Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2016., 22:37   #41
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
S obzirom na to kojom brzinom tehnika napreduje (medicina je još uvijek na nivou 19. st.) za desetak godina se ljudi više uopće neće ženiti, ni rastajati.
Svatko će imati svog pametnog robota s kojim će živjeti umjesto partnera.
Ljudi danas ionako sve manje izlaze, a sve više žive virtualni život, pa će robot biti sasvim prihvatljiv.
Ukoliko će na dodir, okus i miris biti kao žena nemam ništa protiv....
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 22:54   #42
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post

Tebi je isto ali nije isto, jer ti se što se tebe i muža tiče ništa nije promjenio ali jest prema drugim ljudima.. ukratko zasrala si stvar. Da se razvedeš naišla bi na hrpu predrasuda, osuđivanja i pravnih zavrzlama, pametnima to ne treba u životu...A mnogima ubračivanje utječe i na međusobni odnos...
Znaš ono kad odeš u banku i uzmeš kredit, u ekonomskim krugovima se to zove investiranje, zatvaranje financijske konstrukcije a u stvarnosti je to potpis na gubitak financijske neovisnosti, slobode i financijske sigurnosti...
Pa ti opet pišeš što sam zasrala ako prekinemo, a ja ti govorim da si ti u prvom postu govorio da brak ubija ljubav, povjerenje itd. itd. To dvoje nema veze jedno s drugim.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 07:24   #43
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Kako ne predstavlja problem, recimo moj frend se rastavio nedavno, ostavila ga je supruga iznenada bez nekog konkretnog razloga, i smeta mu što je obilježen u očima potencijalnih partnerica sa tim potpisom. Dok je prekidao sa djevojkama sa kojima je živo zajedno nitko ga ništa nije pitao...
Da se ja rastavim također bih morao živjeti sa predrasudama od strane drugih ljudi, zbog čeka, zbog potpisa na papiru... Jebi ga ljudi vole kipove, ikone, crno na bijelom...
Vidim i drugi su pojasnili dodatno, iako su stvari prilično proste, jednostavno "laješ na mjesec". Ako živiš u pripizdini koja ima velik broj konzervativno zatucanih stanovnika, onda stoji, bit ćeš "obilježen". No tamo ćeš bit obilježen i po pitanju mnogih drugih stvari jer sve se "gleda". Sa druge strane to šta je netko razveden, pa drugu stranu to odbije, može jedino biti dobar filter i uštediti vrijeme na ljudima koji ionako nisu za nas. Jer nećeš prvo prić i reć e ja sam radical i rastavljen. A druge stvari? Pa nema drugih stvari baš. Pravne zavrzlame imaš kako rekoh i vanbračno i to vjerojatno i gore, budući da morate dokazivati od kada ste zajedno i sl.

I za boldano, ne znam tko to može za stvarno povjerovat.



Quote:
Ja sam itekako svjestan toga što si primjetila, to je moj narcistički dio ličnosti, ne mogu si pomoći jer naprosto uživam u tome..
To nije narcizam neg si sklon "pecanju" šta dosta govori o tvom odnosu tj. braku (kolko god ga hvališ) i tebi. No, nek to ostane kao drugi i zadnji komentar do daljnjega da komentiram osobne stvari. (iako ih sam iznosiš)

{i taj komentar je stavljen na temelju svih stvari koje sam znao pročitati da ih iznosiš, ne samo konkretno post/dva, pa se lako dobije uvid u kompletnu sliku, pogotovo kada znaš iznositi dijametralno oprečne stvari o sebi u drukčijem vremenskom okviru, (jer nerijetko napuhuješ) samo se zaboraviš}
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 09:01   #44
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Pa ti opet pišeš što sam zasrala ako prekinemo, a ja ti govorim da si ti u prvom postu govorio da brak ubija ljubav, povjerenje itd. itd. To dvoje nema veze jedno s drugim.
Kako nema veze jedno sa drugim ako znaš da si zakonski i na svaki drugi način jednostavno izlože i to također mora utjecati na tvoj brak i odluke koje donosiš u njemu, htjela ti to ili ne.. Meni osobno recimo to smeta jer prije svega cijenim slobodu i ne volim da mi netko drugi nameće određene okvire...

