Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2017., 19:33   #1821
Ne nalazim temu o herniji diska bez razmatranja operacije. Zadnjih mjesec dana svaka 2-3 dana javlja se čudna
bol u nozi lagano iznad koljena s unutarnje strane lijeve noge koja traje po 5-6 sati. Po slici sa linka nisam siguran
radi li se o mišiću Sartorius ili Adductor Longus (prije je ovaj prvi). Bol se ne širi dalje (ograničena je na prvu trećinu
ili četvrtinu duljine mišića) i ne ograničava me u kretnjama ni na koji način nego je jednostavno prisutna. Zasad
ju jednostavno ignoriram, ali bol je svakako neugodna, a ne vidim uzrok zašto se pojavljuje. Budući da iman očajna
leđa (kifoskolioza) i deformirane lumbalne kralješke zapravo je čudo što dosad nisam imao nikakvih problema.
Imam 31 godinu pa nekako mislim da je moguće da se problemi jave u ovoj životnoj dobi.

http://www.xplode-nutrition.com/site...?itok=ip18uWy0

Hvala
student_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 16:47   #1822
Pozdrav,imam 27 godina i unazad 4 godine imam problema s ls kraljeznicom. Počelo je s protruzijom da bi uznapredovalo u "veliku l5-s1 ekstruziju diska s obliteracijom desnog lateralnog recesusa,prominira u spinalni kanal za oko 10 mm,LL promjera 24 mm". Isto tako MR LS kralježnice pokazuje na razini L3-L4 vise desnostranu herniju diska. Na temelju nalaza prof. Rotim predlozio je operacijsko liječene i zakazao sam operaciju. Međutim kad se priblizio datum operacije ja sam osjetio poboljšanje u smislu smanjenja boli i otkazao operaciju. Nakon 6 mjeseci bolovi su se opet pojačali i ja sam odlučio otići kod neurokirurga ponovno kako bih zakazao operaciju opet i konačno obavio tu operaciju međutim mladi specijalizant tada mi je rekao da mi nalazi MR-e ne smiju biti stariji od 6 mjeseci te me je uputio pononvno na MR. Tada mi je usputno bacio "bubu u uho" i rekao kako on osobno na mojem mjestu nikad ne bi obavio operaciju jer po njegovim riječima mnogima nakon operacije bude samo gore nego prije tako da nisam napravio opet MR jer bilo mi je glupo bezveze se zračiti dok nisam siguran sam sa sobom da li obaviti operaciju ili ne. Kod mene je isto vidim pomalo specificna situacija u toliko da je moja bol locirana isključivo u području donjeg dijela kralježnica (ponekad,ali rijetko osjetim bol u području gluteusa),ali nikad u nozi (list,stopalo,koljeno,zadnja loza)kao što je mnogima sa sličnom dijagnozom. Zbunjen sam,nisam sam pametan sto napraviti. Bolovi nisu neizdrzivi 90% vremena,10 % vremena je poprilično loše i tada se pojačam s ketonalom i zaldiarom međutim ono što meni smeta više od svega je što sam u mnogočemu limitiran. Kod svakog podizanja i najmanjeg tereta s poda mene naglo zaboli u području križa i svakako bih se odlučio na operaciju kad bi mi ona jamčila da ce mi situacija s leđima biti kao i kod zdravih ljudi. Da li je netko bio u sličnoj situaciji? Kolko je realno da će meni leđa nakon operacije biti tip-top ili je operacija tu isključivo kao krajnja crta obrane samo kod neizdrživih bolova? Unaprijed zahvalan na odgovoru. Alan
vaterpolist is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 22:08   #1823
MR ne zraci, ali ima ga smisla raditi opet ukoliko dodje do pogorsanja ili pred operaciju.
Sa (tolikom) ekstruzijom treba biti oprezan da ne dodje do nepovratnih ostecenja. Svakako traziti jos jedno misljenje neurokirurga. Svaki pacijent je prica za sebe, garancija nema, a tesko da se moze ocekivati da sve opet bude tip- top, pogotovo dugorocno.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 10:27   #1824
@vaterpolist:
Jesi li napravio EMNG (snimanje zivaca)?

Laicki mislim da si i to trebao napraviti da vidis u kojem stanju su zivci, da li su osteceni (a vjerovatno nesto jesu s obzirom na protruziju).

