Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2014., 14:19   #661
Quote:
normalus kaže: Pogledaj post
Na dokumentu uredno piše kako je EKS 9.49%. Seljačkom matematikom to je onda 7000*0,0949. Ako ta računica nije točna onda se je na dokumentu koji banka potpisuje trebalo napisat kako je EKS 25%, onda bi već računica ukupnog iznosa koji oni traže da im se vrati bila ispravna. .
Ali sto ako ti uzmes 35 000kn na 5 godina, i nakon 12 mjeseci odlucis ostatak vratiti odmah, prijevremeno?
Na taj ostatak onda placas godisnju a ne petogodisnju kamatu jer sve vracas u toj jednoj godini.

Inace slazem se da bi u ponudi trebalo otvoreno pisati 9% GODISNJA kamata.
Iako realno ako pise samo kamata a ne sveukupna kamata,oni nisu prekrsili nikakav zakon.
Niti su nikoga obmanuli nudeci godisnju kamatu pod petogodisnju.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 00:03   #662
ostao bez posla a 2 kredita (erste bank)

samo pitanje,

ostao sam bez posla (istekao ugovor) ujedno imam i ovrhu - posebna osnova. Imam i 2 kredita -gotovinski i stambeni- u erste banci.

pitanje: dobio neku informaciju da mi mogu "zamrznuti " kredit na 12 mjeseci maximalno i da plaćam cca nekih 60 kn mjesečno (priča selo), službenik mi nudi samo moratorij na glavnicu (plati sine kamate) - da li netko nešto zna o toj priči odnosno ako ima koja pametna kako da smrznem ikako kredite na 2-3 mjeseca?
matan potrka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 09:02   #663
Quote:
matan potrka kaže: Pogledaj post
samo pitanje,

ostao sam bez posla (istekao ugovor) ujedno imam i ovrhu - posebna osnova. Imam i 2 kredita -gotovinski i stambeni- u erste banci.

pitanje: dobio neku informaciju da mi mogu "zamrznuti " kredit na 12 mjeseci maximalno i da plaćam cca nekih 60 kn mjesečno (priča selo), službenik mi nudi samo moratorij na glavnicu (plati sine kamate) - da li netko nešto zna o toj priči odnosno ako ima koja pametna kako da smrznem ikako kredite na 2-3 mjeseca?
Odmah u banku i traži informacije iz prve ruke, od referenta zadužen za ovakvu problematiku.
Banka obično izlazi u susret ljudima bez posla. Ako ih klijent uvjeri da je njegovo stanje privremeno.
Ali uzmi u obzir da banke neće odustati od kamata tijekom moratorija.
Kada opet budeš u mogućnosti plaćati, imati ćeš veću ratu ili ćeš ti produžiti rok plaćanja kredita.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 19:34   #664
Thumbs down tubidubida

Evo moje iskustvo sa dotičnom bankom.Elem,klijent sam erste banke od 2007.godine.Uredno primam plaću u iznosu ispočetka 2800 pa nakon 2 godine do 4000.Nudili mi diners-ne hvala.E odem ja na porodiljni i gle vraga zatreba mi love-ne neka enormna svota već 4-5000kn.Dobar dan -dobar dan-ja bi-ne damo ti-hvala.Ok,pređem preko toga,činjenica je da sam za stalno zaposlena,uredna do bola na tom bijednom računu.Zatreba meni prije 2 mjeseca opet 1-2000kn odem naivno-dobar dan-dobar dan-ne damo fakof.I šta reći na to?Samo to da jedva čekam da odem iz te banke.Ne daju niti minus na porodiljnu,niti išta.Adios
Katenjin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 10:49   #665
Quote:
Katenjin kaže: Pogledaj post
Evo moje iskustvo sa dotičnom bankom.Elem,klijent sam erste banke od 2007.godine.Uredno primam plaću u iznosu ispočetka 2800 pa nakon 2 godine do 4000.Nudili mi diners-ne hvala.E odem ja na porodiljni i gle vraga zatreba mi love-ne neka enormna svota već 4-5000kn.Dobar dan -dobar dan-ja bi-ne damo ti-hvala.Ok,pređem preko toga,činjenica je da sam za stalno zaposlena,uredna do bola na tom bijednom računu.Zatreba meni prije 2 mjeseca opet 1-2000kn odem naivno-dobar dan-dobar dan-ne damo fakof.I šta reći na to?Samo to da jedva čekam da odem iz te banke.Ne daju niti minus na porodiljnu,niti išta.Adios
Raspitaj se po drugim bankama. Mislim da niti jedna ne daje minus po tekućem računu niti kreditne kartice osobama na porodiljnom. Politika banaka prema osobama koje su porodiljnom je ista kao prema nezaposlenim osobama.
nelazlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 21:20   #666
Quote:
daddyboom kaže: Pogledaj post
Pozdrav društvo planiram otvoriti devizni račun pošto idem na brod radit jeli mi pametno otvoriti u erste banci?
Čuj ... teško je dati savjet ... vidi sam! Inače, Erste banka od 2010. godine posluje pod sloganom „Jer ste Vi na prvom mjestu“!
Ja sam Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 23:18   #667
Quote:
Ja sam Ante kaže: Pogledaj post
Čuj ... teško je dati savjet ... vidi sam! Inače, Erste banka od 2010. godine posluje pod sloganom „Jer ste Vi na prvom mjestu“!
Sad je aktualan novi slogan: Pazite s kim bankarite!