Quote:
samting kaže: Pogledaj post
Vidim i drugi su pojasnili dodatno, iako su stvari prilično proste, jednostavno "laješ na mjesec". Ako živiš u pripizdini koja ima velik broj konzervativno zatucanih stanovnika, onda stoji, bit ćeš "obilježen". No tamo ćeš bit obilježen i po pitanju mnogih drugih stvari jer sve se "gleda". Sa druge strane to šta je netko razveden, pa drugu stranu to odbije, može jedino biti dobar filter i uštediti vrijeme na ljudima koji ionako nisu za nas. Jer nećeš prvo prić i reć e ja sam radical i rastavljen. A druge stvari? Pa nema drugih stvari baš. Pravne zavrzlame imaš kako rekoh i vanbračno i to vjerojatno i gore, budući da morate dokazivati od kada ste zajedno i sl.

I za boldano, ne znam tko to može za stvarno povjerovat.





To nije narcizam neg si sklon "pecanju" šta dosta govori o tvom odnosu tj. braku (kolko god ga hvališ) i tebi. No, nek to ostane kao drugi i zadnji komentar do daljnjega da komentiram osobne stvari. (iako ih sam iznosiš)

{i taj komentar je stavljen na temelju svih stvari koje sam znao pročitati da ih iznosiš, ne samo konkretno post/dva, pa se lako dobije uvid u kompletnu sliku, pogotovo kada znaš iznositi dijametralno oprečne stvari o sebi u drukčijem vremenskom okviru, (jer nerijetko napuhuješ) samo se zaboraviš}
Ti ne razumješ što pokušavam reći i banaliziraš stvari. Najprije kada ti je 30 godina uvelike su ti ograničene mogućnosti što se tiče izbora partnera, i drugo ako imaš prošli brak iza sebe a drugi ljudi imaju predrasude tada si sebi još više smanjio mogućnost da si pronađeš partnericu jer to je jednostavno tako, tako drugi ljudi percipiraju stvari. Osim seoskog veselja i nešto skupljenih para za početak zajedničkog života brak sam po sebi nema gotovo nikakve pozitivne učinke, loše sam naveo, ali opet to ovisi o osobama koje se ubraćuju jer nekome to ništa ne vrijedi bez potpisa pa eto... Ovdje iznosim mišljenje temeljeno na svom iskustvu a iskustvo mi kaže kako većina naš u brak ulazi kao što miševi ulaze u klopku, potpuno nesvjesni što potpisuju i što to znači za njihov život u budućnosti i najgore od svega ne trude se potpisivati nikakve bračne ugovore jer smatraju da ih zakon dovoljno štiti (dok se ne zajebu)... kao kad recimo ulaze u kredit ili slične obveze..ljudima savjetujem da to ne rade, već stvari rješavaju sporazumima, komad papirića, potpis kod javnog bilježnika i mirna Bosna..
Frendu se to stvarno dogodilo, servirala mu je odlazak preko noći, sutra je skupila stvari i otišla ća.. jebi ga netko tako izgubi ženu a netko tako dobije na lotu, vjeruješ valjda se se može dobiti na lotu zar ne...?

A što se tiče mog dobijanja pozornosti, napuhavanja i podbadanja to je samo tvoj stav koji gradiš na temelju vlastitog iskustva i predrasuda, svi to radimo, što ne znači da ja na isti način pristupam ženi ili nekim drugim ljudima, već u okviru trenutnog okoliša (trenutno ovog forumskog) pokušavam dobiti ono što želim, u nekom drugom okolišu možda primjenjujem sasvim drugačije metode...mene takvi razni pristupi pomalo i manipulativni prema ljudima kojima u životu ne dajem na velikom značaju poprilično zabavljaju, čovjek mora naći način da se zabavi, neki će osuđivati ali boli me džon...ali eto kad bih rekao da sam rastavljen vjerojatno bi pomislila da sam grozan čovjek i da me se treba kloniti i da mi je zbog toga i propao brak..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 09:42   #45
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ti ne razumješ što pokušavam reći i banaliziraš stvari. Najprije kada ti je 30 godina uvelike su ti ograničene mogućnosti što se tiče izbora partnera, i drugo ako imaš prošli brak iza sebe a drugi ljudi imaju predrasude tada si sebi još više smanjio mogućnost da si pronađeš partnericu jer to je jednostavno tako, tako drugi ljudi percipiraju stvari. Osim seoskog veselja i nešto skupljenih para za početak zajedničkog života brak sam po sebi nema gotovo nikakve pozitivne učinke, loše sam naveo, ali opet to ovisi o osobama koje se ubraćuju jer nekome to ništa ne vrijedi bez potpisa pa eto...

