Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2004., 17:48   #1
Question Virtualna burza

Bog ljudi!!!

Ma evo malo san se poce igrati na TGG www.thegreatgame.com (valjda simulacija burze sa delayom 15min)
pa me zanima par "sitnica" s obzirom na to da nemam pojma o trgovanju dionicama & stuff, a vec je bilo govora o igri na grupi.

Dakle, kako cu ja znati oce li mi trejd biti pozitivan ili negativan?
ca utjece na to?

Ca u biti pokazuje Ask(je to prodajna cijena?) I Bid(kupovna cijena?) cijena?
Evo npr. u jednom trejdu sam u + a u drugom u -
a ask i bid su mi u obadva slicni.

1.prm bid 170 ask 173 (p&l u minusu)
2.prm bid 207 ask 213 (p&l u plusu).
znan da nisan bas najjasniji, ali ni meni nije bas jasno pa zato i pitam

Ili kad kupujen neke dionice vidim da im je onaj % u plusu(zeleno ). a kad kupin onda ja buden u minusu xy Ł umisto u plusu. beni! mislin stvarno mi nista vishe ni jasno.

ajde ljudi znan da ima skrivenih talenata na forumu za ove stvari .
pozdraf
Aramengo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 21:17   #2
pa ti ne znaš niti osnovne stvari

lakše bi bilo bušmana naučit vozit auto.

stvar je u tome da niti najbolji ne znaju dali će zaradit na dionici.
kupuješ dionicu za koju misliš da će poslije vrijediti više, pa ih eventualno prodaš po većoj cijeni.
ako company objavi neke dobre vijesti dionice ide gore i tak.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 22:32   #3
Quote:
papa štrumf kaže:
>pa ti ne znaš niti osnovne stvari

Pa ca mislis zasto pitan?
U biti ni mi bas jasno kako to sve funkcionira, zapravo reći!

>lakše bi bilo bušmana naučit vozit auto.
zavisi koliko dugo stanoviti mr. Bušman zivi u gradu

>stvar je u tome da niti najbolji ne znaju dali će zaradit na dionici.
>kupuješ dionicu za koju misliš da će poslije vrijediti više, pa ih >eventualno prodaš po većoj cijeni.
>ako company objavi neke dobre vijesti dionice ide gore i tak.
da ali kad ih kupim kako onda mogu biti isti tren u minusu (cim se obavi transakcija) za, neznam, recimo 1000Ł (ako kupim za 10000). znaci odma u startu san 10% u minusu. e to mi nije jasno. zar ne bi triba biti na nuli kad obavim trejd, odnosno umanjeno za transaction fee(oko 10Ł), pa tek da nakon toga raste ili pada? to me u biti zanima!
Aramengo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 23:01   #4
to se nebi smjelo dešavat.

možda se tom dionicom ne trguje puno a ti je kupiš po nečijem Ask-u i možda ti odmah uračunavaju cijenu po kojoj možeš prodat, znaći po Bid-u.

probaj sa dionicom kojom se često trguje.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 13:07   #5
Quote:
papa štrumf kaže:
to se nebi smjelo dešavat.

možda se tom dionicom ne trguje puno a ti je kupiš po nečijem Ask-u i možda ti odmah uračunavaju cijenu po kojoj možeš prodat, znaći po Bid-u.

probaj sa dionicom kojom se često trguje.
Mozda, mozda.
Kao sto rekoh, ne razumin se bas pa pitan!
Aramengo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 23:52   #6
Thumbs up Virtualna burza!

http://www.virtualnaburza.com/

"Virtualna burza virtualna je igra i omogućava Vam jednostavnu simulaciju kupnje i prodaje vrijednosnih papira na hrvatskom tržištu kapitala preko Interneta."

Eto, pa koga zanima, mislim da su se potrudili...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 11:02   #7
ako netko vježba, prije bih mu preporučio američku verziju:

vse.marketwatch.com.

bar će vidjeti kako izgleda prava burza.
 
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 17:53   #8
ma to je obična nerealna glupost koja ti daje uvid u svega 10% stvarnog tržišta. nama cak profesor na faksu iz predmeta financijska tržišta i institucije predlaže igrranje te igre
billo tko, tko bar malo zna o tržištu, zna o čemu pričam..
kmajs is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 19:45   #9
Quote:
kmajs kaže:
ma to je obična nerealna glupost koja ti daje uvid u svega 10% stvarnog tržišta. nama cak profesor na faksu iz predmeta financijska tržišta i institucije predlaže igrranje te igre
billo tko, tko bar malo zna o tržištu, zna o čemu pričam..