Ja bih isto ponovio MR, napravio EMNG i konzultirao se i s fizijatrom, ali bih pitao i neurologa koji to odradi EMNG za misljenje

Inace, prije 5 ili 6 godina sam dobio dijagnozu (L4-L5: protruzija 3-4 mm, L5-S1 ekstruzija 6-8mm), bio kod 3 poznata neurokirurga i sva 3 su me htjela operirati iduci tjedan. Vratio se kod moje fizijatrice koja mi je rekla nesto u stilu pa da, posao neurokirurga je operiranje, ne lijecenje i oni s obzirom na MR s pravom to sugeriraju. Medjutim, ja kao fizijatar, vas promatram kao covjeka i vidim da mozete normalno funkcionirati bez operacije. To ne znaci da nece doci dan kada cete opet pokucat neurokirurgu i otici na OP.

Tako da ja jos uvijek funkcioniram bez operacije, samo je cinjenica da ces u oba slucaja imati neka ogranicenja u zivotu - ja npr. sam se morao ostaviti joggiranja jer mi se javlja grc u listu noge koja mi je bila pogodjena. Prije sam znao planinariti s 25-30kg u ruksaku, sad to vise ne mogu. Jako pazim sta i kako podizem itd...

Slusaj svoje tijelo i - sretno!
Aries_71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 22:01   #1825
Quote:
hsfi kaže: Pogledaj post
MR ne zraci, ali ima ga smisla raditi opet ukoliko dodje do pogorsanja ili pred operaciju.
Sa (tolikom) ekstruzijom treba biti oprezan da ne dodje do nepovratnih ostecenja. Svakako traziti jos jedno misljenje neurokirurga. Svaki pacijent je prica za sebe, garancija nema, a tesko da se moze ocekivati da sve opet bude tip- top, pogotovo dugorocno.

Hvala na odgovoru. Nisam išao po mišljenje drugog neurokirurga jer sam gotovo siguran da bi isto predlozio operaciju. Naime kod tog pregleda kad mi je predložena operacija prvo me je pregledala specijalizantica koja je rekla da je u pitanju velika ekstruzija i da bi to bilo potrebno operirati,da bi nakon 2 minute u sobu ušao prof.Rotim i rekao: "Uuu ovo je dosta veliki nalaz i mi svakako moramo predloziti operaciju".

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 07.01.2018. at 23:53. Reason: Q
vaterpolist is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 22:06   #1826
EMNG nisam napravio iako mi je bilo predloženo to obaviti,ali kako sam odustao od operacije,nije mi se dalo ići to obavljati. Navodno ni sam pregled nije narocito ugodan. Fizikalne terapije sam u vise navrat obavio međutim nije došlo do nikakvog narocitog pomaka s njima.
Hvala na odgovoru
vaterpolist is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 20:18   #1827
EMNG je dobro napraviti kad se donosi odluka da li operirati ili ne, a moze se napraviti samo površinskim elektrodama i onda nije nimalo neugodan.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 00:06   #1828
Pozdrav!
Da li se netko operirao minimalno-invazivno kod dr. Vatroslava Čerine u KBC sestara milosrdnica u Zagrebu, pa da mi kaže svoja iskustva. Ili klasično u Splitu?
Kakvi su neurokirurzi u Splitu? Ja sam inače s otoka kraj Splita.
čokobon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 11:27   #1829
Govorimo o kralježnici? Dr. Čerina ne radi minimalno-invazivne zahvate na kralježnici.
Za Split ne znam puno.
Pozdrav
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 18:08   #1830
Quote:
GSM kaže: Pogledaj post
Govorimo o kralježnici? Dr. Čerina ne radi minimalno-invazivne zahvate na kralježnici.
Za Split ne znam puno.
Pozdrav
Da, govorimo o kralježnici. Neurolog me uputio na njega, pa ne znam.
čokobon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 13:12   #1831
Eto sad znate barem čime se on ne bavi... a ako vas je neurolog uputio onda zašto se poslušati
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 10:57   #1832
Da, na žalost, operacije nisu baš korisne kod problema s diskovima. Ljudi bi se mogli i malo bolje informirati kako diskovi djeluju. Protruzije i hernije se često dešavaju i mnogi ih imaju, no niti ne znaju. Operacije su jedino nužne (i hitne) kada dođe do jakog utrnuća ili paralize ekstremiteta ili problema s nekim organima. U suprotnom, kada bi se zbog boli i blokada u križima išlo na operacije, onda bi skoro svi redom operirali kralježnicu. Takve stvari najbolje liječi fizioterapija, a vježbe za to se mogu naći po cijelom netu. Također - plivanje. Jačanje leđnih mišića je najbolji način.
Što se samih diskova tiče, to nisu kosti, te čak oni diskovi koji jako izađu van ili iscure, s vremenom se jednostavno isuše, nestanu, pa nestane i pritisak na živce i vrate se gdje im je mjesto.
Mene je recimo teške upale u lumbalnom dijelu koja se manifestirala strašnim bolovima tijekom ustajanja izliječila kurkuma s crnim paprom i to u potpunosti. Imao sam i hernije na lumbalnom dijelu i cervikalnom i nije mi padalo na pamet da idem na operacije. Sve se sredilo ispravnim vježbama.
Operacije su zbilja zadnja opcija i to onda kada zbog protruzije otkažu neke stvari. Sve ostalo je izlječivo, a to što doktori samo šalju sve odmah na operaciju, e to govori na žalost o njihovom "znanju i brizi".
Kako je vaterpolist napisao što mu je sugerirao specijalizant, govori u pravilu sve o korisnosti takvih operacija.

