Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2017., 13:16   #61
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je vrlo bitno znati kako se njegova cura odnosi prema tom nečem budući da je u uvodnom postu rekao da ona ništa ne sumnja.
Kako je to moguće? Nikad nisu o tome pričali, prave se da to ne postoji ili ona uopće nije svjesna te svoje "mane"?

Uglavnom, autor će vući ovu vezu dok ne naiđe neka druga koja će mu dati snage, motiva i hrabrosti da napokon okonča, a dotada će se to sve vući ko krepana, ali nepokopana kornjača.
Moguće, da, zna tako ići priča!
Davno, u srednjoj, išla je samnom u razred zgođušna djevojka koju su svi dečki ostavljali zbog specifičnog, neuobičajenog, mirisa znoja, kože. Nije se mogla načuditi zašto, a koliko se sjećam nitko nije imao petlje reći joj doslovno. Bar ne tada. Tako da zbilja ima milijun mogućnosti oko toga što njega smeta, a njoj nije nužno jasno.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 13:21   #62
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Moguće, da, zna tako ići priča!
Davno, u srednjoj, išla je samnom u razred zgođušna djevojka koju su svi dečki ostavljali zbog specifičnog, neuobičajenog, mirisa znoja, kože. Nije se mogla načuditi zašto, a koliko se sjećam nitko nije imao petlje reći joj doslovno. Bar ne tada. Tako da zbilja ima milijun mogućnosti oko toga što njega smeta, a njoj nije nužno jasno.
Hm, zanimljivo, da.
A opet, autor je rekao da bi ga okolina osuđivala tako da to očito nije nešto banalno. Kad nam on neće reći pa eto mi to tu interpretiramo, šta ćemo...
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 13:52   #63
Hajde nemojte izmišljati i nagađati koji problem cura ima. Autor ne želi reći i molim da to uvažite, od pretpostavki i kreiranja storije oko njih nema koristi.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 13:59   #64
Može mirno zatvorit temu jer je složan odgovor, ili je ostavi ili budi kreten pa i dalje budi s njom nezadovoljan i nesretan, zbog društva. Treće nema.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 21:51   #65
Autor teme ističe da bi osjetio jaki sram da je ostavi. I pred njom i pred drugima i pred sobom.

Znači, misli da bi i okolina smatrala da bi takav njegov potez bio nemoralan (vjerojatno je da onda i drugi znaju za to njezino "nešto").

Ali u svemu tome on ne raspoznaje glavni problem, a to je da bi najnemoralnije od svega bilo da je i dalje drži u zabludi i laži.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 21:54   #66
Mislim da problem uopće nije u tome što on nešto kog nje ne može probaviti.
Što god to bilo sasvim je nebitno za ovu priču.
Bitno je da je ne voli.
I da je svejedno ne želi ostaviti...jer....blać, truč...i tako kako si mi ljudi obično znamo napraviti od ničega veliku priču.
A realno je da nemamo muda, hrabrosti, da smo ustrašeni za sebe, ne za tu drugu osobu...a sve se to provlači radi nekih drugih podloga ili ti temelje koji su nas malkoc obilježili i za koje smo se zalijepili zbog ovog ili onog razloga.
Ljudi imaju ili nemaju muda.
Samo treba biti hrabar i reći si u koju grupu spadaš.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 10:23   #67
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Autor teme ističe da bi osjetio jaki sram da je ostavi. I pred njom i pred drugima i pred sobom.

Znači, misli da bi i okolina smatrala da bi takav njegov potez bio nemoralan (vjerojatno je da onda i drugi znaju za to njezino "nešto").
Pa ne mora reći zašto je ostavlja. Sigurna sam da ni onaj biser nije rekao da onu svoju ostavlja jer ima, PAZI SAD, hashimoto

Nek kaže da nije spreman za brak, da ne želi imat dicu (ako ta mana nije to da ona ne može imat dicu), da želi preselit, da želi tražit novi posao, da se želi iskušati u swinganju..Ili neka napravi onaj macho postupak u kojem će nju natirat da njega ostavi. Milijun je mogućnosti, al on je odabrao onu u kojoj će je poniziti i povrijediti. Zašto da joj da nogu nakon dvije godine veze kad je shvatio da je ne voli dok je ona još u 20-ima, kad je ovako ljepše terorizirat je u 30-ima
Ako ženska ne kuži u ove dvije godine da su se njegove emocije prorijedile, mogu zamislit koji je to glumac

