Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2017., 16:16   #1001
Quote:
Eventum kaže: Pogledaj post
Po čemu je taj traktorčić tak dobar?

sam ga imam 3 godine, imam oko 5000m2 ravno sve, puno krtičnjaka, ne treba mi hidrostatski prijenos. pokosim tu površinu sa 3,5 l goriva.

Hidrostacki pogon mi ne treba, jer je ravno i nemam puno manevara - idem u krug i malo oko voćaka, poslije i onako moraš oko njih sa flaksericom.

Košnja u rikverc je tvornički "ugašena" ali to isključiš na jednoj žici koju skineš i tada kosiš i u rikverc bez problema.

2 cilinda duplo veća potrošnja i složenije i skuplje održavanje, ako nešto "krepa"

Ako imaš para uzmi što voliš nećeš pogiješiti, sve ovisi o novcu.
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 17:08   #1002
Quote:
VW BUG kaže: Pogledaj post
sam ga imam 3 godine, imam oko 5000m2 ravno sve, puno krtičnjaka, ne treba mi hidrostatski prijenos. pokosim tu površinu sa 3,5 l goriva.

Hidrostacki pogon mi ne treba, jer je ravno i nemam puno manevara - idem u krug i malo oko voćaka, poslije i onako moraš oko njih sa flaksericom.

Košnja u rikverc je tvornički "ugašena" ali to isključiš na jednoj žici koju skineš i tada kosiš i u rikverc bez problema.

2 cilinda duplo veća potrošnja i složenije i skuplje održavanje, ako nešto "krepa"

Ako imaš para uzmi što voliš nećeš pogiješiti, sve ovisi o novcu.
Nažalost, ja imam dosta kosina, pa otpada taj traktorčić...
Eventum is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 17:14   #1003
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Motor koji spominješ na tom CC-u ima pumpu i filter ulja, ali vjerojatno nema tlačno podmazivanje (baš kak ni B&S s filterom ulja), vec mu pumpa služi uglavnom za cirkulaciju ulja radi filtriranja.
Zvao sam prodaju u Motorami i gospodin tvrdi da ima tlačno podmazivanje preko uljne pumpe?!
Eventum is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 20:15   #1004
B&S jednocilindraši s pumpom puno im podmazuju samo donji ležaj, onaj ispod kojeg je remenica, dok se leteći i gornji ležaj (iznad kojega je zamašnjak) podmazuju špricanjem ulja.
Neznam točno koji motori su imenovani kao CC (čul sam da su neki kineski), no nekak sumnjam da su napredniji od B&S-a. No možda ipak?
Na dvovilindričnom B&S-u piše "full pressure lubrication".
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 14:20   #1005
Sada sam pronašao opis Husqvarne TS 138 na linku TS 138 u kojem kažu: Motor opremljen tlačnim podmazivanjem (uljnom pumpom) tako da su svi problemi vezani za podmazivanje pri radu na terenima s nagibom, karakteristični za motore bez tlačnog podmazivanja, time su u potpunosti otklonjeni..

Motor je 12KS!

Zadnje uređivanje Eventum : 11.10.2017. at 14:37.
Eventum is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 18:25   #1006
brava za paljenje

kupio sam rabljenu viking traktor kosilicu, na njoj je brigsov motor, i sada prije sezone ju idem malo "dotegnit"...

stavio sam novi akumulator i to onaj za 500 kn lezeci, nozevi su dobri, nabrusio sam ih, kosilica izgleda u dobrom stanju, hidromat je, s kosem, za moje potrebe i vise nego dobra....

e sada, na kontakt bravici koja je bila gore se klimao i ispadao kljuc, pa sam kupio novu bravicu, stara je bravica pretpostavljam originalna, iza ima 5 pinova obiljezenih slovima S,M,B,G i L, nova koju sam kupio je ista takva s 5 pinova i istim slovnim oznakama...

od tih 5 pinova koriste se na staroj bravici samo 3, S,B i L, kablove sam prestekao na novu bravicu na ista slova, i sada primjecujem problem...

na novoj bravici kada dam kontakt na prvi zub upali se kontakt dioda, i mogu se upaliti svjetla, na drugi zub ide paljenje, no medjutim kada okrenem kljuc do kraja na drugi zub alnaser samo "skljocne" ne vrti kontinuirano, vec vrti kontinuirano kada lagano okrenem kljuc u 2 zub, ne do kraja, vec na osjet mozda na pola drugog zuba, i onda alnasuje, no kad okrenem kljuc do kraja 2. zuba prestane alnasovat???

kosilica i na taj nacin upali normalno, iako je na staru kontakt bravicu alnasovala kada se kljuc normalno okrene na paljenje do kraja??

dali nesto nije u redu s novom bravicom, kontakte sam spojio na ista slova kako je na staroj bravici??? ili mozda treba kontakte spojiti nekako drugacije... bravica je na oko ista, pase i isti kljuc, i ugradi se u predvidjenu rupu bez prilagodbe???

drugi problem ako netko zna kada upalim kosilicu i kada radi, kontakt dioda ostane svjetliti??? dali treba svjetliti stalno, ili to znaci da ne fila???

