Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2018., 22:43   #1541
Quote:
Lorraine kaže: Pogledaj post
Najjeftinije će mu biti provjeriti dioptriju i potom kupiti naočale online. Primjerice preko Zenni Opticala, s njim nas više na temi ima odlična iskustva.
Gledam page, izgleda super, oni baš prodaju naočale s dioptrijskom lećom po mjeri?
Kako im se onda kreću cijene leće+okvir, jer nemrem skužit koje su cijene samo za okvire, koje ne, itd.
A gdje bi u Zg mogli jeftino dioptriju izmjerit? On nije iz Zg, a ja nemam iskustva s naočalama :/
__________________
I travel the world looking for understanding
of the time that we live in...
Cleo28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 23:36   #1542
Da, izabereš okvir i ručno upišeš dioptriju pa izrade leće.

Ovisi o više faktora, ali recimo 150-300 kn je konačna cifra (s poštarinom). Cijene koje vidiš su samo za okvire. Leće biraš kasnije.

Ne znam za ZG, vjerujem da će se javiti netko ovdje s informacijom.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 23:56   #1543
Quote:
Cleo28 kaže: Pogledaj post
A gdje bi u Zg mogli jeftino dioptriju izmjerit? On nije iz Zg, a ja nemam iskustva s naočalama :/
Meni su u Optici Anda besplatno izmjerili dioptriju (aparat + stakalca). Ghetaldus navodno naplacuje 100kn pregled, ne znam cime oni odrede dioptriju.

Vidim da ima na ponudi dana i takvim stranicama par poliklinika koje nude provjeru dioptrije za male novce pa se isplati i to proucit
verdena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 10:27   #1544
@Cleo28
Quote:
Pokriva li osiguranje mjerenje dioptrije? Ako ne, koliko se to plaća, gdje je najjeftinije?
ovisi gdje se vrši pregled. ako ideš normalnim putem, preko hzzo-a, onda je sve besplatno. i čeka se neko vrijeme na pregled.
ako ideš privatno, čekaš dan-dva za prvi termin, platiti ćeš puni pregled. od 400-500kn, ovisno o klinici.
Quote:
Kada saznamo dioptriju, gdje najjeftinije izraditi te leće + okvir?
obilaziti optike, tražiti najjeftiniji okvir i najjeftinije leće. a koja će to biti - ghetaldus ili neka privatna, to ti nitko ne može reći.
ako ti se ne da hodati okolo, onda kupiti kod zennija ili selectspecsa ili neke slične web trgovine.
samo, tada je izbor okvira prilično otežan.

Quote:
Najvažnije je da je što jeftinije, nije nam problem otići i do neke druge zemlje ako je tamo znatno jeftinije. Može li osiguranje pokriti dio troška?
bosna ima niže cijene leća (konkretno bihać).

ne, otkud uopće ideja da će ti osiguranje pokriti put u slo, it, aut, h, bih ili bilo gdje treće, jer ti eto ideš po jeftinije naočale?! ono, sorry, ali...

btw, kupovati naočale po principu "samo da su što jeftinije" je prilično riskantna kupovina.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 12:13   #1545
Quote:
verdena kaže: Pogledaj post
Meni su u Optici Anda besplatno izmjerili dioptriju (aparat + stakalca). Ghetaldus navodno naplacuje 100kn pregled, ne znam cime oni odrede dioptriju.

Vidim da ima na ponudi dana i takvim stranicama par poliklinika koje nude provjeru dioptrije za male novce pa se isplati i to proucit
Jel nisu oni imali besplatan pregled ako kod njih kupiš naočale?


