Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2016., 12:38   #21
mene srce bol ostaviti moje doma isto, ali napravila bih to za sebe i svoj život. mama mi nema ni 50 kg, tužna je slomljena od smrti tate, od bolesti brata, od problema koje smo imali sa sestrom, još ju baka zajebava i podjebava i maltretira... ali svejedno bi otišla jer i ja imam pravo na svoj život i svoju sreću. a njemu su izgovor novci.
mrvica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 13:21   #22
njemu je dobro doma, s mamicom, bezbrizan, ima sve osim seksa. zenio bi se da joj potomke pokloni, vrijeme je , ali i dalje da je mamin sin.

nis cudno danas
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 13:27   #23
Quote:
mrvica21 kaže: Pogledaj post
rekla sam mu glupača da imam novac koji bi dobro došao za polog za neku manju kuću, on je našao kuću za 60 000 eura koju ne možemo platiti niti nam ne treba takva, sve štop ja pokažem njemu se ne sviđa, on se mora zaljubiti u kuću. znači ja bi dala svoj novac, a on bi odlučivao. znam i sama kud to vodi..
što se tiče njegove mame, jako je dobra žena ali je većinom ona kriva za njegovo ponašanje. kuha mu posebno sve jer ne voli luk, povrće, sve mu pripremi obleku (on si samo ispegla i počisti svoj dio kuće), sve bi dala za njega što je meni užasno s obzirom da on ima 30 godina. njegova sestra se drogirala i imali su groznih problema s njom i zbog toga su ga zanemarivali, a sad kao da mu se želi mama iskupiti i tretira ga ko dijete. on je bio premalen da bi to sa sestrom podnio, ali i ja sam dijete ostala bez oca i završila sam gimnaziju s 5 i diplomirala s 5 a sam Bog zna koliko mi je teško bilo. i sve što mogu pomažem i više ne marim za sebe, ali do kad
A jebi ga razmažen je ali ti to ne trebaš tolerirati, ali ti si takva da si sklona tolerirati. To ne smiješ raditi, stvari koje su tebi jako važne, a ovo je jako važna stvar ne smiješ pustiti tako lako jer će te to koštati ostatak života.
Ne vjerujem da su njemu novci toliko važni jer da ti sad kažeš hajde ja ću platiti cijelu stanarinu on bi našao drugi problem, ne sviđa mu se stan, kvart, kuhinja... Imam osjećaj da je njemu kod mame predobro, ona njega tetoši i ne pušta i onda mu je teško pomaknuti guzicu zbog bilo koga pa i tebe, ne želi se odreći komoda i još traži da ga ti pratiš..
Igraj tvrdo, drži svoje jer drugi izbor nemaš, vjenčanje se bliži i nemoj se previše gristi što će drugi reći, ti imaš problem sa dečkom kojeg moraš riješiti prije svega.. Ne bih ti hio biti u koži zbog cijelog tog presinga ali jebi ga skuhali ste si kašu, to je sve trebalo biti rješeno prije godinu dana, trebali ste znati gdje ćete živjeti...sad je 5 do 12 ustati ili odustati.
Ovakve probleme ćete često imati u zajedničkom životu, to trebate naučiti rješavati, trebali bi se voditi argumentima a ne egom i sentimentalnoću, staviti na papir prednosti i mane i što prevlada to prihvatiti...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 13:32   #24
i svakako ne pristajati na obečanja tipa "to je samo privremeno" i sl. i ne potrošiti svoje naslijeđene nofčiće na uređenje kata na kojem ne želiš živjeti. ni pod razno. a i kod bilo kakvih zajedničkih ulaganja razdvojiti ono što je naslijeđeno,donešeno u brak i ono što bi zajedničkim životom stekli. sve je divno i krasno dok je divo i krasno. zaštiti svoje
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 13:36   #25
možeš ti otići kod njega na kratko (ali ne se udavati!) čisto da vidiš kako bi funkcionirali. ja mislim da ne bi nikako, pa bi ti to još i olakšalo odluku da prekineš tu vezu.

