Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2008., 19:50   #61
Quote:
tuvok kaže: Pogledaj post
...
Kako neko ko kaže bez ikakvih dokaza oni su:
Lihvari, šarlatani, prevaranti, gadovi, moroni, imbecili a drugima se zbog toga postovi brišu ili su banirani?
Jel si mami i tati tak doma kažeš da su lihvari, šarlatani, prevaranti, gadovi, moroni, imbecili jer su te tako odgojili?
Ak već nemaš pojima o čemu pišeš bar se suzdrži vrijeđanja i pljuvanja onog što ne razumiješ i nemožeš pojmiti svojim mozgićem
Ako već imaš nešto smisleno za reći onda probaj dati i konkretan argument za to, a ne bajke i basne.
Zato što to i jesu.

a ovo: Ak već nemaš pojima o čemu pišeš bar se suzdrži vrijeđanja i pljuvanja onog što ne razumiješ i nemožeš pojmiti svojim mozgićem se odnosi samo na tebe...
Znaš kojeg sposobnog rašljara, reci mu da može zaraditi 1 000 000 $, vrlo jednostavno. Samo treba naći vodu u kontroliranim uvjetima, ništa posebno.

www.randi.org Takvi se traže već desetljećima.
Lako je nalaziti vodu tu gdje je ima svugdje. Neka idu u Libiju. Gadafi bi ih dobro nagradio
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 19:52   #62
Quote:
palidrvce kaže: Pogledaj post
Ajde pliz onda ti objasni nama neznalicama.
Nemoj tako strogo prema sebi. Nisam nikog nazvao neznalicom.
Teško je ukratko objasniti što je EM val. Ljudi uče godinama, pa tek onda shvate što bi to moglo biti. Nema smisla širiti temu predavanjem na temu elektromagnetizma. Wikipedija je dobra za početak, ali sve je uzalud ako ti nisu jasni pojmovi sile, snage, energije i polja, tj. ako ih slučajno shvaćaš iskrivljeno, kako ih shvaćaju mnogi ovdje.

Quote:
Dobro, priznaješ da nekakvo zračenje ipak postoji. A šta kad u sobi nema televizije, a instrument pokazuje prisutnost zračenja?
Što se tiče tih lihvara, znam da ih ima i znam i da su u većini, ali evo, imam dva iskustva s radiestezijom koje dovode u pitanje tvoje apsolutno odbacivanje postojanja zračenja:
Naravno da postoji. Televizor ima žice kroz koje titraju elektroni, što dovodi do stvaranja elektromagnetnih titraja koji se šire prostorom.
Svuda su. Imaš onih koji nastaju zbog toga što tijela imaju temperaturu (temički šum), imaš onih koji nastaju zbog radioodašiljača (mobiteli, radioantene, sateliti)... Živimo u tzv. elektrosmogu. To je činjenica. Nisam odbacio postojanje zračenja. Odbacio sam postojanje "dobre i zle enerđije". To su religijski koncepti.

Quote:
Prvo: Dok sam još bio dijete, moji roditelji su pozvali radiestezista (klasičnog, s viskom) da pregleda stan. Čovjek je pogodio kakve tko tegobe ima, bez poznavanja gdje tko spava. Npr. rekao je da izvjesno zračenje prolazi u koso, od dolje prema gore, te da dijete koje spava na gornjem krevetu (imali smo krevet na kat) ima probleme s vidom, jer mu zračenje prolazi tačno preko glave. Moja sestra tad nije ni bila kući, i čovjek nije ni mogao znati da ima stvarno ozbiljnih problenma s vidom, te da baš ona spava na gornjam krevetu. Mami je također pogodio (tj. osobi koja je spavala na tom mjestu, ne znajući tko je to) njene zdravstvene probleme. Otac i ja smo spavali na dobrim pozicijama i nismo imali nikakvih zdravstvenih problema. Kako objašnjavaš takvu točnost od strane čovjeka koji je prvi put ušao u našu kuću i ne poznaje nas?
Ne mogu objasniti toliku točnost, no to ne dokazuje da čovjek nije varao. Gle, ovo što si napisao je toliko točno da fizičarima ne bi promaklo. Opisao si konkretne stvari koje je moguće dokazati. I svi radiestezičari koji tako lihvare okolo ponavljaju istu stvar. Mene osobno čudi zašto ne napišu neki znanstveni rad o tome? Nije da razglabaju o tome koliko kerubina može plesati na žici. Govore stvari koje bi se u tren oka mogle sasvim lijepo ispitati.