Inače, zanima me jel netko zna. Radila sam cjelokupni očni pregled tokom ljeta, nisam još išla po naočale (pretpostavljam da mi onaj papir što sam dobila od hzzo-a više ne vrijedi). Zanima me jel mi je pametno napraviti naočale po tom nalazu ili da odem opet na pregled?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 13:20   #1546
Quote:
Cleo28 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam jednostavno pitanje. Kako kupiti nove naočale bez da se potroši bogatstvo?
Muž već desetak godina ima iste naočale, trebao bi ponovno izmjeriti dioptriju, napraviti nove leće i kupiti novi okvir.
Pokriva li osiguranje mjerenje dioptrije? Ako ne, koliko se to plaća, gdje je najjeftinije?
Trazis uputnicu za okulistu, cekas termin, obavis pregled i ides kupiti naocale i dati ugraditi stakla. Recept prvo ovjeris na socijalnom, pa ti je jedan (mali) dio troska pokriven.
Quote:
Kada saznamo dioptriju, gdje najjeftinije izraditi te leće + okvir?
Cijena posla je imo nekih 100kn. Cijene stakla ovise o proizvodjacu, a cijene okvira o ponudi koju imaju. Uz malo setanja da se naci povoljnih okvira.

Quote:
Najvažnije je da je što jeftinije, nije nam problem otići i do neke druge zemlje ako je tamo znatno jeftinije. Može li osiguranje pokriti dio troška?
Ne znam kako bi put u neku drugu zemlji + kupnja moglo biti jeftinije...Imo, taj trosak puta je bolje uloziti u bolje/ljepse naocale.

Quote:
Lorraine kaže: Pogledaj post
Najjeftinije će mu biti provjeriti dioptriju i potom kupiti naočale online. Primjerice preko Zenni Opticala, s njim nas više na temi ima odlična iskustva.
Istina. Vec za nekih 20 - 30 dolara se mogu kupiti dioptrijske naocale.

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Jel nisu oni imali besplatan pregled ako kod njih kupiš naočale?
Mislim da vise manje svaka optika nudi besplatan pregled ako kupis naocale i das raditi.

Quote:
Inače, zanima me jel netko zna. Radila sam cjelokupni očni pregled tokom ljeta, nisam još išla po naočale (pretpostavljam da mi onaj papir što sam dobila od hzzo-a više ne vrijedi). Zanima me jel mi je pametno napraviti naočale po tom nalazu ili da odem opet na pregled?
Ako ti se ne mijenja brzo mozda i nije problem...
Iako, ako kupujes/radis naocale zasto ne obaviti i besplatan pregled?

Quote:
viking kaže: Pogledaj post
politika prodaje okvira bez rada je zapravo lov u mutnom. ako oni imaju cijenu za svaki okvir - onda je svaki okvir i na prodaju. naravno da im je jasno da ako kupiš okvir kod njih, da leće imaš negdje drugdje. ali da si obavezna odn. da te obavezuju na to, mislim da nije fer. zapravo, di piše takva odredba!?
Nigdje, naravno. No, na vise mjesta nisu htjeli samo prodati okvir.

Quote:
odabir - progresivne ili normalne foto možda i nije najbolji. jer ipak imaš dvije različite funkcije leće, "načina rada" leće. foto leće u autu nekada ne tamne ako auto ima stakla protiv uv zračenja (uglavnom ona koja imaju zelenkasti štih). pa kada uđeš sa sunca u auto, posvijetle u kratkom roku. ne potpuno, ali posvijetle. pa ako je za vožnju, prvo pitati djeluju li u autu ili ne? ako ne, onda ti je opcija ili trajnog zatamnjenja (radije ne) ili "poklopac" za okvir sa zatamnjenim stakalcima (puno bolja opcija).
Transitions XTRActive tamni i u autu, ne sasvim, 50%.

