Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2018., 11:40   #21
Je li tebi dovoljno da vas dvoje dobro funkcionirate zajedno, ili možda ne bi bilo loše da razmisliš o tome da potražiš nekoga tko će ti više odgovarati? Ima i ljudi sa toplim i zdravim obiteljima i s roditeljima sklonima velikim obiteljskim druženjima, i koji bi bili silno razdragani i razgaljeni da ih punica doživljava kao sina. Možda bi s nekim takvim bila sretnija.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 11:44   #22
Quote:
Prajapati kaže: Pogledaj post
Pokušat ću biti što kraća, a razumljiva

Dakle, problem je obitelj moga dečka, mog budućeg muža i oca moje djece (naše djece, naravno).
Njegova obitelj i ja se jednostavno ne možemo smisliti. Ja sam njima prijetnja jer je prije naše veze bio njihov potrčko i davao im podosta love (držali su ga u šaci emotivnim ucjenama).
E sad, kad smo se mi upoznali, ubrzo sam shvatila da tu nešto smrdi i da ga oni korste za osobne interese, a on je naigled kopnio misleći da ipak mora učiniti sve za svoju obitelj.

Otkad smo mi u vezi, stvari su se promijenile i svi to osjetimo i vidimo.
Problem je što njegova obitelj i ja nememo nikakve dodirne točke, viđamo se dvaput godišnje iako živimo prilično blizu. On naprosto ode tamo sam i to je to.

Eto, ne znam što bi mislila o svemu tome, ali nema smisla forsati ako ne ide.

Htjela bi čuti vaša iskustva, jesi li vam brakovi/veze opstali iako se baš i niste podnosili s partnerovom obitelji?

I ako mogu dobiti neke savjete od iskusnih kako se postaviti prema svemu tome.

Da se razumijemo, ja njih ne želim posvađati niti se miješam u njihove odnose, podupirem ga da ode bar jednom tjednom k njima iako se on tada vraća sav tmuran i iscrpljen.
To on mora rijesiti.
Iliti - u nekom odredjenom postotku ih odjebati.

Ti se ok nosis s time, ne seres, potices ga da ih posjeti i to je sve u redu.
No on je taj koji se mora zauzeti za sebe i reci dosta, i jasno im nacrtati da u njegovom zivotu sad postoji i supruga, a njihov je problem sto ju ne prihvacaju.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 11:46   #23
Quote:
Prajapati kaže: Pogledaj post

Ono što mene brine je valjda ta bajkovita predodžba o tome da bi se trebali voljeti njegova obitelj i ja, spojiti se u jednu. Ono, sa svekrvom na kavu i tome slično. Valjda mi je taj dio najteži za prihvatiti jer sam ne znam gdje pokupila viziju toga da brak neće opstati ako se obitelji međusobno ne vole i ne prihvaćaju.
Lijepo je kad se svi vole, i tko to ima blagoslovljen je, ali nije smak svijeta i ako to nemate.
Najbitniji ste vas dvoje, a tek onda njegova i tvoja obitelj.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 11:47   #24
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
To on mora rijesiti.
Što on tu uopće može riješiti? Pa ne može ih vlastitim emocionalnim sazrijevanjem natjerati da je vole i izmjenjuju s njom recepte, a teško i da će to potaknuti svekrvu da nenajavljena svraća na kavu.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 11:50   #25
Quote:
Prajapati kaže: Pogledaj post
Recimo, moja frendica mi stalno "nabija na nos" svoj odnos sa svekrvom. One zajedno kuhaju, čuju se često, idu na ručkove svi zajedno, poklanjaju si nešto za Božić, izmijenjuju receptu. I moram si priznati da sam nekad maaalo zavidna.
Vjerojatno sam stvorila iluziju oko svega toga i trebam reality check, dajte me malo ispljuskajte

Možda ima veze s tim što se moja baka (mamina svekrva) i mama nisu nikad družile, malo su se čak i mrzile, pa sam uvijek baki išla samo s tatom i jako sam htjela da i mama ide s nama, ali nikad nije išla...
Ma ne znam.
Imam i ja jednu s takvim odnosom, ali situacija je kod njih opcenito takva u familiji da joj ne mogu zavidjeti. Pace, mislim si ajd barem ima tu dobru svekrvu, barem nesto

