Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2014., 10:38   #81
Pozdrav svima i molim za pomoc!

Da li netko ima iskustva s B&L Purevision HD 2 lecama za astigmatizam?
Kakve su s obzirom na bistrinu i ugodnost?

Hvala!
macho_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 21:53   #82
kad idem na očni pregled da li moram imat leće u očima?
mare0809 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 16:31   #83
Ajmo ponovno:
- bio sam na pregledu za lece, gledao sam SAMO kroz "uređaj"
- da dobio sam probne lece koje su -0.5, dok je moja dioptrija -0.75, i opet sam gledao kroz taj "uređaj"
- imam dakle nalaz, papir, s kojeg sam procitao brojke i napisao tu
- dobio sam preporuku meke lece, ne znam piše li marka, mozda oni znaju po sifri, jer su optika, pa bi kao kod njih trebao, ... a to je ujedno i moje pitanje

Mogu li uzeti bilo koje lece, ako pazim na te brojke, nalaz, je li bitan proizvođać, mislim probam jedne leće na pregledu, i sada bi trebao nositi tu marku ? Kako da znam je li mi udobnija druga ?

Htio bi kvalitetne, a ne "preporucene" iz bilo kojeg drugog razloga.

Dobio sam na probu B+L to je od Zeissa što ne ?
KovaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 12:50   #84
BOk svima

Jel mi može netko preporučiti umjetne suze za polutvrde leće do 50 kuna?
vocna-pita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 12:52   #85
Quote:
vocna-pita kaže: Pogledaj post
BOk svima

Jel mi može netko preporučiti umjetne suze za polutvrde leće do 50 kuna?
Ako tražiš suze koje se smiju kapati dok je leća u oku, možeš probati Refresh Contacts, oko 40 kn koštaju i nisu loše
http://www.allergan.com/products/eye...h_contacts.htm
LadyStardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 13:01   #86
i one su poskupile,51 kunu dođu
Dol is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 13:17   #87
Quote:
Dol kaže: Pogledaj post
i one su poskupile,51 kunu dođu
Znači da su izvan cjenovnog ranga voćne pite
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 10:22   #88
Haha našla sam Refresh contacts u Monklu za 37 kuna, žalosno, ali šparati moraš kad živiš od stipendije.

No radi velikih problema sa suhim ocima i nakon razgovora s doktoricom mi je jasno da ću morati u potragu za nekim boljim suzama, bez obzira na cijenu, jer inače mi se čini da ću se morati odreći leća, a to ne želim :/

Doktorica mi je preporučila Vizol S 0,21% ...da li netko ima iskustva s ovim suzamaa?
vocna-pita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 10:27   #89
Quote:
vocna-pita kaže: Pogledaj post
Haha našla sam Refresh contacts u Monklu za 37 kuna, žalosno, ali šparati moraš kad živiš od stipendije.

No radi velikih problema sa suhim ocima i nakon razgovora s doktoricom mi je jasno da ću morati u potragu za nekim boljim suzama, bez obzira na cijenu, jer inače mi se čini da ću se morati odreći leća, a to ne želim :/

