Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2016., 15:09   #21
Quote:
Barbić kaže: Pogledaj post
Ma nisam uopće htjela postaviti temu kao da li sam ja odreagirala ispravno ili ne, pitanje je bilo sasvim jasno, kaj biste vi napravili u takvoj situaciji?

Meni se ne sviđa to kaj sam ja rekla da nemam niš protiv toga a ona grize samu sebe radi toga jer njoj to nije normalno i ona se sama sebi gadi i još sam na kraju ispala kriva kaj sam joj dala zeleno svjetlo za viđanje s njim.
Ok - daj rasčisti sa sobom - jel nemaš ništa protiv i daješ zeleno svjetlo ili ti se sve skupa gadi i distanciraš se od sestre?
CandyCane is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 15:10   #22
Quote:
Barbić kaže: Pogledaj post
Ma nisam uopće htjela postaviti temu kao da li sam ja odreagirala ispravno ili ne, pitanje je bilo sasvim jasno, kaj biste vi napravili u takvoj situaciji?

Meni se ne sviđa to kaj sam ja rekla da nemam niš protiv toga a ona grize samu sebe radi toga jer njoj to nije normalno i ona se sama sebi gadi i još sam na kraju ispala kriva kaj sam joj dala zeleno svjetlo za viđanje s njim.
Stojte pošteno iza svojih riječi i djela i ne bu nesporazuma.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 15:13   #23
Quote:
Daphne Doo kaže: Pogledaj post
Ajde dobro, sto sad. Povrijedena je, ali bit ce bolje. Samo se fokusirati na sadasnju vezu i gledati malo pozitivnije na sve to.

Mene bi prije mucilo je li moj bivsi dovoljno dobar za moju sestru (to bi me zapravo sigurno vise mucilo jer itako za svakog sestrinog mjerkam ko kobac je li dobar prema njoj, a kamoli za nekog kome znam sve mane ).

Da bi bilo malo cudno, da, ali ok, ja sam drukcija i bacila bih sve na zajebanciju.
Evo savjet-na obiteljskom okupljanju reci da je to ok i da ti je drago zbog njih, ali mama pliz nemoj sad i ti!
Ona najbolje zna kakav je on sada, ja ga ne poznajem već 6 godina, ja sam joj samo rekla da zna kakve sam ja probleme imala s njim jer sam joj sve govorila što ne znači nužno da će ih i ona imati s njim.

Nju najviše brine to kaj bi starci i obitelj rekla na to sve; rekla sam joj da mislim da bi svima bilo bitno da li je sretna i da bi se s vremenom svi priviknuli.
Njoj je uvijek bilo lakše kad joj neko drugi savjetuje kaj da napravi, pa da poslije može reći pa i ti si mi rekla da tak napravim.

Jer ja sam bila ta koja joj je rekla da je napravila grešku kaj je prekinula s njim i da to radi ishitreno jer ju vidim da ima osjećaje za njega i jučer sam joj savjetovala da mislim da bi trebala probati s njim ako ju samo on usrećuje.

Ali da bi mi bilo lakše savjetovati je o nekom drugome bi, tolko priznam ali ostale kritike ne stoje, stvarno, jer ona je ta koja ne zna kaj da napravi i očekuje od mene da joj velim kaj da napravi.
Barbić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 15:14   #24
Quote:
Barbić kaže: Pogledaj post
....I radi toga sam bila povrijeđena, a ako gledamo s moralne strane gade mi se oboje ali to ide njima na dušu, makar ako je on njezina sreća ja sam to sprema prihvatiti i mislim da mogu. Ali naravno da budu posljedice neke ostale jer sigurno nemrem biti sretna radi nje kao da je netko drugi u pitanju ali ona mi je sestra i bitno mi je da bude sretna.
koja je to moralna strana prema kojoj ti se gade?
i o kakvim posljedicama govoriš?

Quote:
Puno mi je lakše to sve podnositi jer imam predivnog čovjeka uz sebe s kojim planiram obitelj i svadbu sljedeće godine. I imam svoj mir, to mi je bitno jer mi je uz njega sve lakše. Makar on to nemre nikak prihvatiti jer veli da se po nekim pravilima treba živjeti i biti dostojanstven. I ja ga tu razumijem i poštujem njegovo mišljenje isto kak i on moje da ja želim da mi sestra bude sretna.

Kaj vi mislite o toj situaciji odnosno kak bi odreagirali da se nađete u mojoj poziciji?
možeš li pojasniti boldano?

u tvojoj poziciji, bavila bi se svojim poslima
također, s obzirom koliko puta si napomenula da ti je bitna sestrina sreća, nastojala bi tu teoriju provesti i u praksu
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 15:15   #25
Quote:
Barbić kaže: Pogledaj post
Ma nisam uopće htjela postaviti temu kao da li sam ja odreagirala ispravno ili ne, pitanje je bilo sasvim jasno, kaj biste vi napravili u takvoj situaciji?

