Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2017., 15:12   #4781
Quote:
PassionLaugh kaže: Pogledaj post
Pitanje u vezi naplate nakon ovrhe nekretnina -nakon što je sud donio pravomoćnu presudu i ovrhu nad nekretninama radi duga od nekoliko desetaka tisuća eura,ustanovljeno je da se već država upisala na neke nekretnine i donjela pravomoćnu presudu,a također nad jednom nekretninom postoji ovrha od 100 000 eura od strane privatne osobe (iako je veći dio te ovrhe vraćen toj osobi). Zanima me koji je postupak kada se pokrene dražba nekretnina? Što ako ne ostane dovoljno novca za moju ovrhu kad se država prvo naplati?
tko prvi njegova cura. tko se kojim redoslijedom upisao tako se naplaćuje. ako za tebe ne ostane ništa, nema pomoći glede te nekretnine, jer koliko ja znam kad netko kupi nekretninu brišu se svi tereti što su postojali na njoj, p atako i tvoja ovrha.
__________________
sa marottom kod interkriminalaca :kava:
mikidragi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 21:14   #4782
Upravo tako...

Treba vidjeti kolike su tražbine ovrhovoditelja koji su upisani prije i na koji iznos će se procijeniti nekretnina, a onda i za koji iznos će se u konačnici prodat.
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 21:25   #4783
Quote:
Demetra08 kaže: Pogledaj post
Pa blokiralo je croatia osig, ocito je banka njima prodala dug jelte... Mene zanima jel moguće samo tako sjest nekom na racun a da osoba nije obavijestena o dugu, a niti o pokretanju ovrhe..
Croatia osiguranje se ne bavi otkupom dugova (kao npr. Eos Matrix i sl.) tako da mislim da bi prvenstveno trebali provjeriti na Fini o čemu se točno radi, a nakon toga se opet javite.
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 07:22   #4784
Upit... Zastara ovrhe

Postovani, ima li propisani rok za zastaru ovrhe od strane t-mobile?
__________________
...
Flower soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 08:53   #4785
Zastara je godinu dana od dospijeća svakog pojedinog računa. Medutim, ako je prijedlog za ovrhu podnesen unutar tih godinu dana zastarni rok se prekida ili pojednostavljeno rečeno zaboravite na zastaru.
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 13:13   #4786
Pozdrav,
imam jedno pitanje vezano za moj slučaj. Znaci zanima me iz iskustva, koje je vrijeme potrebno sudu da nakon zaprimanja uplatnice za naknadu za javnog bilježnika(prva 2x rješenje ovršenik nije prihvatio) dostavi rješenje o ovrsi ovršeniku? Da li je to rijec o mjesecima kao sve kod nas ili se to radi o danima?
Isto tako zanima me ako ovršenik ne prihvati rješenje niti taj treci put, rješenje se objaljuje na oglasnoj ploci, pa me zanima koliko vremena je potrebno za tu objavu?
Sve u svemu zanima me da li se takve stvari rješavaju kroz par tjedana kako bi bilo logično ili se time odugovlači?
Lp
FORZA986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 17:31   #4787
Quote:
sasa80 kaže: Pogledaj post
Croatia osiguranje se ne bavi otkupom dugova (kao npr. Eos Matrix i sl.) tako da mislim da bi prvenstveno trebali provjeriti na Fini o čemu se točno radi, a nakon toga se opet javite.
U Fini rekli nek se obrati Croatia osig, oni rekli nek se obrati tom nekom odvjetnickom uredu.. Danas ih zove, kaze javit ce se oni njemu, jos uvijek nisu.. Znaci ovak, bio je jamac za kredit za auto, navodno 2009. Otplacen, cijeli ga je sam otplatio.. Nakon 8 godina stize ovo sa croatia osiguranjem, ne kuzim kakvu bi oni sad imali trazbinu prema jamcu.. I u tih 8 god nijednom ocu nije stigla obavijest o dugu, niti o pokretanju ovrhe.. I da rekli su mu da se radi o istom tom kreditu, odnosno glavni duznik je taj kojem je otac platio kao jamac cijeli kredit..
Demetra08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 17:34   #4788
Ovrha - postupak