Doktorica mi je preporučila Vizol S 0,21% ...da li netko ima iskustva s ovim suzamaa?
ja koristim Vizol s s 0.21% i super su mi. Oko mi je jako dugo vlažno.
mare0809 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 13:23   #90
bok, jel probao netko tko nosi polutvrde lece Proculin lens otopinu?
malo sam rezervirana prema tim multifunktionalnim otopinama, ali mi je kolegica bas ovu otopinu nahvalila. samo ona nosi mekane, pa ne znam koliko je to bitno? hvala unaprijed
suicidalblonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 17:26   #91
Quote:
mare0809 kaže: Pogledaj post
ja koristim Vizol s s 0.21% i super su mi. Oko mi je jako dugo vlažno.
Odlično kolika im je cijena i koliko ti traje pakiranje?
vocna-pita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 17:51   #92
Vismed su meni preporučili,zbog suhog oka,alga jošnisam kupila
Dol is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 19:19   #93
Nosim polutvrde lece od 7mj. prosle godine naviko se sve super, eh sad na desnom oku mi je dioptrija +1,25 na lijevom +3,75 znam po pricanju doktora iz koje sam optike ih uzeo ali naravno nije mi dao nikakve nalaze, i rekao mi je da cu nosit polutvrde da mi se dioptrija nepovecava znam samo da su B&L. Eh sad igrom slucaja nakon par mjeseci odem ja u drugu optiku koja mi je bila usput da kupim otopine i pricam sa tom zenom sto radi i kaze mi da ne zna zasto su mi preporucili polutvrde lece kad mogu mosit i meke ali da moram kod njih doc na pregled, pa me sad zanima sta vi mislite posto ce mi u 8. mj bit godinu dana kako ih nosim, a tad se i mjenjaju nakon godinu dana tako mi je on reko pa me sad zanima mogu li ja nosit meke lece ili polutvrde ali da ih narucim preko interneta jer sam ove platio oko 900kn zasto ako mogu ne proc jeftinije kao i drugi, ali da mi se pomogucnosti dioptrija ne povecava...
deklok is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 20:27   #94
Quote:
vocna-pita kaže: Pogledaj post
Odlično kolika im je cijena i koliko ti traje pakiranje?
Ja sam ih platila pedesetak kuna a kupila sam ih u 12. mjesecu i još mi traju
mare0809 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 09:04   #95
Quote:
mare0809 kaže: Pogledaj post
Ja sam ih platila pedesetak kuna a kupila sam ih u 12. mjesecu i još mi traju

Hvala ti puno
vocna-pita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 12:31   #96
Imam pitanje nevezano direktno uz leće, ali pitat ću na ovoj temi jer mi je ova tema nekako aktivnija od one za naočale... Dakle, postoji li određeno vrijeme prije pregleda za naočale u kojem se ne bi smjele nositi meke leće? Pročitala sam negdje na internetu da se 24 sata prije pregleda za naočale ne bi smjele nositi meke leće. Je li to točno? Hvala unaprijed.
__________________
"Crno je, u teškom vremenu živimo, a živimo jadno i sramotno. Utjeha je samo što će oni koji budu poslije nas živjeli, preturiti preko glave još teža vremena, i pominjati naše dane kao sretne."
Alice_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 12:45   #97
Quote:
Alice_05 kaže: Pogledaj post
Imam pitanje nevezano direktno uz leće, ali pitat ću na ovoj temi jer mi je ova tema nekako aktivnija od one za naočale... Dakle, postoji li određeno vrijeme prije pregleda za naočale u kojem se ne bi smjele nositi meke leće? Pročitala sam negdje na internetu da se 24 sata prije pregleda za naočale ne bi smjele nositi meke leće. Je li to točno? Hvala unaprijed.
Dva dana,tak je na kontroli na Rebru
Dol is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 16:27   #98
Imam pitanje.
Nosim polutvrde lece 2 godine i zadovoljna sam njima. Promijenila mi se dioptrija pa moram mijenjati i lece. Ponovno bi htjela polutvrde lece i molila bi neku preporuku za optiku u zg?
Hvala
knjigovoda1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 01:16   #99
Leće sam nosila prije dosta godina i prije neka 4 mjeseca sam ponovno prešla na njih i preporodila se =)

Preporučene su mi Soft lens 59, B&L (diptrija -1,75, nikakvi cilindri, astigmatizam i sl.)
Voljela bih probati i neke druge (možda s većom propušnošću kisika), čisto da vidim kako mi se neki drugi "model" ponaša u oku pa me zanimaju i Vaše preporuke i iskustva. Koje leće koristite i kako ste zadovoljni? =)
Ima li netko tko je koristio Soft lens 59, B&L te prešao na neke druge s kojima je bio zadovoljniji?
Nora Morgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 11:04   #100
pitanje.
umjesto tekućine za leće, koja je bezobrazno skupa, oko 90 kn
jel se smije koristiti obična fiziološka otopina?
ultramundane is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:41.