Quote:
i za kraj, ova tvoja zadnja rečenica - jasno je da si mnogi ne možemo priuštiti nove naočale svakih pola godine. no, ako si već spremna na to da želiš probati prog. leće, onda napravi kao i ja - naruči najjeftinije, najružnije okvire ok kineza, i vidi hoće li pasati ili ne. ali dati 4000 i tada shvatiti da ne možeš funkcionirati sa takvim naočalama je, po meni, preriskantno i svakako obeshrabrujuće za nešto slično što će se pojaviti u budućnosti.
Neda mi se sad traziti unatrag...znam da si narucio bifoklane, zar si narucio i progresive? I kako je?
Puno sam razmisljala....tesko je biti pametan ...
Nekako mi se i ova opcija da potrosim cca 400kn na ruzne/jeftine naocale cinila riskantna. Ako mi se ne svidi...ok, otislo 400kn. A mozda bi bilo bolje da su mi raditi po mjeri, u optici.
Ako mi se svidi, sto da radim s tim naocalama...opet nisu za nista ako ne uzmem fotoosjetljive (na sto sam naviknuta) i koliko toliko ugodne oku.
I na kraju sam riskirala.
Uzela sam skuplju/riskantniju verziju - progresive (1+1), fotoosjetljive. Imam ih desetak dana i za sada mogu reci da nisam bas odusevljena.
Comfort su bile najjeftinije, ja sam uzela fizio, nesto malo skuplje, kao siri je "koridor". Ne znam kakav je onda kod comfort leća, ako je ovaj siri.
Uglavnom, mislila sam da ce taj dio koji treba biti ostar biti ipak siri. Ustvari sve sa strane, lijevo i desno je mutno, dosta neugodno. Ljude za stolom ne vidis, osim onog u kojeg direktno gledas. Onog koji ti je bocno ne mozes vidjeti, jer ne moze toliko okrenuti glavu.
Stvari na stolu isto tako...vidis jednu casu/flasu, sve ostalo je mutnjikavo.
Pod naravno isto, sve dok glavu ne spustis skroz na prsa, sto nije bas neki ugodan polozaj. Ali ok, posluzi da vidis kud stajes...
Citanje ide vrlo tesko. Ne vidis cijeli tekst nego samo taj dio koji je ostar, cesto ni to jer nije lako locirati pravo mjesto. Ako priblizim tekst ili je sitno, onda ne mogu procitati osim ako malo podignem naocale.
Za komp su prilicno neuopotrebljve. Ako moram procitati tek kratak mail ili nesto na brzinu ..ide, ali nije ugodno. Za sjedenje uz komp nisu.
Mislila sam uzeti obicne i radne, ali ipak sam se preodmislila, jer radne su jeftinije, pa nisam htjela uzeti besplatno to sto kosta manje, a mogu to naknadno napraviti za manje novca.
Ovako imam duple, jedne rezervne. Po vani su ok, spustim ih da mi gornji dio pokriva vise prostora, dignem za citanje moba...i ide nekako.
Vozila sam i auto, gornji retrovizor je ok, vanjski je mutan, ali moze se.
Pretpostavljam da ce s vremenom biti bolje. Sve u svemu, nisam bas nesto zadovoljna, ali s druge strane zeljela sam probati, vidjeti kako je...
Nije lose kad mozes baciti pogled na mob i vidjeti sto pise, bez micanja naocala ili gledanja preko njih.
Tako da, za sada mogu reci da sam ipak djelomicno zadovoljna.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 13:33   #1547
Quote:
Neda mi se sad traziti unatrag...znam da si narucio bifoklane, zar si narucio i progresive? I kako je?
bifokalne su već ok (naviknuo sam se), a prog. i dalje stoje - kako sam napisao, doljnji dio za čitanje mi je predaleko - prenisko. i da ne znam koliko spuštam oči pa glavu, ne nalazim pravo mjesto za gledati. jedino malo podignuti cijele naočale, pa onda pročitati. to pomaže, ali nije to to. i dalje je samo problem u odabiru okvira preko neta.

Quote:
Nekako mi se i ova opcija da potrosim cca 400kn na ruzne/jeftine naocale cinila riskantna. Ako mi se ne svidi...ok, otislo 400kn. A mozda bi bilo bolje da su mi raditi po mjeri, u optici.
da, može ispasti da si bacila 400kn, ali barem znaš kako sve skupa šljaka. odn. možeš li se naviknuti ili ne. a baciti 400 je bolje nego baciti 2500 kod nas (ili možda više) pa ih ne moći koristiti. naravno, osim ako optika ne daje garanciju da vratiš prog. i da ti naprave dva para "normalnih". ali, opet je i to rješenje diskutabilno.




