Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2016., 20:00   #3641
Mare, zar ti nije kao i meni prerano?
bijelaorhideja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 21:16   #3642
Bijelaorhideja nadam se da je samo prerano i da je test pogrijesio betu radim u utorak pa cu najtocnije znat
MareEmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 15:05   #3643
Drage moje sretna vam Nova 2017 neka nam se ostvare najljepse želje 😘😘😘😘 a sad da vas pitam da li vama dr. Luci radio fet sa uvz-om il bez? Meni je bez uvz-a sutra idem vadit betu ma da cisto sumnjam 😣
MareEmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 15:15   #3644
On uvijek radi transfer bez uzv-a, ja evo drugi put trudna iz postupka kod njega tako da to nije ključ uspjeha
Zeta83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 19:42   #3645
Evo i mene beta nazalost 1,2😭😭😭 nemam vise smrznutih pa moramo sve ispocetka 😣
MareEmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 11:09   #3646
Pozdrav svima!

Jedno pitanje: spremam se na prve konzultacije kod Lučingera, do sad sam mpo obavljala u Petrovoj.

Da li za prve konzultacije trebam imati sve svježe nalaze ( briseve, hormonalnu sliku, novi spermiogram, papa test) ako idem samo na konzultacije?
Weselka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 11:18   #3647
Quote:
Weselka kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Jedno pitanje: spremam se na prve konzultacije kod Lučingera, do sad sam mpo obavljala u Petrovoj.

Da li za prve konzultacije trebam imati sve svježe nalaze ( briseve, hormonalnu sliku, novi spermiogram, papa test) ako idem samo na konzultacije?
Ponesi ono sto imas, ako ce trebati nove reci ce ti na konzultacijama koje da ponovis.

Poslano sa mog SM-G361F koristeći Tapatalk
šumska jagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 11:46   #3648
Pretpostavljam da će trebati jer mi je sve staro preko godinu dana, zadnji postupak mi je bio u 10/2015.

Razmišljam da napravimo možda samo novi spermiogram, moji nalazi su manje više uvijek isti. Više me zanima njegovo mišljenje oko postupka kojeg bi mi predložio obzirom na nalaze.
Weselka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 15:01   #3649
Talking

Quote:
Weselka kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da će trebati jer mi je sve staro preko godinu dana, zadnji postupak mi je bio u 10/2015.