Sasvim je druga stvar ako recimo nekome utrne potpuno ruka kao jednoj curi koja je opisala svoj slučaj na youtubeu. Bila je na yogi, napravila neku krivu kretnju s vratom i drugi dan se probudila sa utrnutom i paraliziranom rukom i nije prolazilo. Tada je operacija hitna jer dolazi od uništavanja živaca i utrnuće može ostati trajno. Došlo je do jake hernije diska u vratu naravno. Operacija je potrebna jedino onda kada je hitna. Ako nije hitna, onda je izlječiva drugim metodama, a također i samoizlječiva jer svaki disk koji iscuri ili hernira se kad-tad vrati na svoje mjesto.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 12:36   #1833
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Da, na žalost, operacije nisu baš korisne kod problema s diskovima. Ljudi bi se mogli i malo bolje informirati kako diskovi djeluju. Protruzije i hernije se često dešavaju i mnogi ih imaju, no niti ne znaju. Operacije su jedino nužne (i hitne) kada dođe do jakog utrnuća ili paralize ekstremiteta ili problema s nekim organima. U suprotnom, kada bi se zbog boli i blokada u križima išlo na operacije, onda bi skoro svi redom operirali kralježnicu. Takve stvari najbolje liječi fizioterapija, a vježbe za to se mogu naći po cijelom netu. Također - plivanje. Jačanje leđnih mišića je najbolji način.
Što se samih diskova tiče, to nisu kosti, te čak oni diskovi koji jako izađu van ili iscure, s vremenom se jednostavno isuše, nestanu, pa nestane i pritisak na živce i vrate se gdje im je mjesto.
Mene je recimo teške upale u lumbalnom dijelu koja se manifestirala strašnim bolovima tijekom ustajanja izliječila kurkuma s crnim paprom i to u potpunosti. Imao sam i hernije na lumbalnom dijelu i cervikalnom i nije mi padalo na pamet da idem na operacije. Sve se sredilo ispravnim vježbama.
Operacije su zbilja zadnja opcija i to onda kada zbog protruzije otkažu neke stvari. Sve ostalo je izlječivo, a to što doktori samo šalju sve odmah na operaciju, e to govori na žalost o njihovom "znanju i brizi".
Kako je vaterpolist napisao što mu je sugerirao specijalizant, govori u pravilu sve o korisnosti takvih operacija.