Uvijek se u tudjem zivotu cini zelenije, a nije, ako naucis bolje gledati



@cookie - moze. Ako dolazi iscrpljen, znaci da je rastrgan. Ako si rastrgan, znaci da se na neki nacin gaji neprijateljstvo i nabija mu se krivnja. Tko zna cega se on sve o njoj naslusa dok je tamo, i koliko mu se oduzima od vremena koje bi inace htio posvetiti njoj.
Ako bi odbijanje njihovih poziva znacilo da ce biti opusteniji i manje izmoren - to je rjesenje. Ili da ih prereze kad krenu srati po zeni mu, kao sto sam ja prerezala svog oca kad je srao gadosti o mom muzu.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 11:54   #26
Ali ne smeta joj što on ide, nego što svekrva ne svraća k njima na kavu nepozvana da vidi stan i što njoj nije nešto kao najdraža tetka.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 11:57   #27
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ali ne smeta joj što on ide, nego što svekrva ne svraća k njima na kavu nepozvana da vidi stan i što njoj nije nešto kao najdraža tetka.
Ne bih bas rekla da si u pravu.
Da naravno da joj nije ugodno i da bi voljela da su u boljim odnosima - svak normalan bi to volio.
Ali ne mislim da je iskljucivo u njoj problem. Niti priblizno. Jer sam se toga nagledala nazalost ne samo u svom zivotun vec i u zivotima prijatelja.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 12:34   #28
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Je li tebi dovoljno da vas dvoje dobro funkcionirate zajedno, ili možda ne bi bilo loše da razmisliš o tome da potražiš nekoga tko će ti više odgovarati? Ima i ljudi sa toplim i zdravim obiteljima i s roditeljima sklonima velikim obiteljskim druženjima, i koji bi bili silno razdragani i razgaljeni da ih punica doživljava kao sina. Možda bi s nekim takvim bila sretenija.
Meni je s njim stvarno lijepo i planiramo obitelj. Čovjek je na mjestu i ima kvalitete koje su meni važne. E sad, ne mogu reći da ne bi bila sretna da su nam obitelji savršeno skladne, ali ne mislim da je to nužno preduvjet za sretnu vezu. Baš zato i pitam ovdje, zanima me jesu li takvi odnosi nekome uspjeli rasturiti vezu/brak?

Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ne bih bas rekla da si u pravu.
Da naravno da joj nije ugodno i da bi voljela da su u boljim odnosima - svak normalan bi to volio.
Ali ne mislim da je iskljucivo u njoj problem. Niti priblizno. Jer sam se toga nagledala nazalost ne samo u svom zivotun vec i u zivotima prijatelja.
On im je prije posvećivao jako puno vremena, sada je to puuuno manje jer se odlučio usredotočiti na mene, svoj razvoj, ali ne možeš to nikad u potpunosti iskorijeniti. Uvijek se nekako vuče taj rep, svaki put kad ga mama nazove bude ta neka situacija...kao pravimo se da je sve ok, ali znam da ga je već sam njen glas emotivno iscrpio.

Jednom sam čula slučajno kako mu je baka rekla da da pare svojoj sestri umjesto da troši na onu svoju (na mene). On joj je odmah rekao da tako neće razgovarati i više se nije ponovilo. Mislim da ne govore protiv mene jer on to ne dopušta, znaju da bi ga samo više udaljili od sebe jer je prozreo njihovu igru.
Prajapati is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 12:49   #29
Quote:
tabasco sauce kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je kad se ne podnosiš s partnerovom obitelji dar i sreća jer ti time izbjegneš masu onih dosadnih formalnosti. Mislim, kog briga kaj njezina mama ima za skuhat i reć o životu? To su sve dosadne formalnosti koje prek volje rade ljudi. Najbolje je kad se hejtate jer time na lagan način izbjegneš formalnosti. Nije kad se hejtaš s ekipom uvijek nužno loše, to ti može pružat slobodu i spas od onih ful dosadnih kvazi odgovornosti.
Slazem se ;-)!

Ako niste u nekim odnosima, ne moras ni vidjati Ja ne volim da se vidjam sa onima koji me ne zanimaju, koji mi nisu zanimljivi, tako da, da se bolje slazemo, poludela bih da je moram gledati jednom u 2-4 nedelje. Ovako, vidimo se nekoliko puta godisnje i svi zadovoljni (Nismo se nikada svadjale, samo smo drugacija, ona je teski patrijahalac, ali nije losa. Otac je druga prica, njega ne moram da vidim do kraja svog zivota. Muz ih posecuje bez mene i to mi savrseno odgovara :-))
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 12:58   #30
Quote:
Prajapati kaže: Pogledaj post
Meni je s njim stvarno lijepo i planiramo obitelj. Čovjek je na mjestu i ima kvalitete koje su meni važne. E sad, ne mogu reći da ne bi bila sretna da su nam obitelji savršeno skladne, ali ne mislim da je to nužno preduvjet za sretnu vezu. Baš zato i pitam ovdje, zanima me jesu li takvi odnosi nekome uspjeli rasturiti vezu/brak?
Jedino za što vidim da bi je moglo rasturiti je tvoje nezadovoljstvo time što nećeš imati super svekrvu niti će tvoja mama imati zeta iz snova.

