Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2013., 07:33   #21
Quote:
rezony kaže: Pogledaj post
Danas ga je djevojka vidjela. Počea je vrištati. Posvađali smo se, to je bilo prije 20 minuta. Znam da zvuči užasno. Ali rekla je VIDIM GA VIDIM GA VIDIM GA i počela vrištati. KAŽE DA je tu, nikad u zivotu nije vidila nista slicno. On je ovdje. Stvarno je. Ona nije vjerovala nikad, sada je vidjela. kaze da izgleda odvratno da ga ne moze opisati. evo stoji pored mene i govori TO NIJE MOGUĆE TO NIJE MOGUĆE...JEBOTE BOG ŠTA SE DOGODILO U OVOM STANU NEK NAM NEKO POMOGNE
Pa promijenite stan, ali prije svega promijenite način zabave jer ovo postaje dosadno i smiješno.
1OOka is offline  
Old 11.05.2013., 08:34   #22
Quote:
1OOka kaže: Pogledaj post
Pa promijenite stan, ali prije svega promijenite način zabave jer ovo postaje dosadno i smiješno.
I ja kažem. Aj bar podjelite sa nama kak je izgledao. I ja doma imam nekog hm "posjetitelja", pa me zanima ova tematika. Samo što je problem što se moji ne mogu iseliti jer drugu kuću nemaju.A ovaj se voli pokazivati
zokizgb is offline  
Old 11.05.2013., 11:16   #23
Quote:
Digging Bill86 kaže: Pogledaj post
U (kršćanskoj) demonološkoj literaturi još nisam sreo da je kod zaposjednuća nekog objekta došlo do ozbiljnijeg fizičkog ozljeđivanja ljudi koji su u njemu boravili. Ako ti imaš kakav izvor koji tvrdi drukčije bio bih zahvalan da me uputiš na njega.

S druge strane, kod osoba koje pate od opsjednuća to je vrlo često i traje dokle god ih se ne oslobodi.
U tome je upravo problem. Kršćanska demonologija je poznata po banaliziranju tih stvari. Iskreno glupo mi je i pisati zašto to rade.
U islamu se upravo suprotno govori što zbilja mogu demoni i (zli) duhovi učiniti.
Jesi čuo za poltergeista? Nije to nikakav mit. To je u 90% slučajeva izuzetno opasan duh za one koji se nađu njemu na putu.
Treba biti vrlo jak čovjek s puno prakse da ga makne i/ili uništi.
Dosta se može proučavati slučajeva u SAD-u i UK.
SAD je poznat po osvetničkim duhovima i recimo duhovima autostopera (opasni), dok je velika britanija poznata po duhovima poznatih osoba i tu se redi većinom o osobama koje su bile pogubljene, a imaju veliku povezanost s prostorima na kojima prebivaju. Ta povezanost je dosta velika jer recimo sve privatne stvari tih davno umrlih osoba su većinom u muzejima ili su njihovi dvorci pretvoreni u muzeje, pa oni nikako ne mogu otići.
Isto tako crkva nikad nije rekla pravu istinu o duhu.
Duh nije čovjekova duša.
Alsam Lud is offline  
Old 11.05.2013., 13:36   #24
Quote:
Alsam Lud kaže: Pogledaj post
...SAD je poznat po osvetničkim duhovima i recimo duhovima autostopera (opasni), dok je velika britanija poznata po duhovima poznatih osoba...
Dobro, to su ipak razvijene države.

Naši, hrvatski poltergajsti su iz nižih slojeva, te se najčešće muvaju oko tanjura i zdjelica, a ako je u njima kojim slučajem i hrana, oni to mogu namirisati čak preko zida, i jasno, odmah počnu cijediti sline. I sad, u zidovima je električna instalacija, pa kad se izgladnjeli poltergajst probija kroz zid do zdjelice s grisom, već unapred naveliko cijedi sline, pa zbog toga dođe do žmirkanja žarulja ili, ako se jako slini (ako nije hranu vidio već mjesecima), čak do kratkih spojeva.

