Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2017., 07:37   #3801
Quote:
Kaidos kaže: Pogledaj post
reci im da ti pripadaš hrvatskoj crkvi, a ne njemačkoj.. a ako ti žele uvaliti porez, pitaj neka prezentiraju vjerodostojnu ispravu po kojoj si se ti obvezala plaćati porez bilo kojoj crkvi
Quote:
Kaidos kaže: Pogledaj post
ne mogu oni nikoga prisiliti da plaća to govno.. siva zonaaaaaaa
Njemacka katolicka crkva financira Hrvatske katolicka misije U njemackoj i s time omugacava vecini u roku od pola sata doci do mise svoje vjere i jezika, i s time mislim da bi po sudu dobila pravo.
Ako im je uopce potrebna, jer du obe rimo katolicke crkve i zasto bi ako Zivis U njemackoj morao imati misu svoje vjere na jeziku drzave U kojoj vise ne zivis?

Sudski bi lose prosao.
Samo je jedno pravo rjesenje kojeg se veliki dio Ali srami i to je ispis iz crkve.

Ne možes imati in jare i pare ili crkvu i lovu.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 19.10.2017., 07:42   #3802
Njemacki zakon kaze da se pripadnost crkvi potvrduje sa krstenjem. I placanje porez sa prijavon prebivalista. Znaci da ako si krsten i oni ti se sjetu naplatiti moras to dokazati da si istupila iz crkve, ako oni imaju podatak da si krstena.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 19.10.2017., 09:10   #3803
To je potpuno suludo jer je netko postao "član" protiv svoje volje jer je kršten kao beba, a ispis iz crkve se plaća.
aree is offline  
Old 19.10.2017., 09:26   #3804
ja bi ovdje samo dodala, da osoba koja se u DE prijavi da nije vjernik, a u Hrvatskoj je krstena i ima sakramente, moze jednog dana imat probelma ako se odluci u crkvi vjencat, ili djecu krstit, ili nesto trece. crkve su umrezene, znaci cro katolicka misija dobro zna tko placa crkveni porez i te podatke dijeli sa crkvom u Hrvatskoj. znaci tim porezom placas usluge u crkvi. ako it iste ne trebaju, niti ce ti ikad trebat, onda porez nemoj placat. ispisivat se ne moras.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Old 19.10.2017., 09:27   #3805
@aree naravno da se ne placa...jedino sto je potrebno da se ispises je osobna iskaznica i racun da si podmirio sve dugove prema crkvi...
i gotovo za 3minute

Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Samo je jedno pravo rjesenje kojeg se veliki dio Ali srami i to je ispis iz crkve.
u hrv da,vamo bas obrnuto...(pogotovo za domaće)
Mortiis is offline  
Old 19.10.2017., 09:35   #3806
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
@aree naravno da se ne placa...jedino sto je potrebno da se ispises je osobna iskaznica i racun da si podmirio sve dugove prema crkvi...
i gotovo za 3minute
Kakve dugove prema crkvi?
Tebi su sjeli na račun zbog duga prema crkvi?

Prije nekoliko godina sam pročitala da se u Hrvatskoj ispis iz crkve plaća. Ti si se u Hrvatskoj ispisao ili si mogao to u Beču?
aree is offline  
Old 19.10.2017., 09:36   #3807
Quote:
aree kaže: Pogledaj post
To je potpuno suludo jer je netko postao "član" protiv svoje volje jer je kršten kao beba, a ispis iz crkve se plaća.
Trazi novac od roditelja! ;-)
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 19.10.2017., 09:43   #3808
Quote:
aree kaže: Pogledaj post
Kakve dugove prema crkvi?
Tebi su sjeli na račun zbog duga prema crkvi?

Prije nekoliko godina sam pročitala da se u Hrvatskoj ispis iz crkve plaća. Ti si se u Hrvatskoj ispisao ili si mogao to u Beču?
pa ne ispisujes se u hrv ako zivis u nekoj drugoj drzavi...jer ne tereti te hrvatska crkva da moras platiti nego austrijska,njemacka ili koja god vec...
imao 800€ poreza za 3 godine,doslo pismo od suda ako se neplati u roku 7 dana da ce mi sjest na racun...i otisao s tim u zupni ured i uspio smanjit nekako na 600€ (samo mi nije jasno zasto meni toliko puno vise to naplacuju nego nekim drugima koji cak imaju vecu placu od mene!!!)...platio tih 600€ (nazad na povratu poreza dobio oko 200ak €...tako da je onda stvarno placeno oko 400€)
i reko ispisat cemo se i ja i zena..i nikako,nikako,nikako...i kad mi je sad dosao 200€ racun za ovu godinu,otisao i platio to i produzio u opcinu i ispisao se odmah...gotovo za 3minute...
da su to neke normalne cifre pa ajde...al jbt meni i zeni godisnje zajedno skoro 400€ ...na cega? zbog cega? nit idemo u crkvu niti ista...
to mi je isto kao da placas ulaz na nogometnu utakmicu,a nezelis ici na nju...niti ces uopce ici...di je onda logika?