Quote:
Drugo: U stan u kojem trenutno živim došao je čovjek koji nije radiestezist već mjeri zračenja putem instrumenata. Umjesto priče u stilu "pravo je čudo što ste uopće živi" čovjek je ustanovio da nam je stan sasvim u redu, predložio da malo premjestimo neke stvari i nije nam niti pokušao uvaljivati nekakve magnetske prekrivače, itd. Uređaj kojim je tražio Hartmannove linije imao je antenu koja se mogla rotirati 360°. Kad bi naletio na liniju zračenja, antena bi se sama zaokrenula i postavila u tom smjeru. Potom bi krenuo u smjeru pod pravim kutom na već pronađenu liniju i na isti način našao drugu liniju, okomitu na prethodnu. Tako je otkrio nekoliko linija u stanu, zamisli - tačno u onolikim razmacima kako je to rečeno za Hartmannove linije - 2m odosno 2,5m, zavisno od toga protežu li se u pravcu sjever-jug, ili u pravcu istok-zapad. Zanimljivo je i da su se linije poklapale, bez obzira je li liniju detektirao u sobi s TV-om ili nekoj drugoj. A i one linije koje su prolazile kroz sobu s TV-om nisu prolazile kroz televizor. Točnije, televizor se baš nalazio između linija. Dakle ta tvoja priča sa polariziranim TV signalom ne drži vodu. Barem ne u mom slučaju. A što se tiče samog televizora, njegovo zračenje detektirao je drugim aparatom. I to se pokazalo da televizor, koji je stariji i nema zaštitu, zrači do oko 1m udaljenosti, dok ekran kompjutera (koji ma zaštitu od zračenja) zrači tek do pola centimetra od ekrana. Da stvar bude zanimljivija, dao nam je uređaj da sami ispitujemo električne uređaje i njihov radijus zračenja, i svaki je imao neki svoj radijus. Dakle, jedan normalan i ljudski pristup u kojem nam je normalno i ljudski pregledao stan i nakon oko sat vremena otišao. Nije baš neki lihvar, jelda.
Čovjek jest radiestezičar, ali koristi električne uređaje. Modernizirao se i sad traži konkretna, postojeća zračenja i njima opravdava radiesteziju.

A napričao vam je gluposti. Jesi li promotrio taj njegov uređaj? Je li moguće da je sam izazivao vrtnju antene? Gle, opet se radi o stvarima koje su nam pred nosom. Zašto ih fizika ne priznaje? Morala bih ih priznati. Nema tu "ti nisi znanstvenik, šuti". Ukoliko uređajem dokažeš Hartmanove linije, taj dokaz je ravan biblijskom čudu.
Zašto čovjek ne ode po priznanje? Zašto ne unaprijedi fiziku i medicinu?
Zamisli koliko bi se ljudi rješilo tegoba da svi znamo da to postoji, da je opasno... Shvaćaš sad? Radi se o fenomenu koji je moguće dokazati i koji je očit. Antena se zakreće sama od sebe. Holy shit! Dokaz ravan dokazu da postoje duhovi tako da se desetmetarski Staljin ukaže na sjednici UN-a.
Tisuće i tisuće fizičara i inženjera je radilo na elektromagnetizmu. Nitko nikad nije primijetio da se antene zakreću same od sebe? Ajde baš promisli, zašto?
Zašto Tesla nije ništa primijetio? Namjerno spominjem Teslu jer su njegovog imena puna usta mnogih ovdje.

Očito je da vas je varao, zato jer se elektromagnetska polja protežu u beskonačnost. To je njihovo temeljno svojstvo. Tako govori teorija, tako govori praksa. Nema toga da prestaju na toliko i toliko centimetara od uređaja. To je surova laž.
Tip vam je u ruke dao namještene aparate, a koji mu je cilj bio, to ne znam. Možda je pokušao nešto prodati ili naplatiti svoje "usluge".



