Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2016., 12:04   #2041
Moj sad s 2 godine zna prepoznati sve brojeve od 1-9, i slovo o (a vidim nekad i a, u). Al da kaže brojeve, jok

Upravo sam u procesu naručivanja na logopedsku dijagnostiku, pa vam javim što mi tamo kažu
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 12:11   #2042
Quote:
inesskica kaže: Pogledaj post
Moja ima 22 mjeseca,priča sve,doslovno ju sve razumijem,neka slova joj još štekaju ali ne gasi se cijeli dan,ali ide u vrtić i mislim da je veeelika zaluga tome vrtić,broji do 10,kada jedemo sama kaže" Dobar tek"...znači svee zasluge dajem vrtiću.
Većinom su svi iste starosti u grupi i svi nekako isto pričaju,bila sam ne nekoj radionici pa sam čula.
I moj je išao u vrtić, dakle nije pravilo
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 13:14   #2043
Kad citam vase upise mogu rec da sam ja sa svojom malom zbilja pre zadovoljan i mogu i dalje bit barem za sad.S obzirom da je god dana bila u bolnici i ležala a sad s 2 godine hoda priča trci.Napredak je velik Brojeve nezna do 10 ali zna nastavit niz što mi je smiješno jer ja joj govorim jedan,ona kaže jedan,ja dva ona dva itd do četri ja četri ona pet hahah Npr kupio sam onu slagalicu u lidlu što su se prodavale oko božića znači brojevi koji su izrezani u drvetu i trebaš broj ubacit u odgovarajuću rupu.U tome bi ja mislim mogla pobjedit i nekog odraslog koji je prvi put tu igračku uzeo u ruke.

Riječi ne spaja dok njena sestrična koja je mj. dana mlađa bolje spaja riječi on naše male ali naša ima širi vokabular,malo je zezam s engleskim pa tako zna reč pliz(piz) bye bye (baj baj).

Od pozdrava valjda sve zna ,đenja kaže njenja,papa,bok,baj baj
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 16:50   #2044
Mislite li da na dijete utječe to što recimo gleda crtiće na engleskom? Imamo malu kćerkicu koja obožava "šaltat" po jutub crtićima ali su većina na engleskom. Ima 18 mjeseci i još nije propričala ali razumije puno toga što joj govorimo
Satirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 23:21   #2045
našla sam temu o senzornoj integraciji, pa sam postove prebacila tamo. dio jednog posta je odgovor za satirka, pa ću ga c/p.

Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
Crtici definitivno utjecu .
Imam curicu od 17 mjeseci. S razumijevanjem koristi rijeci kao tortelini, pelikan, parking, kiper, muhara . Nikad nije gledala crtice. Dobro, ajde. Je traktora toma nekoliko puta.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 23:31   #2046
Gledala sam nedavno jednu dječju psihologinju na TV-u, govorila je o utjecaju crtića na razvoj govora i općenito psihe kod djece. Rekla je da crtići uopće ne moraju biti loši i da mogu čak biti poticajni za dijete, ali da je bitno da ih dijete ne gleda samo, da se ne zatvara u svoj svijet, već da crtiće s djecom uvijek gledaju roditelji.
Moja curka dosta gleda ctiće, ali, osim jutarnjeg, kad joj pravim doručak, a to je max. 5 minuta, sve druge crtiće gledamo zajedno i stalno nešto komentiramo. Ona je komunikativna, izvrsno govori, ima bogat vokabular za svoju dob i veoma je maštovita. A gledamo crtiće par sati dnevno. I čitamo barem satak dnevno. Svake nedjelje obavezno idemo na dječju predstavu, a cca jednom mjesečno u kino.
o, kako rekoh, sve to radimo zajedno, ona se ne izolira, ne ulazi u neki svoj svijet u kojem govor postaje nepotreban.

Tako da mi je baš leglo to što je psihologinja objašnjavala.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 00:00   #2047
meni to ima smisla. kada se sjetim svog klinca u drugoj godini on je gotovo sav dijalog znao napamet i izgovarao bi ga gledajući crtiće. tada je obožavao tomicu i pocoya. njegovo gledanje crtića nije se svodilo samo na puko tupo blejanje u ekran. gledanje je bilo popraćeno s govorom i puno kretanja. neke edukativne crtiće smo zajedno gledali i razgovarali uz njih.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 08:43   #2048
Ma mislim da ni samo to nema presudne veze. Mi s našim pričamo, pričamo, od prvog dana pojašnjavam, pričam. Crtiće gledamo s objašnjavanjem, pjevamo - a eto ipak ne priča.
Već sam sama sebi dosadna koliko pričam. Ali zato on razumije sve, čak i onda kad ne bih htjela da razumije...
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 08:53   #2049
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ma mislim da ni samo to nema presudne veze. Mi s našim pričamo, pričamo, od prvog dana pojašnjavam, pričam. Crtiće gledamo s objašnjavanjem, pjevamo - a eto ipak ne priča.
Već sam sama sebi dosadna koliko pričam. Ali zato on razumije sve, čak i onda kad ne bih htjela da razumije...
Sve isto kao kod nas

Mislim da to bude sve ok
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 09:01   #2050
moj mali je uvijek pričao samo kaj ga nitko osim nas dvoje (a čak ni mi ponekad) nije razumio do iza 3. godine. onda je to polako počelo zvučati kao hrvatski.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 09:08   #2051
Moja je isto gledala baby tv crtiće samo sam ih ja utišala dok je bila manja i dok nije malo naučila pričati da joj se ne pomješa a kasnije sam joj pojačavala zvuk.