u hrv ako zivis ni nemas se razloga ispisivat iz crkve,jer nigdje nisi zakonski obvezan placat..niti ce ti tko sjesti na racun ako ne placas...(hrv crkva dobiva milijune i milijune € od drzave,i nebi imali pravo trazit jednu jedinu kunu od građana,jer ih ionako građani financiraju porezom(plus sto kod nas crkva ni neplaca pdv)...vamo crkva ne dobiva novce od drzave..i od tud taj porez...al zato to treba placat samo onaj koji ide u crkvu,a ne svi koji su te vjere..to je glupost,vjernik se moze biti i bez crkve...)
Mortiis is offline  
Old 19.10.2017., 09:46   #3809
Quote:
aree kaže: Pogledaj post
To je potpuno suludo jer je netko postao "član" protiv svoje volje jer je kršten kao beba, a ispis iz crkve se plaća.
član rimokatoličke crkve u njemačkoj/austriji si postao kad si na svojoj prijavi naznacio ''römisch katholisch''...
svi moji prijatelji i poznanici koji su vamo doselili su na toj prvoj prijavi naznacili da nemaju nikakve vjere i nikad im nije stigao račun kući....(jedini ja budala ispao)

ali što mi je čudno,npr znam puno primjera gdje je crkva slala račune i muslimanima...otkud im pravo
recimo turci i bugari kojih ima na mom poslu su isto dobivali račune kući,pa isli tamo i svadjali se da nisu krscani i da nemaju nikakve veze s time...
Mortiis is offline  
Old 19.10.2017., 09:51   #3810
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Trazi novac od roditelja! ;-)
Pa to se podrazumijeva!

Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
pa ne ispisujes se u hrv ako zivis u nekoj drugoj drzavi...jer ne tereti te hrvatska crkva da moras platiti nego austrijska,njemacka ili koja god vec...
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
član rimokatoličke crkve u njemačkoj/austriji si postao kad si na svojoj prijavi naznacio ''römisch katholisch''...
svi moji prijatelji i poznanici koji su vamo doselili su na toj prvoj prijavi naznacili da nemaju nikakve vjere i nikad im nije stigao račun kući....(jedini ja budala ispao)
Ali ovdje se priča o tome da dobiješ kaznu jer si član crkve samim time što si kršten u Hrvatskoj bez obzira na to što si u Njemačkoj naznačio da nisi vjernik. Ti pričaš o nečemu drugom?
Ti si naznačio da si katolik i onda su na kraju godine tražili da platiš?
aree is offline  
Old 19.10.2017., 09:54   #3811
Quote:
aree kaže: Pogledaj post
Pa to se podrazumijeva!