Quote:
Mislim da nije problem u postojanju ili nepostojanju zračenja, već u kompetentnom i nekompetentnom načinu mjerenja. Radiestezija u širem smislu znači "osjećanje na daljinu" nekog fenomena. Znam za tipa koje se izdaje za doktora, i koji viskom radi dijagnozu. Takvog "doktora" ne preporučam nikome. Ljudi mi dođu u dućan pa viskom biraju "pravi" predmet za njih (ne znam samo zašto u indian shopove dolazi toliko pacijenata...), i slično. To su gluposti. Ali da zračenja ne postoje, iskreno - ne vjerujem.
Itekako postoje, to sam već pojasnio, samo ne postoje sva za koja se tvrdi da postoje. I nisu sva štetna.
One "linije" se odnose na "dobru i zlu enerđiju", a šetanje s elektrometrom i očitavanje elektromagnetnih titraja iz uređaja i instalacija (kablovi u zidovima) je samo podvala kojom se spretno konkretno pokazuje "da nečeg ima".
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 20:04   #63
Joj, koji rat neda mi se niti čitati, samo fali g. Žbun.
Tuvok pretjeruješ, poglavito što izazivaš Endimona na glup način, a inteligentan si.
Nemoj ići u predrasudu da nije bitno zašto nego da je.
Tvoj tip razmišljanja vodi u nirvanu, a i Endi otkad je promijenio avatar je u "bedu".
Dakako da i među naučnicima ima veliki broj simulanata i da dolazi do kolizije sa nepoznatim stvarima jer se boje da će se vidjeti njihovo neznanje.
Kako Timpa Tumpa kaže: minimum inteligencije je potreban za miroljubivu aktivnu koegzistenciju.
Energetska polje svakako postoje, problem je u prepoznavanju uzroka i uzorka. Sve se da izmjeriti samo treba znati kako.
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 20:20   #64
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post

Je li to bilo u Globalnom sijelu/Živoj istini?
Mislim da sam to gledao - ništa nije bilo onako kako je rekao, kasnije se izvlačio.
Naravno da neće raditi... "smeta mu enerđija kamere", i "enerđija ne-naivaca koji emisiju gledaju"...
Gospodin OH je "stari igrač" bila je to neka Novosadska ponoćna emisija iz doba Bratstva i Jedinstva, glasovita po tome što je voditelj "krstio" grupu Duran Duran sa Đuran, Đuran.

Ipak, nisam upoznao gospodina OH koji bi sigurno imao i puno toga reči (cijenio bih to) jer je inteligentan i ima veliko iskustvo.
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 21:32   #65
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ja sam samo izrazio svoje mišljenje o tim osobama koje preplaše stare ljude da će dobiti rak i onda im izmuzu par tisuća kuna za običan pokrivač. Moje je ustavno pravo izraziti mišljenje, a ukoliko je ono poduprto dokazima, tim bolje.

I stojim iza toga, jer sam posvjedočio tome. Odvilo se predamnom. Ukoliko znaš drukčije, reci, a ne se kačiš na mene. Ukoliko je to sve što znaš, odjebi od mene.

E da, prijavljen si. Po treći put. Prva dva puta za trollanje (hvataš se mene umjesto teme), a sad i za vrijeđanje. Pa se ti žali.
Prijavi ti prvo sebe za vrijeđanje i pljuvanje svega što ti se ne sviđa.
Najveći si pljuvač od svih na forumu i vrijeđaš sve i svakoga.
Ako neznaš razgovarati kulturno, i izraziti se pristojnim riječnikom onda potraži pomoć i to od doktotra jer to govori da postoji neki mentalno-emotivni poremećaj koji se treba liječiti, te nekog koji će te ponovno odgojiti jer to sigurno nisi.
Pljuvanje i vrijeđanje drugih neće ništa riješiti.
Ako neznaš razgovarati normalno kao čovjek, bolje se nemoj niti izražavati kao životinja.
__________________
Gdje god pođeš uvjek si tu..........
tuvok is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 21:48   #66
Imam li pravo reći da smatram profesiju medicinske sestre požrtvovnom i korisnom?
Imam li pravo reći da smatram čistače ulica izuzetno korisnim osobama koje čine neomiljeni posao?
Imam li pravo reći da smatram posao rudara teškim, a rudare hrabrima?

Onda valjda imam pravo reći da su osobe koje uzimaju starcima novac i lažu im o "zračenjima" lihvari, prevaranti, šarlatani.
Ili ti to meni želiš reći da to ne priznaješ kao posao?

Nema veze. Ne mora ni biti posao. Ja to svejedno smatram sramotnom djelatnošću, a osobe koje tako zarađuju gadovima.
I što mi možeš? To je moje mišljenje. Možeš ušutiti i pustiti me na miru. Ja te ne diram.