a inače, zakonom bih uvela zajednički život prije braka od minimalno pola godine.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 13:57   #26
Quote:
ladybug24 kaže: Pogledaj post
možeš ti otići kod njega na kratko (ali ne se udavati!) čisto da vidiš kako bi funkcionirali. ja mislim da ne bi nikako, pa bi ti to još i olakšalo odluku da prekineš tu vezu.

a inače, zakonom bih uvela zajednički život prije braka od minimalno pola godine.
Slažem se definitivno, veze se jednostavno često prelome kada dvoje dođe u realnost zajedničkog života, od djeljenja troškova, pranja suđa do planiranja vremena, obveza, stresa i monotonsoti.. bum, tres, krc...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 14:01   #27
tako je, znam iskustveno

prvo zivit barem par mjeseci, uostalom brak vise nije u modi
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 14:54   #28
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
tako je, znam iskustveno

prvo zivit barem par mjeseci, uostalom brak vise nije u modi

Nije kad su ljudi postali licemjerni, pokvareni, dvolični, homo ekipu da i ne spominjem, nazivamo se Katolicima, a Crkvu i ne poštujemo, gleda se samo korist i kako što bolje proći, a radilo se ne bi, najjači su mi oni kojima je vrhunac dana popit kavu negdje vani, itd, itd.