Quote:
Uzela sam skuplju/riskantniju verziju - progresive (1+1), fotoosjetljive. Imam ih desetak dana i za sada mogu reci da nisam bas odusevljena.
samo ti mogu reći - daj im vremena.ništa drugo.



Quote:
Uglavnom, mislila sam da ce taj dio koji treba biti ostar biti ipak siri. Ustvari sve sa strane, lijevo i desno je mutno, dosta neugodno. Ljude za stolom ne vidis, osim onog u kojeg direktno gledas. Onog koji ti je bocno ne mozes vidjeti, jer ne moze toliko okrenuti glavu.
yep. tako je kod svih. dok ne naprave leće koje će imati na cijeloj površini dioptriju, moramo ovo uzeti kao normalno.


Quote:
Citanje ide vrlo tesko. Ne vidis cijeli tekst nego samo taj dio koji je ostar, cesto ni to jer nije lako locirati pravo mjesto. Ako priblizim tekst ili je sitno, onda ne mogu procitati osim ako malo podignem naocale.
da ne ponavljam, sve si skužila i dobro opisala. progresivne leće tako rade. nema pomoći.


Quote:
Tako da, za sada mogu reci da sam ipak djelomicno zadovoljna.
vjerujem da ćeš s vremenom automatizirati pokrete i očiju i glave. strpljenja.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 14:38   #1548
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
bifokalne su već ok (naviknuo sam se), a prog. i dalje stoje - kako sam napisao, doljnji dio za čitanje mi je predaleko - prenisko. i da ne znam koliko spuštam oči pa glavu, ne nalazim pravo mjesto za gledati. jedino malo podignuti cijele naočale, pa onda pročitati. to pomaže, ali nije to to. i dalje je samo problem u odabiru okvira preko neta.
Ili nije samo to?
Evo, uzela u optici pa je i kod mene isto.
I ja podizem okvir jer ne mogu tako nisko gledati tj. ta dioptrija koja mi treba za citanje je skroz uz rub okvira, nemoguce je tako spustiti pogled.
Ali ipak funkcionira uz malo pripomoci rukom.
Quote:
da, može ispasti da si bacila 400kn, ali barem znaš kako sve skupa šljaka. odn. možeš li se naviknuti ili ne. a baciti 400 je bolje nego baciti 2500 kod nas (ili možda više) pa ih ne moći koristiti. naravno, osim ako optika ne daje garanciju da vratiš prog. i da ti naprave dva para "normalnih". ali, opet je i to rješenje diskutabilno.
Nosim ih...nosit cu ih vjerujem i dalje ...uz povremnu zamjenu s nekim drugim, u nekim progodama.
Dva para normalnih...hm, naocale za citanje mi i ne trebaju. A vjerujem da bi i rad naplatili pa ipak ne razmisljam o tome.
Quote:
samo ti mogu reći - daj im vremena.ništa drugo.
Budem.

Quote:
da ne ponavljam, sve si skužila i dobro opisala. progresivne leće tako rade. nema pomoći.
Mislila sam da ipak nece biti toliko tog mutnog.
Opisala sam zbog toga da malo predocim onima koji razmisljaju o progresivnim.

Quote:
vjerujem da ćeš s vremenom automatizirati pokrete i očiju i glave. strpljenja.
Ma ide to nekako...no ne mogu hodati okolo kao radar, nije da moram bas vidjeti sve oko sebe, ali taj osjecaj da nema vise perifernog vida (koji je bio ok), jer jednostavno ne mozes vidjet nista sa strane je nekako neugodan.
Ali pomicanjem okvira i to moze biti bolje, malo ga spustim, pa vidim "sire".
Svakog dana u svakom pogledu sve vise napredujem...
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 17:08   #1549
preko weba je samo odabir okvira problem. kod optičara bi ipak trebalo biti drukčije. naime, optičar ti je trebao objasniti kako one kunkcioniraju (vjerujem da je iako znaš osnove od prije), ali ti je itekako morao, NE trebao, morao reći hoće li izabrani/željeni okvir biti pogodan za prog. leće. upravo zbog ovih problema koje imaš/imamo. znači samo se referiram na ovo gore-dolje gledanje. to što dioptrije na stranama nema, to je tako. rekli bi take it or leave it.