Quote:
Demetra08 kaže: Pogledaj post
U Fini rekli nek se obrati Croatia osig, oni rekli nek se obrati tom nekom odvjetnickom uredu.. Danas ih zove, kaze javit ce se oni njemu, jos uvijek nisu.. Znaci ovak, bio je jamac za kredit za auto, navodno 2009. Otplacen, cijeli ga je sam otplatio.. Nakon 8 godina stize ovo sa croatia osiguranjem, ne kuzim kakvu bi oni sad imali trazbinu prema jamcu.. I u tih 8 god nijednom ocu nije stigla obavijest o dugu, niti o pokretanju ovrhe..


To i jest modus operandi hr matrixa. Ceka se u potaji da se nabiju kamate i multiplicirani troskovi ovrha i onda ko grom iz vedra neba tras = gozba za uhljebcice.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 18:27   #4789
Croatia se bavi osiguravanjem naplate, kad ne placas onda se aktivira osiguranje, oni plate njima pa onda oni ganjanju tebe.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 21:16   #4790
To mi je jasno kak oni djeluju, ali kako mogu sjest nekom na placu, a da ta osoba nije nikad obavijestena o dugu, pa ni o ovrsi.. Znaci da nije isao dic lovu ne bi ni znao da mu je neko s ovrhom sjeo na racun.. I ako je dug od 2009. God a ove god su pokrenuli ovrhu jel moguće da je nastupila zastara..
Demetra08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 22:15   #4791
Svašta je moguće, ali daješ premalo konkretnih informacija. Ne mogu samo tako pokrenut ovrhu putem Fine. Moguće da je aktivirana zadužnica. Najvjerojatnije se radi o kreditu koji je bio osiguran kod Croatie i koji je Croatia isplatila jer nije vraćen pa su se sad odlučili regresirati.
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 23:40   #4792
Quote:
Demetra08 kaže: Pogledaj post
To mi je jasno kak oni djeluju, ali kako mogu sjest nekom na placu, a da ta osoba nije nikad obavijestena o dugu, pa ni o ovrsi.. Znaci da nije isao dic lovu ne bi ni znao da mu je neko s ovrhom sjeo na racun.. I ako je dug od 2009. God a ove god su pokrenuli ovrhu jel moguće da je nastupila zastara..
Iako mi je jedan odvjetnik tvrdio da ovrhovoditelj nije dužan obavijestit dužnika (jer kao onda dužnik može pokrenut radnje izbjegavanja duga), vjerujem da nije u pravu jer bi to bila krajnja ludost. Iako i ovaj postupak za koji mislim da vrijedi je također naklonjen ovrhovoditelju. Npr. ja sam tražio dostavnice, odvjetnik kaže da su kod javnog bilježnika, javni bilježnik da su u sudu, sud kaže da oni s tim nemaju nikakve veze, postupak nije išao preko njih. I što da radim? Da stvar bude još smiješnija, onaj tko me ovršio i dalje šalje račune na krivu adresu, a ne želi ih slati na moju adresu jer mu nisam dokazao da sam ja vlasnik. Ali uredno je mene ovršio zbog neplaćenih komunalija iz vremena kad ja još nisam bio vlasnik.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 16:38   #4793
ovak, od duga 2000kn za plin, platio sam 1500...sad vidim na racunu da pise utuzeni dug cca 500kn i to se ne mora platiti(odnosno mora ali ne na ovom racunu, vec racunaju da ce se prisilno naplatit). nisam nikakvo rijesenje o ovrsi dobio, tako da me zanima ako platim u ponedjeljak tih 500kn, da li me i dalje mogu dodatno teretiti? na raunu pise da je utuzenje bilo 20.3., a ja nikakvu obavijest nisam dobio nakon toga...

ako me cepnu, koja je rata za ljudsku glupost?

