Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2016., 14:08   #41
Radical a tebe sve to zanima poradi cega ono, obzirom da imas sa svojom super komunikaciju
Znas li radi koga pas laje ?
betty boop 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 14:10   #42
Quote:
betty boop 1 kaže: Pogledaj post
Radical a tebe sve to zanima poradi cega ono, obzirom da imas sa svojom super komunikaciju
Znas li radi koga pas laje ?
Uvijek radi sela.
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 14:29   #43
Quote:
betty boop 1 kaže: Pogledaj post
Radical a tebe sve to zanima poradi cega ono, obzirom da imas sa svojom super komunikaciju
Znas li radi koga pas laje ?
Šta si ljuta što sam te namagarčio u uvodnom postu...
Mene sve zanima, ja sam jako radoznala osoba, a da imam problem sa ženom sigurno ga ne bih izlagao ovdje među ovim kokoškama kojima je prva i zadnja - prekini i rastavi se...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 14:39   #44
Ja kad čitam Radicala imam osjećaj da citam Renea Bitorajca
__________________
pusa,bok,volim te
Leda S is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 16:36   #45
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Nadam se da si skužila da tema veze sa mojim brakom, samo sam vas htio dignut malo..
Inače u početnim fazama veze teško se dogodi da partneri vise tako umirući u dosadi, ali nakon nekoliko godina veze dogode se faze gdje se štufi i veza ide nizbrdo, nema komunikacije ni razumjevanja, jedno drugom si dosta toga zamjerate i desi se ta psiva. Nekom to uništi vezu, netko mućne glavom i guzicom potrudi se da to prevaziđe...ili bar pokuša prevazići...
Nisam skužila

Ma ključ komunikacije je otvoren odnos, ono ak te nešto muči odmah reći jer kasnije se čovjek zaplete i preplete i pretpostavlja.
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 16:55   #46
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Poznat taj osjećaj..?
Jebi ga, događa se, i meni se dogodilo, i znam da će mnogima koji me ovdje ne vole curiti sline dok ovo čitaju, jer si je umišljeni radikal sjebao brak.. no dame moje moram vas razočarati ništa od toga, istina događalo mi se u ranijim vezama a i u ovoj da postoji problem u komunikaciji ali veza mi je na sreću kuc kuc kuc na čeličnim nogama. Razočarani, vjerojatno da, jer bi se savršeno uklopio u nečiju slagalicu predrasuda..
E pa dragi Radical meni nikako ne bi bilo drago da ti je brak u krizi.
Iako ako bi ti brak i bio u krizi ne bih te smatrala manje uspješnim u životu.

Ne vjerujem u veze bez problema i kriza. Isto tako mislim da bez prijašnjih profulanih odnosa ne bi bio tu gdje jesi.

A kada bi se sutra razveo od sadašnje supruge to ne bi umanjilo uspjeh tvog braka.

Ne vjerujem u neuspješne brakove
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 19:59   #47
Radical, daj si mira. Nije smak svijeta ak ne pričate svakodnevno i ne jedete. Dok god marite jedno za drugo i osjećate povezanost i bliskost. Ponekad čovjek poželi malo samoće, tako da vjerujem da će zasjati sunce dok se malo zaželite jedno drugoga. Unesite neke novine (ne mislim na tiskovine), izađite, odite na neki vikend. Malo začinite to sve skupa.
__________________
"Life is about balance : 50% namaste 50% fuck off"
Showing our emotions to a toxic person is like bleeding next to a shark and expecting empathy.
Rhosyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 20:14   #48
Radical, ti si vrlo osebujna osoba.
Vjerujem da bi se mogao otvoriti topić samo na temu tebe kao osobe.

I ja sam pomislila da je tema otvorena ono tipa - "moja prijateljica ima problem".
Nije važno jesi li ti u pitanju ili nisi.
Bitna je tema.
A dobra je.
To se mora priznati.

Svaki odnos ima određenu dinamiku i postoje faze kad parovi puno brbljaju, kad se svađaju, kad samo jedno brblja, kad oboje zamuknu...

Sve su to nekakvi usponi i padovi, ali kad je ljudima stalo jedno do drugoga, sve se to prevlada i nastavi normalno sa životom.
Po meni, ne valja svakom detalju pridavati preveliku važnost, predimenzionirati ga i od muhe praviti slona.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 21:59   #49
Radical....