no gore-dolje, površina za gledanje<->čitanje je itekako ovisna o okviru.

a to za gledanje na stranu, tj. izostanak perifernog vida je meni postala uobičajena stvar. u zadnje vrijeme imam uže okvire i de facto imam ispred svakog oka leću od 5.5cm širine i 3cm visine (sad sam to prvi put u životu izmjerio) a sve ostalo mi je mutno. zapravo ne znam kakve bih okvire morao uzeti da mi je cijelo vidno polje "dioptrizirano"?!
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 04:17   #1550
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
@Cleo28



ne, otkud uopće ideja da će ti osiguranje pokriti put u slo, it, aut, h, bih ili bilo gdje treće, jer ti eto ideš po jeftinije naočale?! ono, sorry, ali...

.
Kaj? Ma ne to, trošak naočala, ne trošak puta zaboga. Glupo sam napisala, al totalno nepovezana dva pitanja. Čula sam da postoji teoretska opcija da osiguranje pokrije dio troška za leće, to je to.
__________________
I travel the world looking for understanding
of the time that we live in...
Cleo28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 10:21   #1551
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
preko weba je samo odabir okvira problem. kod optičara bi ipak trebalo biti drukčije. naime, optičar ti je trebao objasniti kako one kunkcioniraju (vjerujem da je iako znaš osnove od prije), ali ti je itekako morao, NE trebao, morao reći hoće li izabrani/željeni okvir biti pogodan za prog. leće. upravo zbog ovih problema koje imaš/imamo. znači samo se referiram na ovo gore-dolje gledanje. to što dioptrije na stranama nema, to je tako. rekli bi take it or leave it.
Rekli su da su okviri ok. I objasnili su, iako naravno informacije imam i od prije.
No svejedno tek kad ih stavis na nos, vidis kako u stvari je.

Quote:
no gore-dolje, površina za gledanje<->čitanje je itekako ovisna o okviru.
Jasno, ali opet...kao npr. kod tvojih, ni sa vecim okvirom situacija nije bolja, jer jednostavno ne mozes gledati toliko nisko.

Quote:
a to za gledanje na stranu, tj. izostanak perifernog vida je meni postala uobičajena stvar. u zadnje vrijeme imam uže okvire i de facto imam ispred svakog oka leću od 5.5cm širine i 3cm visine
Moje su 4,5 x 4, tu negdje.

Quote:
(sad sam to prvi put u životu izmjerio) a sve ostalo mi je mutno. zapravo ne znam kakve bih okvire morao uzeti da mi je cijelo vidno polje "dioptrizirano"?!
Nisam to mislila...krivu rijec ("periferni vid") sam upotrijebila. Ti (cini se) govoris o povrsini stakla. Jasno da ne vidis okolo njega.
Ja govorim o podrucju finog vida kod progresivnih naocala. Ako izuzmem gornji dio koji pokriva vecu sirinu, na ostaloj povrsini onaj dio koji je ostar je vise pravac nego koridor sa nekom sirinom. (nema povrsine/sirine)
Okomiti pravac od gore prema dole - tu je ostro. Ako pokledam malo u lijevo ili u desno - mutno je. Sjedim za stolom s vise osoba, na stolu case/flase ...ostro vidim jednu osobu i njegovu casu. Sve drugo je mutno. Pokusam citati jelovnik...vidim samo rijec dvije...one okolo su mutne. Tesko je tako citati.
Ako zelim nekog vidjeti, moram pomaknuti glavu, ali onda ne vidim onu prvu osobu. (tj. vidim, ali mutno) Ako je netko bocno do mene, njega ne mogu izostriti nikako.
Ali, kao sto rekoh, nije bas idealno, ali privikavam se. Nesto dobijes, nesto izgubis. Sad mi se cini da mi je vise toga mutno nego prije (s obicnim naocalama), ali dat cu si vremena.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 12:44   #1552
Quote:
Quote:
Cleo28 kaže: Pogledaj post
Kaj? Ma ne to, trošak naočala, ne trošak puta zaboga. Glupo sam napisala, al totalno nepovezana dva pitanja. Čula sam da postoji teoretska opcija da osiguranje pokrije dio troška za leće, to je to.
ispričavam se, ja sam onda loše shvatio na koji refund misliš.
osobno do sada nikada nisam čuo da je nekome isplaćen sav/dio računa za leće/naočale. možda, ali samo možda ako je nekakav specifičan slučaj, nekakve posebne leće kojih nema kod nas, pa da se jednostavno moraju nabaviti izvana. možda u tom slučaju.