Ne pišeš da se on loše postavlja, da im pušta da se miješaju, da vam uzurpiraju životni prostor... nego da tebi smeta to što ti se svekrva nije samopozvala na kavu.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 13:05   #31
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Jedino za što vidim da bi je moglo rasturiti je tvoje nezadovoljstvo time što nećeš imati super svekrvu niti će tvoja mama imati zeta iz snova.

Ne pišeš da se on loše postavlja, da im pušta da se miješaju, da vam uzurpiraju životni prostor... nego da tebi smeta to što ti se svekrva nije samopozvala na kavu.
To nezadovoljstvo će prestati postojati, već sada lagano puštam tu želju i potrebu. Meni je samo bilo bitno čuti iskustva vas ovdje da se uvjerim kako to nije nužno za opstanak veze. Dakle, da se može sasvim normalno živjeti i bez toga da smo svi jedna sretna, vesela obitelj.

Moji su sa sela pa je vrlo bitno održavati te obiteljske odnose, a ja sam se dosta odmaknula od takvog života, ali valjda još vučem te repove i iracionalne strahove da me neće voljeti ni muž ako me ne voli njegova obitelj.
Prajapati is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 13:10   #32
Quote:
Prajapati kaže: Pogledaj post
Baš zato i pitam ovdje, zanima me jesu li takvi odnosi nekome uspjeli rasturiti vezu/brak?
Jesu, mnogima, ali zato što su supružnici dozvolili da ga rasture. Ako postavite odnos između vas dvoje kao prioritet, ako ste prvenstveno vas dvoje obitelj/zajednica, ne vidim zašto bi odnos sa članovima van te zajednice trebao utjecati na vaš.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 13:22   #33
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Jedino za što vidim da bi je moglo rasturiti je tvoje nezadovoljstvo time što nećeš imati super svekrvu niti će tvoja mama imati zeta iz snova.

Ne pišeš da se on loše postavlja, da im pušta da se miješaju, da vam uzurpiraju životni prostor... nego da tebi smeta to što ti se svekrva nije samopozvala na kavu.
Cuj, slozila bi se mozda s tobom da je njegova obitelj ok i da se korektno prema njoj ponasa, i sve, i da on ne dolazi izmoren kuci nakon boravka kod njih.

Ali da prostis, ovo je uzas, uopce ovakav pokusaj manipulacije

Quote:
Prajapati kaže: Pogledaj post

Jednom sam čula slučajno kako mu je baka rekla da da pare svojoj sestri umjesto da troši na onu svoju (na mene). On joj je odmah rekao da tako neće razgovarati i više se nije ponovilo. Mislim da ne govore protiv mene jer on to ne dopušta, znaju da bi ga samo više udaljili od sebe jer je prozreo njihovu igru.
Poremeceni sistem gdje se svoju djecu drzi kao taoce i onda kad su oni vec odrasli ljudi. U trenu kada se dijete ozeni njemu supruga postaje primarna obitelj i to je zdravo.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 13:28   #34
Quote:
Prajapati kaže: Pogledaj post
To nezadovoljstvo će prestati postojati, već sada lagano puštam tu želju i potrebu. Meni je samo bilo bitno čuti iskustva vas ovdje da se uvjerim kako to nije nužno za opstanak veze. Dakle, da se može sasvim normalno živjeti i bez toga da smo svi jedna sretna, vesela obitelj.

Moji su sa sela pa je vrlo bitno održavati te obiteljske odnose, a ja sam se dosta odmaknula od takvog života, ali valjda još vučem te repove i iracionalne strahove da me neće voljeti ni muž ako me ne voli njegova obitelj.
NIje nuzno

Znaci mozete se formalno druziti, tu i tamo, odradjivati neke stvari, i drzati neku iluziju familije, ukoliko tako odlucite. Na svim nasim sirim familijarnim druzenjima uvijek se netko ne podnosi, manje ili vise. Mislim da je to pojava svugdje. Nije idealno, ali je tako.

Ako odlucite uzeti i distancu, nije problem, isto ukoliko tako odlucite. Vi, vas dvoje. Ne neciji roditelj, sestra ili baba.

Opcenito, ako zelis moje osobno misljenje, ako stvarno volis svoje dijete potrudit ces se prihvatiti i njegovog partnera kojeg ono voli. Ne moras ga voljeti, ali ces zatomiti svoje retardirane destruktivne porive.