http://www.dnevno.hr/novac/141563-ra...-sto-cine.html

https://www.facebook.com/paziteskimbankarite?fref=ts

http://paziteskimbankarite.com/udruga
registriran_clan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 12:26   #668
Quote:
Katenjin kaže: Pogledaj post
Evo moje iskustvo sa dotičnom bankom.Elem,klijent sam erste banke od 2007.godine.Uredno primam plaću u iznosu ispočetka 2800 pa nakon 2 godine do 4000.Nudili mi diners-ne hvala.E odem ja na porodiljni i gle vraga zatreba mi love-ne neka enormna svota već 4-5000kn.Dobar dan -dobar dan-ja bi-ne damo ti-hvala.Ok,pređem preko toga,činjenica je da sam za stalno zaposlena,uredna do bola na tom bijednom računu.Zatreba meni prije 2 mjeseca opet 1-2000kn odem naivno-dobar dan-dobar dan-ne damo fakof.I šta reći na to?Samo to da jedva čekam da odem iz te banke.Ne daju niti minus na porodiljnu,niti išta.Adios
Nije da ih inace hvalim ali u hypu uz neki sretna zvijezda paket ti ne ukinu minus dok si na porodiljnom. Isprobano 2x
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 22:02   #669
Quote:
normalus kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Jučer dobio od Erste banke: odobren kredit od 35000kn. Čuo puno o tome, čitao puno. Dakle daju mi 35000kn, 60 mjeseci otplate, EKS 9,49%, odjednom ja njima vraćam 43.694,54 kune. Uzmem ja lijepo kalkulator u ruke, izračunim si kako uz tu kamatnu stopu mjesečno plaćam cca 638 kuna, dakle u 5 godina ja njima ustvari vraćam cca 38280 kuna, a ne gore navedeni iznos. Zanima me, zašto bi im morao još 5000 kuna platit i odakle? Ima li tko kakvu informaciju, iskustvo? Jer kolko ja vidim, ovo je čista krađa za brzoplete i nepismene ljude, oni 5000 kuna doslovce ukradu.
Evo nova pravila HNB, nadam se da će nekome pomoći
http://www.jutarnji.hr/nova-pravila-...redit/1271232/
__________________
Bog je stvorio čovika, a Zadar košarku.
zadarmorski is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 08:17   #670
Loš, gori ... Erste banka!

Izbjegavajte Erste banku u širokom luku! I ja sam imao slično, negativno iskustvo kada je Erste banka, bez mog odobrenja, proslijedila osobne podatke Diners Clubu, nakon čega sam po hitnom postupku otkazao poslovnu suradnju sa predmetnom bankom.
__________________
Ordnung und Disziplin
Ja sam Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 09:44   #671
Smeta te što su sami sebi "proslijedili" podatke?
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 10:07   #672
Quote:
the.elles.d kaže: Pogledaj post
Smeta te što su sami sebi "proslijedili" podatke?
Sorry, zaboravih da je danas subota i da su službenici Erste banke na radnom mjestu! Sad' ... dal' nešto rade il' surfaju po Internetu - to je već drugo pitanje!
__________________
Ordnung und Disziplin
Ja sam Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 11:39   #673
Savjetujem da onda svoj komentar ponoviš sutra. Tada Erste plaćenici ne rade
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 13:08   #674
Ja sam izrazito nezadovoljan odnosom Erste bankara prema meni kada sam najavio kašnjenje u plaćanju rate kredita koji inače uredno otplaćujem, radi najavljenog kašnjenja plaće taj mjesec. Bankar je počeo bukvalno vikati na mene preko telefona spominjući kako će mi se spojiti dvije rate, što je očito neka katastrofa, na što sam ja rekao da neće (i nije se dogodilo).
Uglavnom, jako ružan pristup.
Jurica81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 19:36   #676
Da li je mozda netko nedavno mailom dobio obavijest od Erste banke da my je predodobren kredit i da za isplatu samo treba doci u najblizu poslovnicu s osobnom? I ako je to zaista tako da li je netko realizirao?
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 22:48   #677
Ja sam prije godinu dana od Erste banke u Malom Lošinju dobio takav dopis i s njime otišao u poslovnicu. Nije mi bilo potrebna nikakva potvrda o visini primanja od poslodavca, nego samo ovjera potpisa kod javnog bilježnika i u roku od 24 sata mi je kredit bio realiziran.
kustous is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 00:02   #678
kod nas je bio slučaj da je muž dobio taj predodobreni kredit i kad ga je isao realizirati nisu ga htjeli u banci odobriti bez sudužnika jer je nezaposlen (a kredit je u biti odobren- ja sam za vrijeme porodiljnog prije 5 godina isto dobila tu ponudu kada je bilo nemoguće da trudnica dobije kredit). i jbg pristali na sudužništvo,a nismo trebali!!
20fijolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 11:25   #679
Koliko dugo treba cekati na erste display karticu. Imam devizni racun te mislim otvoriti net banking pa me zanima hocu li karticu dobiti odmah ili treba cekati?
mecropa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 12:06   #680
Koliko mi je poznato, kartice u erste banci se čekaju otprilike 3 tjedna.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:12.