Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2018., 10:41   #2241
kak vi kuzite te sve bolove. Dal su lazni il kakvi vec.ja. vise neznam dal me boli od toga kaj imam proljev,dal su laznjaci ili su pravi.. boli me i u krizima i u nogu udara i trbuh i sve.
dianavz is offline  
Old 16.01.2018., 10:42   #2242
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Nisam imala glavobolje nakon poroda.


A ono... kako kad. Kad ćeš imati curicu vidjet ćeš kakav je svijet iz te perspektive. U početku nije imala ništa rozo, više onako neutralno, oblačili smo joj i superjunake, autiće, svašta. Redovito su joj se obraćali s dečko. Pa onda pitanje u trgovini kad sam joj htjela kupiti šator: za curicu ili dečka? Kakve ima veze? Imamo na princeze i na autiće. Nemate nešto... hm... žuto, šareno, ovo ono? Pa onda te podjele, tipa Bubamara ima na stranici igračke za dječake i igračke za djevojčice. Ni jednom spolu ne ispada tak jednostavno "izlaziti" iz okvira pa makar samo curica obukla Supermana i igrala se s autićem, a dečko npr. obukao roze tajice i igrao se s Fifi.

Sad kak je veća, sviđaju joj se haljine i roza boja. Pa joj sad tako i kupim.

Nikad joj nisam nametala igračke, ima od autića do bebe, samo sad čekam kad će krenuti neke podjele u vrtiću i tako to...
Ma znam, kužim ja to. I da vjerujem da će njoj općenito i na mnogo polja biti teže u životu, ali ima to i neku svoju draž...ne žemim to gledati tako crno.
I mojima se obraćaju sa: "Seko kako se ti zoveš?", ali meni to (a ni njima) ne smeta niti najmanje. I sama sam u dvojbi kod neke djece pa smišljam neutralne rečenice, jer se neke mame stvarno naljute kada fulaš.
I da znam, da je vrijeme mog odabira vrlo vrlo ograničeno. Evo Prvorođeni mi se već "otima" i otišao je u nekom smijeru klasičnog šminkera koji bome nije naučio niti od mene niti od tate, ali u nekim granicama mu nastojim udovoljiti.
Elinga is offline  
Old 16.01.2018., 10:46   #2243
Quote:
Elinga kaže: Pogledaj post
I da vjerujem da će njoj općenito i na mnogo polja biti teže u životu, ali ima to i neku svoju draž...ne žemim to gledati tako crno.
Ma ne gledam ni ja uopće crno na to sve, ako si me tako shvatila. Želim joj da bude svoja, sretna i zdrava. Bila ona manekenka, doktorica, teta u dućanu, programerka, zidarica, mehaničarka...

Imat ću dvije kćeri. I dalje mi je to nepojmljivo. Dvoje djece!!! Wow.
BitterSweet is offline  
Old 16.01.2018., 10:51   #2244
Quote:
arya55 kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure. Stalkam mjesecima, ali sad je vrijeme da se pridružim.

Trudna sam. Kasni menga, test je pozitivan, nadam se da će biti ok iako sam tek na početku, 5.tjedan.

Prestala sam piti kontr.pilule i rekli smo si da smo ok s idejom trudnoće u ovom periodu života pa se nećemo paziti. 2 ciklusa redovnih odnosa i ništa i u 3.ciklusu samo 1 seks (splet okolnosti) i trudnoća

Jako smo sretni, ali već me muče neke stvari.

Danima imam glavobolje, mučnine i vrtoglavice. 15ak godina imam migrene, možda ima veze i s tim. Nekako mi je prerano za neke ozbiljne simptome, a opet, možda i nije. Ne znam. Sve mi je novo.

Bol inače dosta dobro toleriram, rijetko posegnem za tabletom, bojim se samo migrene bez tableta jer i s tabletama sam u krevetu i nesposobna 3 dana. Ovo što me trenutno muči je obična tenzijska glavobolja i mogu bez tableta.

