Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2010., 23:05   #121
Bok svima
neznam dal je ovo pravo mjesto za moje pitanje pa ako nije onda molim admine da ga prebace u odgovarajuci:
naime zanima me sto se moze uciniti ako netko namjerava uci na tvoj posjed i fizicki te napasti?kako se pripremiti i zastiti od prijetnje da cu dobiti batine kad budem sam na ulici?
Hvala lijepo
__________________
Ne plači za onim što nemaš već ostavi druge da plaču što nemaju tebe !
Za svijet si samo netko a za nekoga si cijeli svijet !!!
damir1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 23:15   #122
Quote:
bluebox kaže: Pogledaj post
Zanima me što se događa nakon prijave i policijskog uvida u događaj (prijetnje i gušenje) -
napadnuta sam, došla je policija, zapisala sve što se dogodilo, tada nije mogla razgovarati s debilom (jer je majka tvrdila da je nekud otišao), već samo s njegovom mamom koja je bila svjedok tom događaju.
Šok je prošao, dojmovi su se slegli i sad jedino je što ne želim da sve ispadne pojeo vuk magare Nemam fizičkih oštećenja, ali ne želim da se debil izvuče bez ikakvih posljedica i da nekome može proći davljenje nepoznate osobe, jer se unervozio :2up:
Kako mogu znati da će ga stvarno zakačit za razgovor (pretpostavljam da u policiji imaju važnijih slučajeva ) i da će stvarno završiti na sudu?
U kojem roku mogu očekivati da će to uopće doći do suda?
Kakva mu može biti kazna? Kako se to određuje?
Zakačit će ga razgovor sigurno, neka te to ne sekira.Svi slučajevi su važni, ako ne možda onome tko ga mora odradit onda žrtvi.Otvoreni predmet se mora " zatvorit" jer je počinitelj poznat.Rok je relativna stvar je kad policija kompletira predmet ide na tužilaštvo pa na sud.Gdje je kolika gužva teško je to znat.Mogu okarakteriati gušenje i kao pokušaj ubojstva sve zavisi što se točno i kako dogodilo.

Prijetnja Članak 129.
(1) Tko drugome ozbiljno prijeti kakvim zlom da bi ga ustrašio ili uznemirio,
kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do šest mjeseci.
(2) Tko drugome ozbiljno prijeti da će njega ili njemu blisku osobu usmrtiti, teško tjelesno ozlijediti, oteti ili oduzeti slobodu, ili joj nanijeti zlo podmetanjem požara, eksplozijom, ionizirajućim zračenjem ili drugim opasnim sredstvom, ili joj uništiti društveni položaj ili materijalni opstanak,
kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.
(3) Ako je kazneno djelo iz stavka 1. i 2. ovoga članka počinjeno prema službenoj ili odgovornoj osobi u svezi s njenim radom ili položajem, ili prema većem broju osoba, ili ako je prouzročilo veću uznemirenost građana, ili ako je osoba kojoj se prijeti zbog toga dulje vrijeme stavljena u težak položaj, ili ako je počinjeno u sastavu grupe ili zločinačke organizacije,
počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od šest mjeseci do tri godine.
(4) Kazneni postupak za kazneno djelo iz stavka 1. ovoga članka pokreće se privatnom tužbom, a za kazneno djelo iz stavka 2. ovoga članka pokreće se povodom prijedloga.

Nasilničko ponašanje
Članak 331.
(1) Tko radi iživljavanja nasiljem, zlostavljanjem ili osobito drskim ponašanjem na javnom mjestu dovede drugoga u ponižavajući položaj,
kaznit će se kaznom zatvora od tri mjeseca do tri godine.
(2 ) Ako je kazneno djelo iz stavka 1. ovoga članka počinjeno u grupi ili prema većem broju osoba,
počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina

Quote:
damir1976 kaže: Pogledaj post
Bok svima
neznam dal je ovo pravo mjesto za moje pitanje pa ako nije onda molim admine da ga prebace u odgovarajuci:
naime zanima me sto se moze uciniti ako netko namjerava uci na tvoj posjed i fizicki te napasti?kako se pripremiti i zastiti od prijetnje da cu dobiti batine kad budem sam na ulici?Hvala lijepo
Prijavi prijetnju policiji.Iako ga trebaš tužit privatnom tužbom nakon razgovor sa njim možda se i smiri.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.