Meni se ne sviđa to kaj sam ja rekla da nemam niš protiv toga a ona grize samu sebe radi toga jer njoj to nije normalno i ona se sama sebi gadi i još sam na kraju ispala kriva kaj sam joj dala zeleno svjetlo za viđanje s njim.

Ja bih se na tvome mjestu lagano distancirala od njih.
Bila bih pristojna, ali to je sve. Daleko im kuća.
Na sestru više nikad ne bih gledala isto.

I meni to nije normalno pa neka svi ovdje pričaju što god hoće.
Nije mi normalno ni ulaženje u vezu s bivšim prijateljičinim dečkom ni obratno, a kamoli s bivšim sestrinim.

Ali ti imaš svoj život, umiri se, gledaj sebe, a njih nastoj držati podalje od sebe i svog života.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 15:15   #26
Quote:
CandyCane kaže: Pogledaj post
Ok - daj rasčisti sa sobom - jel nemaš ništa protiv i daješ zeleno svjetlo ili ti se sve skupa gadi i distanciraš se od sestre?
Ma kakvo distanciranje, pa sestra mi je i biti ću uvijek uz nju, to nikad nije bilo ni upitno samo velim da mi nije ok kaj mi nije rekla da su ipak prešli stepenicu više a zna da može jer smo to odma na početku razjasnile.
Barbić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 15:16   #27
Quote:
Barbić kaže: Pogledaj post
Ona najbolje zna kakav je on sada, ja ga ne poznajem već 6 godina, ja sam joj samo rekla da zna kakve sam ja probleme imala s njim jer sam joj sve govorila što ne znači nužno da će ih i ona imati s njim.

Nju najviše brine to kaj bi starci i obitelj rekla na to sve; rekla sam joj da mislim da bi svima bilo bitno da li je sretna i da bi se s vremenom svi priviknuli.
Njoj je uvijek bilo lakše kad joj neko drugi savjetuje kaj da napravi, pa da poslije može reći pa i ti si mi rekla da tak napravim.

Jer ja sam bila ta koja joj je rekla da je napravila grešku kaj je prekinula s njim i da to radi ishitreno jer ju vidim da ima osjećaje za njega i jučer sam joj savjetovala da mislim da bi trebala probati s njim ako ju samo on usrećuje.

Ali da bi mi bilo lakše savjetovati je o nekom drugome bi, tolko priznam ali ostale kritike ne stoje, stvarno, jer ona je ta koja ne zna kaj da napravi i očekuje od mene da joj velim kaj da napravi.
Malo ti prica zvuci drukcije nego na pocetku, ali ajd.
Ukratko, zivi i pusti ljude da zive
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 15:16   #28
Quote:
Barbić kaže: Pogledaj post
Ona je pak uvijek bila nesigurna u sebe i nikad s nečim zadovoljna u potpunosti, sve je uzimala previše srcu i shvaćala stvari osobno, dramila puno za sitnice itd.
ja bih rekla da si to ipak ti. napravila si od svega muku Kristovu. jako nepotrebno.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 15:18   #29
Quote:
AnaisNin kaže: Pogledaj post


koliki je naš ego, strašno nešto
nešto što je bilo MOJE ne može biti posije TVOJE
to je samo moje
Ja bi isto bila povrijedjena da mi sestra ili frendica zavrse sa bivsim s kojim sam bila pun klinac godina, da mi zavrse sa bivsim zarucnikom ili bivsim muzem. Ne smatram se ni egoisticnom ni sebicnom nego jebote valjda postoje neke moralne granice u zivotu.

Ovdje ne pricamo o frajeru s kojim je bila nesto sitno ili bila u nekoj neozbiljnoj vezi, pricamo o tipu sa kohim je autirica planirala zivot. Smeta joj i ima joj pravo smetati koliko god joj je zao sestre, pogrijesila je jedino sto sestri odmah nije otvoreno rekla.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 15:21   #30
Quote:
Daphne Doo kaže: Pogledaj post
Malo ti prica zvuci drukcije nego na pocetku, ali ajd.
Ukratko, zivi i pusti ljude da zive
Pa zato jer nisam htjela kritike i savjete i ići u širinu nego čuti mišljenja drugih ljudi kak bi vi odreagirali. Čisto benigno.
Barbić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 15:22   #31
Ivy: top:

Autorice ti nikako da zauzmes jedan stav i drzis se njega, nestabilnih si misljenja i emocija, mislis da se svihet vrti oko tebe, ini kad su se petljali ti im nisi bila ni na kraj pameti, da podjes od toga mozda bi pricu prestala shvacat osobno


Ni ti ni tvoj decko, ni starci im nemaju pravi dat ili uskratit blagislov, ni po crkvenim ni po svjetivnim zakonima oni si nisu zabranjeni da budem bukvalna, kome bilo pravo, kome krivi
Prestani se petljat u njihov odnos i bit pasivno agresivna
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 15:24   #32
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Ja bih se na tvome mjestu lagano distancirala od njih.
Bila bih pristojna, ali to je sve. Daleko im kuća.
Na sestru više nikad ne bih gledala isto.

