kao da pomalo dodaje gasa!?
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Old 22.01.2018., 16:06   #5291
A tko se to istrasao sa 190000 adrisa povlaštenog.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Old 23.01.2018., 19:57   #5292
Vjerovatno insajderi........

Sam Adris se isprsio s kartušinom
https://www.vecernji.hr/biznis/adris...a-kuna-1221546
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 24.01.2018., 13:01   #5293
ovo je jako loš signal za Adris
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Old 02.02.2018., 14:37   #5294
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Žao mi je što me niste poslušali kad sam vas pozvao da uđete u crypto. Umjesto minusa sad bi brojili kartušinu a ne slušali ove idiote
Nije da sam u todexu pa da me češe, ali ovaj kripto svakako držim za jedan od većih propusta koje sam napravio. Mada, evidentno je da je lani ušla u igru jaka špekulantska banda s lovom i napravila ono što oduvijek radi, pokupovali po vertikali aska par stotina tisuća komada i onda čekali da se dovoljno babuna našalta na bidu i onda se istresli. jbga, uvik se sve svodi na isto, burze su kockarnice za one koji se ne osjećaju kockarima. držte se u 2018.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Old 02.02.2018., 15:11   #5295
Quote:
glembaj kaže: Pogledaj post
Nije da sam u todexu pa da me češe, ali ovaj kripto svakako držim za jedan od većih propusta koje sam napravio. Mada, evidentno je da je lani ušla u igru jaka špekulantska banda s lovom i napravila ono što oduvijek radi, pokupovali po vertikali aska par stotina tisuća komada i onda čekali da se dovoljno babuna našalta na bidu i onda se istresli. jbga, uvik se sve svodi na isto, burze su kockarnice za one koji se ne osjećaju kockarima. držte se u 2018.
Naravno, uvijek je poanta ući rano, među prvima. Kao da bi mi zaradili nešto na ZSEu da smo kojim slučajem ušli u jesen 2007 godine.

Tako je i sa kriptom. Tko je ušao najkasnije u proljeće 2017. dignuo je bolesnu lovu.
Meni se posrećilo, a mogao sam isto tako proći kao bos po trnju.

Te priče o znanju u investiranju su jako precijenjene. To mogu slobodno reći nakon pročitanih desetina knjiga o investiranju. Ako uz neko znanje nemaš sreće, završiti ćeš u pučkoj kuhinji, to je sva istina.
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 02.02.2018., 15:21   #5296
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post

Te priče o znanju u investiranju su jako precijenjene. To mogu slobodno reći nakon pročitanih desetina knjiga o investiranju. Ako uz neko znanje nemaš sreće, završiti ćeš u pučkoj kuhinji, to je sva istina.

znači ništa posebno od osmog i dvadesetog chaptera Benjamina Grahama i inteligentnog investitora...
nezovemsebojan is offline  
Old 02.02.2018., 22:53   #5297
Ima li tko iskustva s Fima vrijednosnice iz Varaždina?


Sent from my iPhone using Tapatalk
montecito is offline  
Old 04.02.2018., 16:40   #5298
Pozdrav
Zaradio sam nešto sitno na kriptovalutama pa me zanima gdje mogu trgovati sa dionicama tipa Snapchat,Facebook,Tesla itd. Gledao sam Admiral Markets ali koliko vidim tamo se može trgovati samo sa polugom , ne znam možda griješim ?
loky4i4 is offline  
Old 05.02.2018., 12:35   #5299
Upravo pogleda graf od bitcoin-a i ne mogu se oteti dojmu da izgleda ko crobex 2008 a iz toga bi se dalo izvući nekoliko zaključaka zar ne.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Old 05.02.2018., 14:47   #5300
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
Upravo pogleda graf od bitcoin-a i ne mogu se oteti dojmu da izgleda ko crobex 2008 a iz toga bi se dalo izvući nekoliko zaključaka zar ne.
Pretpostavka je majka svih zajeba
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:43.