Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2018., 14:57   #5641
Razgovarala sam o ostanku kod svekica sa jednom mladom zenom koja jos nije ni god dana u bracnim vodama.
Ona kaze da je velikim dijelom pristala na zivot sa njima i zbog komocije.
Par jos nema 30 godina, dvije god su zivjeli ozbiljnije u zajednickom kucanstvu sa njegovim roditeljima dok nisu sredili kat kuce.
Kaze nije joj bio veliki prijelaz jer slicnim nacinom razmisljanja i gospodarenja se zivjelo i kod njezinih.
Nitko nije sina zadrzavao da ostane na selu u kuci, svekici su dio imovine podijelili izmedju njega i sestre.
Dobio je komad zemlje koji da prodaje vrijedi kao pola solidnog stana u zoni tramvaja u Zg.
Kaze ona: sjeli smo i razmislili. kvadrati prazni stoje, svi radimo, jedino moj posao standardni prva smjena pet dana u tjednu,svekici rade u bolnicama, muz je majstor koji dio godine ima i terenski posao.
Koliko cemo se zapravo vidjati i smetati, skoro minimalno. Kada podijelimo troskove,rezije i za zivot jos nam ostane i za stednju i poneki luksuz.
Mozda zato sto imamo mogucnost i izbor za otici, mi ne smeta zivot pod istim krovom
Sveki je vrijedna i moderna zena, koja uz to radi najfiniji ajvar na svijetu i nikakvih vecih problema i ljutnji nije bilo.
Da malo razbijemo tok prica o svekrvama iz pakla
milencica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 15:19   #5642
ja sam cijeli život bila u strahu da ću dobit svekrvu kakvu je moja mama imala (a to je baš horor priča). na kraju su mi se zalomili super svekići. niš ne smetaju,ne petljaju se osim kaj tu i tamo podsjete da bi oni unuče i od nas, pomognu kaj mogu i super su društvo.

pišem čisto da mlade udavače ne steknu dojam da su sve svekrve vještice.
Old 11.01.2018., 15:56   #5643
Quote:
milencica kaže: Pogledaj post
Yeli, slikovito ti opisujes svoje trenutno stanje i ne sekiraj se jer ni u tudjim zivotima ne iskacu svaki dan nove stvari i dogadjaji.
Dok uhvatite rutinu, bebek ce porasti, doci ce duzi i topliji dani, sve ce dobiti drugi ritam.
Osjecam se duznom barem igrackicu poslati tvom djetetu, jer vidim da sam ti kao neki sljedbenik, hahaaa
Pozdrav za tvoju uzu i siru obitelj, posebno svekrvu
milencica, ajd’ drago mi je su ti zanimljivi moji upisi ovdje (barem nekom)
Iskreno se nadam da ce biti i veselih postova s moje strane (iako sam inace tip osobe koji naginje ironicnom pogledu na situacije - osim kad se zaljubim, ooondaaa hodam glavom u oblacima...)

Trema me hvata od razgovora koji nas ceka ...

Pozdrav i tebi i tvojima!!

(Ako netko zna gdje je prica od plavi safir? Otprilike?)
Old 11.01.2018., 16:23   #5644
Quote:
raptured_insomniac kaže: Pogledaj post
ja sam cijeli život bila u strahu da ću dobit svekrvu kakvu je moja mama imala (a to je baš horor priča). na kraju su mi se zalomili super svekići. niš ne smetaju,ne petljaju se osim kaj tu i tamo podsjete da bi oni unuče i od nas, pomognu kaj mogu i super su društvo.

pišem čisto da mlade udavače ne steknu dojam da su sve svekrve vještice.
nisu sve svekrve vještice, niko to nije ni napisal (bar ja nisam vidla), ima i snaha vještica, da sad ne pišem o nekim slučajevima za koje bolje da ne znam
Old 11.01.2018., 16:34   #5645
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
nisu sve svekrve vještice, niko to nije ni napisal (bar ja nisam vidla), ima i snaha vještica, da sad ne pišem o nekim slučajevima za koje bolje da ne znam
neki dan s kolegicom baš komentiram - a gdje su žalbe na snajke? tražih pdf "snajke iz pakla" i ne nađoh. možda i bolje
Old 11.01.2018., 18:17   #5646
Ima nas svakavih. U udarenih snaha i kceri, sinova, punica, svega...

Moja stara je zabadala nos u snahine ‘izlaske’, zena si priusti kavu usred bijela dana (??), pa sam ja staru naribala.
Inace smo seka i ja povezanije s mamom, nego sto je brat npr..
Ali puno vise cujem prica bas o ‘toj’ nekoj povezanosti majke i sina..vidjet cemo kakva cu ja biti sveki hehe

Moram spomenut svoj svekachu koja izjavljuje da zene puno vise lazu pogotovo oko trudnoce i poroda, izigravaju zrtve i jedino (citiram): s cim se kurche u zivotu je taj porod’
Jos jedna: ‘roditeljima zenske djece je lakse jer su pomireni s tim da ce jednog dana otici’

Ne kuzim to lizanje supka muzu i muskoj djeci?
Istu stvar moja baka (po tati) radi, kao da se divi muzjacima..
Can’t figure it

