Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2015., 19:04   #841
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Nikako


To je u najgorem slučaju prekršaj, sasvim sigurno ne ulazi u potvrdu o nekažnjavanju isto kao ni prometna kazna za to što nisi zavezala pojas ili si pričala na mobitel u autu
Voljela bih da je tako.

Idem malo pročitati što piše o te dvije potvrde na netu.
FIRST is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 19:05   #842
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
a ovo, "ali te sunčane naočale su bile JAAKO skupe" naročito će razgaliti suosjećanje dežurnog


Bile su naočale za vid koje su skupe iz zdravstvenih razloga . Svakako te ne bi trebalo zanimati zašto imam skupe naočale. Imam jer si ih mogu priuštiti, isto kao što mogu platiti kaznu za remećenje mira. Naravno da cijena naočala nije bitna, niti sam to rekla kada sam predstavljala problem - da mi je uzela one s place, bilo bi isto.

Molim te prestani provocirati. Ovo je zadnji put da ti odgovaram. Uopće ne sudjeluješ konstruktivno u raspravi.
FIRST is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 19:08   #843
Quote:
FIRST kaže: Pogledaj post
Mislim da nesmiju baciti...Mogu me samo zapamtiti kao čudnu

Ma joj, ne znaš ti ni pola. Pa mog frenda je policija otpravila doma kad je došao prijaviti krađu novčanika uz uvjeravanje da će mu netko vratiti dokumente i da ih ne zamara prijavom bar deset dana. Dokumenti su mu vraćeni, ali je kradljivac na njegovo ime u međuvremenu kupio mobitel.
violent_violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 19:09   #844
Quote:
violent_violet kaže: Pogledaj post
Ma joj, ne znaš ti ni pola. Pa mog frenda je policija otpravila doma kad je došao prijaviti krađu novčanika uz uvjeravanje da će mu netko vratiti dokumente i da ih ne zamara prijavom bar deset dana. Dokumenti su mu vraćeni, ali je kradljivac na njegovo ime u međuvremenu kupio mobitel.
Znam, to rade. Isto kao što se mislim ne može ni oglas dati odmah u narodne ako izgubiš osobnu...
No u banku možeš odmah stopirati karticu, policija ti za to ne treba - barem tako mislim.
FIRST is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 19:11   #845
amateri...haha
prijavu za kršenje javnog reda i mira,pravni savjet da nemaš pravne osnove,csi,potvrda o nekaznjavanju...
hahaha

koliko gluposti covjek moze procitati...
revo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 19:12   #846
e, ajd oprosti što sam krivo shvatio da se radi o sunčanima, moja predrasuda. bar znaš šta moraš naglasiti u prijavi
no to ne mijenja na stvari da želiš eskalirati sukob a ne želiš trpjeti posljedice te eskalacije. trenutno ste vas dvije kvit, ali ti to nije dovoljno.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 19:12   #847
Quote:
revo kaže: Pogledaj post
amateri...haha
prijavu za kršenje javnog reda i mira,pravni savjet da nemaš pravne osnove,csi,potvrda o nekaznjavanju...
hahaha

koliko gluposti covjek moze prociatati...
Pa ajde ti onda napiši što misliš da je točno, a ne samo "amateri"
FIRST is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 19:14   #848
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
no to ne mijenja na stvari da želiš eskalirati sukob a ne želiš trpjeti posljedice te eskalacije.
da, u pravu si da ne želim da me pravno prijava dovede u veći problem od plaćanja samo 300,00 kn. želim izbjeći da mi ulazi u potvrde, jer je problem kod traženja određenih poslova. vrh mi je dati 300-1000 kn i imati čisti izvadak iz kaznene i čistu potvrdu o nekažnjavanju.
ja shvaćam da su te potvrde samo za kazneni postupak, no voljela bih da netko zbilja zna.
FIRST is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 19:14   #849
pa jedno...jesi li ludja od nje?
dokle si spremna ici u ovome???
revo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 19:16   #850
Quote:
revo kaže: Pogledaj post
pa jedno...jesi li ludja od nje?
dokle si spremna ici u ovome???