S obzirom da nam ne može otkriti tajnu i da se ovdje nema više što raspravljati, tema nek se ključa, osim ako on dođe javiti da je skupi muda i prekinuo tu vezu..
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 10:34   #68
Ma, da, nisam ni rekla da joj točno mora reći razlog zbog kojeg je ostavlja, nego sam zaključila da je najnemoralnije od svega ostati u vezi u kojoj drugu osobu držiš u zabludi.
On osjeća, rekla bih, "krivi" sram - što će drugi o njemu reći ako je ostavi, a ne razmišlja koliko je ovakva njegova uloga pogrešna.
Što se tiče razloga, nebitan je, taman da mu smeta da srče dok pije vodu
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 11:00   #69
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Ma, da, nisam ni rekla da joj točno mora reći razlog zbog kojeg je ostavlja, nego sam zaključila da je najnemoralnije od svega ostati u vezi u kojoj drugu osobu držiš u zabludi.
Tako je, samo što on ne shvaća da joj trenutno više radi štete, nego što bi joj naštetio prekidom. Samo polazim od sebe, da mogu birati uvijek bi odabrala da znam da me moj muškarac više ne voli nego da me zavlači i radi budalu od mene. Najgore je kad ti netko krade vrijeme. Vjerujem da je tako sa svakom pametnom ženom da bi radije znala na čemu je, nego se udala za nekog tek tako, a on je ne voli kako treba..

Moj zna-ako me ikad prestaneš voliti, reci mi čim to osvijestiš. Ako se zaljubiš u drugu, reci mi čim prije..Sa svim tim bi se mogla nositi i nakon nekog vremena oprostiti i ostati s njim u dobrim odnosima. Ali da saznam da me netko mjesecima, godinama zavlači, on bi bio mrtav za mene. Nije problem što netko nekog prestane voliti, ljudski je, problem je u zavlačenju i pravljenju svog partnera majmunom. To mi je neoprostivo.
Ja da sam na mjestu njene cure, na saznanje da me ne voli već dvi godine, prvo bih promislila: U tri pm, da sam znala ranije, pristala bih na kavu sa onim slatkim kolegom/poševila bih se s onim zgodnim likom kojeg sam upoznala prošle godine, a nisam, jer sam bila vjerna ovom prascu
Samo bih imala flashbackove koga sam sve propustila isčekujući prasca da me zaruči, a on se sad nakon svih godina smislio reći mi da me pola staža naše veze više ne voli
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 11:03   #70
Quote:
zbunjan kaže: Pogledaj post
Nažalost TO NEŠTO je pokvarilo našu bajku.
Nema trenutka pogodnog za ostavljanje. Takve stvari se rade što kraće i jasnije.

Bajduvaj, ova tvoja gornja rečenica me uzbunila i zabrinula. Psihološki gledano, doimaš se kao netko tko je sklon idealizacijama i isključivosti. Postoji određeni nesklad između realnog svijeta i njegovog dojma u tvojoj glavi. Općenito gledano, mimo ove priče, što prije uskladiš sliku u glavi sa stvarnom slikom je bolje za tebe.

Ljudi su nesavršeni, pogotovo oni oko tebe, najbliži, jer im tim više vidiš mane i nedostatke. Ljubav se ne sastoji od toga da kraj sebe imaš savršen primjerak ljudskog roda (koji, uzgred, ne postoji), ljubav je podnošenje i istrajavanje unatoč vlastitim manama i manama tvog partnera.

Možda čak ni stručna pomoć nije na odmet, u tvom slučaju, da razriješiš te nerealne idealizacije.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 11:35   #71
Bila sam čak dva puta u istoj situaciji i ostala min. godinu dana predugo u tim vezama jer im nisam mogla slomiti srce. Zahladila sam u tom vremenu komunikaciju i bila drska i bezobrazna s nadom da će ih to potaknuti da se ohlade od mene i ostave me, ali nije djelovalo. Voljeli su me sve više i više, a otišla sam napokon kad je vrag odnio šalu i kad su počeli spominjati zajednički život i brak.

Znam da sam trebala otići puno prije, ali nisam ih mogla povrijediti iako sam to na kraju ionako napravila
Odvratan je osjećaj kad znaš da ćeš nekome slomiti srce.