Razmišljam da napravimo možda samo novi spermiogram, moji nalazi su manje više uvijek isti. Više me zanima njegovo mišljenje oko postupka kojeg bi mi predložio obzirom na nalaze.
Ma ne obraca on puno paznje na nalaze,njemu je ono sto vidi na UZVu zakon. Car
On kaze ako neki nalaz moras ponovit,bez brige.
perla35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 15:43   #3650
Drage forumasice, dijelim s vama svoje iskustvo s dr.L. ukratko: mm azoospermija, ja uredan papa i brisevi, sve drugo "u redu"...tako mi je i on rekao nakon konzultacija, da smo spremni za postupak. Pitala sam ga dal trebam provjerit hormonski status na sto je rekao da nema potrebe. Dobili 3 embrija, sva tri vracena beta nula. To je nas prvi pokusaj i jedini zasad. Krenuli smo dalje s nasom borbom preko Petrove gdje smo trenutno u pripremi. Moj trenutni status: autoimuna bolest stitnjace( terapija euthyrox) i poviseni prolaktin za koji jos obavljam daljnje pretrage. Ono sto predbacujem sebi jest da nisam to sve prije provjerila, ali vjerovala sam dr. da za tim nema potrebe. A svi ovdje znamo da povisen tsh i prolaktin otezavaju cijelu pricu oko trudnoce uopce.eto. uglavnom, obavezno provjeriti sve hormone prije bilo kakvih mpo postupaka. Oprostite na poduzem postu. Drage žene, sretno nam! 😊😊
Sljezica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 23:49   #3651
Quote:
Sljezica kaže: Pogledaj post
Drage forumasice, dijelim s vama svoje iskustvo s dr.L. ukratko: mm azoospermija, ja uredan papa i brisevi, sve drugo "u redu"...tako mi je i on rekao nakon konzultacija, da smo spremni za postupak. Pitala sam ga dal trebam provjerit hormonski status na sto je rekao da nema potrebe. Dobili 3 embrija, sva tri vracena beta nula. To je nas prvi pokusaj i jedini zasad. Krenuli smo dalje s nasom borbom preko Petrove gdje smo trenutno u pripremi. Moj trenutni status: autoimuna bolest stitnjace( terapija euthyrox) i poviseni prolaktin za koji jos obavljam daljnje pretrage. Ono sto predbacujem sebi jest da nisam to sve prije provjerila, ali vjerovala sam dr. da za tim nema potrebe. A svi ovdje znamo da povisen tsh i prolaktin otezavaju cijelu pricu oko trudnoce uopce.eto. uglavnom, obavezno provjeriti sve hormone prije bilo kakvih mpo postupaka. Oprostite na poduzem postu. Drage žene, sretno nam! 😊😊
Mi smo imali 4 ivf-a kod njega, nikada nisam dobila preporuku da nesto od pretraga obavim. Sada nakon drugog spontanog cu pametnije. Odlazimo. Za vrijeme lijecenja kod njega sam na svoju ruku, istrazujuci i guglajuci obavila nesto od pretraga, ali nesto izgleda nije u redu kod nas. Isto si predbacujem jer sam se opustila u povjerenju prema njemu...
Pozz i sretno svima.
vg1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 10:20   #3652
Quote:
vg1983 kaže: Pogledaj post
Mi smo imali 4 ivf-a kod njega, nikada nisam dobila preporuku da nesto od pretraga obavim. Sada nakon drugog spontanog cu pametnije. Odlazimo. Za vrijeme lijecenja kod njega sam na svoju ruku, istrazujuci i guglajuci obavila nesto od pretraga, ali nesto izgleda nije u redu kod nas. Isto si predbacujem jer sam se opustila u povjerenju prema njemu...
Pozz i sretno svima.
Ja sam nakon 1. neuspjelog kod dr. L otišla dalje. Drugi postupak Petrova-trudna s blizancima, trenutno 10.tjedan.
Puno sreće svima!!!!!
__________________
You're a stranger so what do I care?
callac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 11:12   #3653
Vg, Skvorc rutinski traži non stop KKS, što nema veze sa detektiranjem neuspjeha postupka.
A nitko ne traži od njih odmah pretragu za trombofiliju ( možda bi trebalo), a HLA je uzaludno i tražit kad terapija košta oko 100 000 kn, treba je uvesti iz vana i naći kliniku gdje ti to uopće žele davati jer iskustva zapravo nema u Hr.

TSH koji nije veći od 4 nije razlog neuspjeha. Onaj tko kaže " da, zato nije upalilo ", laže. Naravno, u trudnoći taj TSH trena biti oko 2. To govorim za žene koje inače nemaju tegobe sa štitnjačom.

Da on može više gledat te nalaze, može, neće mu se oči isčašit, ali da zapravo propusti neš ogromno, ne.
Neki pak stalno siluju po hormonima, prije, tijekom, poslije postupka, al to čak ima veze sa vlastitim znanjem ultrazvuka i boljim osjećajem Mpo doktora kad ima i brojcanu potvrdu da postupak ide svojim tokom.

