Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Pogledaj rezultate ankete: Egzodusa na gospodarstvo ima:
Iznimno blagotvorne učinke (na kratki/dugi rok) 15 15.96%
Blagotvorne učinke (kratkoročno i dugoročno) 21 22.34%
Neutralan, nema nekog posebnog utjecaja 8 8.51%
Kratkoročno povoljan, ali dugoročno steti 38 40.43%
Dovesti ce do potpunog sloma države 12 12.77%
Glasovatelji: 94. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2017., 16:07   #3141
nda, samo mi nije jasno ona spika o tome kako je zapad skup društava obilja, a navodno nemaju para ni za pošteno liječenje svih građana.
Očito zapravo solidarnosti nema jer da ima porezi na najbogatije (kapitaliste, firme....) bi bili brutalni, pa bi bilo para i za opće zdravlje građana.
Kad nema para da svi budu barem zdravi, onda nije to nikakvo obilje.. već prodavanje priče puku koji se raspada bez zdravstva i od loše hrane.
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Old 06.05.2017., 16:14   #3142
U usporedbi s Afrikom, obilja ima.

Tako je, bogati su krivi što zdravstvo ne valja, zapravo, vjerojatno su krivi i kad pada kiša.

Zašto imamo puno pekara, a ljudi gladni? Najbolje da uvedemo obvezu svim pekarama da dijele kruh besplatno?
Kako će oni to izvesti, nije naš problem.

Zadnje uređivanje JohnDoe-25 : 06.05.2017. at 16:25.
JohnDoe-25 is online now  
Old 06.05.2017., 16:41   #3143
ne razumiješ.

Zapad je udaljen milenijima od Afrike po standardu, koji je u dosta država ekstremno visok zapravo, iako zdravstvo nije u svim tim državama free, odnosno dovoljno kvalitetno, to je moja poanta.
A zdravstvo je osnova svega...civilizacijskog dosega i usluga onima koji imaju nesreću da im treba pomoć. To bi trebalo biti kvalitetno riješeno u društvu u kojemu svega ostaloga ima u obilju. A ne da jedna Irska, ili jedna Engleska muku muče sa pružanjem suvislog javnog zdravstva državi.

edit: btw...na Zapadu već prilično dugo nema gladnog čovjeka (ako izuzmemo neke nakupine beskućnika po Americi i slične ekstreme), niti bosog čovjeka.
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Old 06.05.2017., 17:05   #3144
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
No, kad sam razgovorao za posao u Irskoj pitao sam rekrutera da što meni znači health insurance fora... reko, zar nema tamo zdravstvo javno za šljakere po defaultu... ?

Kaže on meni - ima naravno - ali se bolesno dugo čeka ako želiš išta obaviti u javnom zdravstvu pa si osuđen na privatne klinike gdje se plaćaju zilijuni ali ti top firme plate to kroz uber nekakvo osiguranje.
dok sam bio tamo firma mi je placala Laya full healt insurance (mislim da je bilo oko 1500E./god.)
nisam bio bolestan ali po pricanju drugih iraca posjet lijecniku bi znacilo 50E. mog troska za pregled (znaci npr. pregled lijecnika opce prakse za prehladu), u slucaju potrebe za dodatnim pregledima specijalista participiras i dalje nekim manjim iznosima, postoje liste cekanja, ali krace nego u RH

za one koji ne zele participirati u troskovima i bez lista cekanja - postoji private health insurance, vjerojatno neke firme zaposlenicima pokrivaju i takav trosak
__________________
Wonder is the beginning of wisdom.
znatizeljan is offline  
Old 06.05.2017., 17:13   #3145
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
ne razumiješ.