Otiđi što prije ako si siguran da se to kaj te smeta nikada neće promijeniti. Najgore je neizbježno.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 12:14   #72
Kako dodje do toga da je coveku vise zao druge osobe nego sebe koji nije srecan u trenutnoj vezi?
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 12:56   #73
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
Ja da sam na mjestu njene cure, na saznanje da me ne voli već dvi godine, prvo bih promislila: U tri pm, da sam znala ranije, pristala bih na kavu sa onim slatkim kolegom/poševila bih se s onim zgodnim likom kojeg sam upoznala prošle godine, a nisam, jer sam bila vjerna ovom prascu
Samo bih imala flashbackove koga sam sve propustila isčekujući prasca da me zaruči, a on se sad nakon svih godina smislio reći mi da me pola staža naše veze više ne voli
Jebeš tu vezu u kojoj te vjernom drži samo to što on tebe voli i namjerava zaručiti.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 13:42   #74
A što tebe drži u vezi, ako te ona ne voli i ne planira s tobom budućnost?
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 15:07   #75
Kod mene su bili razlozi ostanka u vezi jer mi u globalu nije bio loše s njima. To su bili dragi, zabavni i zgodni dečki, samo ih, eto, nisam voljela i nisam se vidjela s njima u budućnosti. Nadala sam se da će se s vremenom razviti ljubav, ali nikad nije i onda su me te veze počele gušiti, a nisam mogla otići jer su me previše voljeli i nisam ih htjela povrijediti pa sam tim vezama stalno davala šanse da krene na bolje. Nažalost nikad nije...
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 15:39   #76
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Kako dodje do toga da je coveku vise zao druge osobe nego sebe koji nije srecan u trenutnoj vezi?
Nije mu zao druge osobe, to je cista sebicnost, jer se plasi reakcije okoline i plasi se da ne ostane potpuno sam. Ljudi koji odugovlace sa prekidom, misle samo na sebe i na svoje dobro, nikada ne misle na drugu stranu, to im je samo izgovor pred njima samima. Da nije tako, ponasali bi se postenije.
__________________
*Per aspera ad astra.*
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 15:59   #77
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
A što tebe drži u vezi, ako te ona ne voli i ne planira s tobom budućnost?

Nisam komentirala što te drži u vezi općenito, nego što te drži vjernom u vezi.
Uglavnom, iz tvog komentara sam iščitala kako ti odbijaš druge muškarce jer te tvoj dečko voli i planira zaruke, odnosno tvoja vjernost je uvjetovana njegovim odnosom prema tebi, a ne tvom prema njemu, ako me razumiješ. To mi je čudno. Ne želim da mi je muž vjeran samo zato što ja njega volim, nego zato što mu ni ne pada na pamet bit nevjeran.

Oprosti što ti komentiram vezu, neugodno mi je zbog toga i nije mi to bila namjera, nego mi je čudan sam koncept koji si iznijela, a nisam znala kako uopćiti komentar
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 16:34   #78
Nemoj joj više oduzimati vrijeme, budi iskren, reci joj šta ti smeta i završi s tim. Ona je sigurno jača nego što misliš, ne podcjenjuj je. Pusti je da sreću traži s nekim drugim. Šta god da je posrijedi, ona nije zaslužila da je zavlačiš i nije zaslužila vezu iz samilosti. Sad prestani kmečati tu nego budi muško, popričaj s njom i suoči sa sa osudom svih tih zajedničkih poznanika.
__________________
My mind is like my Internet browser, 19 tabs open, three of them frozen and I have no idea where the music is coming from.
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 17:17   #79
Quote:
AlessandraB kaže: Pogledaj post
Nije mu zao druge osobe, to je cista sebicnost, jer se plasi reakcije okoline i plasi se da ne ostane potpuno sam. Ljudi koji odugovlace sa prekidom, misle samo na sebe i na svoje dobro, nikada ne misle na drugu stranu, to im je samo izgovor pred njima samima. Da nije tako, ponasali bi se postenije.
Ovo da nikada ne misle na drugu stranu nije točno.

A kako to točno izgleda, možeš pročitati u Yuninom postu.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 17:19   #80
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Kod mene su bili razlozi ostanka u vezi jer mi u globalu nije bio loše s njima. To su bili dragi, zabavni i zgodni dečki, samo ih, eto, nisam voljela i nisam se vidjela s njima u budućnosti. Nadala sam se da će se s vremenom razviti ljubav, ali nikad nije i onda su me te veze počele gušiti, a nisam mogla otići jer su me previše voljeli i nisam ih htjela povrijediti pa sam tim vezama stalno davala šanse da krene na bolje. Nažalost nikad nije...
Naravno, mislio sam na ovaj post.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:49.