tako da ti je zenni najjeftinija opcija, ceh za naočale, sa defaultnim staklima (nešto debljima), okvirom i radom neće biti skuplji od najjeftinijih leća. čak ni onih "socijalnih". a hzzo može na temelju nalaza dati dio novca za naočale, s time da je to tolika mizerija da zapravo niti ne treba računati na te novce. plus što (osim ako se nešto nije promijenilo) daju novce svakih 5 godina. znači, ne možeš ti, makoliko se vid pokvario, dobiti dio novaca natrag ako nije prošlo 5 godina. ponavljam - ako se nešto nije promijenilo unazad nekog vremena.

[QUOTE=kajpa;67316193]
Quote:
Rekli su da su okviri ok.
lako je komentirati nakon svega, ali nisi li mogla skužiti da ti ne paše isti čas kada si ih dobila? i rekla da ne vidiš čitati?



Quote:
Nisam to mislila...krivu rijec ("periferni vid") sam upotrijebila. Ti (cini se) govoris o povrsini stakla. Jasno da ne vidis okolo njega.
da, krvo smo se razumjeli. ja mislim na svekupno što vidim i "vidim".


Quote:
Ja govorim o podrucju finog vida kod progresivnih naocala. Ako izuzmem gornji dio koji pokriva vecu sirinu, na ostaloj povrsini onaj dio koji je ostar je vise pravac nego koridor sa nekom sirinom. (nema povrsine/sirine)
ne trebam ponavljati i zamarati - to je tako. i biti će tako dok ne naprave nešto kao bifokalne, ali sa nevidljivim i postepenim prelazom između dioptrija na cijeloj leći.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 14:09   #1553
Quote:
Cleo28 kaže: Pogledaj post
Kaj? Ma ne to, trošak naočala, ne trošak puta zaboga. Glupo sam napisala, al totalno nepovezana dva pitanja. Čula sam da postoji teoretska opcija da osiguranje pokrije dio troška za leće, to je to.
Postoji. Ne znam koliko se dobiva, manje od 100kn mislim. No ako nadjes naocale za cca 300 to je ipak dobar dio. Zasto ne? Ovjeri recept i dio ce ti biti placen.
procesi po optikama, nadji jeftini okvir koji ti se svidja:
Pogledaj ponude/akcije ...ponuda dana, crno jaje, sve ponude itd. i tu se moze nesto naci.
Nisam narucivala sa selectspecs, ali tamo ima naocala za 9 eura, s dostavom ukupno 16 eura.
Na zenni ih ima za ispod 20, najeftinije su 7 dolara, dostava 10, , zastita (moze i bez toga) 5 dolara, ukupno 17-22 dolara.