Ne banaliziram, nego ti miješaš pojmove i uzročnike problema.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 09:45   #46
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Zato što čovjek ne zna kako je to otplaćivati kredit dok ne uzme jedan... nisam u kreditu ali kužiš poantu, valjda... ma ne kužiš ne bi ni pitala da kužiš...
...
Znaš ono kad odeš u banku i uzmeš kredit, u ekonomskim krugovima se to zove investiranje, zatvaranje financijske konstrukcije a u stvarnosti je to potpis na gubitak financijske neovisnosti, slobode i financijske sigurnosti...
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Kako nema veze jedno sa drugim ako znaš da si zakonski i na svaki drugi način jednostavno izlože i to također mora utjecati na tvoj brak i odluke koje donosiš u njemu, htjela ti to ili ne.. Meni osobno recimo to smeta jer prije svega cijenim slobodu i ne volim da mi netko drugi nameće određene okvire...
Radical, iz ovoga mi zvuči kao da si se zaletio u brak i dao neka obećanja koja ti je sad teško održati. Brak u crkvi podrazumijeva jedna obećanja, a brak kod matičara nešto sasvim drugo. Ako ste već željeli brak, trebali ste dobro razmotriti koja obećanja možete jedno drugome dati i njih se držati. Ne vjenčavati se u crkvi zato jer bi ona ili njena baba to htjela. Ni vrag da si se zaletio, obećao monogamiju i 2.5 djeteta, i odrekao se slobode (na koji god način ti to sad doživljavaš) bez da si fakat dobro razmislio o tome na što si spreman pristati, što se sve može u tvom životu još dogoditi i što želiš za sebe u perspektivi narednih barem 20-30 godina. Brak kod matičara vama osigurava dodatna prava i mogućnosti u odnosu jednog prema drugom u okvirima države. Ako ti se nešto dogodi, o tebi dalje odlučuje i brine se tvoja žena. Da se niste oženili, to pravo ili obaveza bi pripalo tvojoj mami ili kojem već krvnom srodniku. S kojom opcijom se ti osjećaš ugodnije - to je valjda pitanje koje bi si svatko trebao postaviti prije ulaska u brak.

Još pokušavam razumjeti što vam točno brak oduzima - slobodu kojeg tipa?
Lucid Mynx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 10:11   #47
Quote:
Lucid Mynx kaže: Pogledaj post
Radical, iz ovoga mi zvuči kao da si se zaletio u brak i dao neka obećanja koja ti je sad teško održati. Brak u crkvi podrazumijeva jedna obećanja, a brak kod matičara nešto sasvim drugo. Ako ste već željeli brak, trebali ste dobro razmotriti koja obećanja možete jedno drugome dati i njih se držati. Ne vjenčavati se u crkvi zato jer bi ona ili njena baba to htjela. Ni vrag da si se zaletio, obećao monogamiju i 2.5 djeteta, i odrekao se slobode (na koji god način ti to sad doživljavaš) bez da si fakat dobro razmislio o tome na što si spreman pristati, što se sve može u tvom životu još dogoditi i što želiš za sebe u perspektivi narednih barem 20-30 godina. Brak kod matičara vama osigurava dodatna prava i mogućnosti u odnosu jednog prema drugom u okvirima države. Ako ti se nešto dogodi, o tebi dalje odlučuje i brine se tvoja žena. Da se niste oženili, to pravo ili obaveza bi pripalo tvojoj mami ili kojem već krvnom srodniku. S kojom opcijom se ti osjećaš ugodnije - to je valjda pitanje koje bi si svatko trebao postaviti prije ulaska u brak.