Sasvim je druga stvar ako recimo nekome utrne potpuno ruka kao jednoj curi koja je opisala svoj slučaj na youtubeu. Bila je na yogi, napravila neku krivu kretnju s vratom i drugi dan se probudila sa utrnutom i paraliziranom rukom i nije prolazilo. Tada je operacija hitna jer dolazi od uništavanja živaca i utrnuće može ostati trajno. Došlo je do jake hernije diska u vratu naravno. Operacija je potrebna jedino onda kada je hitna. Ako nije hitna, onda je izlječiva drugim metodama, a također i samoizlječiva jer svaki disk koji iscuri ili hernira se kad-tad vrati na svoje mjesto.
Jesi li ti doktor? Evo ja sam prije 6 godina imala parestezije, lijevo stopalo mi je skroz palo, imala sam jake trnce u nozi, vukla sam je za sobom i bol je bila neizdrživa. Pa je operacija bila dogovorena, ali sam u međuvremenu bila kod bioenergetičara koji mi je pomogao pa je bol potpuno nestala pa nisam išla na operaciju, da bi mi se nakon nekog vremena bol vratila i to u još gorem intenzitetu nego prije, pa sam otišla na blokade TFESI injekcije koje su pomogle tri godine, dok mi se nakon toga jako upalio živac, nisam mogla hodat, bolovi u OBJE STRANE LEĐA, peče, slabost u nogama, tako da sam par dana hodala na štake, a sad samo ako puno sjedim moram hodat na štake sat vremena da bi poslije prohodala normalno. I ja sam probala fizikalne terapije, plivanje, hodanje, bioenergija pa mi opet disk pritiska živac zato mi se upalilo. Kako to da je tebi uspjelo?
čokobon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 12:42   #1834
Pa hajdemo redom...

Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Da, na žalost, operacije nisu baš korisne kod problema s diskovima. Ljudi bi se mogli i malo bolje informirati kako diskovi djeluju.
Od kuda vam to? Kod indiciranih slucajeva, primjena pravilne i po mogucnosti minimalno-invazivne kirurgije "garantira" uspjeh i zadovoljstvo pacijenta kod 80-95% slucajeva (svjetski rezultati na desetcima tisuca pacijenata).

Quote:
Protruzije i hernije se često dešavaju i mnogi ih imaju, no niti ne znaju.
Tocno. Upravo zato se ljude ne salje na MR odmah po nastanku problema, a ljudi koji to ucine si cesce naprave vece zlo nepotrebnim snimanjem i dovodjenjem u zabludu.

Quote:
Operacije su jedino nužne (i hitne) kada dođe do jakog utrnuća ili paralize ekstremiteta ili problema s nekim organima. U suprotnom, kada bi se zbog boli i blokada u križima išlo na operacije, onda bi skoro svi redom operirali kralježnicu.
Netocno i opasno za tvrditi. Operacija NIJE zadnja opcija i odgadjanje eventualno indicirane operacije je OPASNO. Za herniju diska, koja je ocigledno najcesca bolest kraljesnice, algoritam lijecenja je poprilicno jednostavan. Nakon indicirane hernije diska pacijent je prema samome sebi obvezan uciniti konzervativnu terapiju, dakle dobre fizikalne terapije, odmor, blokada, i sl. U slucaju da nema rezultata, u roku od 4-5 mjeseci nakon pojave prvih simptoma potrebno je uciniti operaciju.

Quote:
Što se samih diskova tiče, to nisu kosti, te čak oni diskovi koji jako izađu van ili iscure, s vremenom se jednostavno isuše, nestanu, pa nestane i pritisak na živce i vrate se gdje im je mjesto.
To se kod odredjenog broja slucajeva dogadja, no sve ovisi o simptomima pacijenta. Ponekad je OPASNO cekati da ovo gore receno dogodi. Zato se operira. Danas se operacije diska rade u LOKALNOJ anesteziji.

Quote:
Operacije su zbilja zadnja opcija i to onda kada zbog protruzije otkažu neke stvari. Sve ostalo je izlječivo, a to što doktori samo šalju sve odmah na operaciju, e to govori na žalost o njihovom "znanju i brizi".
Kako je vaterpolist napisao što mu je sugerirao specijalizant, govori u pravilu sve o korisnosti takvih operacija.
Ponavljam - GLUPOST... Vrlo pausalno i neoprezno receno. Pazite, ovo mnogi citaju i mozete ljude dovesti u zabludu. Prosla su vremena "operacija je zadnja opcija". To morate shvatiti.

Quote:
svaki disk koji iscuri ili hernira se kad-tad vrati na svoje mjesto.
Strašno....
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 13:06   #1835
Quote:
GSM kaže: Pogledaj post
Pa hajdemo redom...

Od kuda vam to? Kod indiciranih slucajeva, primjena pravilne i po mogucnosti minimalno-invazivne kirurgije "garantira" uspjeh i zadovoljstvo pacijenta kod 80-95% slucajeva (svjetski rezultati na desetcima tisuca pacijenata).
Iskustvo drugih ljudi, stručnih terapeuta, itd. Pretpostavljam da bi se trebao raspravljati sa specijalizantom od vaterpoliste, a ne sa mnom

Quote:
Tocno. Upravo zato se ljude ne salje na MR odmah po nastanku problema, a ljudi koji to ucine si cesce naprave vece zlo nepotrebnim snimanjem i dovodjenjem u zabludu.
Ovu rečenicu bi trebao objasniti jer je potpuno nejasna.