Ili si se osjetio uvrijeđenim?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 22:05   #67
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Imam li pravo reći da smatram profesiju medicinske sestre požrtvovnom i korisnom?
Imam li pravo reći da smatram čistače ulica izuzetno korisnim osobama koje čine neomiljeni posao?
Imam li pravo reći da smatram posao rudara teškim, a rudare hrabrima?

Onda valjda imam pravo reći da su osobe koje uzimaju starcima novac i lažu im o "zračenjima" lihvari, prevaranti, šarlatani.
Ili ti to meni želiš reći da to ne priznaješ kao posao?

Nema veze. Ne mora ni biti posao. Ja to svejedno smatram sramotnom djelatnošću, a osobe koje tako zarađuju gadovima.
I što mi možeš? To je moje mišljenje. Možeš ušutiti i pustiti me na miru. Ja te ne diram.



Ili si se osjetio uvrijeđenim?
A reci ti nama jel bi se ti osjetio uvrijeđenim da ti neko kaže da si lihvar, šarlatan, prevarant, gad, moron, imbecil i smrad?
Il bi ti to zvučalo kao pohvala i kompliment?
__________________
Gdje god pođeš uvjek si tu..........
tuvok is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 23:00   #68
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Lako je nalaziti vodu tu gdje je ima svugdje.
Malo je smijesno pricati o necemu sto nisi vidio.
Naime ,znam primjer gdje je po nizu sela jedan rasljar,koji nije naplacivao usluge (ako je za tebe naplacivanje vecera i festa onda je),svakome po obliznjim selima nasao mjesto za bunar iz prve i tocno(+ - 1 m) odredio dubinu kopanja.I nikog nisu zanimala teoretska trabunjanja,vec cista praksa- a praksa je pokazala svoje.
Kako dokazati?
Mogu te odvesti pa pitaj kako su i na osnovu cega iskopani bunari.

U svakom slucaju gore
si napisao da bi mogao i da kod nas ima vode svugdje,pa bi logicno bilo izvesti pokus.
Izadi ispred zgrade ili kuce i reci na kojoj dubini je voda te kopaj.
Ako iz prve pogodis.. ponovi isti pokus na 1 km udaljenom mjestu.
Pa na 5 km udaljenom.
javi rezultate.

be
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 00:56   #69
Znanstvenici negiraju radiesteziju i navodno su izvedena istraživana i nudi se 1 mil $ onome tko pokaže da to funkcionira, s druge strane mnogo ljudi govori da su vidjeli da se može pronaći voda i navodno se tako voda tražila do nedavno, neki govore da vode ima svugdje, razum govori da radiestezija ne funkcionira ali mnogi ljudi misle da ima nešto u tome, ja sam s jednim radiestezistom pričao preko telefona prije nekoliko godina , rakao sam mu samo ime i godinu rođenja a on za 1 min počne govoriti neke stvari o meni kao da me poznaje. Gledam na tv-u isto tako, ljudi ne kažu ništa a ovaj im pogodi, ovim starim babama koje to zovu, od koje bolesti boluju i ovi to potvrde, sa što je to i kako to funkcionira, izgleda da funkcionira ali razum kaže da to nemože funkcionirat, jer da funkcionira to bi se upotreblajvalo u zdravstvu, vojsci, policiji, koristili bi to rudari, ali nitko to ne koristi.


nagrada od 1 mil $ http://www.randi.org/joom/challenge-info.html
HR123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 12:25   #70
Quote:
danaye kaže: Pogledaj post
Malo je smijesno pricati o necemu sto nisi vidio.
Naime ,znam primjer gdje je po nizu sela jedan rasljar,koji nije naplacivao usluge (ako je za tebe naplacivanje vecera i festa onda je),svakome po obliznjim selima nasao mjesto za bunar iz prve i tocno(+ - 1 m) odredio dubinu kopanja.I nikog nisu zanimala teoretska trabunjanja,vec cista praksa- a praksa je pokazala svoje.
Kako dokazati?
Mogu te odvesti pa pitaj kako su i na osnovu cega iskopani bunari.