Neka si ti nama rekao da je sve ok,i volim čuti da su ljudi sretni,no,ono što si ti napisao kao uvod,bogme,
nitko bez iskustva ne pogađa u srž problema.

Ja ću samo dodati na ono tvoje.....da bi ljudi imali uspješnu vezu,brak...trebali bi između svega ostalog biti prijatelji.
Zna se što su prijatelji,oni..pravi.Rekla sam,između ostalog...

Nema rituala,nema priče,nema želje.....nema niti njih.Za eventualno popravljanje stvari,potrebna je jednaka želja jedne i druge strane,
međutim...to se rijetko dešava.Ili je jedna strana emotivno vezana za nekog vanveze/ braka,ili se razvila u drugom pravcu od svog partnera...Uglavnom,teško je to vratiti na staro.
emily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 23:17   #50
Quote:
Leda S kaže: Pogledaj post
Ja kad čitam Radicala imam osjećaj da citam Renea Bitorajca
Nema tu nikakve sličnosti osim ćelave glave....

Quote:
Vitalina kaže: Pogledaj post
Nisam skužila

Ma ključ komunikacije je otvoren odnos, ono ak te nešto muči odmah reći jer kasnije se čovjek zaplete i preplete i pretpostavlja.
Čitat a ne pretpostavljat.. Slažem se, u početku svi smo nabrijani na to da treba reći, možda stoga što partnera poradi zaljubljenosti kujemo u zvijezde, ali čim dođu prve drame i veza se poljuja tada se i ljudi zatvore u sebe i od tuda sve kreće i od tuda se stvari pretpostavljaju tipa.. ako mu kažem povrijedit ću ga, pustit ću to da se samo riješi, nije vrijedno da se o tome raspravlja, ako me voli zašto mi je to učinio, ne želim ga izgubiti i slično, isto tako i sa muške perspektive...ne znam uvijek se neki vrag zatura pod tepih i od tuda kreću problemi...

Quote:
Miškica kaže: Pogledaj post
E pa dragi Radical meni nikako ne bi bilo drago da ti je brak u krizi.
Iako ako bi ti brak i bio u krizi ne bih te smatrala manje uspješnim u životu.

Ne vjerujem u veze bez problema i kriza. Isto tako mislim da bez prijašnjih profulanih odnosa ne bi bio tu gdje jesi.

A kada bi se sutra razveo od sadašnje supruge to ne bi umanjilo uspjeh tvog braka.

Ne vjerujem u neuspješne brakove
Lijepo je pozitivno gledati na stvari ali propali brak je neuspješan brak u to nema sumlje. Ako si iz njega nešto naučio a obično naučiš to je dobro, no ako si ostao bez žene koju si volio i sa dvije alimentacije i neotplaćććenim stanom onda imaš eksperiment koji ti se dobro obio o glavu.. ali život ide dalje...no život ti ne daje mnogo dobrih prilika, već samo nekoliko...


Quote:
Rhosyn kaže: Pogledaj post
Radical, daj si mira. Nije smak svijeta ak ne pričate svakodnevno i ne jedete. Dok god marite jedno za drugo i osjećate povezanost i bliskost. Ponekad čovjek poželi malo samoće, tako da vjerujem da će zasjati sunce dok se malo zaželite jedno drugoga. Unesite neke novine (ne mislim na tiskovine), izađite, odite na neki vikend. Malo začinite to sve skupa.
Recept za monotonu vezu...i obično upali ako nije prekasno, izlazak, promjena, povezanost, bliskost.. Vidi se da si kroz sve to prolazila, a i ja sam.. čitaj post do kraja..

Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Radical, ti si vrlo osebujna osoba.
Vjerujem da bi se mogao otvoriti topić samo na temu tebe kao osobe.

I ja sam pomislila da je tema otvorena ono tipa - "moja prijateljica ima problem".
Nije važno jesi li ti u pitanju ili nisi.
Bitna je tema.
A dobra je.
To se mora priznati.

Svaki odnos ima određenu dinamiku i postoje faze kad parovi puno brbljaju, kad se svađaju, kad samo jedno brblja, kad oboje zamuknu...