Po tome, moja stara nije normalna...buraza ne ferma 5 % u odnosu na sister i mene, svaki dan se cujemo, zena je suze ronila kad me gledala u trudovima etc.
Dok joj je npr bilo svejedno kad je brat otisao u podstanare a imao je rohbau kucicu svoju? Rekla je ‘nek zivi kako zeli’

Kompleksni su to odnosi

(Vjerojatno sveki iz vlastitog iskustva prica...o svom porodu i kurchenju, jer njeni debilceki joj zbog tog lizu paple, sta njih 3-ica znaju o toj muci? Pricale smo jucer pa ke priznala da sta ce ona sad, cijeli zivot posvetila djeci, odrasli su i ne zna sta da radi...)
Old 12.01.2018., 12:05   #5647
Dobar dan
Vidi ti ovo, nitko nije ni zalutao na ovu temu danas.
Yeli, dorucak iliti rucak je na stolu, pozuri, da prebacimo koju pametnu jel
Sta bi moglo tvoju sveki zanimati, da joj na to usmjeris paznju pa ce ce odlazak mirnije proci,
Imas ti pravo svakakvih nas ima i svakakvih iskutava, trend je da mamice jedva i cekaju da ima djeca krenu svojim putem. Zamisljam zene recimo 50 plus, vec i 30 god staza a tulipani vjeciti studenti ili bez posla a imaju 30 plus. Jos kad imaju i obitelj i svi cekaju da bakica dodje doma i napravi jesti.
Nadam se da tvoja sveki ima takav primjer u blizini,pa neka dvaput razmisli, cija je situacija bolja.
Doduse i na slobodu i drugaciji ritam se treba nauciti.
Evo taman reklama brdo na fb za toplice u Zagorju, tako da ideju saljem tebi: posalji, mamu i sveki npr na dan dva, nek se malo izjadaju, razgovaraju,mozda se vrate sa svjezim idejama
milencica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 15:35   #5648
Mislim da su razlozi drzanja pacica oko nje, dublje problematike. Odrasla je bez mame, otac je vise provodio van kuce nego u njoj. Vjerojatno kompenzira svoj nedostatak obiteljskog zivota iz djetinjstva.

(Hobiji nju ne zanimaju, nikakvi, nema inicijativu ni volju ni dovest kucu i dvoriste u red. Kava, pljuga i tak ubija vrijeme. Pse nekad odvede na livadu, al rijetko kad, da se barem s njima zaigra u ogromnom dvoristu ? Znala sam reci da ce i psi pocet pusit i pit kavu)
Old 14.01.2018., 03:52   #5649
Da li muz treba da podrzi zenu u svakom momentu kada je u pitanju sukob izmedju svekrve i nje? npr moj muz smatra da je on sasvim korektan,i ako presuti njena,da izvinete podjebavanja prema mmeni.On meni kaze "pa odgovori i ti njoj necim slicnim,necu ja biti tvoj advokat ja sam tu kad je nesto ozbiljno u pitanju"

I cak smo se svadjali radi ovoga.a radi se o tome da je svekrva jako slatkorjeciva,ima dar jezika ,zna te spustit uz osmjeh i salu i onda stojis tu ko budala jer ja licno ne znam te seljacke fazone...a moj muz suti ili se pravi blentav.Kad je bilo pravih svadja jeste stao uz mene ali ovo vecinom presuti a mene to vise nervira nego njene svadje
sarajka89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 09:18   #5650
Nekad za dobro svog želudca, jetre, živaca itd. treba naučit da neke stvari od koga god došle na jedno uho uđu, na drugo izađu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 13:03   #5651
Quote:
sarajka89 kaže: Pogledaj post
Da li muz treba da podrzi zenu u svakom momentu kada je u pitanju sukob izmedju svekrve i nje? npr moj muz smatra da je on sasvim korektan,i ako presuti njena,da izvinete podjebavanja prema mmeni.On meni kaze "pa odgovori i ti njoj necim slicnim,necu ja biti tvoj advokat ja sam tu kad je nesto ozbiljno u pitanju"

I cak smo se svadjali radi ovoga.a radi se o tome da je svekrva jako slatkorjeciva,ima dar jezika ,zna te spustit uz osmjeh i salu i onda stojis tu ko budala jer ja licno ne znam te seljacke fazone...a moj muz suti ili se pravi blentav.Kad je bilo pravih svadja jeste stao uz mene ali ovo vecinom presuti a mene to vise nervira nego njene svadje
Niti djetetu koje zna samom pričati ne treba biti advokat i treba ga ponekad pustiti da se samo izbori za sebe.

Odrasla si osoba. Muž ti je partner, a ne roditelj koji rješava svađe u pješčaniku.
Old 14.01.2018., 13:35   #5652
Quote:

Dobro ti kaze odgovori joj ti.

Moja sveki inače podbada stalno, muz je puno manje od mene dozivljava, boli ga k, ako je nešto ruzno odgovori, ako je baš rečeno pred njih odgovori, ako je tu čudo jednim uhom onda prešuti, ako sam ja odgovorila ne skače odma uz mene stat imam jezik.