Do prijave, ako mi neće ući u potvrde.
Nisam luđa, da jesam, bila bih ju fizički napala kada mi je strgnula naočale s lica. Ona je trebala i mene opsovati i bok, a ne krenuti u zastrašivanje i fizički napad. I kako rekoh, nisam ju psovala pred njom, nego kada ju nisam vidjela u svom haustoru, ali jebiga - čula me.
FIRST is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 19:18   #851
Quote:
FIRST kaže: Pogledaj post
Znam, to rade. Isto kao što se mislim ne može ni oglas dati odmah u narodne ako izgubiš osobnu...
No u banku možeš odmah stopirati karticu, policija ti za to ne treba - barem tako mislim.
Ma on je imao baš peh, ta osoba je doslovno taj isti dan otišla u shopping, a dokumente je netko našao u smeću valjda dan iza. Za banku mu nije trebala policija, ali nije ni stigao otići. Kasnije je neuspješno pokušavao dokazati da je bio pokraden, no kad nema papirnatog traga kod policije...
violent_violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 19:18   #852
kakve potvrde????o cemu ti???
ako nemas hrabrosti i nisi ludja od nje..nemoj ulaziti u konflikt i stani na loptu...i obrisi ovu temu..
revo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 19:21   #853
Quote:
violent_violet kaže: Pogledaj post
Ma on je imao baš peh, ta osoba je doslovno taj isti dan otišla u shopping, a dokumente je netko našao u smeću valjda dan iza. Za banku mu nije trebala policija, ali nije ni stigao otići. Kasnije je neuspješno pokušavao dokazati da je bio pokraden, no kad nema papirnatog traga kod policije...
Da, to stoji. Kod nekih kartica postoji limit do kojeg te se može pokrasti prije nego prijaviš da se ju blokira - da bi se zaštitilo korisnika od tog vremenskog jaza između krađe i prijave, pa nakon te cifre osoba ne odgovara novčano. No neke su bez tog limita pa čovjek ni kriv ni dužan ispuši kao tvoj frend.
FIRST is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 19:22   #854
Quote:
revo kaže: Pogledaj post
kakve potvrde????o cemu ti???
ako nemas hrabrosti i nisi ludja od nje..nemoj ulaziti u konflikt i stani na loptu...i obrisi ovu temu..

Nije stvar hrabrosti čovječe, već sankcija. Određene sankcije su mi prihvatljive, a određene nisu.
FIRST is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 19:25   #855
ok...neznam o kakvoj potvrdi govoris???

da ,sve je u hrabrosti i ludosti....
kakve to odredjene sankcije ti spominjes???
revo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 19:28   #856
refo, prijatelju, jesi li ti uopće pogledao na kojem si pdfu i pročitao temu?
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 19:29   #857
Quote:
revo kaže: Pogledaj post
kakve potvrde????o cemu ti???
ako nemas hrabrosti i nisi ludja od nje..nemoj ulaziti u konflikt i stani na loptu...i obrisi ovu temu..

Mislim da govori o potvrdama o nekažnjavanju, odnosno da se protiv tebe ne vodi ili nije vodio nikakav kazneni postupak. Bez toga teško da ćeš dobiti posao u odgojno-obrazovnim institucijama, državnim službama, i slično.

Mada, ja se slažem da bi jednostavno trebalo ovo pustiti da se ispuše samo od sebe, nema smisla kačiti se sa susjedom dodatno.
violent_violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 19:37   #858
Quote:
revo kaže: Pogledaj post
ok...neznam o kakvoj potvrdi govoris???
A joj, činiš mi se mlad

https://gov.hr/moja-uprava/drzavljan...-postupak/1625

http://www.iusinfo.hr/dailycontent/T....aspx?id=11192

Ukratko ja do kraja to ne razumijem, pa ju neću prijaviti, jer mi se ne isplati.
FIRST is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 19:39   #859


Our work here is done
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 19:39   #860
Quote:
revo kaže: Pogledaj post
ok...neznam o kakvoj potvrdi govoris???
A joj, činiš mi se mlad

https://gov.hr/moja-uprava/drzavljan...-postupak/1625

http://www.iusinfo.hr/dailycontent/T....aspx?id=11192

Ukratko ja do kraja to ne razumijem, pa ju neću prijaviti, jer mi se ne isplati.
Pobrisat ćemo temu, ako mod dozvoli.
FIRST is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:28.