Sve su to nekakvi usponi i padovi, ali kad je ljudima stalo jedno do drugoga, sve se to prevlada i nastavi normalno sa životom.
Po meni, ne valja svakom detalju pridavati preveliku važnost, predimenzionirati ga i od muhe praviti slona.
Istina ali mislim da nije problem u tome što ste zašutjeli ako vam možda tišina godi, problem je kada zašutite a htjeli bi ste se derati na sav glas a neide. Periodi šutnje su normalni u svakoj vezi, stim se ne treba opterećivati dok god vas partner razumije i nema trzavaica u vezi...
Ne volim da me se hvali puno, dovoljno ja sebe hvalim...
Quote:
emily_ kaže: Pogledaj post
Radical....

Neka si ti nama rekao da je sve ok,i volim čuti da su ljudi sretni,no,ono što si ti napisao kao uvod,bogme,
nitko bez iskustva ne pogađa u srž problema.

Ja ću samo dodati na ono tvoje.....da bi ljudi imali uspješnu vezu,brak...trebali bi između svega ostalog biti prijatelji.
Zna se što su prijatelji,oni..pravi.Rekla sam,između ostalog...

Nema rituala,nema priče,nema želje.....nema niti njih.Za eventualno popravljanje stvari,potrebna je jednaka želja jedne i druge strane,
međutim...to se rijetko dešava.Ili je jedna strana emotivno vezana za nekog vanveze/ braka,ili se razvila u drugom pravcu od svog partnera...Uglavnom,teško je to vratiti na staro.
Teško da ali ne i nemoguće. Ne vjerujem da u ozbiljnijim vezama i godinama veze upadnu u krizu jer netko ima ljubavnika sastrane, niti da se netko razvio u drugom pravcu, za to treba duži period nezadovoljstva vezom, bar prema mom iskustvu, ali to sam ja. Možda stvarno ljudi iz čista mira skaču drugima u krevet...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 23:41   #51
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
E da čovjeku bude teško o tome pričati i uopće otvoriti takvu temu, pred partnerom, javno pred prijateljima. Svi se nekako trudimo prema vani ostaviti dobar dojam odlične i skladne obitelji koja nema ama baš nikakvih problema a u suštini veza nam je realno hrpa govana, to duboko u sebi osjećaš ali nemaš si snage priznati, pokušao si popraviti stanje ali bez uspjeha, zapravo si već odustao i jednom nogom si van veze samo čekaš kraj iako se nadaš čudu. Razmišljaš da odeš ali se ne usudiš, promišljaš jebi ga što smo sve zajedno prošli da li se to isplati baciti u vjetar i krenuti u neizvjesno. Svađe ti više i ne padaju na pamet, čemu samo gubiš živce a ona te ne čuje..
I pitaš kada su stvari krenule na loše, onako neprimjetno, postepeno možda prije pola godinu, godinu, duže.. zbog neke dosade, zasićenja i sada imaš situaciju da vas nema, ne postojite, osim možda onih standardnih pitanja kad na večer sjedneš s njom ti na jedan kauč ona na drugi i pitaš reda radi kakav ti je bio dan..? Ona kaže ok, tebi.., i nastavi nezainteresirano gledati u tv.
U tom trenutku bi propao u zemlju, izjeda te ogromni bijes i tuga u isto vrijeme! Kompenziraš to tako da si živčan, agresivan, da visiš na poslu, kafiću, po forumu, komentiraš druge ženske i briješ oko sexa i glupih tema samo da odagnaš misli, samo da si dalje od nje..
Poznat taj osjećaj..?
Najolje da joj odvalis jednu zidarsku, onako odmjerenu, i izbijes zub ili dva. To je samo za zuti karton, dakle imat cete tema za razgovor koliko god hoces, a kako vam je veza celicna, moze samo ojacati. Stovise, znat ce da ju volis, jer zna da je zasluzila, a ti si bio toliko dobar da si joj izbio trojku i cetvoru, pa se nakrivljenih usta Tudjman style moze smijati i u drustvu. Ako pozuris i zviznes je u par dana, si na konju, jer se nakon polufinala brisu kartoni pa je mozes zviznuti opet...
Sinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 23:51   #52
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
...Otvorio sam temu kako bi o tome raspravljali, odgovorili na pitanja koliko je vama osobno na listi prioriteta važna komunikacija sa partnerom? Što je kvalitetna komunikacija sa partnerom, kako ju definirate, koliko utječe na vaše zadovoljstvo vezom?...
Nakon 12 godina braka uopće mi nije važna komunikacija s partnericom. To je za trendsetere i homoseksualce.
Nije niti njoj.
Baš naprotiv.
Što je manje čujem, to bolje. I vice versa.
Brak nam je manje-više skladan, jebemo se redovno, imamo četvero djece i radimo po cijele dane.
Ona na poslu gdje su samo žene i ja gdje su samo muški tako da nema mogućnosti za prevaru. A i da ima, previše mi je i ova jedna rospija.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 23:59   #53
Ja svog muž smatram svojim najboljim prijateljem i mislim da nema stvari koju o meni ne zna.
Možda će to svima zvučati ludo , neki će sigurno misliti da lažem -ali stvarno je tako.
Jednog dana neće biti mojih roditelja , djeca će odrasti i krenuti svojim putem , prijatelji kako koji , želim starost dočekati sa osobom koja me pozna u dušu.