Zapad je udaljen milenijima od Afrike po standardu, koji je u dosta država ekstremno visok zapravo, iako zdravstvo nije u svim tim državama free, odnosno dovoljno kvalitetno, to je moja poanta.
A zdravstvo je osnova svega...civilizacijskog dosega i usluga onima koji imaju nesreću da im treba pomoć. To bi trebalo biti kvalitetno riješeno u društvu u kojemu svega ostaloga ima u obilju. A ne da jedna Irska, ili jedna Engleska muku muče sa pružanjem suvislog javnog zdravstva državi.

edit: btw...na Zapadu već prilično dugo nema gladnog čovjeka (ako izuzmemo neke nakupine beskućnika po Americi i slične ekstreme), niti bosog čovjeka.
Gladnih sigurno nema u Americi. Ako nečega tamo ima onda je to hrane u izobilju. Što po kojekakvim shelterima što po kontejnerima koji svakodnevno bacaju zapakiranu hranu. Dakle ono što se taj dan nije prodalo. Procjenjuje se da se godišnje baci hrane u vrijednosti od $165 milijardi. Ipak većina završi u kojekakvim pučkim kuhinjama i svakakvim organizacijama za pomoć onima u potrebi.
automation is offline  
Old 06.05.2017., 18:38   #3146
Zdravstvo se u svijetu urusilo?
To bi valjda znacilo da je nekad bilo bolje nego danas tj. da nije bilo listi cekanja za one koji ne placaju dodatno privatno osiguranje te da su dobivali top uslugu i najbolje (najskuplje) lijekove 'besplatno'.
How yes no
__________________
You don't need a weather man, To know which way the wind blows
It's all right to say things can only get better, If you haven't just lost your brand new sweater
Peterpunk is offline  
Old 06.05.2017., 19:29   #3147
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
nda, samo mi nije jasno ona spika o tome kako je zapad skup društava obilja, a navodno nemaju para ni za pošteno liječenje svih građana.
Očito zapravo solidarnosti nema jer da ima porezi na najbogatije (kapitaliste, firme....) bi bili brutalni, pa bi bilo para i za opće zdravlje građana.
Kad nema para da svi budu barem zdravi, onda nije to nikakvo obilje.. već prodavanje priče puku koji se raspada bez zdravstva i od loše hrane.
Koje to države? Više od pola bogatijih država ima jako kvalitetno zdravstvo za sve.

Zašto bi dizali poreze najbogatijima? Iovako im je teško natjerati bogate da reinvestiraju i otvaraju firme, pa gdje će to još otežati. Baš naprotiv... kad ti fali poduzetnika, onda moraš olakšati poduzetnicima, a ne otežati.
rocker1987 is offline  
Old 06.05.2017., 19:39   #3148
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Koje to države? Više od pola bogatijih država ima jako kvalitetno zdravstvo za sve.

Zašto bi dizali poreze najbogatijima? Iovako im je teško natjerati bogate da reinvestiraju i otvaraju firme, pa gdje će to još otežati. Baš naprotiv... kad ti fali poduzetnika, onda moraš olakšati poduzetnicima, a ne otežati.
olakšati poduzetnicima i smanjiti poreze najbogatijima nije isto. ekonomska istrazivanja su pokazala da smanjenje poreze za najbogatije ne doprinosi znacajnije zaposlenosti niti opcenito otvaranju novih firmi i inovativnosti. to je jednostavno laz najbogatijih da bi im se smanjili porezi. prestat zafrkavat lokalnog obrtnika sa pizdarijama tipa spomenicka renta i prava velicina naljepnica za pozarni aparat je nesto sasvim drugo.
ideja oporezivanja najbogatijih je smanjivanje rentijerske ekonomije, smanjenje opasnosti od monopola i slicno.
ili vrlo plasticno objasnjeno, da se pojavi velika potreba za nekim novim proizvodom najbogatiji bi ulozili u roku odmah u njega i poceli proizvodnju-jer im je to siguran povrat investicije. no budimo realni u normalnim, svakodnevnim situacijama takvih potreba bas i nema, pa se sa profitom ili spekulira na burzi ili se brinu teske brige tipa koji automobil bi se mogao kupiti.
na kraju krajeva sam Buffett je rekao da porezi u osnovi jos ni jednog pravog bogatasa nisu ucinili siromasnim
__________________
OH, so you wanna argue? BRING IT. I got my CAPS LOCK ON !
čupavostvorenje is offline  
Old 06.05.2017., 19:42   #3149
Ah, da, ako je na to mislio, onda je u pravu, ali nisam baš siguran da je mislio na one koji leže na lovi.