Zadnje uređivanje Mr-Whatever : 03.07.2016. at 15:06.
Mr-Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 15:33   #29
Quote:
mrvica21 kaže: Pogledaj post
ja znam da je brak žrtva i kompromis i za osobu koju voliš prežvačeš puno grozota, ali ne mogu ostaviti svoju mamu i svoju kuću da bi ulagala u tuđu, da bi se borila s tuđim roditeljima koji meni realno nisu ništa, da bi radila onako kako mi netko drugi diktira, a on radi mene ne želi ni probati zbog par tisuća kuna podstanarstva.
mislim sve je i meni jasno ali teško mi je, posebno zbog toga što imam još i druge probleme i ne znam kako uopće to reći mami koja je ionako pretužna zbog situacije s njezinim bratom.
također sam ramzišljala otkazati svadbu zbog situacije s mojim ujakom koji mi je sve ove godine bio kao otac, boluje od raka i stanje se rapidno pogoršava, tako da ne daj Bože da umre ne bi se mogla veseliti - on mi je na to rekao da ne smijemo tak razmišljati i da bude dobro. ja znam da ne bude jer sve što su doktori probali napraviti, ništa nije pomoglo, samo je pitanje vremena, a on meni da ne razmišljam tako.
u biti ne, brak ne bi trebao biti žrtva, i ako si sa pravom osobom nećeš za nju prežvakati nikakve grozote, da, život vam može servirati razna sranja i onda ćete ih skupa prežvakati i prebroditi, ali nećeš gutati sranja za svog partnera.
ne, tako ne ide ako je kraj tebe prava osoba.
u vezi je najbitnije da gledate u istom smjeru, da imate jednake želje, i onda nije teško pomuciti se da ih ostvarite, pa makar to značilo i život u zajednici dok se ne skupi lova. jer dok god vas nosi isti žar, sve se može.
život kod njegovih možeš promatrati kao privremenu opciju, ali samo ako imate točan vremenski plan dokad bi to maximalno trajalo, i da ste oboje potpuno suglasni za taj plan.
nešto bez nekog fiksnog roka lako će se pretvoriti u neodređeno, a onda bi ti bilo puno teže izaći iz toga, pogotovo ako i uložiš neku lovu u život u zajednici.
razgovaraj s njim i traži da složite plan. mislim da ga poznaješ dovoljno da razlučiš dali je on svim srcem u tom planu ili te mulja i kupuje si vrijeme.
ako skužiš da mulja i nema pravu želju da se ikad odvoji od svojih, prekini vezu, otkaži vjenčanje i kuda koji mili moji.
ako složite točan plan sa fiksnim (max godina dana odstupanja) vremenskim planom, onda pokušaj život u zajednici. minimalno uložite u neku malu kuhinjicu i kupaonicu, a vjenčanje svejedno odgodite.
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 15:46   #30
i obavezno promijenite tapete
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 18:50   #31
S čisto materijalne strane, imaj na umu da uloženo u kuću njegovih roditelja nećeš nikad više vidjeti. Naslijeđeno se ne dijeli u slučaju razvoda, to će uvijek ostati njegovo (i sestrino, još bolje), ti možeš samo teškom mukom vratiti dio ulaganja ako išta pođe po zlu. Nemali je broj onih koje otplaćuju kredite za uređivanje kuća bivših svekrva.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 18:53   #32
Quote:
Mr-Whatever kaže: Pogledaj post
Nije kad su ljudi postali licemjerni, pokvareni, dvolični, homo ekipu da i ne spominjem, nazivamo se Katolicima, a Crkvu i ne poštujemo, gleda se samo korist i kako što bolje proći, a radilo se ne bi, najjači su mi oni kojima je vrhunac dana popit kavu negdje vani, itd, itd.
gospodine Markic, kako Zeljka?
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 20:34   #33
Quote:
mrvica21 kaže: Pogledaj post
maštala sam o tom poslu prvenstveno jer bi bili skupa, drugo jer je to jedina firma u našem gradu gdje mogu raditi sa svojim fakultetom. žao mi je da tolike godine padnu u vjetar, dok sam radila u zagrebu mučila sam se i htjela čim prije doma jer on nije htio ni čuti za zagreb (tu ga razumijem jer je i meni teško bilo živjeti u tom gradu a i on ima stalni posao za razliku od mene koja nemam + kredit koji će kroz koji mjesec otplatiti).
znam da sama sebi određujem sudbinu i na drugo ne pristajem, jednostavno se pripremam za najgore i kako obavijestiti obitelj i sve otkazati - salu, glazbu, vjenčanicu... ne vjerujem da će promijeniti mišljenje jer se jednostavno nije vrijedan žrtvovati za mene. kredit koji ima ima zbog bivše cure, s njom je bio na stanu, ona ga je financijski i emocionalno uništila, i sad ima kraj sebe suštu suprotnost, curu koja bi sve dala i napravila za tu vezu, koja sebe žrtvuje bezgranično a on je napravio štit oko sebe kojim ni mene očito nije pustio do kraja.
ne znam što reći, pretužna sam. ne želi u podstanare jer ne želi bacati novac u vjetar, a jasno mi je da želi ostati doma makar priča o kući koju bi kupili - samo, treba uštediti za kuću.
doma živi sam s roditeljima, sestra mu se možda vrati doma jer je u lošem braku, svekrva ju ne trpi, muž je totalno ignor, on to sve vidi a ne razumije.

ne znam..
Fino. Znači s bivšom je mogao ići na stan, a s tobom ne.
Kao što i sama kažeš - ti si predobra. A on to iskorištava. Bivšoj sigurno nije mogao samo tako nametati gdje će stanovati.

Imam osjećaj da si ti ta koja će na kraju popustiti, ali nemoj. Jer uvijek ćeš zbog toga patiti.
Dobro razmisli. Ja ti savjetujem da se ne seliš u tu kuću s njegovim roditeljima.
Jasno mu daj do znanja da ti želiš da odete samostalno na stan. Ako treba, postavi ultimatum.
Ako je mogla bivša, zašto se i ti ne bi mogla izboriti?
Lady Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 21:00   #34
Quote:
mrvica21 kaže: Pogledaj post
njegovi vjeruju da ću ja doći kod njih, i prije par dana je rekla mama njegova da moju baku zanima gdje ja to budem otišla (baka je bila prvi put kod njih), meni se kosa na glavi digla. doslovno.

ako pomaže, mogu nešto više napisati o njemu, nije on loša osoba, samo vjerojatno ne odgovaramo jedan drugome.