Quote:
kajpa kaže:
lako je komentirati nakon svega, ali nisi li mogla skužiti da ti ne paše isti čas kada si ih dobila? i rekla da ne vidiš čitati?
Nisu nista komentiralli nakon svega, jer ih nisam za sada ni kontaktirala.
Unaprijed su rekli da su oba okvira ok za progresivne.
Kad sam ih prvi puta stavila, rekla sam da mi je mutno, ali onda sam nekako ipak uspjela procitati...kratko je to trajalo....
A sad vidim da mi ipak trebaju biti malo vise za nesto sitnija slova i nesto sto drzim vise blizu, pa ih malo podignem. I to je bolje od skidanja ili gledanja iznad...kad trebas nesto kratko pogledati. Za neke dulje radnje, skinem ih jer tako ipak vidim bolje.
Ali opcija da stoje vise opet nije ok, jer onda je onaj dio s "pravom" dioptrijom i "pravom sirinom" pre visoko, pa se gleda kroz ovaj uski dio ...i sve je mutno. Tako da mi ipak vise pase da su uglavnom malo spustene i da gledam kroz dio s najmanje mutnog. Za gledanje je bolje kad su nize, za citanje kad su vise...ne ide jedno i drugo, a da bude zadovoljavajuce.

Quote:
ne trebam ponavljati i zamarati - to je tako. i biti će tako dok ne naprave nešto kao bifokalne, ali sa nevidljivim i postepenim prelazom između dioptrija na cijeloj leći.
E, to bi bilo idelano. Iako je mene tip (u jednoj drugoj optici) uvjeravao da srednje daljine gledam s krivom dioptrijom i da to nije dobro za oci, sad sam definitivno uvjerena da taj srednji dio i nije bas nesto potreban, osim kao neki prijalaz sa velike dioptrije (za daleko) i male (za citanje) ...tek sada srednju gledam s krivom dioptrijom, jer je ustvari i nema...mutno je. Govorim o tome da ne okrenem uvijek glavu, ali vidim mutno dobar dio toga ispred sebe.
Ako pak spustim naocale i gledam kroz jacu dioptriju sve mi je ok...i ono sto nije jako daleko, nego tek metar ili dva.
Ono sto bi bilo dobro je da ima vise tog prostora s malom dioptrijom s kojom se moze citati i da ne moras iscasiti oko da bi gledao kroz taj dio.
S mojim zanni bifokalnim na zalost isto ne mogu citati jer mi je pre mala adicija, pa mi je i ta dioptrija pre jaka za citanje.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon

Zadnje uređivanje kajpa : 04.01.2018. at 14:50.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 17:49   #1554
Zenni

Ne znam da li se samo meni čini, ali trebala bih naručiti naočale i čini mi se da su znatno povećali cijene. Zadnju narudžbu sam napravila prije 3 godine i naručila sam si 2 para, danas gledam okvire za muža i ne samo da je manji izbor nego prije (uvijek sam gledala titanium za njega) nego su cijene znatno više za transition stakla. Prije par godina sam mu naručila dva para titanium okvira sa transition staklima i znam da nisam platila niti 100 dolara, sada mi ispada da bih samo jedne naočale trebala platiti 198 dolara! Prije su slali pošiljke s FedExom sada ih šalju običnom poštom, tako da je prije trebalo čekati samo 10-dana, sada je to skoro 28.
Šteta, pokvarili su se i nisu više toliko povoljni, barem ne za Italiju.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 12:01   #1555
Ne znam za poskupljenje relativno sam friski kupac. Ovaj cas su mi stigle (drugi put sam narucila), naruceno 29.12., 04.01 sam dobila mail da su na putu, danas stigle.
Trebale su prema trekingu jucer, ne znam sto bi im ovo trebalo znaciti:
"Unsuccessful item delivery attempt (Inb), Reason : Addressee not available at time of delivery, Measure : Will attempt delivery on next working day"
Postar jucer nije ni dobio paket, doma je netko bio cijeli dan.
Uglavnom, evo doslo je za 18 dana od narudjbe.
100 dolara za dva titan okvira i foto stakla, vauuu, to je stvarno super cijena. I ja sam si gledala transition, ali ipak sam odustala zbog cijene...rizik je platiti dosta, a okvir ne mozes isprobati.
Uzela sam si tu kod nas Transitions XTRActive, doslo me 1440kn (bez okvira), navodno tamne 50% u autu.
Okvir koji sam sad uzela (30dolara) i platila ukupno 52 dolara (bifokalne) platila bih 174 da sam uzela jednojakosnu dioptriju i transition. Nije ni to strasno, za cijenu s okvirom, ali ako kazes da si dobila dvoje za 100, razlika je ogromna.