Nego, kako se nositi s mučninom i vrtoglavicom? Trudnoću na poslu ne bih još obznanjivala, nisam u opasnosti od otkaza samo ne želim ništa reći dok ne prođe 10.-12. tjedan radi svog mira i da se ne moram objašnjavati ako nešto pođe po zlu.

Što vam je pomoglo, puno vode, čaja, kakva hrana? Brzi ugljikohidrati su mi inače trigger za migrenu pa krekeri i dvopek nažalost nisu rješenje za mene.

Znam da je post dug, ako netko ima savjet, puno hvala.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Ja sam samo na početku imala mučnine, srećom! Jako su mi smetali svi mirisi i nisam uopće imala apetita, a stalno sam se osjećala slabo i gladno, a doslovno bi mi sve izazivalo jaču mučninu. Pomagali su mi slanci i općenito peciva, kao da bi mi ublažili tu kiselinu ili što već što me izluđivalo. Probala sam piti đumbir koji inače obožavam, otad ga ne mogu ni primirisati Mislim da nema univerzalnog lijeka, već više ona metoda pokušaj-pogreška... U svakom slučaju zbog vrtoglavica probaj što više slanog, štapići itd. jer je to vjerojatno posljedica tlaka.

Quote:
Hisoka kaže: Pogledaj post
Mene od jučer zbog nalaza brisa stavilo na 2x2 500mg Efox-a. Koja mi je ono napisala da mala testira granice mog zdravog razuma? Škare?
Oooo, da, itekako testira.
Želudac mi na te antibiotike reagira na način da bez beda mogu i spavati u zahodu.
Bar se neću propitivati kao neke od vas jel počelo predporođajno čišćenje organizma.
Drž' te se gđe terminuše!
Hisoka ajde neka si se barem uspjela otuširati, silver linings Jesi se još otvorila? A zbog kojeg brisa dobivaš Efox, na streptokok? Nije li kod streptokoka slučaj da se samo tijekom poroda dobije antibiotik kako ne bi prešao na dijete?
Punjena maslina is offline  
Old 16.01.2018., 11:03   #2245
Škare, e, jedva čekam moje trollanje nje, bit ću ona mater koja pod bor stavi kutiju ajfona a u kutiji eurokrem blok.

M & PM, je, bris bris na streptokok. Ta beštija nije prisutna ali je zato E.Coli izolirana. Izgleda da testiraju na sve gadarije a ne samo na streptokok. Koliko je štete do sad mogla napraviti - ne znam. Koliko će mi pomoći antibiotici - ne znam.

Al' isfuravam na pozitivu pa šta bude.
__________________
Život krade, more vrati.
Hisoka is offline  
Old 16.01.2018., 11:04   #2246
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Ma ne gledam ni ja uopće crno na to sve, ako si me tako shvatila. Želim joj da bude svoja, sretna i zdrava. Bila ona manekenka, doktorica, teta u dućanu, programerka, zidarica, mehaničarka...

Imat ću dvije kćeri. I dalje mi je to nepojmljivo. Dvoje djece!!! Wow.
Ma znam, nisam te tako shvatila...samo sam se nadovezala
Još uvijek smo mi društvo u kojem se cure teže probijaju...a čak i da nije tako biologija nam je ipak namijenila zahjtevniji put...pa ipak sva naša djeca mogu biti sretna da su rođena tu gdje jesu.
Elinga is offline  
Old 16.01.2018., 11:06   #2247
Quote:
Hisoka kaže: Pogledaj post
Škare, e, jedva čekam moje trollanje nje, bit ću ona mater koja pod bor stavi kutiju ajfona a u kutiji eurokrem blok.

M & PM, je, bris bris na streptokok. Ta beštija nije prisutna ali je zato E.Coli izolirana. Izgleda da testiraju na sve gadarije a ne samo na streptokok. Koliko je štete do sad mogla napraviti - ne znam. Koliko će mi pomoći antibiotici - ne znam.