Quote:
Netocno i opasno za tvrditi. Operacija NIJE zadnja opcija i odgadjanje eventualno indicirane operacije je OPASNO. Za herniju diska, koja je ocigledno najcesca bolest kraljesnice, algoritam lijecenja je poprilicno jednostavan. Nakon indicirane hernije diska pacijent je prema samome sebi obvezan uciniti konzervativnu terapiju, dakle dobre fizikalne terapije, odmor, blokada, i sl. U slucaju da nema rezultata, u roku od 4-5 mjeseci nakon pojave prvih simptoma potrebno je uciniti operaciju.
Naravno, sve to stoji ako je bol neizdržljiva i dugotrajna. Nigdje nisam rekao da ako ništa drugo ne pomaže da svejedno treba izbjeći operaciju.
A odgađanje operacije je opasno zbog zašto i čega?
Očito se niti sami doktori ne mogu dogovoriti kada jednom pacijentu jedni tvrde da treba na operaciju, a drugi da bolje nejde. Kažem ti, s krivom osobom se raspravljaš.

Quote:
To se kod odredjenog broja slucajeva dogadja, no sve ovisi o simptomima pacijenta. Ponekad je OPASNO cekati da ovo gore receno dogodi. Zato se operira. Danas se operacije diska rade u LOKALNOJ anesteziji.
Disk koji je iscurio uvijek nestane jer ga tijelo razgradi. Imaš dokaze koji upućuju na suprotno?

Quote:
Ponavljam - GLUPOST... Vrlo pausalno i neoprezno receno. Pazite, ovo mnogi citaju i mozete ljude dovesti u zabludu. Prosla su vremena "operacija je zadnja opcija". To morate shvatiti.
Operacija znači nije zadnja opcija? Prvo sve operirati, pa onda postavljati pitanja? Vrlo opasno i neoprezno rečeno.

Quote:
Strašno....
Hoćeš reći da disk koji protrudira ili iscuri se kad-tad ne smanji/nestane?
Jedno je kakvu štetu učini pritom, a drugo je tvrditi da se iscureni disk sam ne povlači.