I meni to nije normalno pa neka svi ovdje pričaju što god hoće.
Nije mi normalno ni ulaženje u vezu s bivšim prijateljičinim dečkom ni obratno, a kamoli s bivšim sestrinim.

Ali ti imaš svoj život, umiri se, gledaj sebe, a njih nastoj držati podalje od sebe i svog života.
Ja se slažem s Etrom.
Meni to jednostavno nije normalno i mislim da je njoj još teže nego tebi ako je svjesna situacije.

Pusti sestru da bude sretna s njim ako ona tako želi. Nemoj da išta "propušta" zato "jer joj ti nedaš, jer tebe smeta" jer će ti to prebacivati.


Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 15:26   #33
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ja bi isto bila povrijedjena da mi sestra ili frendica zavrse sa bivsim s kojim sam bila pun klinac godina, da mi zavrse sa bivsim zarucnikom ili bivsim muzem. Ne smatram se ni egoisticnom ni sebicnom nego jebote valjda postoje neke moralne granice u zivotu.

Ovdje ne pricamo o frajeru s kojim je bila nesto sitno ili bila u nekoj neozbiljnoj vezi, pricamo o tipu sa kohim je autirica planirala zivot. Smeta joj i ima joj pravo smetati koliko god joj je zao sestre, pogrijesila je jedino sto sestri odmah nije otvoreno rekla.
Trebate vi svi gledati serije tipa Dinastije(spominjem tu seriju jer sam je donekle gledao kao klinac a ima mnogo sličnih) pa da vidite sa kojom lakoćom se izmjenjuju dečki,cure,muževi,žene i to po sistemu svi sa svima.I nikom ništa
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 15:26   #34
Ti si spomenula distanciranje.

Quote:
Barbić kaže: Pogledaj post
Nakon toga sam se ja držala distancirano jer mi to stvarno nije bilo ok kaj je prešutjela.
Quote:
Barbić kaže: Pogledaj post
Ma kakvo distanciranje, pa sestra mi je i biti ću uvijek uz nju, to nikad nije bilo ni upitno samo velim da mi nije ok kaj mi nije rekla da su ipak prešli stepenicu više a zna da može jer smo to odma na početku razjasnile.
CandyCane is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 15:29   #35
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Ja bih se na tvome mjestu lagano distancirala od njih.
Bila bih pristojna, ali to je sve. Daleko im kuća.
Na sestru više nikad ne bih gledala isto.

I meni to nije normalno pa neka svi ovdje pričaju što god hoće.
Nije mi normalno ni ulaženje u vezu s bivšim prijateljičinim dečkom ni obratno, a kamoli s bivšim sestrinim.

Ali ti imaš svoj život, umiri se, gledaj sebe, a njih nastoj držati podalje od sebe i svog života.
Takvog je mišljenja i moj dečko. I ja poštujem njegovo mišljenje i on poštuje moje da je meni bitnija sreća moje sestre.
Barbić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 15:31   #36
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Stojte pošteno iza svojih riječi i djela i ne bu nesporazuma.
Baš to.

Ako bi se petljala sa sestrinim bivšim, prilično bi jako morala bit uvjerena da je to frajer mog života. A ne prekinut čim sestra sazna.

I autorica koja se zapravo duri, ali pod izlikom da joj smeta samo to što sestra nije prijavila
CandyCane is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 15:31   #37
Quote:
CandyCane kaže: Pogledaj post
Ti si spomenula distanciranje.
Iz razloga jer mi nije rekla da se ne radi samo o viđanju više nego sam ju ja morala suočiti s tim.
Barbić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 15:35   #38
Quote:
Barbić kaže: Pogledaj post
Iz razloga jer mi nije rekla da se ne radi samo o viđanju više nego sam ju ja morala suočiti s tim.
zašto?

jel ti i inače prijavljuje takve stvari?

CandyCane is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 15:35   #39
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ja bi isto bila povrijedjena...
ali zašto joj smeta? ona je sretna, udaje se, planira svatove i tako... ima MIR i savršenog čovjeka... kužim da je awkward... ali zašto joj smeta? onda očito i nije našla mir kad je u pitanju taj bivši. još kao (ako sam dobro shvatila) - njen zaručnik ne prihvaća sestrinu novu vezu... što on ima prihvaćati ili ne prihvaćati? pa to je NJENA sestra. sve je pisano s toliko drame i konfuzije.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 15:49   #40
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
.... ali zašto joj smeta? onda očito i nije našla mir kad je u pitanju taj bivši. ...
da, rekla je:

Nije da je nestalo ljubavi već mislim da je veza postala navika,...
baja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:12.