Nemojte shvatit ovo kao obranu dr L.
Nešto kod jednog dr dobijete, drugo izgubite.
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 11:16   #3654
Ja sam već rekla, ja bi Lucingerovo ultrazvučno oko, temeljitost obrade Radoncica, , komociju kao kod Podobnika. Jbg, toga u kompletu nema.
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 14:25   #3655
Možda bi bilo najpametnije da se prvo krene u državnu bolnicu. Tamo traže da se obave pretrage hormona i KKS, pa ako ne uspije 1 ili 2 ili više puta, otići kod privatnika. Eto, tako sam i ja krenula. Sad imam previše godina da u državnoj klinici čekam mjesece za ovaj nalaz, pa za onaj, jer prije nekoliko godina, napravila sam sve rutinske pretrage, sve bilo ok, pa na kraju opet ništa od t.
Sretno svima.
Potpisujem sve od LaneLOIS.
Mariaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 14:31   #3656
Quote:
LaneLOIS kaže: Pogledaj post
Ja sam već rekla, ja bi Lucingerovo ultrazvučno oko, temeljitost obrade Radoncica, , komociju kao kod Podobnika. Jbg, toga u kompletu nema.
Potpisujem ovo!
Fakat se kod nikog ne dobije sve....ali bas nikoga.
I mislim nakon svega da je najbolje kombinirati usluge sviju.
Kod svakoga treba ici za odredjenu problematiku.
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 16:25   #3657
Teško je bit pametan kako krenut. Neki su krenuli u državnu bolnicu i bili u postupku, ja krenula i dobila utjehu da treba bit strpljiv ( tada 32 godine i groblja godina kućne radinosti), a u drugoj završila na listi čekanja za lijekove. Krenula privatno, neuspjeh, non stop kasnije neke bakterije, pa onda pauza, liječenje, onda spontani, pa vanmaternična pa opet pauza... Nisam u svim segmentima bila zadovoljna s dr, ali vidla sam da definitivno zna Mpo i znao je kako reagiram na stimulaciju. Vjerojatno ne valja ćubit kod istog 100 postupaka, ali ne valja ni pobjeći odmah drugom.
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 16:26   #3658
O pametnog telefona, gro godina kućne radinosti, sorry.
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 18:30   #3659
Ja nisam pobjegla odmah dalje radi neuspjeha, prvenstveno sam otišla zbog cijene jer smo jedva smaknuli i za taj jedan postupak. Drugo, pristup na dan transfera me slomio, šta je meni Lana sve izgovorila i uglavnom se svodilo na to da nemamo nikakve šanse i da je stvar krivog partnera, da radi njega svo vrijeme ne ostajem trudna... plakala sam od transfera do negativne bete i nisam se nadala ničemu, a ništa sam i dobila. Naravno da mi je bilo super što je dr. L. deset metara od mog posla, vožnja do Petrove svaki dan u špici između 17-18h je bila noćna mora, općenito dva totalno drugačija iskustva s dva drugačija ishoda. Ne pljujem po dr. L, daleko od toga, on je uvijek bio ok i sa stavom, lako ćemo.
__________________
You're a stranger so what do I care?
callac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 11:42   #3660
Callac , prije svega čestitam i nek bude super do kraja!
Cijena Mpo privatno - mislim da bi trebalo otvoriti temu " Kredit i Mpo " gdje možemo razmijeniti iskustva tko je gdje dignuo kredit i pod kojim uvjetima.
Lana - jedan od najboljih embriologa, teško je njoj laicki katkad prenijet situaciju i moguće scenarije.
Što se tiče tvog postupka u Petrovoj, trebaš biti presretna jer je to danas totalni loto. Ako imate, odnosno suprug izrazito loš nalaz pa još x stvari koje se trebaju poklopiti da bude uspjeh, loto.
Ja recimo, sa solidnim nalazom, u državnu bolnicu nisam ni mogla ni probati, čekanje i odugovlačenje, u Petrovu smo htjeli, no nismo imali vezu za nekog iskusnog, već su me stalno trpali kad dr koja se tek par mjeseci bavila sa Mpo.
Nema tu pravila.
Ja nikom neću reći odi ovako ili onako.
Meni je trebalo 5 godina i oko 30 000 kn za trudnoću. Što bi bilo da sam čekala u državnoj bolnici, možda ništa, možda jedno ili dvoje djece, nećemo znati jer nas je tijek događaja natjerao na put koji smo prošli.
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:59.