Nema tajni.
Koliko znam , a znam -nema ih ni on.
Svaki dan pijem kavu sa njim i obožavam provoditi vrijeme sa njim -jedva čekam da ga vidim i čujem što je bilo taj dan i da mu ispričam svoj.
Na taj način mislim da smo izbjegli nesporazume -jer ako je nervozan ,točno znam što mu se mota po glavi -nemam razloga smišljati o čemu se radi ( kao sa bivšim dečkom) , jer znam...u svemu smo zajedno.
I sve možemo pogledati iz različite perspektive.

Prihvaćam da postoji uvriježen stav većine ljudi kako svatko ima pravo na privatnost i svoje tajne - no ja ne spadam u tu većinu i to mi nije potrebno.
I da , možda je naš odnos pomaknut -ali valjda smo oboje pomaknuti .

I nadamo se da će i naša djeca na taj način u životu shvatiti da je "prava osoba za tebe " ona kojoj možeš reći sve i nakon toga se nećeš osjećati golo nego zaštićeno.
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 08:26   #54
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Nakon 12 godina braka uopće mi nije važna komunikacija s partnericom. To je za trendsetere i homoseksualce.
Nije niti njoj.
Baš naprotiv.
Što je manje čujem, to bolje. I vice versa.
Brak nam je manje-više skladan, jebemo se redovno, imamo četvero djece i radimo po cijele dane.
Ona na poslu gdje su samo žene i ja gdje su samo muški tako da nema mogućnosti za prevaru. A i da ima, previše mi je i ova jedna rospija.
hahaha iskreno i neopterećeno
__________________
Just take the moment, don't waste another life
Just take your worries, We'll trade it for the night
AnaisNin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 08:36   #55
Svašta čitam ovde i ne mogu se načudit šta ljudi sve pišu.
Činjenica je jedna i jedina a to je. Jadna je veza i brak u kojem nema komunikacije. To nije život. To je prisila i interes. Ili su dica u pitanju ili lova. Nema tu sriće.
peacemaker1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 10:18   #56
lara79....totalno mi se svidja tvoj stav
emily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 21:42   #57
je, najbolji prijatelj.
interesantno kako za odnos s najboljim prijateljima ili ako imamo sreće s braćom ne trebamo poseban trud i upute o komunikaciji. prisni smo i bliski desetljećima, normalno nam je da svatko neovisno o mnašoj međusobnoj bliskosti zadržava dio svog vremena i prostora, da odnos intenzitetom oscilira i da to nije ništa alarmantno- nismo zbog toga nesigurni, da prihvačamo i mane i stvari koje bi mi drugačije, da nas ugroziti može jedino prava izdaja.. uglavnom, jasno nam je da su integralne, osebujne i od nas različite osobe koje bez razmišljanja i iz iskrene privrženosti imamo kraj sebe... ali kad se u formulu ubace ljubav i seks stvari se nekako zakompliciraju.
vjerojatno jer očekujemo simbiozu, čak i nesvijesno to radimo. zato nam trebaju protokoli i rituali, rad na vezi, zato bračne dužnosti. zato obaveze.
nema ni rada ni dužnosti ni obaveze kod pravih prijateljstava.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 22:03   #58
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
je, najbolji prijatelj.
interesantno kako za odnos s najboljim prijateljima ili ako imamo sreće s braćom ne trebamo poseban trud i upute o komunikaciji. prisni smo i bliski desetljećima, normalno nam je da svatko neovisno o mnašoj međusobnoj bliskosti zadržava dio svog vremena i prostora, da odnos intenzitetom oscilira i da to nije ništa alarmantno- nismo zbog toga nesigurni, da prihvačamo i mane i stvari koje bi mi drugačije, da nas ugroziti može jedino prava izdaja.. uglavnom, jasno nam je da su integralne, osebujne i od nas različite osobe koje bez razmišljanja i iz iskrene privrženosti imamo kraj sebe... ali kad se u formulu ubace ljubav i seks stvari se nekako zakompliciraju.
vjerojatno jer očekujemo simbiozu, čak i nesvijesno to radimo. zato nam trebaju protokoli i rituali, rad na vezi, zato bračne dužnosti. zato obaveze.
nema ni rada ni dužnosti ni obaveze kod pravih prijateljstava.
Slažem se sa svakom riječi koju si napisala.