Zadnje uređivanje File : 29.04.2010. at 10:33.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 23:20   #123
Bok
ok hvala na savjetu.
__________________
Ne plači za onim što nemaš već ostavi druge da plaču što nemaju tebe !
Za svijet si samo netko a za nekoga si cijeli svijet !!!
damir1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 08:56   #124
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Mogu okarakteriati gušenje i kao pokušaj ubojstva sve zavisi što se točno i kako dogodilo.
Ok, sumnjam da će biti pokušaj ubojstva - čini mi se tipično nasilničko ponašanje koje mu vjerojatno prolazi kod žene (ako je ima) i kod mame koja ga je pokušala smiriti pa dobila rukom u glavu
Kako god, njegov psihološki profil nije za ovu temu.


Hvala puno na objašnjenju
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 00:22   #125
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Nanošenje tjelesnih ozljeda se također goni privatnom tužbom (osim kada se radi o maloljetnicima ili teškim tjelesnim ozljedama). A "zlostavljanje je i psihicko i fizicko" može značiti svašta.




Ovdje ne možemo znati o čemu se točno radi, budući da ništa konkretno nije napisano, ali svakako se može otići u policijsku postaju i pitati za savjet (ako i ne bude ništa drugo).
Koliko dugo traje tužba protiv nasilnika u obitelji????
crvenzbunj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 09:24   #126
Quote:
crvenzbunj kaže: Pogledaj post
Koliko dugo traje tužba protiv nasilnika u obitelji????
Misliš koliko dugo traje proces na sudu ili koliko vremena unazad možeš prijavit nasilnika?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 23:54   #127
Nepoznati pozivi

Vec me mj dana nepoznat broj zove na mobitel, ja se javim i pusti....razg traje po 40 minta i onda prekine i opet zove. Kad sam se javila i rekla da cu zvat policiju, on je poceo stenjat i govoriti mi svakakve prostote. Istina, punoljetna jesam i dala sam oglas u novine trazeci posao kao studentica ali dokle ce mi mob zvonit u 15 h,u 22 u 05 ujutro?

Sto mi je raditi? Dali da prijavim policiji ili sta?
Andeo bez krila is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 12:34   #128
Quote:
Andeo bez krila kaže: Pogledaj post

....razg traje po 40 minta i onda prekine i opet zove.

Sto mi je raditi? Dali da prijavim policiji ili sta?

prvo objasni-pojasni ovih "40 min(ta) razg".

tko tu s kim 40 min i o cemu..?
prekine i opet zove, pa ti smeta u stilu "sta sad opet hoces kad smo pricali 40 min , zar ti nije dosta"?

bit ce kako ja nisam nista od posta shvatila
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 16:53   #129
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
prvo objasni-pojasni ovih "40 min(ta) razg".

tko tu s kim 40 min i o cemu..?
prekine i opet zove, pa ti smeta u stilu "sta sad opet hoces kad smo pricali 40 min , zar ti nije dosta"?

bit ce kako ja nisam nista od posta shvatila
Ja se javim, i pustim otvorenu liniju, ne pricam ja sa njim...on nakon nekog vremena prekine i onda opet nazove i tako u nedogled.
Andeo bez krila is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 23:20   #130
Molim bilo kakav savjet...
Andeo bez krila is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 10:38   #131
Quote:
Andeo bez krila kaže: Pogledaj post
Vec me mj dana nepoznat broj zove na mobitel, ja se javim i pusti....razg traje po 40 minta i onda prekine i opet zove. Kad sam se javila i rekla da cu zvat policiju, on je poceo stenjat i govoriti mi svakakve prostote. Istina, punoljetna jesam i dala sam oglas u novine trazeci posao kao studentica ali dokle ce mi mob zvonit u 15 h,u 22 u 05 ujutro?