i također je kasnije onda počela pjevušiti i te pjesmice na engleskom. Ali mi to bilo skroz slatko. Nisam skužila nikada da joj se mješa. I ja tako gledam sa svojom crtić i onda diskutiramo o njemu i prepričavamo rtadnju. Dobro ali ne uvijek jer nekada tih 1'-ak min što gleda crtić ja iskoristim tipa da pospremim suđe ili namjestim krevet ili slično
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 09:44   #2052
moj skoro 17 mjeseci, ništa još ne priča
ali na sve pokazuje rukom i onda izgovori neku riječ "kaknj"
umiremo od smijeha
ne znam di je to pobrao, valjda zato kaj se mi stalno razgovaramo: da li je kakao, koliko je kakao, kakav je bio kakač
dijete si zapamtilo

moj uopće ne gleda crtiće, ja mu uopće ne palim
silom prilika gledao ih je u bolnici, ne znaš šta ćeš cijeli dan s djetetom koje mora ležati u krevetu, pa smo mu onda puštali
nek se radije igra na podu
znači trebalo bi im dati da gledaju?
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 10:01   #2053
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
moj skoro 17 mjeseci, ništa još ne priča
ali na sve pokazuje rukom i onda izgovori neku riječ "kaknj"
umiremo od smijeha
ne znam di je to pobrao, valjda zato kaj se mi stalno razgovaramo: da li je kakao, koliko je kakao, kakav je bio kakač
dijete si zapamtilo

moj uopće ne gleda crtiće, ja mu uopće ne palim
silom prilika gledao ih je u bolnici, ne znaš šta ćeš cijeli dan s djetetom koje mora ležati u krevetu, pa smo mu onda puštali
nek se radije igra na podu
znači trebalo bi im dati da gledaju?
ne
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 11:23   #2054
Dok jos nije bilo crtica na svakom koraku vec samo prije dnevnika, mi koji smo imali mogucnost preko cijelog dana gledati crtice na talijanskom (Istra i primorje) smo s razumijevanjem prije skole znali pricati i komunicirati na talijanskom, a u skoli smo samo usavrsili gramatiku. Nismo pricali kod kuce talijanski (roditelji ne znaju), ali smo ga bez problema koristili kada bi otisli u trst ili bi nas po ljeti neki talijan nesto pitao. Svakako pomaze to slusanje. Odmoci ne moze. I djeca jako dobro razlikuju sto je hrvatski a sto neki drugi jezik.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 11:32   #2055
Pa tako moj kaže da živi na fajv katu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 19:06   #2056
Po tome bude moja propricala ruski sto i nije tako lose uz engleski i hrvatski znat ruski i cirilicu :P Masa i medo crtica valjda najvise ima.Ja je zezam dosta puta s engleskim valjda ce joj nesto uc u glavu,ako je uslo pliz i bye bye uci ce i ostalo.

Danas sam joj pokazivao bojice i govorio koja je boja pa tu i tamo ubacim koju englesku rijec za boju cisto da vidim kako reagira

Neznam kako vasa djeca ali moja sa 2 god se zna zahvalit i bas je dosta zafrkavam s tim molim i hvala,i sta je najbolje valjda u 70 posto kad joj daš nesto sto je ona trazila se zahvali,nebitno sta.
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 20:46   #2057
Moj će po tome prije abecede pjevati azbuku Stalno si pušta Maksima koji uči azbuku
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 10:44   #2058
Quote:
gogo2409 kaže: Pogledaj post
Po tome bude moja propricala ruski sto i nije tako lose uz engleski i hrvatski znat ruski i cirilicu :P
Moja mala je sinoć rekla: Miška, smotri, koliko slatkiša sam pojela
__________________
Luce <3
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 16:06   #2059
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Gledala sam nedavno jednu dječju psihologinju na TV-u, govorila je o utjecaju crtića na razvoj govora i općenito psihe kod djece. Rekla je da crtići uopće ne moraju biti loši i da mogu čak biti poticajni za dijete, ali da je bitno da ih dijete ne gleda samo, da se ne zatvara u svoj svijet, već da crtiće s djecom uvijek gledaju roditelji.
Moja curka dosta gleda ctiće, ali, osim jutarnjeg, kad joj pravim doručak, a to je max. 5 minuta, sve druge crtiće gledamo zajedno i stalno nešto komentiramo. Ona je komunikativna, izvrsno govori, ima bogat vokabular za svoju dob i veoma je maštovita. A gledamo crtiće par sati dnevno. I čitamo barem satak dnevno. Svake nedjelje obavezno idemo na dječju predstavu, a cca jednom mjesečno u kino.
o, kako rekoh, sve to radimo zajedno, ona se ne izolira, ne ulazi u neki svoj svijet u kojem govor postaje nepotreban.

Tako da mi je baš leglo to što je psihologinja objašnjavala.
Vidi, sigurno bi se nasao respektabilan broj psihologa, pedagoga, pedijatara i roditelja koji bi znali reci zasto visesatno svakodnevno sjedenje pred ekranima nije dobar izbor. Govorili ili sutjeli za to vrijeme.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 09:32   #2060
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
Vidi, sigurno bi se nasao respektabilan broj psihologa, pedagoga, pedijatara i roditelja koji bi znali reci zasto visesatno svakodnevno sjedenje pred ekranima nije dobar izbor. Govorili ili sutjeli za to vrijeme.
za to čak ne moraš biti stručnjak
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:42.