Zadnje uređivanje testing : 22.04.2017. at 16:52.
testing is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 22:24   #4794
plati direktno i odnesi im racun i to je to..
__________________
"The difference between stupidity and genius is that genius has its limits" Albert Einstein
sheldooon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 17:55   #4795
PLAĆAM OVRHE KOJE NISU MOJE

Unaprijed se ispričavam zbog malo dužeg teksta, ali drugačije ne mogu objasniti problem!
U Rujnu 2015 zaposlio sam se nakon duge nezaposlenosti. Znajući da imam moguću ovrhu od t-coma ili Vip-a iz 1997 god otišao sam u Finu i zatražio očevidnik kako bih utvrdio da li je već po službenoj dužnosti proglašena apsolutna zastara ili ako nije da ja to učinim kako bih imao čist račun za isplatu plaće. Naravno, postojale su dvije ovrhe iz tog vremena koje su bile još aktualne. No to nebi bio čak ni veliki problem da nisam utvrdio da postoji još 6 ovršnih predmeta. Za sve sam predmete ušao na e-predmete ministarstva pravosuđa i utvrdio da tih 6 uopće nisu moje ovrhe. Naime, nisu moji inicijali, a i nepoznate su mi ovrhe. Primjerice, u jednom predmetu piše u tijeku postupka da mi se u svibnju 2015 oduzimalo auto i da je oduzimanje uspješno provedeno. Napominjem da nisam imao auta i da je iznos ovrhe ostao i dalje aktualan u ovrsi. Ne znam kome su to oduzimali auto? A i npr. u drugom predmetu je za 10.11.2015 zakazano razgledanje nekretnine, hahah, valjda moje koje nemam!!!
Dana 09.09.2015 sam poslao na svih 8 sudskih predmeta prigovor i pozvao se osim na zastaru i na nelogičnost ovrha jer nisu moje. U siječnju 2016 poslao sam požurnice. Do danas sam samo dobio od jednog suca da pošaljem svoj OIB kako bi on utvrdio da li se zaista moj račun ovršuje po tom predmetu. Poslao, ali bez odgovora. I jedan sudac mi je poslao kopiju odgovora Fine koja mu je na njegov(valjda) zahtjev poslala. Ni u fini mi nisu znali objasniti, odnosno prevesti "šifrirani" tekst koji su oni napisali.
A slijedi novi šok! Primam plaću za ožujak i na platnoj listi stoji u odbicima da imam obustavu 850,00 kuna, a u dijelu gdje stoji "uplaćeno na redovan račun" iznos je 00,00kn. Odem u banku i dobijem izvješće da mi na redovan račun već mjesecima nije uplaćeno ništa. Naravno, pomislim kako u mojoj tvrtki netko muti i uzima sebi te novce. Odem u tvrtku i pokažu mi kako zadnjih mjeseci uplaćuju na račun odv.društva Leko i partneri, a po nalogu Fine. Odem u Finu, a kod njih u evidenciji nema nikakve ovrhe od strane Leke i partnera, a one stare ovrhe su još uvijek postojeće.
Pročitao sam tu na forumu ili negdje drugdje da ovo odv.društvo neće primiti stranke u ured i obrazložiti ovrhu, a i tu sam saznao da zastupaju VIP. Napominjem da od 1997 godine nemam pretplate niti kod jednog tel operatera(na bonove).
Da li netko zna kako mogu postupiti dalje da riješim ove pravosudne i lopovske zavrzlame da si normaliziram život, uzimajući u obzir da sam podstanar i da radim(kad mi se odbiju ovrhe) za cca:2.100,00 kuna.
DodyDody is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 18:21   #4796
idi u ured državne uprave i traži besplatnu pravnu pomoć i odi kod odvjetnika. ovdje će ti teško moći netko raspetljat, kad ni ovlaštena tijela, po tvojoj priči, ne znaju tko tu koga
__________________
sa marottom kod interkriminalaca :kava:
mikidragi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 20:51   #4797
Dody Dody..... "Znajući da imam moguću ovrhu"...... sad si se odao odma..... pitaj Boga di ti imaš prebivalište i di se stvarno nalaziš pa su ovrhe završile na oglasnoj ploči suda..., pitaj Boga što sve nisi plaćao i ko te sve roknio i koliko puta.... zastare nema kad si jednom u blokadi... to je nedavno utvrđeno/potvrđeno.... tako da sve to pohvatat kome i koliko si dužan je izazov i za najsposobnije
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 18:07   #4798
Quote:
DodyDody kaže: Pogledaj post
No to nebi bio čak ni veliki problem da nisam utvrdio da postoji još 6 ovršnih predmeta. Za sve sam predmete ušao na e-predmete ministarstva pravosuđa i utvrdio da tih 6 uopće nisu moje ovrhe. Naime, nisu moji inicijali, a i nepoznate su mi ovrhe.