U svakom slucaju gore
si napisao da bi mogao i da kod nas ima vode svugdje,pa bi logicno bilo izvesti pokus.
Izadi ispred zgrade ili kuce i reci na kojoj dubini je voda te kopaj.
Ako iz prve pogodis.. ponovi isti pokus na 1 km udaljenom mjestu.
Pa na 5 km udaljenom.
javi rezultate.

be

Ako moj susjed lijevo ima bunar na 20 m, a susjed desno bunar na 22 m onda ja sa popriličnom sigurnošću moru reći da ću naći vodu na dubini od 21 m, a kopam bilo gdje; ne preblizu kanalizaciji, cesti, nekakvom odvodu ili bari. U selima se zna sve i o svima. Gotovo svaki seljak zna ne samo koliko su duboki bunari nego i hrpu drugih sitnica kojima se "gospoda" ne zamaraju. A jedan šarlatanbedak u vidu rašljara pamti još bolje sve o bunarima i vodi... ako se shvaća što je pisac želio reći.
I nažalost imam iskustva sa rašljarima jer je i moj tata pozvao jednoga kad smo kopali novi bunar iako sam ga uvjeravao da to nema smisla. I taj rašljar "nije radio za novce", ali je komotno uzeo pare koje je dobio. I idealno mjesto za bunar je "našao" tamo gdje mu je tata prije u razgovoru spomenuo da bi se bunar dobro uklopio
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 01:45   #71
Da je imao rašlje nebi mu se ovo dogodilo, vode bi bilo.
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 20:24   #72
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Sve to stoji, ali bit onoga što sam htio reći leži u tome da je dokaz jedne tako prozirne grane šarlatanstva ravan širenju ruku i razdvajanju mora. Toliko je ozbiljno. A zatucanim ljudima nije. Oni ti ovako misle: "Rašljari traže vodu zračenjima, fizičari rade pokuse, i to je to."

I onda tupo gledaju. Jer ne znaju. A da znaju koliko je ozbiljno to što se tvrdi, koliko duboko značajno, zamislili bi se i upitali: "Pa koji kurac više neki rašljar ne ode i zaradi taj milijun i unaprijedi znanost? Zašto ne ode tražiti vodu jadnicima u Africi, koji željno očekuju svaku kap rose?"
Pa ni znanstvenici niti doktori ne idu dokazivati svoje teorije i načine liječenja i lijekove da pokupe milijon jer niti to ne mogu.
Najviše prijevara, prodavanja magle i obmanjivanja ljudi dolazi sa znanstvene strane.
Zašto? Jer im ljudi vjeruju, a većina onog što govore je laž.
Misli se oni rade neke pokuse, precizni su i govore istinu.
Nažalost istina je sasvim drugačija:
-više od 50% lijekova su neučinkoviti i ravni placebu, a većina ima štetno djelovanje na zdravlje.
-istim tim lijekovima koji su prošli sva moguča ispitivanja i pokuse truju ljude i svake godine više od milijun ljudi umre od tih lijekova što govori o pouzdanosti tih pokusa i znanosti uopće
-više od 70% terapija i dijagnostike koje se primjenjuju u medicini nikad nisu znanstveno dokazane kao učinkovite a primjenjuju se u liječenju pri čemu neke od tih terapija drastično smanjuju trajanje ljudskog života ili ubrzano ubijaju bolesne ljude.
- od stotina teorija koje znanstvenici razviju i prihvate kao istinite i naučno dokazane više od 70% bivaju pobite od drugih znanstvenika u idućih 50 godina govoreči kako je večina toga samo teorija i puko nagađanje.

Šta još reči o znanstvenicima, naučnicima i znanosti uopče?
Vrlo malo znaju, većinu vremena nagađaju, slažu teorije, neučinkoviti su i nepouzdani, experimentiraju na ljudima i štete im isto koliko i pomažu, precjenjeni su i večinu toga podvrgavaju materijalnoj dobiti,slavi i bogatstvu, nemaju humanosti i suosječanja.
Ljudi koji nemaju novaca za skupe lijekove i terapije umiru im pred očima, lažu ljude kako će im pomoći sa nekim terapijama iako znaju da su nemočni a terapije neučinkovite.....
Mogao bi nabrajati do sutra.
I onda mi ti kažeš kako su radiestezisti varalice i šarlatani.
Oni su male bebe naspram doktora koji varaju, manipuliraju , pljačkaju i nekim svojim postupcima ubijaju ljude.
__________________
Gdje god pođeš uvjek si tu..........
tuvok is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 22:08   #73
Ajde malo obrani svoje stavove, a ne napadaš čistim lažima i glupostima (ne znaš koliko je besmisleno to što si napisao i zapravo pokupio s luđačkih portala i foruma).
Naravno da ima "bad apples" u znanosti, ali na temelju kukolja ti osuđuješ postojanje cijelog žitorodnog polja, u svom pohodu. Pitam se zašto toliko mrziš znanost. Valjda trauma iz srednje škole (ukoliko si je prošao).