Sto mi je raditi? Dali da prijavim policiji ili sta?
nabavis mobitel koji moze blokirati anonimne pozive kao i pozive s odredjenim brojem i stvar rijesena.
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 11:46   #132
Quote:
Andeo bez krila kaže: Pogledaj post
... Sto mi je raditi? Dali da prijavim policiji ili sta?
Možeš prijaviti policiji, ali to je uznemiravanje i ne može se puno učiniti. Ali kako znaš njegov broj, barem će ga nazvati i pitati o čemu se radi. Jesi li ga ti pokušala nazvati?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 01:25   #133
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Možeš prijaviti policiji, ali to je uznemiravanje i ne može se puno učiniti. Ali kako znaš njegov broj, barem će ga nazvati i pitati o čemu se radi. Jesi li ga ti pokušala nazvati?
Neznam broj, zove pod Nepoznati :/
Andeo bez krila is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 09:07   #134
Quote:
Andeo bez krila kaže: Pogledaj post
Neznam broj, zove pod Nepoznati :/
Svejedno, do njegovog broja će doći ako prijaviš.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 16:21   #135
Facebook - policija?

Zanima me dali se ikako moze prijaviti policiji zadiranje u facebook intimu? Naime, znam da mi netko zadnjih 6mj konstantno prati sve sto ja radim na fejsu i cita poruke pa meni prijeti ali ne smrcu ni nista takvo ali me opet psihicki maltretira... Najradje bi zvala policiju jer vise neznam sta bi al mislim da ce se samo lagano nasmijat...
Dali je netko imao takvih problema i potrazio pomoc policije???
__________________
· Lajk · Anlajk ·
Frustry is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 17:39   #136
hahaha

You hereby grant Facebook an irrevocable, perpetual, non-exclusive, transferable, fully paid, worldwide license (with the right to sublicense) to (a) use, copy, publish, stream, store, retain, publicly perform or display, transmit, scan, reformat, modify, edit, frame, translate, excerpt, adapt, create derivative works and distribute (through multiple tiers), any User Content you (i) Post on or in connection with the Facebook Service or the promotion thereof subject only to your privacy settings or (ii) enable a user to Post, including by offering a Share Link on your website and (b) to use your name, likeness and image for any purpose, including commercial or advertising, each of (a) and (b) on or in connection with the Facebook Service or the promotion thereof.
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 18:35   #137
Quote:
Frustry kaže: Pogledaj post
Zanima me dali se ikako moze prijaviti policiji zadiranje u facebook intimu? Naime, znam da mi netko zadnjih 6mj konstantno prati sve sto ja radim na fejsu i cita poruke pa meni prijeti ali ne smrcu ni nista takvo ali me opet psihicki maltretira... Najradje bi zvala policiju jer vise neznam sta bi al mislim da ce se samo lagano nasmijat...
Dali je netko imao takvih problema i potrazio pomoc policije???
1. na koji nacin te prati? da li prati sto ti radis preko javno dostupnih stranica ili te prati tako da se ulogira u tvoj account i cita ti poruke?
ako je prvo, onda si sredi postavke privatnosti u facebooku tako da tvoje poruke mogu gledati samo odredjene osobe.
ako je drugo, izbrisi sve zapamcene sifre iz svog browsera, promijeni sifru od maila i facebooka i ukljuci private browsing. i naravno proskeniraj komp od virusa/trojanaca

policija ti takve stvari nece gledati zbog jednostavnog razloga.. nije u njihovoj ovlasti (posto se serveri nalaze u americi) i tu nastaju komplikacije...

ako ti to predstavlja tako veliki problem, rjesenje je vrlo jednostavno: prestani pisati poruke s kojim ti netko moze prijetiti...
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 13:25   #138
Quote:
Frustry kaže: Pogledaj post
Zanima me dali se ikako moze prijaviti policiji zadiranje u facebook intimu?...
Dobrovoljno hrpu svojih osobnih podataka staviš na internet stranicu za koju znaš da ima problema sa sigurnošću (uostalom, koja nema), i sad postavljaš ovakva pitanja?

Nerado koristim ovaj smajlić, ali...

P.S.: Ispričavam se na komentaru, samo sm htio napisati da policija nema nikakve veze s time. Srećom.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 21:19   #139
u par navrata sam dobila prijetnje putem telefona - znam tko je. prijetnje su da ce mi biti slomljene ruke. podnijela sam preko odvjetnika kaznenu prijavu...ali vec tri mjeseca nemamo nikakve povratne informacije....???
amallia78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 14:40   #140
Psihičko zlostavljanje

Kolko se mjeseci, godina može dobiti za psihičko zlostavljanje najužih članova obitelji?
Kak to ide kod nas?
Vjerojatno jako loše...ali svejedno pitam..
hvala
zahitneslučajeve is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:52.