Al' isfuravam na pozitivu pa šta bude.
da, i meni je Dr rekao da se testira na više toga, ne samo streptokok.

a kako sam baš kasno radila taj bris, dio nalaza će mi doć moguće tek poslije poroda.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 16.01.2018., 11:20   #2248
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
da, i meni je Dr rekao da se testira na više toga, ne samo streptokok.

a kako sam baš kasno radila taj bris, dio nalaza će mi doć moguće tek poslije poroda.
Meni su nalazi stigli baš fest brzo, dan-dva, valjd zbog situacije al' je cimerica rađala bez rezultata. Njoj su nešto i s urinokulturom mrljavili, kao zagađena mokraća pa da ponovo mokri. Eno je doma, vrhunski zdrava curica, stigla joj urinokultura na kućnu adresu 4 dana od poroda.
__________________
Život krade, more vrati.
Hisoka is offline  
Old 16.01.2018., 11:28   #2249
Quote:
Hisoka kaže: Pogledaj post
Meni su nalazi stigli baš fest brzo, dan-dva, valjd zbog situacije al' je cimerica rađala bez rezultata. Njoj su nešto i s urinokulturom mrljavili, kao zagađena mokraća pa da ponovo mokri. Eno je doma, vrhunski zdrava curica, stigla joj urinokultura na kućnu adresu 4 dana od poroda.
ja sam radila urin kad i šećer, i isto mi je bio loš nalaz urina, kao neke bakterije, srećom Dr nije odmah propisao antibiotike nego tražio da ponovim, jer se uzorak zna kontaminirati dok se u onom bolničkom wc-u piša prvi urin, pa drugi...i doista, ponovoljeni nalaz mi bio skroz čist.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 16.01.2018., 11:46   #2250
Evo mene s pregleda. I dalje cement, ni milimetar otvorena. Doduse ctg je ocitao par trudova, jedan 80, jedan cak 100 i to sam fino osjetila. Al eto, ocito ne otvaraju jer su jako rijetki. Takvih osjetim par dnevno. Uglavnom, cini se da sam jos neko vrijeme na temi

Danas kupujem pilates loptu, to jos jedino nisam probala
Olivi is offline  
Old 16.01.2018., 11:52   #2251
Meni je rađena 2-3x, uvijek sterilna, zadnja par dana prije brisa. "Obični" urin valjd nakon svakog pregleda, kod nje sestra nešt vidi pa me šalje u labos pa bude ok.
Već sam se opustila, kao u terminu, sve uredno, čekam porod i to je to, ako imam streptokoke dobijem taj neki koktel na porodu i vozi.
Kad me nije ślogirala ta ešerihija, nisam bila spremna na to da je u igri joś nešto uz streptokok.
Ne bi se sekirala na tvom mjestu, sve računam da su to sporedne i ispravljive stvar čim ih rade na knap knapova.
__________________
Život krade, more vrati.
Hisoka is offline  
Old 16.01.2018., 11:56   #2252
Pozdrav cure, oprostite sto uljecem ovako.. javljala sam se nedavno tu par puta ali moja trudnoca nazalost nije dobro zavrsila pa sam odustala.. uglavnom, sve sto sam cuvala za svoju bebicu vise mi ne treba pa ako nekoga zanima oprema za bebe, imam sve osim kolica.. sve je prakticki nekoristeno jer prvo dvoje djece nije htjelo ni cut za spavanje u kreveticu pa et ako nekome treba jako povoljno, ja bih to htjela rijesiti iz kuce da ne gledam u to.. mozete mi se javiti na pp. Hvala
User90 is offline  
Old 16.01.2018., 11:58   #2253
meni treba još 2, 3 dana da sve bude spremno pa onda može porod.
kuhinja je posložena do kraja, fali mi još par sitnica koje su u nekoj od preostalih kutija, ali nisu mi toliko bitne.
robica je oprana i posložena, tetre, ručnici i gaze se suše i danas ću ih posložiti. moram još oprati ogradicu za krevetić, dekice i taj dio i ovaj perivi dio jajeta. i to je manje više to.
idem sad do Mullera po putna pakiranja kozmetike sebi za rodilište da ne nosim velika pakiranja i ja spremna.
još se montiraju neke stvari u stanu (ormarići, vješalice u hodniku i sl.), ali to nije moja domena i bit će gotovo kroz par dana. dok mi budemo u bolnici opet će doći čistačica sve srediti tako da se mi vratimo u blistavo čisto.