Meni stvarno nije jasno da u današnje vrijeme jedna pametna cura s fakultetom tek 3 mjeseca pred zakazanu svadbu skuži DA ONA I NJEN BUDUĆI NISU JEDNO ZA DRUGO.
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 21:04   #35
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
[/B]

Meni stvarno nije jasno da u današnje vrijeme jedna pametna cura s fakultetom tek 3 mjeseca pred zakazanu svadbu skuži DA ONA I NJEN BUDUĆI NISU JEDNO ZA DRUGO.
Pa bolje tri mjeseca prije svadbe nego tri mjeseca prije poroda, recimo.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 21:10   #36
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
[/B]

Meni stvarno nije jasno da u današnje vrijeme jedna pametna cura s fakultetom tek 3 mjeseca pred zakazanu svadbu skuži DA ONA I NJEN BUDUĆI NISU JEDNO ZA DRUGO.
I ti se stvarno svemu čudiš, neki ljudi skuže nakon 20 godina braka i troje djece..
Nezgodna situacija jest, mnoge veze puknu nakon zaruka a prije vjenčanja baš zbog ovih bitnih nesuglasica koje život znače..lako se jebavat izlazit i zajebavat dok ne dođu konkretni problemi...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 21:12   #37
rekla sam mu da mi nije bitno da imamo svadbu, da se možemo vjenčati samo pred obitelji i da odemo negdje sami daleko od svega , rekao je da budemo išli i da sutra budemo razgovarali o tome pa budem vidjela.
kao što sam rekla, imala sam druge probleme obiteljske na koje sam se fokusirala uz promjene posla i puno stresa i vrijeme je preletilo...
mrvica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 21:21   #38
Quote:
mrvica21 kaže: Pogledaj post
rekla sam mu da mi nije bitno da imamo svadbu, da se možemo vjenčati samo pred obitelji i da odemo negdje sami daleko od svega , rekao je da budemo išli i da sutra budemo razgovarali o tome pa budem vidjela.
kao što sam rekla, imala sam druge probleme obiteljske na koje sam se fokusirala uz promjene posla i puno stresa i vrijeme je preletilo...
Ne razmišljaj puno o tome što si trebala napraviti, lanjski snijeg, koncentriraj se na to što želiš, a želiš miran život sa dečkom.
Na problemima koje imate treba poraditi, ni njemu vjerojatno nije lako jer si mora život okretati naopako, netko tko je ziheraš to ne voli... trebate razumjeti i podržavati jedno drugo...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 21:26   #39
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
I ti se stvarno svemu čudiš, neki ljudi skuže nakon 20 godina braka i troje djece..
Nezgodna situacija jest, mnoge veze puknu nakon zaruka a prije vjenčanja baš zbog ovih bitnih nesuglasica koje život znače..lako se jebavat izlazit i zajebavat dok ne dođu konkretni problemi...
A i to što kažeš, nema garancije za ništa.
Btw znam za par koji je hodao 9 godina i oženili se, a onda četvrti dan braka rastava, da ne povjeruješ.
Autorice, ti i sama kažeš da je on tvrdoglav (možda je ovan u horoskopu, a s njima nije baš lako), vremenom će biti još tvrdoglaviji, ako ga život ne omekša. Reci mu ili sami živimo ili ništa od svadbe, pa kud puklo da puklo.
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 21:33   #40
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
A i to što kažeš, nema garancije za ništa.
Btw znam za par koji je hodao 9 godina i oženili se, a onda četvrti dan braka rastava, da ne povjeruješ.
Autorice, ti i sama kažeš da je on tvrdoglav (možda je ovan u horoskopu, a s njima nije baš lako), vremenom će biti još tvrdoglaviji, ako ga život ne omekša. Reci mu ili sami živimo ili ništa od svadbe, pa kud puklo da puklo.
Pa meni je malo falilo da prvi dan nakon vjenčanja ne dam otkaz...
U 6 jutro izašli iz sale, zaspao dva sata i ponovo šminka i fotografiranje od 12-22.. ako taj dan nisam dao otkaz neću nikad...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:03.