ostane svjetliti neovisno dali ju upalim s novom ili starom bravicom??? gore je novi akumulator pa bi ga trebalo i puniti....
SPOLJC is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 14:41   #1007
Ljudi, molim pomoć. Ima li netko za preporučiti servisera na području Zeline koji bi došao pogledati kosilicu. Naime, pogonsko remenje treba zamijeniti. Kosilica je Eurowolf sa B&S 13,5 konja.
Hvala

http://photobucket.com/gallery/http:...P4313.jpg.html
Verso is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 19:31   #1008
Ne znam za Zelinu, ali sad je "vrh sezone" za servisere vrtne i poljomehanizacije. Čisto sumnjam da će neki od majstora pristati dolaziti na tvoju adresu. Serviseri su sad zatrpani poslom..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 21:34   #1009
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Ne znam za Zelinu, ali sad je "vrh sezone" za servisere vrtne i poljomehanizacije. Čisto sumnjam da će neki od majstora pristati dolaziti na tvoju adresu. Serviseri su sad zatrpani poslom..
A znam, da. Strpljen, spašen. Doduše, pokušavam od prošle jeseni, ali nažalost, bezuspješno. Reko da zadnju nadu potrošim ovdje.
Verso is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 10:13   #1010
Jel to neki kinez?
Koliko znam, serviseri malih strojeva rijetko idu po kućama, već je običaj da stroj dopremiš k njima.
Ak ti Križevci nisu daleko, možeš pitati ovoga: http://www.euc.hr na 098/248-249
ili ovoga: http://www.levak.hr/ na 098 211 213
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 13:39   #1011
Hvala, Zvon!
Da, kinez je.
Ma problem i je prijevoz. Na tragu sam riješenja. Dobio sam preporuku za lokalnog majstora.
Verso is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 11:41   #1012
Pozdrav,
vec godinu dana sanjarim o kupnji traktor kosilice..imam teren,neravan, voćnjak oko2000m2 kojeg treba kositi i održavati. Nemam nikakvog iskustva sa njima, čitao sam dosta i nemogu nikako da složim financije za kupnju nove pa gledam dosta i polovne po njuškalu. E sada polovno je polovno pa sad neznam šta preporučate, kakav su iskustva, na šta treba pazit, gledati !??
Willowri is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 14:13   #1013
Rabljenog pristojnom stanju nebuš kupil ispod 5...7t kn.
Zavisno o stanju, vjerojatno bu trebalo uložiti još 500...2000kn (noževi, remenje i poneki natezač)
Ak si vičan mehanici, imaš alata, prostora i vremena, kupi pa slaži.
Ako pak to nemreš, kupi najjeftinijeg MTD-a u Pevcu, na rate.
Samo,to se kupuje u zimi, jer im je cijena porasla za cca 2t kn, jer je sad sezona.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 22:00   #1014
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Rabljenog pristojnom stanju nebuš kupil ispod 5...7t kn.
Zavisno o stanju, vjerojatno bu trebalo uložiti još 500...2000kn (noževi, remenje i poneki natezač)
Ak si vičan mehanici, imaš alata, prostora i vremena, kupi pa slaži.
Ako pak to nemreš, kupi najjeftinijeg MTD-a u Pevcu, na rate.
Samo,to se kupuje u zimi, jer im je cijena porasla za cca 2t kn, jer je sad sezona.


Hvala ti na odgovoru,
i bojim se polovnih zbog mogucih problema..
znaci bolje je cekat zimu, jebiga onda kasnim..
Sad u ponudi najjeftiniji

Pevec https://pevec.hr/kosilica-traktorska...f-125-96-mtd-2

Ili Bauhaus

https://www.bauhaus.hr/traktor-kosil...htg-98-sd.html

Šta je po tebi bolje?
Willowri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2018., 00:59   #1015
Ovaj: https://pevec.hr/kosilica-traktorska...75-275956.html ti je OK stroj i bil je oko 2t kn jeftiniji neg je sad.
Ovaj Hurricane/Alpina je kineski proizvod.
Kupuj nekaj kaj ima B&S, Honda ili Kawasaki mtor.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2018., 09:25   #1016
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Ovaj: https://pevec.hr/kosilica-traktorska...75-275956.html ti je OK stroj i bil je oko 2t kn jeftiniji neg je sad.
Ovaj Hurricane/Alpina je kineski proizvod.
Kupuj nekaj kaj ima B&S, Honda ili Kawasaki mtor.


Onda ću pricekat još ovu godinu pa kupovat na zimu
Hvala ti puno


Sent from my iPhone using Tapatalk
Willowri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2018., 20:56   #1017
Pogledaj ima li u Bauhausu McCoulogh kosilica, s 5+1 brzinom, jer je to Husqvarnin proizvod. Onoga s plastičnom getribom bi zaobišel.
.
Ovaj Hurricane ti je Alpina/Stiga.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 00:06   #1018
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Onoga s plastičnom getribom bi zaobišel.
Ovo zaobilaženje si mislio na CVT prijenos kakav je u Husqvarni TS 138? Jel bilo kakvih problema sa njim?
zagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 13:20   #1019
Reče mi netko...nemrem se sjetiti gdje, da su one stare TS138 bile bolje.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 00:53   #1020
Nadam se da si krivo čuo...još mjesec dana i gotova garancija :
...do sada nikakvih problema
zagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:13.