Kad ljudi trpaju pojam "prijateljstvo" u vezu i razmeću se time kako je u ljubavnoj vezi ono najvažnije, odmah me oblije hladan znoj.

Jer to su posve dva različita oblika međusobne povezanosti.
Nebo i zemlja.
U ljubavi, vezi, braku isprepleteno je puno više suptilnih komponenti, što je puno puno teže hendlati i držati u ravnoteži.

Možda je najlakše pojednostavniti i reći - mi smo najbolji prijatelji. Ne znam.
Ali meni to ima, blago rečeno, čudan prizvuk.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 22:54   #59
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Nakon 12 godina braka uopće mi nije važna komunikacija s partnericom. To je za trendsetere i homoseksualce.
Nije niti njoj.
Baš naprotiv.
Što je manje čujem, to bolje. I vice versa.
Brak nam je manje-više skladan, jebemo se redovno, imamo četvero djece i radimo po cijele dane.
Ona na poslu gdje su samo žene i ja gdje su samo muški tako da nema mogućnosti za prevaru. A i da ima, previše mi je i ova jedna rospija.

meni je ovo nezamislivo.

kako uopće s nekime naštancati četvero djece, ako nema onoga nečega što će vas držati nakon što klinci odrastu i odu od kuće?

ili se možda ne gleda tako daleko te je bez puno kompliciranja praktična trivijalna stvarnost jedino što je važno?

osobno mi je kvalitetna komunikacija temelj svega. isprežimanje misli i ideja tijekom cijelog životnog puta. ako toga nema, ako nema uzajamnog pirenja vatre kroz komunikaciju meni motivacija za davanje doprinosa u odnosu jako pada.

jako se teško mogu zapaliti i za najobičniji FF odnos ako nema dobre komunikacije, a kamo li neke ozbiljnije priče u kojima se gradi obitelj.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 23:08   #60
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
meni je ovo nezamislivo.

kako uopće s nekime naštancati četvero djece, ako nema onoga nečega što će vas držati nakon što klinci odrastu i odu od kuće?

ili se možda ne gleda tako daleko te je bez puno kompliciranja praktična trivijalna stvarnost jedino što je važno?

osobno mi je kvalitetna komunikacija temelj svega. isprežimanje misli i ideja tijekom cijelog životnog puta. ako toga nema, ako nema uzajamnog pirenja vatre kroz komunikaciju meni motivacija za davanje doprinosa u odnosu jako pada.

jako se teško mogu zapaliti i za najobičniji FF odnos ako nema dobre komunikacije, a kamo li neke ozbiljnije priče u kojima se gradi obitelj.

Meni isto.
Bez komunikacije ne mogu zamisluti nikakav odnos i divim se ljudima,koji skacu u tudje zivote,postelje,srca bez ikakve komunikacije i dubine..lijepo li im je..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:15.