Još pokušavam razumjeti što vam točno brak oduzima - slobodu kojeg tipa?
Pogrešno si shvatila, kao i ostali ovdje, vjerojatno zato što kažem pričam iz vlastitog iskustva, to ne znači da pričam iz iskustva svog braka već svojih prijatelja i poznanika koji svoj brak hendlaju na svoj način, i pogibaju potom...
Dakle meni osobno brak nije donio ništa posebno dobro ali ni posebno loše, i sa tog stajališta pitaš se čemu potpisivati papir a ne rješiti sve dogovorom pred javnim bilježnikom...? Čemu uopće institucija braka ako je izvanbračna zajednija jednako važna? Čemu brak ako se razvodom realno stavljaš u goru situaciju nego da nisi ubračen? Ne vidim smisao braka-papira, a još uz to što se brak-papir nerjetko koristi iz materijalnih razloga? Većina ljudi se ubračuje reda radi jer je to običaj a tako ne bi trebalo biti..Mnoga pitanja ljudi uopće ne postavljaju prije ulaska u brak i rade to stihijski, i zajebu se na koncu, i zapravo o tome ovdje cijelo vrijeme pričam, ne o sebi već o braku općenito...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 10:18   #48
Meni je zasad brak samo dao, nije mi ništa oduzeo...
Ni ja ne razumijem
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 10:36   #49
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Meni je zasad brak samo dao, nije mi ništa oduzeo...
Ni ja ne razumijem
Tko ne razumije a što ću mu ja, da se mene pita ja bih brak ukinuo..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 10:42   #50
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Čemu uopće institucija braka ako je izvanbračna zajednija jednako važna? Čemu brak ako se razvodom realno stavljaš u goru situaciju nego da nisi ubračen? Ne vidim smisao braka-papira, a još uz to što se brak-papir nerjetko koristi iz materijalnih razloga?
da bi se izvanbračna zajednica izjednačila s brakom, moraš zadovoljiti određene pretpostavke, odnosno, treba proći 3 godine.
s brakom to ''zaobiđeš''.
također, brak je ipak nešto lakše dokazati (početak i trajanje).
i donedavno je bila neka rupa u zakonu, zakonodavci su to sjebali, brak ti je zapravo dao više prava nego izvanbračna zajednica. (nešto s porezom i nekretninama).
a sve ostalo što blebećeš, nema veze s pravom.
i djeluješ kao da te netko puškom natjerao da potpišeš
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 10:49   #51
Pa nije brak kriv sta su ljudi nezreli, lose procjenjuju, ne poznaju dovoljno ni sebe ni buduceg partnera, opterecuju se misljenjem okoline, drustvenim normama i pritiscima i dozvoljavaju da im to upravlja zivotom. Nije brak sranje ljudi su sranje.
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 10:59   #52
Ja isto ne želim brak.
Vjerojatno su mediji krivi za to, sve one majice GAME OVER, priče o tome kako se žene udebljaju 20 kila već pri izlasku iz crkve, a muškarci se osjećaju kastrirano.

Žalosno da su to napravili od jedne potencijalno lijepe geste, ali ja mu isto pristupam s gađenjem.

Ne znam, kad mi dijete netko pita, zašto ti mama ima drugačije prezime, što će odgovoriti?
"Moji mama i tata nisu u braku, oni se samo vole" ili tako nešto?

Brak ima težinu. On nije nešto svježe, novo i nešto čemu možemo nanovo pisati definiciju.
On je odavno u našem umnom rječniku zabilježen kao nešto tradicionalno i teško.