Bravo rista, pa recimo na pravoj burzi ne možeš prodati dionicu kad želiš ti, nego kad je želi kupiti netko drugi. A u "igrici" možeš prodati uvijek po najvišoj cijeni. ????
__________________
Mišljenje kao i guzicu ima svatko
mišljenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 17:39   #10
Quote:
kmajs kaže:
ma to je obična nerealna glupost koja ti daje uvid u svega 10% stvarnog tržišta. nama cak profesor na faksu iz predmeta financijska tržišta i institucije predlaže igrranje te igre
billo tko, tko bar malo zna o tržištu, zna o čemu pričam..
Što znači 10% stvarnog tržišta

Igra svakako nije loša da se stekne određeni uvid u trgovanje,ali ima nedostataka i to prvenstveno psiholoških, jer se drugačije reagira sa stvarnim novcima, tako da je najbolja "igra" da se nakon nekoliko mjeseci praćenja tržišta uđe sa recimo 10k stvarnih kuna i onda polako podebljavati ulog (kako raste iskustvo).
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 15:25   #11
...takva je igra odlična za nekoga tko je prije desetak minuta čuo za riječ "burza", pa se sada odlučio okušati kako je biti u koži nekog dioničara... ali, onome tko prati pravu burzu (ili se time bavi) igra, naravno neće biti zanimljiva (ali, mislim da u krajnjem slučaju takvima nije ni namjenjena... ... mislim da su na web stranici trebali napisati (10-15godina) ... tada bi se znalo da je to što se događa unutar nje totalna izmišljotina...
__________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist...
farki_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 15:27   #12
Evo, od prošlog tjedna sam zaradio 53.000 virtualnih kuna...

Pa vas sada svih svih virtualno častim...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 19:38   #13
Quote:
Vojky kaže:
Evo, od prošlog tjedna sam zaradio 53.000 virtualnih kuna...

Pa vas sada svih svih virtualno častim...
...hehe...ja bi jednu virtualnu pivu... hvala...
__________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist...
farki_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 12:22   #14
Prije je na stranicama Varaždinske burze bila vrlo dobra simulacija VING (Virtual Investing), ving.vse.hr , nažalost, igra je ugašena, ali bila je jako dobra. U smislu, mogao si kupovati ili prodavati dionice samo ako na pravoj burzi postoji pripadajući nalog, a ne u igri, tako da je bilo nemoguće dogovoriti se s frendom da ti da dionice po nekoj smiješnoj cijeni i slično. Bilo je 15 vrsta dionica u igri, uglavnom najbitnije s VSE, šteta što je ugašena.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 15:02   #15
...da, VING je bila priča za sebe... tko je to uopće i zašto i ugasio?! Šteta...
__________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist...
farki_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 17:30   #16
ja sam se davno regala tam.. al me frka zapocet da ne bankrotiram.. a nemam vemena porucavat te dionice
__________________
I said I'd write a letter
But I never got the time
sora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 17:42   #17
Quote:
sora kaže:
ja sam se davno regala tam.. al me frka zapocet da ne bankrotiram.. a nemam vemena porucavat te dionice
... ...da, moras pazit da ne izgubis lovu...
__________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist...
farki_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 17:45   #18
Quote:
sora kaže:
ja sam se davno regala tam.. al me frka zapocet da ne bankrotiram.. a nemam vemena porucavat te dionice
Diverzificiraj...otvori barem 5-6 računa
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 16:06   #19
Quote:
spy kaže:
Diverzificiraj...otvori barem 5-6 računa
...da, i sama sebi prodaj dionice po najnižoj cijeni... ...e, kad bi to i u "real lefu" bilo tako...
__________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist...
farki_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 16:25   #20
Quote:
farki_ kaže:
...da, i sama sebi prodaj dionice po najnižoj cijeni... ...e, kad bi to i u "real lefu" bilo tako...
Pa znalo se i to desiti, ako se sjetiš, prije par godina, pa su se gubile licence...ali to je već druga tema
spy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:19.