Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2016., 13:53   #21
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post

Ovaj tvoj stav da ne mislis poraditi na monotoniji ti je dosta opasan - po nom misljenju.
Jos ako se s tim inatis, a cini mi se da to radis - moglo bi ti to frkon rezultirat.
Brak je njezna biljcica. Treba ga stitit, zalijevat, njegovat, trudit se.
A znam, no ispada da ja sada trebam postat nesto sto nisam da njoj brak postane ono nesto...nemam pojma sta...nisam planinar, nisam ni ronioc, ni bajker, ni ne znam sto extremno a da ju opet zainteresiram
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 13:57   #22
Quote:
sarajka89 kaže: Pogledaj post
Tvoja supruga ulazi u emotivnu aferu,i toga nisi svjestan na pocetku,zato ti prica o njemu...kad pocne osjecati vise prestat ce


Ovo su najopasnije prevare,emotivno se veze za njega,slijedi zaljubljivanje i ona kad tad sex

to treba sasjeci na pocetku


A on sigurno nije samo prijateljski nastrojen,osim ako je gay
Nazalost nije gay jer joj je rekao kako je imao jako velik broj partnerica te da se cak svojevremeno testirao na HIV
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 14:00   #23
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
meni je baš lijepo to kako si vi sve to kažete
Mozda sam trebao sutit kad me je pitala da dali bi s kojom isao do kraja da se prilika otvorila a ja rekao potvrdno. Na moj upit je rekla da ona ne bi.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 14:05   #24
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Prije bih ruku stavila u vatru da musko- zenska prijeteljstva ne prelaze crtu i sl, ja postavljam granice i to je do sada dobro islo. Zadnjih godinu i po znam nekog ko je sjajan lik, slicnih smo energija, imamo slican ukus sto se tice knjiga, muzike, filmova...Vidjamo se, silom prilika svakodnevno, isli smo nekad grupno na kavu, kuglanje i sl. Super se slazemo kao tim, slicno se zezamo...
No, primjetila sam da zadnjih par mjeseci je postao dosta rezervisan prema meni. Posto sam ja imala svojih problema, mislila sam da su neke njegove frke ovako i nisam se nista posebno udubljivala,niti pitala.
Mislim- imala sam dovoljno svojih gluposti preko glave. I sad, dok se ja lomim should I stay, should I go u mom braku, pojavljuje se on sa objasnjenjem zasto se udaljio. Zato sto su se pojavile emocije prema meni. On pristojan, nikakav napadacki tip, jednostavno mi je rekao i ostavio me da se borim sa tim
´ja sam tu slozila pricu da je upao u krizu u braku, da je to normalno i sl...a u stvari san svjesna da mi jako prija to, toliko da mi ta ideja uopce nije strana.. E,sad, sto ce biti, vidjecemo... ja sam tip all or nothing, tako da je dobro sto se neko vrijeme necemo vidjeti...da skuzimo sta je u pitanju.
Tako, ako ti je brak u problemu i monotoniji i ti ne znas sto bi uradio da to promjenis- bravo, izgleda da to neko to vec radi
Samo se opusti, prebaci svu odgovornost na nju,lijepo daljinac u ruke i boli te kiki sta ce biti.
Jer meni se brak sveo na to da je on umoran, nervozan,boli ga glava, nije raspolozen... sto za disat, sto za sex, o mazenju razgovor-ne daj Boze.. Skuhaj,sredi, igraj se sa djecom,ne gnjavi, i tako u krug
Ali ne kuzim u cemu je problem da odjednom zelis neke promjene u svom zivotu a do sada si odlicno funkcionirao

Sad bi ja trebao postat on da joj opet postanem zanimljiv
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 14:07   #25
Inače vjerujem u muško- ženska prijateljstva, ali mislim da se u tvom slučaju ipak radi o ovom :
Quote:
sarajka89 kaže: Pogledaj post
Tvoja supruga ulazi u emotivnu aferu,i toga nisi svjestan na pocetku,zato ti prica o njemu...kad pocne osjecati vise prestat ce


Ovo su najopasnije prevare,emotivno se veze za njega,slijedi zaljubljivanje i ona kad tad sex
Cheetahs is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 14:25   #26
Quote:
Cheetahs kaže: Pogledaj post
Inače vjerujem u muško- ženska prijateljstva, ali mislim da se u tvom slučaju ipak radi o ovom :
Zbog cega mislis da je u ovom slucaju to sto je Sarajka rekla
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 15:05   #27
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Mozda sam trebao sutit kad me je pitala da dali bi s kojom isao do kraja da se prilika otvorila a ja rekao potvrdno. Na moj upit je rekla da ona ne bi.
Mislis li da ti sad vraca? Milo za drago? Ako je jos uvijek ljuta na tebe, moguce je da to radi i na nesvjesnoj razini
Kao, pokazuje ti da moze, ali istovremeno - dala ti je do znanja da ona ne bi isla do kraja.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 16:11   #28
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Mozda sam trebao sutit kad me je pitala da dali bi s kojom isao do kraja da se prilika otvorila a ja rekao potvrdno. Na moj upit je rekla da ona ne bi.
Dakle, ti bi išao do kraja, a nije ti prihvatljiva opcija da ona ide? Bi li tvoj odlazak do kraja s drugom osobom također značio kraj braka? Ili samo njezin?