Razmisljala sam o tzv. radnim progresivnim za komp, ali kako sad imam progresivne dosla sam do zakljucka da mi te radne ne bi bile najbolje rjesenje, jer bi isto imale taj koridor u kojem vidis samo ono sto je bas u sredini.
Kako sa starim naocalama s manjom dioptrijom fino vidim ekran, sad sam si narucila bifokalne (s malom i jos manjom dioptrijom) tako da mogu vidjeti i blizu. Problem mi je bio placanje racuna i sl. kada moram gledati u papir i u ekran, sad su mi ove super, bas sam zadovoljna.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon

Zadnje uređivanje kajpa : 16.01.2018. at 13:10.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 12:18   #1556
@Donata
Da nije mozda stvar u odabiru lece?

Quote:
OPTION: PHOTOCHROMIC LENSES
Darkens when exposed to sunlight
Quick Tip: Transitions® are a brand of photochromic lenses.

Moze se odabrati leća od 29-169 kuna. S transition od 69 $ i najeftinijim okvirom ispada 81$.(plus dostava)
Kod te leće pise (ako sam dobro shvatila, ne znam bas dobro engleski) da je namijenena za dioptriju od +1 do -2.
Za jacu dioptriju treba skuplja. (66-169 $)
Mozda se dioptrija povecala pa je odabrana skuplja leca?

Vec duze nosim fotoosjetljive naocale, essilor, transition. U optici kod nas nisu mi ni nudili neke razlicite opcije, jeftiniju/skuplju, a tu na zenni vidim ima vise toga u ponudi.
Kod mojih (starih) dogadja mi se da ako su mi naocale na svjetlu, a pod u hladu (kad pada sjena ali ne i na glavu) da mi je sve crno, uopce ne vidim pod. Ne vidim ima li kakva rupa, stepenica, cak ni ljude ne razaznajem, sve je nekako crvenkasto-crno.
Kad sam skroz u sjeni onda je sve ok.
Dal' se nekome dogadja slicno?
Ima li netko iskustava s razlicitim fotoosjetljivim lecama, razne izvedbe, razliciti proizvodjaci?
Tu ima nesto o tome sto se nudi.

Edit:
I jos jedno pitanje.
Nisam do sada to ni vidjela, jer sam narucivala naocale s dioptrijom, ali vidim...ima opcija
- non presription
i
- frame only
Naocale tj. okvir od 30$ u ovoj drugoj opciji kosta samo 15$.
Zasto je toliko jeftinije i sto uopce znaci i cemu uopce sluzi ovaj prvi odabir?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon

Zadnje uređivanje kajpa : 17.01.2018. at 12:46.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 12:39   #1557
Pitanje... Što Zenni napiše za vrijednost paketa? Dal im treba staviti napomenu da napišu manju vrijednost? I dalje vam sve stiže bez otvaranja/carine?

Naručujem prvi puta
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 14:31   #1558
Nisam to do sada proucavala (narucila sam 2 puta), ali evo imam doma jos taj stari paket...pise gore - value 50HKD. To bi bilo manje od 40 kn, a platila sam 53 eura.
Mislim da nije otvarano. Carinu nisam placala.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 14:38   #1559
Quote:
Ćufta kaže: Pogledaj post
Pitanje... Što Zenni napiše za vrijednost paketa? Dal im treba staviti napomenu da napišu manju vrijednost? I dalje vam sve stiže bez otvaranja/carine?

Naručujem prvi puta
Napišu (u protuvrijednosti) ili 30 ili 50 kn.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 15:11   #1560
Hvala
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:26.