Na svu sreću toga je malo i biti će sve manje, jer je kod poltergajsta ovdje u Hrvatskoj, smrtnost zbog gladi vrlo visoka...
adelon is offline  
Old 11.05.2013., 13:41   #25
Quote:
Jockey kaže: Pogledaj post
tamo ima dosta ljudi koji poznaju pravu prirodu stvarnosti.
nemoj zezat !!!
a jel bi mogli i mene naučiti ?
Da Kang is offline  
Old 11.05.2013., 13:56   #26
Duhovi ne postoje,a i ako postoje ne mogu nam fizicki nauditi.Psihicki da ako ste kukavica,a ako imate srca ne mogu vam nista.
__________________
"Strong minds discuss ideas,average minds discuss events,weak minds discuss people"
Elanor Roosevelt
Otto Rino is offline  
Old 11.05.2013., 22:03   #27
Quote:
Otto Rino kaže: Pogledaj post
Duhovi ne postoje,a i ako postoje ne mogu nam fizicki nauditi.Psihicki da ako ste kukavica,a ako imate srca ne mogu vam nista.
Topim se...
Alsam Lud is offline  
Old 11.05.2013., 22:45   #28
Fino obrisi tu kuhinjsku podlogu posto ti je mokra pa klizne, ako mi netko ne vjeruje moze svatko pokusati kod kuce, malo skvasiti stol i staviti casu pa ce te vidjeti isto pomjeranje. A ti autore teme prestani lagati ovaj napaceni narod
SinnFein is offline  
Old 12.05.2013., 01:31   #29
Quote:
rezony kaže: Pogledaj post
Danas ga je djevojka vidjela. Počea je vrištati. Posvađali smo se, to je bilo prije 20 minuta. Znam da zvuči užasno. Ali rekla je VIDIM GA VIDIM GA VIDIM GA i počela vrištati. KAŽE DA je tu, nikad u zivotu nije vidila nista slicno. On je ovdje. Stvarno je. Ona nije vjerovala nikad, sada je vidjela. kaze da izgleda odvratno da ga ne moze opisati. evo stoji pored mene i govori TO NIJE MOGUĆE TO NIJE MOGUĆE...JEBOTE BOG ŠTA SE DOGODILO U OVOM STANU NEK NAM NEKO POMOGNE
Prestanite se kao prvo svađati , jesti griz , kuniti se u djete i lagati i duh će nestati .
fisch is offline  
Old 12.05.2013., 01:45   #30
Jednostavno, preseli se.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Old 12.05.2013., 15:22   #31
Kako ima naivnih ljudi, čudo

Princip pomicanja zdjele: magnet ispod stola/police, a u zdjeli komad metala

Zadnje uređivanje daman80 : 12.05.2013. at 15:34.
daman80 is offline  
Old 12.05.2013., 15:33   #32
Ajme gluposti... Krenimo redom:

Prvo, video, u stanju u kakvom je sad, je totalno nevjerodostojan. Meni to izgleda kao da je na dnu zdjelice prilično jak magnet, koji osoba koja stalno pomiče zdjelicu jednostavno pomakne sa drugim magnetom koji stavi pod stol. Kadar je baš tako namješten da omogući petljanje sa zdjelicom, a da se to ne vidi. Napravite video na sljedeći način, pa možemo dalje raspravljati:

Pojačajte svjetlinu i kontrast,
ugasite iritantnu glazbu (koja je lako mogla poslužiti da priguši eventualne zvukove prelaska magneta ispod stola,
Odmaknite se oboje od stola jedno 2-3 metra, i to prikažite na snimci.
Ostavite zdjelicu na mjestu, i ne dirajte ju.

Drugo, način na koji su pisani postoi mi je malo pre senzacionalistički. Mislim, bez uvrede, ali dok je djevojka još i dosta staložena u svemu ovome, Rezony-eve izjave su malo pre bombastične. Od zaklinjanja djetetom preko capsa pa do kakti izbezumljene djevojke koja se nije mogla u 24 sata pribrati pa mu, i nama, ostaviti detaljniji opis od vrlo klišeziranog "odvratno da ga ne moze opisati"...