Osobno, potrudila sam se prihvatii sve partnere svih mojih bratica, sestricni, djeda (kasno se opet ozenio), strica i slicno. Cak i novu zenu mog tate, o kojoj imam ok misljenje. Sa svima komuniciram, zovem ih doma (kada je to moguce) i nikaakv problem.
Nazalost, nisam jednak tretman dozivjela po pitanju svog muza, iako se volimo i sretni smo. Jbg, trebalo mi je dugo da to prihvatim, doma s njim razgovaram, povucem neke granice. I nas dvoje smo ok. Sretni smo. Druzimo se vise s familijom s kojom smo bolji, manje s onima s kojima nismo i to je to.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 13:28   #35
Užas je, ali kakve veze to ima s njihovim brakom? Njegovi su moroni, on im ne da da se petljaju. Ok, da, njemu je teško što mu je obitelj kretenska. Ne izlaže nju njihovom kretenluku, ne dovodi ih doma, ne vodi nju k njima. Iscrpe ga dok je tamo. Sou vot.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 13:32   #36
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Užas je, ali kakve veze to ima s njihovim brakom? Njegovi su moroni, on im ne da da se petljaju. Ok, da, njemu je teško što mu je obitelj kretenska. Ne izlaže nju njihovom kretenluku, ne dovodi ih doma, ne vodi nju k njima. Iscrpe ga dok je tamo. Sou vot.
Nisu to emocionalno jednostavne stvari. Ja autoricu topica razumijem.

Koliko god mi to htjeli vjerovati - obiteljske veze ne treba podcijenjivati, pogotovo one na relaciji roditelj-dijete. Djeca se uvijek nesvjesno trude zadovoljiti roditelje, i pametni roditelj im olaksa odvajanje u onom trenu kada dodje vrijeme.
Dakle nije lako samo odjebati tako nesto, preko noci i uci u BMK mode.
Da je lako, ne bi imali ovoliko obiteljskih patologija na nasim prostorima. A vjerojatno i drugdje po svijetu.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 13:35   #37
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Nisu to emocionalno jednostavne stvari. Ja autoricu topica razumijem.
Ti projiciraš, rekla bih, jer ignoriraš postove iz kojih se lijepo vidi da tu problem nije mužev odnos s obitelji koliko autoričini problemi sa samopouzdanjem zbog kojih je boli što je ne vole i boji se da je neće voljeti ni muž ako je ne bude voljela njegova mama.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 13:36   #38
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ti projiciraš, rekla bih, jer ignoriraš postove iz kojih se lijepo vidi da tu problem nije mužev odnos s obitelji koliko autoričini problemi sa samopouzdanjem zbog kojih je boli što je ne vole i boji se da je neće voljeti ni muž ako je ne bude voljela njegova mama.
Oh, ja itekako vidim problem s boldanim

Sto ne znaci da samopouzdanje njoj nije klimavo, no ona potjece iz jedne sasvim druge sredine gdje vladaju drukcije dinamike, pa mi je i to razumljivo.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 13:41   #39
Quote:
Prajapati kaže: Pogledaj post
Da se razumijemo, ja njih ne želim posvađati niti se miješam u njihove odnose, podupirem ga da ode bar jednom tjednom k njima
Mislim da je ovo najbitnije u svakom odnosu. Njegovi vjerojatno nisu monstrumi ni psihijatrijski slučajevi da bi ih on trebao izbjegavati. Uvijek je bitno poštovati njegovu obitelj, ma kakvi god da jesu, isto kao što je i tebi bitno da on poštuje tvoju.

Znam par koji je u relativno sličnoj situaciji kao ti. Oni ne žive skupa, ali su preko 5 godina u vezi i nju smeta što bi on i u slučaju da se oni usele zajedno i dalje davao novac svojoj mami. Njegova je mama samohrana oduvijek, kad je bio dijete otac mu je poginuo. Znam da se često svađaju zbog toga, a meni je osobno suludo, jer njegova mama je u mirovini i teško da bi žena mogla sa mizerijom od penzije skrpati kraj sa krajem ....
__________________
...eye for an eye makes the whole world blind...
sfingaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 13:41   #40
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Oh, ja itekako vidim problem s boldanim
Ali problem je primarno njeno samopouzdanje i njeni konstrukti o tome da sretan brak mora značiti i sretne i tople odnose s roditeljima i ostatkom obitelji bračnog partnera.

Nekog drugog bi savršeno bolio kurac za odnos sa svekrvom i za to što nije vidjela stan i što ne razmjenjuju recepte, i bilo bi mu samo žao čovjeka koji čak jednom tjedno ide u tu sjebanu okolinu i htio bi da to odjebe sebe radi.

Ona podupire njegove odlaske tamo i krivo joj je što svekrva nije nepozvana došla na kavu.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:46.