Praktički, najviše se bogatim smatra ljude koji imaju neku svoju firmu, a ako se po njima udari, onda sve ode k vragu.
rocker1987 is offline  
Old 06.05.2017., 19:51   #3150
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ah, da, ako je na to mislio, onda je u pravu, ali nisam baš siguran da je mislio na one koji leže na lovi.

Praktički, najviše se bogatim smatra ljude koji imaju neku svoju firmu, a ako se po njima udari, onda sve ode k vragu.
Ovdje se smatra bogatim onaj tko vozi VW Passat.
automation is offline  
Old 06.05.2017., 20:08   #3151
Quote:
automation kaže: Pogledaj post
Ovdje se smatra bogatim onaj tko vozi VW Passat.
..meni se uvijek cinilo da je taj passat ekvivalent golfa za malo bogatije. u principu proizvod koji kupuju ljudi bez ukusa i stila, ali ipak dovoljno stalozeni da ne kupuju kicaste pizdarije
__________________
OH, so you wanna argue? BRING IT. I got my CAPS LOCK ON !
čupavostvorenje is offline  
Old 06.05.2017., 20:09   #3152
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ah, da, ako je na to mislio, onda je u pravu, ali nisam baš siguran da je mislio na one koji leže na lovi.

Praktički, najviše se bogatim smatra ljude koji imaju neku svoju firmu, a ako se po njima udari, onda sve ode k vragu.
imati firmu i uz nju dobar auto mene vise asocira na izbjegavanje placanja poreza, nego na upsjesnu firmu i bogatog vlasnika- ...jer hrvatska
__________________
OH, so you wanna argue? BRING IT. I got my CAPS LOCK ON !
čupavostvorenje is offline  
Old 06.05.2017., 20:14   #3153
Niti sam spomenuo auto, niti Hrvatsku.
rocker1987 is offline  
Old 06.05.2017., 20:15   #3154
Quote:
čupavostvorenje kaže: Pogledaj post
..meni se uvijek cinilo da je taj passat ekvivalent golfa za malo bogatije. u principu proizvod koji kupuju ljudi bez ukusa i stila, ali ipak dovoljno stalozeni da ne kupuju kicaste pizdarije
Ne uzimaj Balkan kao mjerilo za išta osim za trash. Otkako sam proboravio u preko bare sada mi je netko tko se kurči sa VW-om, ekvivalentan onom Bušmanu koji se hvali sa staklenom bocom od Coca Cole.
automation is offline  
Old 07.05.2017., 03:01   #3155
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
ne razumiješ.

Zapad je udaljen milenijima od Afrike po standardu, koji je u dosta država ekstremno visok zapravo, iako zdravstvo nije u svim tim državama free, odnosno dovoljno kvalitetno, to je moja poanta.
A zdravstvo je osnova svega...civilizacijskog dosega i usluga onima koji imaju nesreću da im treba pomoć. To bi trebalo biti kvalitetno riješeno u društvu u kojemu svega ostaloga ima u obilju. A ne da jedna Irska, ili jedna Engleska muku muče sa pružanjem suvislog javnog zdravstva državi.

