Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2007., 22:25   #1
Arrow Potreban mi je savjet...

Pozdrav...
Zelim staviti 100 000 kn nekoj od brokerskih kuca na raspolaganje, tj. da mi kreiraju portfelj.
Vec tjedan dana pokusajem prikupiti informacije gdje da se uputim, u koju od brokerskih kuca...

Dali bi mi netko mogao pomoci ili makar suziti izubor...?


Zahvaljujem unaprijed...
.....:-)..... is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 22:31   #2
Quote:
.....:-)..... kaže: Pogledaj post
Pozdrav...
Zelim staviti 100 000 kn nekoj od brokerskih kuca na raspolaganje, tj. da mi kreiraju portfelj.
Vec tjedan dana pokusajem prikupiti informacije gdje da se uputim, u koju od brokerskih kuca...

Dali bi mi netko mogao pomoci ili makar suziti izubor...?


Zahvaljujem unaprijed...
Nije ti dovoljno što daješ lovu brokerskoj kući, već preko foruma osiguravaš svoj izbor. Pa, svaka ti čast na višku love.

Zanemarimo cinizam, ja ti preporučam Aureus Private, mislim da je minimalni ulog 750.000 kn.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 09:05   #3
FIMA - MIN 100.000 KN

HIPO - MIN 200.000 KN
bibas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 09:20   #4
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Nije ti dovoljno što daješ lovu brokerskoj kući, već preko foruma osiguravaš svoj izbor. Pa, svaka ti čast na višku love.

Zanemarimo cinizam, ja ti preporučam Aureus Private, mislim da je minimalni ulog 750.000 kn.
Pozdrav...

Opusti se!
.....:-)..... is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 09:27   #5
Quote:
bibas kaže: Pogledaj post
FIMA - MIN 100.000 KN

HIPO - MIN 200.000 KN
Hvala!

Dali FIMA kreira portfelj, jer koliko sam dosad vidio imaju samo fondove...
.....:-)..... is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 11:27   #6
A gdje si ti to dosad gledao?
Budući da kad odeš na Fiminu prvu stranicu, drugi naslov je Upravljanje portfeljima.

Malo iritiraju ovakva pitanja, pa nije Walter taj koji se treba opustiti, nego ti koji malo trebaš naučiti o investiranju prije nego silne novce prepustiš strancu.
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 12:56   #7
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
A gdje si ti to dosad gledao?
Budući da kad odeš na Fiminu prvu stranicu, drugi naslov je Upravljanje portfeljima.

Malo iritiraju ovakva pitanja, pa nije Walter taj koji se treba opustiti, nego ti koji malo trebaš naučiti o investiranju prije nego silne novce prepustiš strancu.
O investiranju neznam puno, zato i trazim brokersku kucu koja ce mi voditi portfelj.
Meni stvarno nije cilj sa nekim se svadati na forumu, a posebno sa starijim clanovima koji imaju brdo postova i vjerojatno iskustva u djelovima podforuma u kojima pisu. Pitao sam nesto, mozda je bilo prelaicki ali sta mogu, jel trebam na pocetku teme napisati "glup sam" .
Dajte savjet ako hocete, pomozite...u neku ruku to i jest svrha ovog foruma...
.....:-)..... is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 13:23   #8
Nije stvar u pitanjima, naravno da nitko ništa ne zna kad počinje, nego u stavu - ne možeš napisati "po onome što sam dosad gledao" a nisi pogledao niti Fiminu stranicu.
I ako si stvarno pravi početnik u investiranju, možda ti je pametnije početi sa fondovima. Zarađuju puno, a rizik je manji.
Znam ljude koji su s tim vođenjem portfelja gubili novce, što je u fondovima teže.
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 13:26   #9
moj savjet, nemoj Fimu
meni vode portfelj, baš nisam zadovoljan
složili su portfelj i to je to, čekaju da naraste ili padne
nisu, recimo, kapitalizirali dobit, povukli se u cash, prije početka ove zadnje korekcije, pa kad nešto padne dokupili jeftinije
rezultat, gubitak 15 k u mjesec dana
razmišljam o tome da raskinem ugovor, jer tako mogu i sam, kupiti dionice, nadati se da će za godinu dana narasti 30%, što vjerojatno i hoće
ja sam isto htio probati vođenje portfelja, umjesto fonda, ali se baš ne isplati , bar ne kod Fime
stavi radije u fond
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
ja ti preporučam Aureus Private, mislim da je minimalni ulog 750.000 kn.
nažalost, ne primaju nove članove, ispunili kvotu
jedino ako netko izađe ...
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 14:11   #10
savjet..u prosijeku brokeri diži 40 % godišnje ali tu ide raspodijela 80 naprama 20...tebi naravno 80%..kad pogledaš onda bolje uletiti sa tom lovom u dva fonda koji nemaju ulazne naknade a sad čak i nude opcije bez izlazne...
neck is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 14:32   #11
Quote:
fishenwalc kaže: Pogledaj post
nažalost, ne primaju nove članove, ispunili kvotu
jedino ako netko izađe ...
Je li ta kvota u broju članova ili novaca koje su prikupili i kolika je, ako znaš? Teško mi je povjerovati da ne žele više novaca od kojih bi imali izdašniju naknadu za upravljanje.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 14:37   #12
Quote:
.....:-)..... kaže: Pogledaj post
Pozdrav...