Te ovrhe jesu tvoje, samo su očito išle preko javnog bilježnika (ovrha na temelju vjerodostojne isprave, vjerojatno neplaćenih računa), pa ih zato nema u e-predmetu, jer sud nema veze s njima. To što ti vidiš tamo su tuđi predmeti.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 07:57   #4799
http://100posto.hr/news/slovenca-del...iti-85000-eura

"PRESUDA IZ STRASBOURGA Slovenca deložirali zbog 124 eura duga, a sada mu država treba platiti 85.000 eura

SAŽETO

Jedan od glavnih argumenata u presudi je baziran na neravnoteži slovenskih sudova u pogledu općeg interesa zajednice i temeljnih prava pojedinaca
Europski sud za ljudska prava u Strasbourgu poznat je po ponekad nesvakidašnjim presudama, ali samo kada na nacionalnim sudovima bivaju iscrpljeni svi pravni lijekovi.

Tako je taj sud nedavno donio jednu presudu u slučaju protiv Slovenije, a ta presuda mogla bi ući u praksu i hrvatskog zakonodavstva.

Radi se o predmetu u kojem je Zoran Vaskrsić 2012. godine podnio tužbu, jer je zajedno s obitelji izbačen iz kuće zbog ovrhe od 124 eura duga na računu za vodu. Sud je presudio u njegovu korist.

U presudi je naloženo da država mora Vaskrsiću isplatiti 85.000 eura odštete zbog prodaje kuće radi prisilne naplate duga.

Suci iz Strasbourga zaključuju da su nacionalni slovenski sudovi prekršili Europsku konvenciju o ljudskim pravima i to tako što su prekršili odredbu o "mirnom uživanju privatnog vlasništva".

Jedan od glavnih argumenata u presudi je baziran na neravnoteži slovenskih sudova u pogledu općeg interesa zajednice i temeljnih prava pojedinaca."
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 17:30   #4800
Sarkazam i ljudska zloba

Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
Dody Dody..... "Znajući da imam moguću ovrhu"...... sad si se odao odma..... pitaj Boga di ti imaš prebivalište i di se stvarno nalaziš pa su ovrhe završile na oglasnoj ploči suda..., pitaj Boga što sve nisi plaćao i ko te sve roknio i koliko puta.... zastare nema kad si jednom u blokadi... to je nedavno utvrđeno/potvrđeno.... tako da sve to pohvatat kome i koliko si dužan je izazov i za najsposobnije
"Znajući da imam moguću ovrhu"....za neplaćeni račun za mobitel iz 1997 godine...., ali ujedno se ne iznenaditi da je ta ovrha još aktualna iako je apsolutna zastara nastupila odavno....na to sam mislio. A prebivalište i boravište je uvijek na isatoj adresi.....a što se tiće plaćanja i dugova ja hodam dignute glave...ne želim objašnjavati zašto nije te 1997 plaćen račun...I ujedno pomislio sam da će se netko na ovom forumu potruditi iznjeti svoja iskustva na moj problem ili pak ne napisati ništa ako ne zna, ali nisam pomislio da vas ima tako sarkastičnih i licemjernih da se podrugljivo odnose prema tuđim problemima, a vjerovatno kako bi "zataškali" vlastite.
DodyDody is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:51.