edit: btw...na Zapadu već prilično dugo nema gladnog čovjeka (ako izuzmemo neke nakupine beskućnika po Americi i slične ekstreme), niti bosog čovjeka.
u kanadi, točnije Vancouveru, kažu da je svako 5 dijete gladno ...
eto taj zapad
o zdravstvu nemam pojima,ali da isto firma mi uplaćuje neko privatno zdravstvo uz javno
argentina je prai svijetli primjer,koliko znam ne čeka se predugo ako ne ideš baš u BA, i za sve je besplatno,ne moraš biti građanin argentine čak
zato uz granicu imaju probleme jer im dolaze bolivijci,paragvajci i urugvajci
u boliviji je po priči doktorice iz slovenije s kojom sam se tamo družio bolje sam si izvesti operaciju nego ići u javnu bolnicu, sigurniji si

a opet, grad prepun bio brazilaca koji studiraju medicinu,jer je jeftinije
KILLERDOG is offline  
Old 07.05.2017., 05:59   #3156
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post

edit: btw...na Zapadu već prilično dugo nema gladnog čovjeka (ako izuzmemo neke nakupine beskućnika po Americi i slične ekstreme), niti bosog čovjeka.
https://www.foodbankscanada.ca/Hunge...in-Canada.aspx

Sirotinje ima svugdje i sirotinji nigdje nije lako - samo sto civilizirana drustva pronadju nacina da se pomogne onima koji nemaju.

Evo, u mojem supermarketu mozes za desetak dolara kupiti paketic s hranom koji stavis u kutiju na izlazu i koju onda supermarket odnese u food bank. Ljudi kupuju i doniraju.
kradljivac is offline  
Old 07.05.2017., 09:28   #3157
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
u kanadi, točnije Vancouveru, kažu da je svako 5 dijete gladno ...
eto taj zapad
o zdravstvu nemam pojima,ali da isto firma mi uplaćuje neko privatno zdravstvo uz javno
argentina je prai svijetli primjer,koliko znam ne čeka se predugo ako ne ideš baš u BA, i za sve je besplatno,ne moraš biti građanin argentine čak
zato uz granicu imaju probleme jer im dolaze bolivijci,paragvajci i urugvajci
u boliviji je po priči doktorice iz slovenije s kojom sam se tamo družio bolje sam si izvesti operaciju nego ići u javnu bolnicu, sigurniji si

a opet, grad prepun bio brazilaca koji studiraju medicinu,jer je jeftinije
Jest gladno. Ptičjeg mlijeka. Prvo neka definiraju što je to siromaštvo pa da to usporedimo sa pravim pojmom siromaštva. U Ontariju je sirotinja onaj tko vozi Hondu Civic ili Golfa/Rabbit-a(2.5l). I obično se radi od ljudima koji vole crystal meth. Za biti gladan u Kanadi se stvarno moraš potruditi u životu biti krajnje neodgovoran i klošariti se na najjače.
automation is offline  
Old 07.05.2017., 14:28   #3158
U Kanadi svako 5. dijete gladno?
Quorgyle is offline  
Old 07.05.2017., 16:38   #3159
U bolnici pacovi pojeli bebe

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Monsignor.m is offline  
Old 07.05.2017., 17:22   #3160
autonom, ja pričam o BC i Vancouveru, i vidiš upoznao sam neke koji su i bili neko vrijeme na ulici i nisu samo oni krivi, ovaj sistem ima mana

i ja nigdje nisam napisao Kanada, to je kao što vi pišete o Europi ne, jer se govori o hr

da, po zadnjem istraživanju iz 2012 svako 5, ima stalno kampanja svugdje za donacije i to, posebno sada je uoči izbora to tema (uz to kaj su srezali zdravstvo pa se i dulje čeka )
evo jedan od linkova :
http://vancouversun.com/news/local-n...-c-report-says

auto ništa ne znači,kad auto kupiš od jedne ili dvije mjesečne stanarine (od dvije kupiš i solidniji auto čak trenutno )

da se razumijemo, meni ovo ovdje izgleda gore od bilo gdje u južnoj americi + to s prosijačenjem ... ( ovo je viđenje i drugih, ljudi koji dolaze ili su boravili u latinskoj americi )
odraditi godinu i vraćam se dolje
KILLERDOG is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:16.