Gledao sam MR jedne ogromne protruzije od par cm koja je par mjeseci kasnije nestala i nije bila potrebna operacija. Kada disk nije u svom prirodnom području tijela, on se s vremenom povlači/nestaje/suši.
Ako imaš drugačije dokaze, predstavi ih ovdje.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 13:08   #1836
Ako niste shvatili vjerojatno niti necete. Savjetujem da jos jednom sve procitate
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 13:15   #1837
Quote:
čokobon kaže: Pogledaj post
Jesi li ti doktor? Evo ja sam prije 6 godina imala parestezije, lijevo stopalo mi je skroz palo, imala sam jake trnce u nozi, vukla sam je za sobom i bol je bila neizdrživa. Pa je operacija bila dogovorena, ali sam u međuvremenu bila kod bioenergetičara koji mi je pomogao pa je bol potpuno nestala pa nisam išla na operaciju, da bi mi se nakon nekog vremena bol vratila i to u još gorem intenzitetu nego prije, pa sam otišla na blokade TFESI injekcije koje su pomogle tri godine, dok mi se nakon toga jako upalio živac, nisam mogla hodat, bolovi u OBJE STRANE LEĐA, peče, slabost u nogama, tako da sam par dana hodala na štake, a sad samo ako puno sjedim moram hodat na štake sat vremena da bi poslije prohodala normalno. I ja sam probala fizikalne terapije, plivanje, hodanje, bioenergija pa mi opet disk pritiska živac zato mi se upalilo. Kako to da je tebi uspjelo?
Ne, nisam doktor, ali sam imao dosta problema s kralježnicom, tj. hernijama kako lumbalnim, tako i cervikalnim, pa čak i strašno bolnim upalama u lumbalnom dijelu. Također imam i nekih degenerativnih promjena (disk u kojemu više nema tekućine itd).
Unatoč svemu tome, nisam bio na nikakvoj operaciji, već sam naučio koje vježbe mi štete, a koje koriste, bilo da se radi o vratnom, bilo lumbalnom dijelu. Bolnu upalu sam riješio sa, kako sam već rekao, kurkumom i crnim paprom, a do toga mi je trajala koju godinu i mjesecima se sve više pogoršavala.
Svatko je drugačiji i ničiji slučaj nije identičan. Dajem samo svoje mišljenje. Zavisi vjerojatno i o godinama čovjeka, koliko je općenito mobilan i u stanju vježbati.
Ne tvrdim da mi jednom možda i neće trebati operacija, no do sada mi je svaki problem, koliko god bio loš svaki put, bio riješen ispravnim vježbanjem, plivanjem, itd. Uvijek si u tim situacijama uzimam i doze kurkume da smanje potencijalne upalne procese do kojih pritom može doći.
Naravno, kada ne ostaje nijedna druga opcija osim operacije, onda se ide na operaciju. Ja ću radije prvo probati sve ostalo.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 13:22   #1838
Quote:
GSM kaže: Pogledaj post
Ako niste shvatili vjerojatno niti necete. Savjetujem da jos jednom sve procitate
Samo dajem ovdje svoj doprinos na osnovu onoga što sam naučio kako na vlastitoj koži, tako i informiranjem iz stručnih izvora i onoga što sam doznao od doktora, fizioterapeuta, itd.
Ne tvrdim ništa apsolutno jer znam da je svatko drugačiji i svaki problem je drugačiji, no isto tako znam da sam naišao na tako strašno glupe doktore kojima sam ja morao govoriti na koje pretrage da me pošalju, a kada nisu htjeli, morao sam platiti pretragu koja mi je potvrdila ono što sam si točno dijagnosticirao.
Jedan sam od onih koji vjeruje u samoizlječenje od strane tijela i da tijelo najbolje zna što treba učiniti. Tijelo zna, a sada da li je trenutni stupanj oštećenja toliki da je operacija uistinu nužna, to je druga stvar.
Diskovi koji izađu van svog prirodnog staništa se povlače/suše/što već. To se zna. To što kažem da ljudi prvo trebaju probati sve drugo prije operacije ne znači da odgovaram ljude od operacije ako je ona uistinu nužna.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 13:31   #1839
Meni je recimo za herniju cervikalnog diska bila najbolja vježba 'double chin', znači glava ravno naprijed-nazad polako. Znači ovo, ali bez dizanja glave gore jer mislim da je tako najmanje invazivno i najsigurnije. Čuo sam da je mnogima pomogla, a zasigurno je pomogla i meni jer mi je riješila problem.
Zanimljivo je za napomenuti da kada sam završio na fizikalnoj terapiji 3 godine kasnije zbog sasvim drugog problema (bolno uklještenje u lopatici), fizioterapeutica mi je dalje tvrdila da je ta hernija moj problem, a ja sam joj tvrdio da sigurno nije jer da bih zasigurno imao simptome koje više nemam par godina. Meni nije jasno to njihovo lupanje napamet, no susreo sam se s time bez greške svaki put.
Također kada je vidjela tu herniju u vratu na MR-u rekla mi je da u slučaju da je bila mrvicu veća da bih trebao operaciju. Ja se naravno niti s time ne bih složio, no ok, najbolje je njima kada pričaju napamet.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 17:42   #1840
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Meni je recimo za herniju cervikalnog diska bila najbolja vježba 'double chin', znači glava ravno naprijed-nazad polako. Znači ovo, ali bez dizanja glave gore jer mislim da je tako najmanje invazivno i najsigurnije. Čuo sam da je mnogima pomogla, a zasigurno je pomogla i meni jer mi je riješila problem.
Zanimljivo je za napomenuti da kada sam završio na fizikalnoj terapiji 3 godine kasnije zbog sasvim drugog problema (bolno uklještenje u lopatici), fizioterapeutica mi je dalje tvrdila da je ta hernija moj problem, a ja sam joj tvrdio da sigurno nije jer da bih zasigurno imao simptome koje više nemam par godina. Meni nije jasno to njihovo lupanje napamet, no susreo sam se s time bez greške svaki put.
Također kada je vidjela tu herniju u vratu na MR-u rekla mi je da u slučaju da je bila mrvicu veća da bih trebao operaciju. Ja se naravno niti s time ne bih složio, no ok, najbolje je njima kada pričaju napamet.
Kako si pripremao kurkumu, je li to ima u apoteci? Što si po zanimanju ako se smije znati?
čokobon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:27.