Ali ovdje se priča o tome da dobiješ kaznu jer si član crkve samim time što si kršten u Hrvatskoj bez obzira na to što si u Njemačkoj naznačio da nisi vjernik. Ti pričaš o nečemu drugom?
Ti si naznačio da si katolik i onda su na kraju godine tražili da platiš?
neces dobit nikakvu kaznu,ako si ti na prijavi naznacio da nemas vjere ili da si ateist itd itd...
ne nego oni kvartalno salju racune (koje nisam 3 godine plaćao)
uostalom ako nikad nisi dobio racune,sta mozes/moras platit? nista...
Mortiis is offline  
Old 19.10.2017., 09:58   #3812
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
neces dobit nikakvu kaznu,ako si ti na prijavi naznacio da nemas vjere ili da si ateist itd itd...
ne nego oni kvartalno salju racune (koje nisam 3 godine plaćao)
uostalom ako nikad nisi dobio racune,sta mozes/moras platit? nista...
Pa to i je jedino logično.
Neki ovdje šire dezinformacije.
aree is offline  
Old 19.10.2017., 10:49   #3813
Quote:
aree kaže: Pogledaj post
Prije nekoliko godina sam pročitala da se u Hrvatskoj ispis iz crkve plaća. Ti si se u Hrvatskoj ispisao ili si mogao to u Beču?
ja sam u beču morao na magistrat sa krsnim listom, na njemu su mi potrvdili sa pečatom na nisam više član. u roku od par dana saznala je moja krsna župa u hrvatskoj i župnik u beču
DrSigmundFreud is offline  
Old 19.10.2017., 15:40   #3814
HITNO:
Kome se obratit u vezi prijetnji poslodavca na poslu prema meni?! Necu da potpisem sporazumni prestanak ugovora jer nisam kriv za radnje koje mi stavljaju na teret. Prijete se i nedavanjem plaće za tekuci mjesec... Nije stvar u novcu, stvar je principa. Ima li smisla ici na policiju? Hvala.
SosCagon is offline  
Old 19.10.2017., 16:25   #3815
Quote:
SosCagon kaže: Pogledaj post
HITNO:
Kome se obratit u vezi prijetnji poslodavca na poslu prema meni?! Necu da potpisem sporazumni prestanak ugovora jer nisam kriv za radnje koje mi stavljaju na teret. Prijete se i nedavanjem plaće za tekuci mjesec... Nije stvar u novcu, stvar je principa. Ima li smisla ici na policiju? Hvala.
Sindikat, Betriebsrat, naravno se moras uclaniti.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 19.10.2017., 16:28   #3816
Quote:
aree kaže: Pogledaj post
Pa to i je jedino logično.
Neki ovdje šire dezinformacije.
Ali vidis, zasto riskirati? Izstupi i gotovo, na sigurnoj so strani.
Ovo je ono razmisljanje, nece bas mene uloviti, a imas vidis slucaja gdje je netko "ulovljen". Cist racuna, duga ljubav...
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 19.10.2017., 16:45   #3817
Quote:
SosCagon kaže: Pogledaj post
HITNO:
Kome se obratit u vezi prijetnji poslodavca na poslu prema meni?! Necu da potpisem sporazumni prestanak ugovora jer nisam kriv za radnje koje mi stavljaju na teret. Prijete se i nedavanjem plaće za tekuci mjesec... Nije stvar u novcu, stvar je principa. Ima li smisla ici na policiju? Hvala.
I nemoj potpisati i gotovo. Ne mogu te ne placati, ako si duze od 2 godine tu imas mozda pravo na odoremninu, tadavbi isla kod odvjetnika. Ako nisi ipak imas pravo nakon dobijenog otkaza ici na Büro. Ako ga sam dajes nemas. Sporazum prestanka je kao tvoja suglastnost.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 19.10.2017., 17:32   #3818
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
pa ne ispisujes se u hrv ako zivis u nekoj drugoj drzavi...jer ne tereti te hrvatska crkva da moras platiti nego austrijska,njemacka ili koja god vec...
imao 800€ poreza za 3 godine,doslo pismo od suda ako se neplati u roku 7 dana da ce mi sjest na racun...i otisao s tim u zupni ured i uspio smanjit nekako na 600€ (samo mi nije jasno zasto meni toliko puno vise to naplacuju nego nekim drugima koji cak imaju vecu placu od mene!!!)...platio tih 600€ (nazad na povratu poreza dobio oko 200ak €...tako da je onda stvarno placeno oko 400€)
i reko ispisat cemo se i ja i zena..i nikako,nikako,nikako...i kad mi je sad dosao 200€ racun za ovu godinu,otisao i platio to i produzio u opcinu i ispisao se odmah...gotovo za 3minute...
da su to neke normalne cifre pa ajde...al jbt meni i zeni godisnje zajedno skoro 400€ ...na cega? zbog cega? nit idemo u crkvu niti ista...
to mi je isto kao da placas ulaz na nogometnu utakmicu,a nezelis ici na nju...niti ces uopce ici...di je onda logika?

u hrv ako zivis ni nemas se razloga ispisivat iz crkve,jer nigdje nisi zakonski obvezan placat..niti ce ti tko sjesti na racun ako ne placas...(hrv crkva dobiva milijune i milijune € od drzave,i nebi imali pravo trazit jednu jedinu kunu od građana,jer ih ionako građani financiraju porezom(plus sto kod nas crkva ni neplaca pdv)...vamo crkva ne dobiva novce od drzave..i od tud taj porez...al zato to treba placat samo onaj koji ide u crkvu,a ne svi koji su te vjere..to je glupost,vjernik se moze biti i bez crkve...)
To ti ide po grijesima
osibk is offline  
Old 19.10.2017., 18:15   #3819
Quote:
DrSigmundFreud kaže: Pogledaj post
ja sam u beču morao na magistrat sa krsnim listom, na njemu su mi potrvdili sa pečatom na nisam više član. u roku od par dana saznala je moja krsna župa u hrvatskoj i župnik u beču
mislim da je to prije tako bilo,sad vise ne mora
cak prije nego sam se isao odjavit,pogledao sam na internetu sto sve od papira treba,pisalo je i Taufschein da treba...na kraju nista nije trebalo osim osobne i računa da je sve plaćeno...i dobio od njih potvrdu da sam ispisan i to je to...

inače jedno 2 tjedna poslije,stiglo pismo od kardinala...kao pa zasto sam se isclanio,sto mogu napravit da se ipak odlucim vratit itd itd...i nude mi da se vratim,pa da se probamo dogovorit itd itd...

mislim si,pa nebi se ispisao da nemoram ovoliko para placat..al lijepo sam pitao jel moze ikako da manje to placam,kazu ''ne''...
pa jbt za 10god meni i zeni (zajedno) 4.500€ bi oslo...jel to normalno?
Mortiis is offline  
Old 19.10.2017., 18:57   #3820
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
pa jbt za 10god meni i zeni (zajedno) 4.500€ bi oslo...jel to normalno?
U D par sa 2 prosječne plaće u 10 godina plati 9600€.
__________________
Hubraum ist durch nichts zu ersetzen.
papyfr is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:58.