P.S. Da, može si trebao šutiti.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 16:25   #29
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
A znam, no ispada da ja sada trebam postat nesto sto nisam da njoj brak postane ono nesto...nemam pojma sta...nisam planinar, nisam ni ronioc, ni bajker, ni ne znam sto extremno a da ju opet zainteresiram
Ne možeš biti ono što nisi, a ako si joj počeo ići na živce, možeš i na glavi dubiti, neće to smatrati zanimljivim.

Ali ako osjećaš da niste došli do kraja, da se taj brak može spasiti, onda se malo potrudi. Ne u smislu da postaneš avanturist iako to nije u tvojoj prirodi, ali nešto u granicama svoje osobnosti. Ti je poznaješ najbolje (valjda), znaš što voli, što bi je razveselilo, ima li nešto što ti je u prošlosti spominjala da bi rado probala/vidjela/doživjela? Sve to pod pretpostavkom da joj fali uzbuđenja i da je ubija monotonija vašeg odnosa. Ako joj ti kao ti ideš na jetra, ne znam.

Sve u svemu, nakon puno godina u svakom odnosu dođe do zasićenja, ali se raspadaju se svi brakovi zbog toga.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 16:56   #30
Netko je spomenuo novostečena prijateljstva. Ne znam kako vi, ali kroz razne zafrkancije je obično u nekim formalnim okruženjima ostvariti komunikaciju sa suprotnim spolom. Da, to je flert, možda postoji i određena napetost, čak i interes, ali bitne su granice. Dakle, ako ja učinim komunikaciju s xy zabavnom i ugodnom, to nije nešto što bi moralo biti problem niti njenom mužu, niti mojoj djevojci/ženi, ako znamo granice koje ne prelazimo. Zašto nije moguće prijateljstvo s osobom koju bi u nekoj drugoj situaciji poševio?
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 17:07   #31
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Mozda sam trebao sutit kad me je pitala da dali bi s kojom isao do kraja da se prilika otvorila a ja rekao potvrdno. Na moj upit je rekla da ona ne bi.
zašto je to loše, znati na čemu ste jedno s drugim?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 17:25   #32
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Ono sto me zanima jesu dvije stvari:

Vjerujete li da on zeli iskljucivo biti njoj prijatelj i nepozelit nista vise? (Ja ne vjerujem)

Vjerujete li da on njoj moze biti samo prijatelj i da ce se oduprijeti eventualnoj njegovoj zelji za necim vise? (Ona kaze da hoce)

Sto kazete?
Mogu reći da je erotizacija srž muško-ženskih odnosa od malih nogu kada gajimo simpatije pa na dalje. Hoće li ta erotizacija prijeći u nešto tjelesno ili će ostati samo na nekoj površnoj razini na kojoj će se gajiti "prijateljstvo" pitanje je. Često ljudi toga nisu svjesni, a ako i otkriju da ih netko privlači racionalizirat će to jer ne mogu podnjeti da naruše prijateljski odnos koji su izgradili. Od tuda oni famozni frend zone iz kojeg se teško bježi van. Dakle, postoji privlačnost na sexualnoj razini zbog kojeg nam je ugodno u društvu suprotnog spola, to kasnije prelazi ili u sexualni odnos i vezu ili u prijateljstvo zbog komunikacije i prisnosti koju smo s vremenom ostavrili. Ponekad ljudi postanu svjesni da je njihovo prijateljstvo samo maska kojom su sprezali sexualnu privlačnost, tada prijateljstvo preraste u vezu. Ako nekome treba dokaz, ewo da li imate jako prijateljstvo sa osobom suprotnog spola koja vam je izrazito sexualno odbojna, većina ljudi će odgovoriti da ne...
Obzirom da ljudi koriste i nešto mozga u komunikaciji sa drugima, na nama je odluka hoćemo li se upustiti u odnos ako osjetimo sexualnu privlačnost ili ćemo to nesvjesno potisnuti, stoga prijateljstvo često ostane prijateljstvo, naša racionalna odluka...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 17:31   #33
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Mozda sam trebao sutit kad me je pitala da dali bi s kojom isao do kraja da se prilika otvorila a ja rekao potvrdno. Na moj upit je rekla da ona ne bi.
Ma što se tako izda crni Radosave...
Nikad, ni za živu glavu to priznati niti jednoj ženi, ne ženi, nikome-nikad...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 17:34   #34
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Netko je spomenuo novostečena prijateljstva. Ne znam kako vi, ali kroz razne zafrkancije je obično u nekim formalnim okruženjima ostvariti komunikaciju sa suprotnim spolom. Da, to je flert, možda postoji i određena napetost, čak i interes, ali bitne su granice. Dakle, ako ja učinim komunikaciju s xy zabavnom i ugodnom, to nije nešto što bi moralo biti problem niti njenom mužu, niti mojoj djevojci/ženi, ako znamo granice koje ne prelazimo. Zašto nije moguće prijateljstvo s osobom koju bi u nekoj drugoj situaciji poševio?
situacija cini lopova,nedao mi bog da imam muza slicnih razmisljanja,ja volim one tradicionalne starinske stavove po ovom pitanju
sarajka89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 17:59   #35
Quote:
sarajka89 kaže: Pogledaj post
situacija cini lopova,nedao mi bog da imam muza slicnih razmisljanja,ja volim one tradicionalne starinske stavove po ovom pitanju
Da pojebe i šuti? To je tradicionalan starinski stav.