Ne znam, malo mi je sve to skupa pre labavo. Donekle zanimljivo, da, ali bez pokrića.
Outmind is offline  
Old 12.05.2013., 16:12   #33
Quote:
Outmind kaže: Pogledaj post
Ajme gluposti... Krenimo redom:

Prvo, video, u stanju u kakvom je sad, je totalno nevjerodostojan. Meni to izgleda kao da je na dnu zdjelice prilično jak magnet, koji osoba koja stalno pomiče zdjelicu jednostavno pomakne sa drugim magnetom koji stavi pod stol. Kadar je baš tako namješten da omogući petljanje sa zdjelicom, a da se to ne vidi. Napravite video na sljedeći način, pa možemo dalje raspravljati:

Pojačajte svjetlinu i kontrast,
ugasite iritantnu glazbu (koja je lako mogla poslužiti da priguši eventualne zvukove prelaska magneta ispod stola,
Odmaknite se oboje od stola jedno 2-3 metra, i to prikažite na snimci.
Ostavite zdjelicu na mjestu, i ne dirajte ju.

Drugo, način na koji su pisani postoi mi je malo pre senzacionalistički. Mislim, bez uvrede, ali dok je djevojka još i dosta staložena u svemu ovome, Rezony-eve izjave su malo pre bombastične. Od zaklinjanja djetetom preko capsa pa do kakti izbezumljene djevojke koja se nije mogla u 24 sata pribrati pa mu, i nama, ostaviti detaljniji opis od vrlo klišeziranog "odvratno da ga ne moze opisati"...

Ne znam, malo mi je sve to skupa pre labavo. Donekle zanimljivo, da, ali bez pokrića.
Ljudima je dosadno pa trolaju s magnetima
daman80 is offline  
Old 12.05.2013., 17:26   #34
Quote:
daman80 kaže: Pogledaj post
Kako ima naivnih ljudi, čudo

Princip pomicanja zdjele: magnet ispod stola/police, a u zdjeli komad metala
Nije ni magnet u pitanju nego obicna voda Desava mi se po kavama u kaficima cesto da mi soljica krene plesat po stolu jer je mokar stol.
SinnFein is offline  
Old 12.05.2013., 18:17   #35
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Nije ni magnet u pitanju nego obicna voda Desava mi se po kavama u kaficima cesto da mi soljica krene plesat po stolu jer je mokar stol.
hehehe

u svakom slučaju - FAAAAAKE
daman80 is offline  
Old 15.05.2013., 02:23   #36
https://www.youtube.com/watch?v=H4zTL6u0d7g POSVJetljeni VIDEO
rezony is offline  
Old 15.05.2013., 10:35   #37
1.Stavio si magnet u griz i skrio ga u grizu.
2.Stol ti je lagano nagnut.
3.Ja kad bi mi se micale stvari po kuci bilo bi me strah ne bi mi palo na pamet tako slobodno dirati to.
__________________
"Strong minds discuss ideas,average minds discuss events,weak minds discuss people"
Elanor Roosevelt
Otto Rino is offline  
Old 15.05.2013., 17:55   #38
@rezony ajde snimi nam još dokaza , pomjeranje još nekih predmeta , neke siluete i još po nešto . Pa ti možda neko i povjeruje ovako ispadneš smiješan !
fisch is offline  
Old 16.05.2013., 20:51   #39
da stavi magnet u ormar pa pomiči ormar po kući ili nagni stan da se ormar sam pomiče. onda ćemo ti vjerovat.
NMT is offline  
Old 18.05.2013., 08:20   #40
Rezoni kao prvo nemojte ga se bojati....nemam iskustva s takvim stvarima al, napisat cu ti ono što sam procitala...po nekim autorima duh preminulog covjeka se može iz nekih razloga vezati za kucu/stan....ovdje je ocito problem u tome što je doticni ostao vezan za stan koji je kupio kceri/ženi....(probajte ga razumjeti )....
probaj saznati šta se s doticnim desilo, kako je umro....
svaki put kad ga osjetite, vidite ili xy recite mu da ide u svjetlost, da ce tamo naci ono što traži...da ste tu da pomognete njegovoj kceri/ženi da zadrži taj stan....prvo lijepo a, ako ne upali postanite malo stroži u nacinu govora, stalno ga upucujte prema svjetlosti, (on ju vidi vi ne)....ako je istina šta piše u knjigama duh ce otici...i zapamtite, nemojte ga se bojati.. imaš na netu neku metodu sa solju gdje posipaš sol na prag i u coškove stana, uzmite svetu vodu, posvetite stan uz molitvu,....bitno da ga se ne bojite, on vam ne može ništa,

Zadnje uređivanje tanita : 18.05.2013. at 08:29.
tanita is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:18.