Zahvaljujem unaprijed...
Dobar savjet od iskusnijih forumaša. Prebaci se na PDF Investicijski fondovi. Ima puno iskusnih. Pa po postovima preleti da li ulaziti sada, ili još malo pričekati. Ima trenutno fondova bez ulazne i izlazne. Pa ti vidi ...
__________________
EAE potrfelj ? ... Ima li itko ?!?! ... Nitko ?!?!
scepo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 15:06   #13
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Nije stvar u pitanjima, naravno da nitko ništa ne zna kad počinje, nego u stavu - ne možeš napisati "po onome što sam dosad gledao" a nisi pogledao niti Fiminu stranicu.
I ako si stvarno pravi početnik u investiranju, možda ti je pametnije početi sa fondovima. Zarađuju puno, a rizik je manji.
Znam ljude koji su s tim vođenjem portfelja gubili novce, što je u fondovima teže.
Bio sam na stranicama prva-generacija, abacus brokeri i rast.

A to sto nisam bio na fiminoj stranici je vjerijatno rezultat mog neznanja.
Vec sam stavio novac na dva fonda u PBZ-u i-stock i equity.

Svjestan sam toga da mi se mozda smiu oni koji su daleko bolje obrazovani od mene u ovom podrucju.

Neznam ni sam sta da radim, da idem sam kupovat dionice, ne usudim se...
Ili ipak na kraju da i ovo stavim u fondove...
Neznam...
Koji su trenutno fondovi u koje se moze uloziti bez ulazne i izlazne naknade?


Hvala...
.....:-)..... is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 15:16   #14
Vidi

http://www.hrportfolio.com/

Sa lijeve strane dolje imaš akcije u svim fondovima. Sretno !
__________________
EAE potrfelj ? ... Ima li itko ?!?! ... Nitko ?!?!
scepo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 17:34   #15
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Je li ta kvota u broju članova ili novaca koje su prikupili i kolika je, ako znaš?
pričao sam s njima o tome negdje u proljeće, pa sam zaboravio detalje
pretpostavljam da se radi o količini novaca, a ne broju članova

ali, ako si zainteresiran, bila je vijest, prije jedno mjesec dana, da zaba otvara upis u njihov private fond i prima 200 ulagača
ne znam sad u kojoj je to fazi, cifra ulaza ista kao za aureus
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 19:03   #16
Onaj njihov private east? O njemu sam samo čuo da postoji no nemam ja količine da financiram takve fondove. Zanimalo me iz humanističkih razloga.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 21:11   #17
Pokusajem na stranici AureusInvest saznati nestoo aureus private ali im stranica izgleda trenutno ne radi.

Jesam dobro procitao 750 000 kn je minimalno za ulaz , ili?
.....:-)..... is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 21:40   #18
dobro si pročitao

ili je to bilo samo retoričko pitanje?
Akrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 01:53   #19
[QUOTE=fishenwalc;11098101]pričao sam s njima o tome negdje u proljeće, pa sam zaboravio detalje
pretpostavljam da se radi o količini novaca, a ne broju članova

radi se o broju članova.postojeći članovi mogu nadoplaćivat ili isplaćivat do 750k. bojim se da je lista čekanja još povelika
spiderwoomen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 15:19   #20
S OBZIROM DA IMAM PREDOSJEĆAJ DA NE BUDE DOBAR
REZULTAT IPKK OSIJEK , MOLIM SAVJET DA LI PRODATI ?

HVALA UNAPRIJED !
bibas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:28.