Opet si prijavljen. I od sada ću te stalno prijavljivati na ovakve pizdarije. Opet me pokušavaš uvući u svoje sranje. A ja ću ignorirati i prijavljivati dokle god ne počneš koristiti forum za raspravu, a ne promociju svojih dogmi.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 22:43   #74
Evo ovako.
Savršeno je moguće izazvati titranje nekog predmeta ukoliko je ono izloženo elektromagnetskom zračenju. Samo treba taj predmet ugoditi da nađe frekveciju na kojoj titra izvor toga zračenja. To se zove rezonantna frekvencija i jako je bitan pojam u elektrotehnici. Na kraju krajeva i frekvencmetri rade na tom principu. E, sad, da li npr. voda može dovoljno utjecati na komad drveta da titra -
Normala00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 01:22   #75
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ajde malo obrani svoje stavove, a ne napadaš čistim lažima i glupostima (ne znaš koliko je besmisleno to što si napisao i zapravo pokupio s luđačkih portala i foruma).
Naravno da ima "bad apples" u znanosti, ali na temelju kukolja ti osuđuješ postojanje cijelog žitorodnog polja, u svom pohodu. Pitam se zašto toliko mrziš znanost. Valjda trauma iz srednje škole (ukoliko si je prošao).

Opet si prijavljen. I od sada ću te stalno prijavljivati na ovakve pizdarije. Opet me pokušavaš uvući u svoje sranje. A ja ću ignorirati i prijavljivati dokle god ne počneš koristiti forum za raspravu, a ne promociju svojih dogmi.
Samo ti prijavljuj kolko hočeš, ljudi vide kakav si pljuvač i prostak.
Mene bi na tvome mjestu bilo sram, a kamoli da još prigovaram.
Ono što sam napisao temelji se na istini i postoje mnoge knjige i dokazi na temu koliko je znanost stvarna znanost, a koliko laž.
Također se statistički može provjeriti koliko su znanost i znanstvenici točni.
Jedna od najuvjerljivijih knjiga koja donosi dokaze koji se mogu provjeriti, a pisana je u suradnji sa nekolicinom vrhunskih doktora koji teže istini i nisu korumpirani, a napisala ju je novinarka Lynne McTaggart zove se " Što vam liječnici ne govore".
Većina ovih podataka nalazi se u knjizi pa koga zanima neka pročita.
Isto tako postoje mnoge knjige koje govore o Radiesteziji koju su napisali mnogi stručnjaci sa iskustvom za razliku od tebe laika koji nezna što govori i piše gluposti.
Da se razumijemo ima i znanost svojih dobrih strana, ali i mnogo loših pa ju netreba stavljati na postolje kao nekog boga i savršenog znalca već kao nešto što još uvjek malo zna o svijetu, uči polako i često tapka u mraku.
Sigurno je da treba još puno žganci pojest da bi napredovala.
__________________
Gdje god pođeš uvjek si tu..........
tuvok is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 10:59   #76
Cool osvrt...

... ovaj post je ponukan time što autor navodi da ima broj I.M. a to sto netko ima neciji broj, ne znaci nista, jer je broj I.M.-a javan i redovito objavljivan...

ne zelim ulaziti u detalje, ali nazalost, nekad se tvrdilo da je zemlja ravna ploha jer se nije znalo tada i nije se moglo dokazati drugačije.

hm, a sada ne možemo očito dokazati neke pojave, pa ... ?

kao što su neki liječnici šarlatani , bez obzira na diplomu, tako su i neki koji se nazivaju iscjeliteljima ili dijagnostičarima, a ipak bacati sve radiesteziste u istu košaru, ... zar bi se ljudi desetljećima bavili nečime što je bezlično i nestvarno?


dokazivo ili ne, za neke ljude dobivate poruku da su zli, da ih je opsjeo zli duh i slicno, a za neke se dobiva odgovor da nisu opsjednuti?



tko radi s viskom, razumije visak, i energije vezane uz rad s njim. a gle čuda, možda nisu dokazive, ali su "prisutne".