I ako ćeš o prilikama i lopovima, možeš i na banalnom primjeru, doslovnom, provjeriti svoju tvrdnju. Koliko puta si bila u trgovini, butiku i slično? Jesi li postala lopov? Imala si priliku.



A to što bi radije da on niti ne dođe u priliku, ako on za to zna, samo ćeš si problem napraviti. Jer ako on zna da je tebi problem, ili će se osjećati sputano, ili će ti slagati. To što ti je slagao, napravit će da osjeća krivnju i postoji šansa da će napraviti više nego da se samo zafrkavao na kavi s kolegicom.



E sad, ljubomoru smatram nečim spontanim, kao i posesivnost, ali reci mi smatraš li većim problemom to da on kolegici kaže da je siguran da dobro izgleda u kupaćem, ili da na kraju u praksi provjeri kako izgleda i bez njega(jer si ga svojom ljubomorom na to natjerala)?
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 18:17   #36
Ne postoje muško-ženska prijateljstva. Ako ti je žena vjerna, prekinuti će odnos prije prelaska na ne-prijateljsku razinu.
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 18:39   #37
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Da pojebe i šuti? To je tradicionalan starinski stav.



I ako ćeš o prilikama i lopovima, možeš i na banalnom primjeru, doslovnom, provjeriti svoju tvrdnju. Koliko puta si bila u trgovini, butiku i slično? Jesi li postala lopov? Imala si priliku.



A to što bi radije da on niti ne dođe u priliku, ako on za to zna, samo ćeš si problem napraviti. Jer ako on zna da je tebi problem, ili će se osjećati sputano, ili će ti slagati. To što ti je slagao, napravit će da osjeća krivnju i postoji šansa da će napraviti više nego da se samo zafrkavao na kavi s kolegicom.



E sad, ljubomoru smatram nečim spontanim, kao i posesivnost, ali reci mi smatraš li većim problemom to da on kolegici kaže da je siguran da dobro izgleda u kupaćem, ili da na kraju u praksi provjeri kako izgleda i bez njega(jer si ga svojom ljubomorom na to natjerala)?
Poredjenje ti je nigdje veze,kako mozes fizicki nagon porediti s kradjom u prodavnici? dvoje suprotnog spola se druze,mislis da nece tu proraditi zelja za sexom? jos ako im pruzas priliku da su sami cesto,logicno da korak po korak,prvo pogled,pa osmjeh,pa dodir,ide sljedeci put poljubac..i prije nego sto znas traze sobu negdje za sex
sarajka89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 18:42   #38
Quote:
sarajka89 kaže: Pogledaj post
Poredjenje ti je nigdje veze,kako mozes fizicki nagon porediti s kradjom u prodavnici? dvoje suprotnog spola se druze,mislis da nece tu proraditi zelja za sexom? jos ako im pruzas priliku da su sami cesto,logicno da korak po korak,prvo pogled,pa osmjeh,pa dodir,ide sljedeci put poljubac..i prije nego sto znas traze sobu negdje za sex
Opisala si ljude kao pse koji se tjeraju
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 18:44   #39
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Opisala si ljude kao pse koji se tjeraju
nisam vec logican slijed dogadjaja kad ostavljas dvoje ljudih koji se privlace zajedno same

i kako pse? ovo moze da traje mjesecima,nekad i godinama ali na kraju dodje do afere,znaci nije da s prve skoci na nju kao pas,ali zavlace se
sarajka89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 18:59   #40
Quote:
sarajka89 kaže: Pogledaj post
nisam vec logican slijed dogadjaja kad ostavljas dvoje ljudih koji se privlace zajedno same

i kako pse? ovo moze da traje mjesecima,nekad i godinama ali na kraju dodje do afere,znaci nije da s prve skoci na nju kao pas,ali zavlace se
Ljudska bica su obdarena racionalnom funkcijom. Mogu dvoje privlacitelja i u krevetu skupa spavat i ako su odlucili da se ne ide do kraja - nece ici do kraja.
Prevare se ne desavaju slucajno, vec se dogadjaju namjerno. Ljudi odluce prevarit muza/zenu i onda fakat i prevare.
Ne cini lopova situacija - nego lopov situaciju.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:50.