e da, pogledala sam onaj kratki filmić o dojenju (hvala za link, tko god je stavio ) i izgleda prilično jednostavno s tim savjetima. vidjet ćemo u praksi.
jojo21 is offline  
Old 16.01.2018., 12:23   #2254
Jutro

Listam ove kataloge i ne vjerujem šta vidim, dakle u katalogu od Plodina koji vrijedi još do ovog četvrtka Pampers premium care 89 kn na akciji, i još si mislim da je to baš ok cijena. Sad gledam DM-ov katalog koji je tek izašao, pelene na akciji 149 kn?!?! Pa ko je u lud??? I još kao daju onih 15 posto popusta. Ma gamad a znam da sam bila prošli mjesec u DM-u i gledala baš općenito sve pelene i da cijena nije bila takva. Još sam si razmišljala kak sam dobila onu knjižicu s kuponima i onih 15 posto, sve tam kupit što mi je ostalo al ovo je baš bezobrazno.

Vidim spominju se tu trudovi po noći, ja bih rađe po danu nekako čini mi se jednostavnije. Al tješim se da hitna uvijek postoji, samo je bila neka caka s vodenjakom ili nešto ćemo smisliti.

Vezano uz mučnine, meni je bilo koma prvih 10-ak tjedana, uf kad se sjetim i ništa mi nije pomagalo, a jelo mi se samo kruh i peciva
Alexa334 is offline  
Old 16.01.2018., 12:38   #2255
Ja bi svakak trudove po noci jer mi se to cini puno jednostavnije i mirnije. Dok pomislim da je po danu prijam u trudnickoj ambulanti muka mi dode. Tam uvijek strka zbrka, puno trudnica i prometa. Nije definitivno scenarij za mene.
No kak to kod mene ide, uvijek kontra od onog kaj si pozelim.
Garver is offline  
Old 16.01.2018., 12:43   #2256
Svi su na broju kolko vidim:klap:
Kod mene isto nis novog...
__________________
Baby, you can drive my car
Yes, I´m gonna be a star...
klonirana papiga is offline  
Old 16.01.2018., 12:43   #2257
Ja bi isto izbjegla prijem preko TA, sad je bila neka cura jadna u trudovima cekala tamo sat vremena. A ono guzva, ne mozes normalno ni prosetat.

Makar sad bi vec samo da krene pa kak god, pristajem na sve
Olivi is offline  
Old 16.01.2018., 12:47   #2258
Uopce nisam razmisljala o guzvi u TA
Mene se tak panika oprat
__________________
Baby, you can drive my car
Yes, I´m gonna be a star...
klonirana papiga is offline  
Old 16.01.2018., 12:57   #2259
o kojim bolnicama vi pričate? na SD se s trudovima ide u rađaonu, koja je skroz odvojena od TA, nisu ni na istom katu.
u drugim bolnicama je to sve zajedno?
jojo21 is offline  
Old 16.01.2018., 12:57   #2260
Quote:
jojo21 kaže: Pogledaj post
e da, pogledala sam onaj kratki filmić o dojenju (hvala za link, tko god je stavio ) i izgleda prilično jednostavno s tim savjetima. vidjet ćemo u praksi.
ja sam nakon 2put odgledanog tog filmića uvjerena da sam sad maher za dojenje i da će to ići smiješno lagano



Quote:
Olivi kaže: Pogledaj post
Ja bi isto izbjegla prijem preko TA, sad je bila neka cura jadna u trudovima cekala tamo sat vremena. A ono guzva, ne mozes normalno ni prosetat.

Makar sad bi vec samo da krene pa kak god, pristajem na sve
ček, ček, ček; pa ako me uhvate trudovi i dolazim u bolnicu, šta ne idem na hitni prijem, a ne u običnu TA? (dosad sam bila samo u petrovoj, znam jedino kakav je tamo raspored prostorija, tj zgrada- ovo dvoje je u 2 različite zgrade)
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:04.