Svaka čast onima koji imaju lijepe i skladne brakove, nadam se ćete zbog idućih generacija upisati novo značenje u umne rječnike
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 11:04   #53
Znam da je ovo veliki šok, teško je to za skužiti, ali zapravo, žena nema nikakvu obvezu mijenjati svoje prezime kad se ubrači
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 11:07   #54
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Dakle meni osobno brak nije donio ništa posebno dobro ali ni posebno loše, i sa tog stajališta pitaš se čemu potpisivati papir a ne rješiti sve dogovorom pred javnim bilježnikom...? Čemu uopće institucija braka ako je izvanbračna zajednija jednako važna? Čemu brak ako se razvodom realno stavljaš u goru situaciju nego da nisi ubračen? Ne vidim smisao braka-papira, a još uz to što se brak-papir nerjetko koristi iz materijalnih razloga? Većina ljudi se ubračuje reda radi jer je to običaj a tako ne bi trebalo biti..Mnoga pitanja ljudi uopće ne postavljaju prije ulaska u brak i rade to stihijski, i zajebu se na koncu, i zapravo o tome ovdje cijelo vrijeme pričam, ne o sebi već o braku općenito...
Kod javnog bilježnika isto nešto potpišeš pa je opet riječ o famoznom papiru. Dakle jedina razlika je kako te drugi ljudi doživljavaju. Da se brak ukine, onda bi izvanbračna zajednica dobila njegov status i sve bi bilo isto, ali s drugim imenom.
kofilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 11:09   #55
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
Znam da je ovo veliki šok, teško je to za skužiti, ali zapravo, žena nema nikakvu obvezu mijenjati svoje prezime kad se ubrači
Znam za to, ali mi je malo WTF, nemam bolji izraz
Možeš svašta s prezimenom, ostavit svoje, uzet oba, uzet neko treće koje nema veze ni s jednim ni s drugim, ali čemu?

Ako je brak, onda nek je do kraja.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 11:10   #56
Nisam ga ni ja zeljela, tj. nisam uopce razmisljala o njemu, a pogotovo nisam zeljela vjencanje, crkveno, pa slavlje s 200-300 ljudi. Opcenito se jezim na tradicije i nametnute norme, smatrala bi se zarobljenom kad bi se po njima ponasala, ne znam.
Uglavnom, jedan dan smo decko i ja jednostavno odlucili da zelimo dijete i poceli radit na njemu i u iducih par mj. poceli zivit skupa i evo otada se smatram u braku, stiglo je u medjuvremenu i dijete, nikakvih ceremonija ni slavlja nije bilo jer smo oboje lijeni, vec godinu dana planiramo barem neki tulum napravit za najblize ali nikako da se stavimo.

Sta se mene tice brak treba bit posljedica, nikako nesto 'sta se mora', i to dobro promisljena posljedica, treba stvarno puno tolerancije i kompromisa, zrelosti, zelje i ljubavi. Ako ga ides odradit, skinit s popisa jer je eto red, neces se usrecit.
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 11:10   #57
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Tko ne razumije a što ću mu ja, da se mene pita ja bih brak ukinuo..
Ali ne pita se tebe.
Ne znam zašto ljudi imaju potrebu imaginarno ukidat ono što im ne paše iz nekih njihovih principa, iako mnogima itekako paše.
Tebi moj brak apsolutno ne smeta.
Niti meni tvoja izvanbračna zajednica.

Samo kaj ja nemam potrebu "ukinut" izvanbračnu zajednicu.
To je kao da hoću ukinut padobranstvo jer mi se ne skače s padobranom i ne razumijem one koji skaču. Ali postoje ljudi koji to vole i koji to žele, tko sam ja da im to oduzimam
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 11:11   #58
Quote:
kofilica kaže: Pogledaj post
Kod javnog bilježnika isto nešto potpišeš pa je opet riječ o famoznom papiru. Dakle jedina razlika je kako te drugi ljudi doživljavaju. Da se brak ukine, onda bi izvanbračna zajednica dobila njegov status i sve bi bilo isto, ali s drugim imenom.
Tako je.
Da se brak formalno ukine, opet bi bili na istom, ništa se ne bi promijenilo.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 11:11   #59
Da ne govorim kako je onaj referendum o braku omogućio umnom rječniku da ga poveže s još nekim stvarima i eto, tako opada interes za brak među ljudima, krivom propagandom.

Trebalo bi se govoriti o njegovim pravnim benefitima, a ne gurati ga pod božansko poslanje na zemlju.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 11:14   #60
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Znam za to, ali mi je malo WTF, nemam bolji izraz
Možeš svašta s prezimenom, ostavit svoje, uzet oba, uzet neko treće koje nema veze ni s jednim ni s drugim, ali čemu?

Ako je brak, onda nek je do kraja.
Zašto bi "brak do kraja" podrazumijevao mijenjanje prezime?
Znaš što će se desiti s brakom ako ne bude tako?
Ništa.
Baš ništa.
Nećeš dobiti nekakav polovični brak ili nešto slično
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:35.