neki su ocito ljubomorni i neshvatljivo im je da neki drugi imaju znanja i uvide, a drugi nemaju - nekima je potrebno racionalno objasnjenje, a nekima nije. na to se priča svodi, zar ne?

ja se nakon masaže osjećam dobro, ali ne gnjavim masera da mi napiše disertaciju znanstvenu, s uzrocima i posljedicama te kemijskim i drugim reakcijama u tijelu... zašto bih to tražila radiestezista?


ako neko sumnja da tu "nečeg ima", a želi probati, pitati i slično, najbolje da ide onom iscjelitelju za kojeg u srcu osjeti ispravnost ili generalno osjeti ispravnost da to ucini...

tako sam naišla na par učitelja... metoda ispravnosti, dobrog osjećaja iznutra, nedokaziva metoda... ...


nije dokazano da ispovijed otpusta grijehe, pa svejedno ljudi vjeruju u to, takva smo bica, potrebna nam je vjera u nesto...



..............


Quote:
HR123 kaže: Pogledaj post
Evo vam jedna dobra knjiga, u većini se slažem i isto tako ja razmišljam ali u vezi radiestezije neznam, čini mi se da tu nećega ima, jer ako se netko javi u tv emisiju i kaže samo svoje ima a tip s viskom za par sekundi kaže kakve bolesti netko ima i to vrlo precizno ili ko iz topa kaže netko vam u obitelji ima dijabetes ili nedavno ste posudili novac i takve stvari i ljudi potvrđuju. Primjetio sam da većin radiestezista donekle pogađa ali nekoliko puta sam gledao i slušao radiestezista Ivana Medvešeka, tim ima oko 70 godina i tim stvarima se bavi 50 godina, čini mi se da taj tip to najbolje radi, pogađa neke stvari nevjerojatno. U vezi radiestezije kaže da je visak samo kazaljka i da se većina ljudi može baviti radiestezijom da visak ništa nezna jer kada bi znao mogli bi ga objesiti na drvo i postavljati mu pitanja, nego da ga mi pokrećemo i da to dolazi iz malog mozga.


Na Tv-u je prije koju godinu bio Osman Hasanpašić i kaže da je to fizika a ne bajanje, da nema nikakvih čudesa nego da je to fizika.


Ako tko želi imam broj telefona od Ivana Medvešeka pa neka ga neki nevjerni Toma nazove i pita da mu kaže nešto o zdravlju, ili emocionalniom stanju, ili u vezi ljubavi ili posla.
cosmicmama158 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 18:37   #77
Quote:
Endimion17 kaže:
A ja ću ignorirati i prijavljivati dokle god ne počneš koristiti forum za raspravu, a ne promociju svojih dogmi.
Rasprava upravo i je promoviranje "svojih dogmi". Ti to najbolje ilustriraš - 50% od tvojih 26 postova dnevno je upravo nametanje svojih stavova drugima. Naravno nemam ništa protiv toga, izrazavanje svojeg misljenja je tvoje pravo, ali zasto ga uskratit nekom pod izgovorom "pocni raspravljat a ne promovirat svoje dogme".

Ako bas oces, izmedu uvjerenja religijskog fanatika i znanstvenika nema nikakve razlike, zato nevidim zasto bi ovaj prvi imo uskraceno pravo rasprave ili propagiranja "svojih dogmi".

Sto se tice same teme, dobro je pitanje zasto nitko jos nije dokazao Randiju svoje "sposobnosti" ?
__________________
"Things are not what they seem, nor are they otherwise."
soadfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 00:31   #78
to ne pali uopče time se moj stari bavi ima visak i rašlje i šeče se po vru s tim i uvjeren je da to radi tražio je di napravit septičku da tlo guta vodu i kao našo a na kraju ništa uopče ne vuče. uzeo sam i ja jednom visak u ruke i vidio da se to vrti ali sam skužio da ako u sebi želiš da se vrti u lijevo da ga nesvjesno počneš vrtit u lijevo ili obrnuto,visak se vrti zbog nesvjesnih mikro pokreta ruke kako je endi rekao.ustvari večina tih radiestezista su uvjereni da to funkcionira i sami sebe varaju kao i moj stari.
mrgi124 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 00:27   #79
Evo upravo ide emisija na Z1.

Probat ću snimiti.
HR123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 00:39   #80
Jel tko gleda ovog radiestezista?
HR123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:07.