Ako su baš veće svađe umješa se.

Ne radi svađu između njih nikad. To nije ni zdravo ni dobro.
Muz je uz tebe. Odmakni se i adio.
Old 14.01.2018., 14:07   #5653
Quote:
Mužu ideš na živce i ti i mama. Puna mu je kapa vas dvije.

Quote:
Sarajka, ovo je čista borba dvije žene koje vole istog čovjeka. Mater želi da je njezin sin voli više nego tebe i da bude što više vezan za nju. A, ti želiš da te muž voli više nego mater i da bude uz tebe umjesto uz mater.
E sad, nije niti muž nevinašce razapeto između dvije žene, već gleda svoje dupence i pronalazi načina da si olakša život.
Preselite se ako ne možete pod istim krovom.
Old 15.01.2018., 10:28   #5654
Quote:
Muškica kaže: Pogledaj post
Preselite se ako ne možete pod istim krovom.
Mislim da oni ni ne žive pod istim krovom, čime je još nerazumljivija sarajkina opsjednutost sa svekrvom.

Sarajka, dobro ti kaže muž, ako kužiš da te na fino podjebava, podjebi i ti nju nazad. I probaj ne razmišljat o njoj danima nakon podjeba, ne znam kako ti se da više.
jopko_bopko is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 10:58   #5655
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Mislim da oni ni ne žive pod istim krovom, čime je još nerazumljivija sarajkina opsjednutost sa svekrvom.
Mislim da nisu ni u istoj državi.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 15:15   #5656
Quote:
yonaa kaže: Pogledaj post
Draga, vi ste isto zivjeli zajedno?
Daj mi please reci kako je izgledalo kad ste odlazili? Jel svekrva bila protiv tog?
Jel muz bio uz tebe?
Jedan kratak period..
Teška je to priča.
Otišli smo pod pratnjom policije,koju je poslala Hitna služba.
Svekrva nas je na neki način istjerala iako smo ionako planirali otići.
Samo metog trena i svakako ne takvim načinom..
Quote:

Ne treba.
Ženi/mužu ne treba treća strana tj odvjetnik ili zastupnik koji će uvijek biti tu da odobri ili ospori.
Muž ti je u pravu,možeš i sama neke situacije riješiti..
Bez upletanja njega, iako mu je mama..

Poslano sa mog Moto E (4) koristeći Tapatalk
Old 15.01.2018., 22:49   #5657
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Jedan kratak period..
Teška je to priča.
Samo metog trena i svakako ne takvim načinom..Ne treba.
Ženi/mužu ne treba treća strana tj odvjetnik ili zastupnik koji će uvijek biti tu da odobri ili ospori.

:/ uhh...nebi te htjela davit da pises o tom. Iako me zanima sto, zasto, kako...
Bojim se da ce i ovdje biti svega. Bas se osjeti pritisak. Ne mogu shvatit do koje granice su neki ljudi spremni ici. Ocito ce mi propast veza i obitelj zbog ludjakinje koja kemija kako mi oduzet dijete jbt...stvarno da puknes od muke.
Sve si je ta isplanirala, ‘malac ce tu biti, igrat ce se u ‘vrticu’ da pesi ne mogu do njega, imat ce stolac za papanje’, zena si je cijeli film slozila. Ja cu je zadavit, hebo me pas..control freak ludjaca.
Old 15.01.2018., 23:31   #5658
A i ti se daš izbaciti iz takta. Žena našla slabu točku i sad po njoj prcka. Umjesto da joj daš gušta i živciraš se kreni ju trolati.
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 11:29   #5659
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Jedan kratak period..
Teška je to priča.
Samo metog trena i svakako ne takvim načinom..Ne treba.

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A i ti se daš izbaciti iz takta. Žena našla slabu točku i sad po njoj prcka. Umjesto da joj daš gušta i živciraš se kreni ju trolati.
Svaki savjet je dobrodosao
Kak da je trolam?
Old 16.01.2018., 11:48   #5660
Quote:
yonaa kaže: Pogledaj post
:/ uhh...nebi te htjela davit da pises o tom. Iako me zanima sto, zasto, kako...
Bojim se da ce i ovdje biti svega. Bas se osjeti pritisak. Ne mogu shvatit do koje granice su neki ljudi spremni ici. Ocito ce mi propast veza i obitelj zbog ludjakinje koja kemija kako mi oduzet dijete jbt...stvarno da puknes od muke.
Sve si je ta isplanirala, ‘malac ce tu biti, igrat ce se u ‘vrticu’ da pesi ne mogu do njega, imat ce stolac za papanje’, zena si je cijeli film slozila. Ja cu je zadavit, hebo me pas..control freak ludjaca.
Previše toga bi bilo za reći,a vjeruj ništa dobro i normalno..
Tek sada taj idnos sliči normali recimo,ali i dalje povremeno eto ima ispada..

Ona je očito spremna na sve da preuzme tvoju ulogu.

Računaj na razne spačke,smicalice..
No zapitaj se i koliko ćeš dugo moći tolerirati sve što je ona spremna učiniti..

Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:08.